Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте ! Много съм притеснена . Ще опиша набързо симптомите и много моля ако някой е имал подобен проблем нека пише !
  На 10,01 личният лекар поставя ваксина - Молбили , рубеола , паротит . На 16,01 детето вдига температура над 38 градуса и я поддържа 3 дена . След консултация с педиатър не е назначено лечение , само температуропонижаващи препарати / Нурофен / .  На 23,01  изведнъж както си играе следобяд от седнало положение детето проплака и пожела да я взема . Явно че ставаше нещо с него . Когато я пуснах на земята да върви тя залиташе , не можеше да пази равновесие . Не падна , но беше стабилна въобще . През цялото време разсъждаваше . Това продължи около 2- 3 мин . И накрая се изпоти . Последваха още два  случая . Втория след 6 дена и третия след 4 дена. Кръвната картина нормална . Водихме я на невролог . Правиха и ЕЕГ . Невролога каза  че изключва въобщенякаква форма на епилепсия . И изрази мнение че най-вероятно е от ваксината . След това я заведохме на консултация с друг педиатър . Неговото мнение съвпадаша с това на невролога . Много моля ако някой е имал подобен случай , мола Ви пишете ! Илби дайте каквъто и да е съвет . Да отбележа че никой в родовете няма сериозни заболявание вкл. и  каквито и да е било форми на епилепсии .
Благодаря предварително !]

# 1
  • Мнения: 40
Забравих да напиша че малката е на 1 г и 4 месеца  и е много  спокойно дете от самото начало и никога до сега не съм имала толкова сериозен проблем .

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
От това което пишеш едва ли става дума за епилепсия.
Първо като температуропонижавашо избягвай Нурофен - ибопрофена има станични реакции като силно изпотяване, нарушение на възприятията, гадене, повръщане, вторично главоболие (само дето това не се пише по листовките)

# 3
  • Мнения: 326
Алопатията може само да констатира, че е реакция на ваксината, но не може да противодейства. Обърни се към класически хомеопат.

# 4
  • Мнения: 88
Здравей Нина,не съм имала подобен проблем,но ще ти кажа какво знам от нашия лекар.При температура предизвикана от ваксина, се дава Панадол,но не и Нурофен.Както е писала Аja,той предизвикава много странични ефекти които не са описани в листовките,от него температурата спада рязко и доста нарушава възприятията,също предизвиква обилно потене.За всеки случай обаче ти си я наблюдавай и ако нещо ти направи впечатление,не се чуди ами окупирай личния.

# 5
  • Мнения: 40
Благодаря на всички , които откликнаха на въпроса ми !

# 6
  • Мнения: 1 041
Мисля, че при Helen mama имаше преди няколко месеца проблем след тази ваксина. Дано тя да се включи да ти пише по-подробно.

# 7
  • Мнения: 1 428
Нина,здравей! Аз също си мисля,че е реакция от ваксината.При моята дъщеря реакцията се получи чак след десетия ден.Това е така защото инкубационния период и на трите болести,за които е предназначена ваксината  е точно толкова дни.Причина за реакция:1.Детето е било болно по време на имунизация.2.Има слаба имунна защита.3.Има алергия към нещо.4.Ваксината не е качествена.А това се случва вече доста често да се слагат не добре пречистени ваксини.При нас това беше причината.А при вас?Няма да ти обяснявам какви кошмари преживяхме тогава-ти сигурно вече си прочела.Кажи ми как е в момента детето?Вдига ли температура?Има ли обриви някъде по кожата?Пипни зад ушите,за да се увериш,че няма потдутини.Движи ли се нормално?Дъщеря ми три дни не можеше да ходи.Беше получила пареза на крачетата.Не се притеснявай ако не потдържа тази температура предполагам че ще отшуми всичко както беше при нас.СЛАВА БОГУ-проходи дъщеря ми нормално.Знам какво чувстваш в момента.Само се успокой и ми пиши как е състоянието на детето в момента.Ще потдържаме контакт-може и на лични ако искаш.
P.S Знаеш ли-нямам думи просто!За пореден път се убеждавам,че на никой не му пука какво става с децата ни.Аз когато се оплакох и исках да спра всички ваксинации на дъщеря ми или поне да ги заменя с по-добри ,ми се отговори,че риск винаги има и ще има .
Това било нормално някой да пострада от ваксина и да остане инвалид дори. #2gunfireТо било като процента смъртност приет за нормален при война.Е тва ме уби тотално!ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА КАЖЕТЕ?Пак си действат с тая тъпа система и с тези супер остарели ваксини,които се прилагат само в най-изостаналите от Бог и света страни.Май трябва на някой депутат детето да пострада недай си боже ,та да се вземат някакви мерки.

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Нина, извинявай че искам да се включа с малко офф. Няма ли някакъв вариант на тази ваксина който да не създава такива проблеми? Дори и да не се плаща от касата. Сигурна съм че ако има всеки ще пожелае да сложи безопасната ваксина.
Извини ме още веднъж. Стискам палци да се оправи бързо детенце и да няма последствия.

# 9
  • Мнения: 1 428
Надявам се и д-р Birdie да се включи с коментар по случая.Той е доста запознат с ваксините и постваксиналните реакции.Пиши му ако искаш на лични.Сигурно си видяла неговата тема още в началото на страницата.Аз също ти писах на лични и ще чакам отговор.

# 10
  • Мнения: 8 585
@НинаИгнатова
Да, прочетох всичко досега.
"Това продължи около 2- 3 мин . И накрая се изпоти." Защо? Имаше температура? Ако не, това по-скоро е хипогликемичен епизод...
"Втория след 6 дена"-колко пъти за деня? с изпотяване или без?

# 11
  • Мнения: 3 537
kogato slojixa ta3i vaksina na deteto mi , to 3aspa  sled 20 minytki. nie jiveem do poliklinikata i se pribraxme 3a sekyndi, dadox i nyrofen po savet na lekarkata(toi bil po-dobar)  Kogato se sabydi Anelia nemojeshe da varvi dobre, no 3a polovin 4as niakade i a3 pomislix 4e ne se e naspala , no dosta biax se pritisnila. NiAMAXME ДРУГИ СИМПТОМИ  ,а нурофен бях и давала и друг път! всичко това много ме озадачи тогава, и накрая си помислих, че си втълпявам newsm78 но сега като чета тук, май не е било така!

# 12
  • Мнения: 326
ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА КАЖЕТЕ?
Другият ти вариант е да не ги слагаш Simple Smile
Аз сега си плащам глобата за това.
И д-р Бърди като се включи да коментира случая, нека да обясни защо иска от нас да си набоцкаме децата с де що има гадости по земята. И не му ли е съвестно като чете тези истории?

# 13
  • Мнения: 8 585
ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА КАЖЕТЕ?
Другият ти вариант е да не ги слагаш Simple Smile
Аз сега си плащам глобата за това.
И д-р Бърди като се включи да коментира случая, нека да обясни защо иска от нас да си набоцкаме децата с де що има гадости по земята. И не му ли е съвестно като чете тези истории?
Сръчке,
Ако поразпиташ малко ще разбереш повече подробности-че ваксината е слагана мускулно в крачето (а тя се слага подкожно), че не е купена и не е от добрите марки-Priorix, MMRII например. И че постваксиналният ефект е повече резултат на неправилно поставяне и на недобро качество ваксина.

# 14
  • Мнения: 1 428
Не Д-р Бърди,заблудила съм се.Ваксината не е слагана мускулно,а подкожно и не на крачето,а на ръчичката.И пак стигаме до заключението,че предлаганите и същевременно задължителни ваксини в България са със съмнително качество.Точно поради това се притеснявам да й сложим ДТК-то.Не се знае тя с какво качество е и дали пак няма да се получи тежка постваксинална реакция.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 659
След всичко прочетено, преди седмица и ние сложихме тази ваксина. За сега да чукам на дърво няма никакви проблеми. Мисълта ми беше, че исках да закупя въпросния Приорикс и се оказа, че в България от 10 години се работи само с тази ваксина и няма откъде да се закупи отделно. Иначе другите ДТК, менингитната държа аз да си ги закупувам.
Педиатърката ме успокои, че няма странични ефекти.

# 16
  • Мнения: 3 537
трябва ли да уведомя личния лекар, че дъщеря ми залиташе след ваксината , преди да и постави друга? при нас всичко се оправи много бързо и аз не и се обадих , а сега всичко е наред-детето говори, върви. newsm78

# 17
  • Мнения: 8 585
След всичко прочетено, преди седмица и ние сложихме тази ваксина. За сега да чукам на дърво няма никакви проблеми. Мисълта ми беше, че исках да закупя въпросния Приорикс и се оказа, че в България от 10 години се работи само с тази ваксина и няма откъде да се закупи отделно. Иначе другите ДТК, менингитната държа аз да си ги закупувам.
Педиатърката ме успокои, че няма странични ефекти.
Грешно са Ви информирали.Тук:
http://gsk.bg/glaxo.asp?language=bg&page=3
http://gsk.bg/pdf.asp?pdf=priorix.pdf
се вижда че е на разположение Priorix за България.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 659
След всичко прочетено, преди седмица и ние сложихме тази ваксина. За сега да чукам на дърво няма никакви проблеми. Мисълта ми беше, че исках да закупя въпросния Приорикс и се оказа, че в България от 10 години се работи само с тази ваксина и няма откъде да се закупи отделно. Иначе другите ДТК, менингитната държа аз да си ги закупувам.
Педиатърката ме успокои, че няма странични ефекти.
Грешно са Ви информирали.Тук:
http://gsk.bg/glaxo.asp?language=bg&page=3
http://gsk.bg/pdf.asp?pdf=priorix.pdf
се вижда че е на разположение Priorix за България.

Да това е ваксината, но мисълта ми е, че не може да се купи от аптека, защото се заплаща и предоставя от здравната каса и имунизациите са само с нея, Тримовакс отдавна не се ползва.

# 19
  • Мнения: 40
Аз съм със резултат. Първо искам да се извиня , защото обърках всички във форума . Но не защото не съм добра мама , а просто от стреса който изживях и се надявам вече всичко да е свършило .
 ВАКСИНАТА Е ДТК - Реимунизация !!!!!!
 На първата ДТК Малката вдигна температура между 6 -12 ден след поставянето . Педиатърката отхвърли това да е резултат от ваксината , въпреки че и показах книга в която това го пише .
 След консултация с два невролога и един педиатър - и тримата бяха категорични че това е вследствие на ваксината !
 Оказа се също че Таткото като бебе е правил такава реакция от ваксината само че разбрах едва сега / Свекървата  НЕ Е Майка ! #Cussing out , но това е въпрос на друга тема / .
 Сега ще пием 1 месец вит. В6  и на контролен ЕЕГ .
 Дано всичко свърши без проблеми !!!!!!!
 Благодаря на всички и  ВНИМАВАЙТЕ ! Трябва да знаете всичко от което сте страдали вие и  татковците на вашите дечица !  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 428
Браво,че вече сте добре! Hug
Но ти направо ме шашна ,защото и на нас сега ни предстои реимунизация ДТК и май няма да отида да и я сложат.По-добре без ваксина,отколкото после .........!Аман с тия ваксини вече.Снощи си писах с една майка,чието дете е оглушало след ваксината МПР и още повече се шашнах и ми стана мъчно CryТрябва да има изключение за деца със слаба имунна система,недоносени,с хронични заболявание с алергии и други противопокадзания.Макар че дъщеря ми никога не е имала проблеми от този сорт и пак направи тежка постваксинална реакция.Тя ,която бе със силен организъм едва преодоля всичко,а не ми се мисли ако беше друго болно от нещо детенце.На тях държавата трябва да отпуска инактивирани ваксини,които са безопасни.На тези майки дори никой не си прави труда да обясни,че може да се случи нещо и да дадът право на избор на родителите и децата.Май трябва да си направиме клуб вече и да разгласим нещата.Доста голям брой станаха дечицата пострадали от некачествени ваксини.Дано някой по-висше стоящ и отговорен за това прочете тези неща и да се порови малко във форумите-там ще намери още недоволни.Мисля,че наистина трябва скоро време да се вземат мерки и да не се слагат всички деца под общ знаменател.Не всички бебчета могат да понесат нормално живите ваксини.И защо трябва майките в такъв случай сами да търсят решение и да се чудят каква ваксина и от къде да си я закупят със собствени средства,чи и разрешение от една камара служби да вземат преди това?НЕ ТРЯБВА ЛИ НЯКОЙ ДРУГ ДА ПОМИСЛИ ЗА ТОВА И ДА СЕ ПРОМЕНИ НЕЩО В ТАЯ НАША европейска Embarassed ДЪРЖАВА?НЯМАМ ДУМИ-не искам да съм българка в България вече.

# 21
  • Мнения: 8 585
@Helen-mama

Вземете Инфанрикс за реимунизационната доза. Няма да имате проблеми. За ММР вземете или Приорикс или ММР2. Не разчитайте на "държавата". Няма такава.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 659
@Helen-mama

Вземете Инфанрикс за реимунизационната доза. Няма да имате проблеми. За ММР вземете или Приорикс или ММР2. Не разчитайте на "държавата". Няма такава.

Съгласна съм с Birdie за Инфанрикс-а. Струва между 30 и 35 лв. Купете си щом се притеснявате от постваксинални усложнения. Аз до сега и трите си ги купих и малкия никога не е вдигал температура след ваксинирането, за разлика от брат му преди. За реимунизацията също ще си купя. Така съм спокойна.

За ваксината МПР вече се имунизира САМО с Приорикс. Не е нужно да се купува отделно.

# 23
  • Мнения: 1 428
Да,ще взема Инфанрикс,но като си помисля само,че трябва да искам и писмено реазрешение и разни такива от сумати институции направо ми се реве CryНа личната лекарка пък хич не и се занимава с нас .Може ли да ми разясните нещо повече за тая ваксина.В нея съдържа ли се коклюшния компонент?Може ли да се комбинира с полиомиелитна?  bouquet

# 24
  • Мнения: 40
Неврологът с когото последно се консултирахме каза , че ако трябва да избираме между двата варианта : 1 . Да не ваксинираме детето 2. Да ваксинираме , но с ваксина , която изключва коклюшната компонента или ако се отнася за друг вид ваксина той разясни коя компонента следва да се изключи .
 Та трябва да изберем 2 - ри вариант . Ще ваксинираме , но ще внимаваме много .
 Ама наистина каква е тази държава на която не и пука че годишно еди колко си деца получават постваксинални реакции ?
 Неврологът каза така : За тях / управляващите / броят е мноооого малък на деца които правят такава реакция . Пък и  КАК МИСЛИТЕ СЕ ДОКАЗВА , ЧЕ ДЕТЕТО Е НАПРАВИЛО ТОЧНО ТОВА , А НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ДРУГО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????? newsm78
  Е това е !

# 25
  • София
  • Мнения: 3 659
Да,ще взема Инфанрикс,но като си помисля само,че трябва да искам и писмено реазрешение и разни такива от сумати институции направо ми се реве CryНа личната лекарка пък хич не и се занимава с нас .Може ли да ми разясните нещо повече за тая ваксина.В нея съдържа ли се коклюшния компонент?Може ли да се комбинира с полиомиелитна?  bouquet

Хелен мама, никакви писмени разрешения не са ти нужни. Взимаш рецепта от личната и си поръчваш в аптеката. После личния лекар поставя ваксината. Това е, разрешено е, при нас дори самата педиатърка ни препоръча този вариянт.
На места дори на самия личен лекар му предоставят тези ваксини и пациента изобщо не се занимава да ходи да поръчва и да купува. Питай личната, със сигурност знае...

# 26
  • Мнения: 8 585
Да,ще взема Инфанрикс,но като си помисля само,че трябва да искам и писмено реазрешение и разни такива от сумати институции направо ми се реве CryНа личната лекарка пък хич не и се занимава с нас .Може ли да ми разясните нещо повече за тая ваксина.В нея съдържа ли се коклюшния компонент?Може ли да се комбинира с полиомиелитна?  bouquet
Инфанрикс ( и другите съвременни ваксини) е много качествена ваксина съдържаща безклетъчна коклюшна съставка. Без странични ефекти е и е много добре поносима. За полио може да имате пред вид и Имовакс.
Да, могат да се сложат на една визита, но аз лично го избягвам. За да се минимализира и най-малката възможност за странични ефекти. Слагам ги през седмица.

# 27
  • Мнения: 1 428
Да,ще взема Инфанрикс,но като си помисля само,че трябва да искам и писмено реазрешение и разни такива от сумати институции направо ми се реве CryНа личната лекарка пък хич не и се занимава с нас .Може ли да ми разясните нещо повече за тая ваксина.В нея съдържа ли се коклюшния компонент?Може ли да се комбинира с полиомиелитна?  bouquet

Хелен мама, никакви писмени разрешения не са ти нужни. Взимаш рецепта от личната и си поръчваш в аптеката. После личния лекар поставя ваксината. Това е, разрешено е, при нас дори самата педиатърка ни препоръча този вариянт.
На места дори на самия личен лекар му предоставят тези ваксини и пациента изобщо не се занимава да ходи да поръчва и да купува. Питай личната, със сигурност знае...
Дано наистина да е така,защото скоро четох постинг на една майка,че без да има разрешение от здравните власти,не са и позволили да сложи друга ваксина.Ще попитам!
А Инфанрикса има ли значение кога се слага-имам предвид има ли значение дали е преди или след като навърши 2 годинки детето?
Благодаря на всички,които се включиха с ценни съвети и най-вече на Д-р Бърди,който макар и да не живее в България се интересува много повече от нашите деца,отколкото българските му колеги.
За жалост е така.Колкото и да не ми се иска да го кажа-повечето ,да не кажа всички български лекари ще ни
помогнат и ще обърнат внимание на нас като пациенти едва след като им се плати или видят,че им се носи чатничка. #Cussing out #2gunfire

# 28
  • Мнения: 8 585
"не са и позволили да сложи друга ваксина..."- да, но им харесва да ги продават и да вземат  ДДС. Разбира се, че не е правилно да се мъчим да модифицираме националните имунизационни привички. Но от друга страна тази трагедия с децата НИ не МОЖЕ ДА ПРОДЪЛЖАВА. И се мъчим да правим нещо в тази насока. С мисъл за добро и за добро! И добро излиза-повече са тези избрали качествена ваксина, поставили са я на правилното място, спокойни и виждащи много добрата поносимост.

Инфанрикс реим. доза би трябвало да се слага 11-14 (немска схема) или 15-18(Ам.схема) месечна възраст. В Бг-според имунизационният календар.

# 29
  • Мнения: 8 585
@НинаИгнатова

Пощенската Ви кутия е пълна...не е възможно да Ви пиша. Изтрийте нещо!

# 30
  • Мнения: 9
imam vapros, ako e vazmojno, kam dr.birdie.
Sled postaviane na parvoto dtk, zapo4naxa na6ite problemi! Temperatyra, pla4 edi tsial den, bez spirane, i sled tova obrivi. po4naxme edno prexvarliane ot lekar na lekar, dokato ni izpratixa pri dermatolog. S atopi4en dermatit sme i kyp alergii, no nai vajnoto- v na4aloto kam mle4en beltak, a sega kam iai4en. No s vaksinite sme mnogo nazad. Xodixme po komisii, otlagaxa edni, slagaxme dr. , posle po4nax da do4yvam straxotii...
Sega sme na 3g. s 1 dtk, 3 polioliamit, i3 xepatitni. 6arkite ni gi otlojixa traino.
Kakvo da pravia, ako ne slagame vaksini..., ami ako slojim, i stane ne6to...
Kakvo da pravi?

# 31
  • Мнения: 8 585
Атопичният дерматит или общи алергични състояния не са противопоказания за ваксиниране. Само алергична реакция към дадената ваксината е от значение, като тук се включват и други, неалергични аспекти на реакция към дадена ваксина.
Най-правилното е съобразно възрастта на детето да го ваксинирате съобразно т.нар "Програма за деца, закъсняли с ваксинацийте" (catch-up schedule) спазвайки стриктно нейните указания. Тази е програмата:
http://www.cdc.gov/nip/recs/child-schedule-color-press.pdf

страница 2.
Педиатърът Ви би трябвало да изготви индивидуалният Ви план и да го осъществи.

# 32
  • Мнения: 9
Атопичният дерматит или общи алергични състояния не са противопоказания за ваксиниране. Само алергична реакция към дадената ваксината е от значение, като тук се включват и други, неалергични аспекти на реакция към дадена ваксина.
Най-правилното е съобразно възрастта на детето да го ваксинирате съобразно т.нар "Програма за деца, закъсняли с ваксинацийте" (catch-up schedule) спазвайки стриктно нейните указания. Тази е програмата:
http://www.cdc.gov/nip/recs/child-schedule-color-press.pdf

страница 2.
Педиатърът Ви би трябвало да изготви индивидуалният Ви план и да го осъществи.

Mnogo blagodaria za informatsiata, za6toto nikoi do sega ne ni naso4va, samo ni prexvarliat, a tova da ne moje6 da vzeme6 re6enie e ko6marno.
Mnogo blagodaria otnovo Grinning

# 33
  • Мнения: 4 150

Mislete predi da slagate vaksini i se informirajte dobre.
Eto vi edna stranica za vredite ot vaksinite.
www.thinktwice.com

Neznam kakvo e tova pogolovno vaksinirane na malkite deca v Bulgaria kato opitni zajci.
Ne pojelavam na nikoe dete da ima strani4ni efekti ot imunizacii.A te ne sa malko i ne sa leki.
Bog da pazi decata vi.
Dr.Birdie,vie ste lekar i mnogo dobre razbiram finansovata vi oblaga i drugi oblagi ot plasiraneto na vaksinite.Ako mojete samo da dokajete tiahnoto dejstvie,6te sme vi mnogo zaduljeni.
Dr. Christian Holub

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 17:58 от Christian

# 34
  • Мнения: 1 014
И аз бих искала да попитам Birdie, ако е възможно.
На синът ми  (1 год.) предстои ваксина МПР на 13 мес. първи прием. Имайки предвид, че от 1 мес. възраст е с атопичен дерматит, не много силна форма, но аз в началото бях на диета, сега много внимавам какво хапвам (кърмя го). Ползваме само козметика и нищо от тежката артилерия. Захранвам го бавно и внимателно и т.н. За ДТК и Полио - купих инактивираните  Инфанрикс и Имовакс. Не сме имали реакции. Сега попитах педиатъра, дали може МПР да отлижим с 1 - 2 месеца. Тъкмо сме изчистили пъпките по бузките и много ме е страх да не ги провокираме отново (като се има предвид, че от кравите продукти е въведено само сиренето и маслото, а с яйце все още не е захранен). Тя обаче отказа и ме увери, че тази ваксина няма отношение към това.  Наистина ли е така и имам ли повод да се притеснявам? Прочетох мнението Ви,че атопичният дерматит или общи алергични състояния не са противопоказания за ваксиниране, но дали тази ваксина може да влоши състоянието на АД, или дори да провокира други алергии? Всичко това на фона на фамилна обремененост - сестра му е с алергичен ринит, вуйчо му също.

# 35
Напьлно вьzможно е след ваксинация да провокирате силна алергия след като детето ви има собствена и фамилна обремененост.
На опаковката на самата ваксина има дори то4но посо4ени рискове и страни4ни ефекти.Погледнете я,ако иzобЩо ви я дадат.
Рискьт от самите ваксини е 100 пьти по голям от самите "СМЬРТОНОСНИ"детски болести,които всеки от нас е карал поне по една и не е умрял от нея.
Погледнете на страницата на световната zдравна органиzация и Ще zабележите,4е само в страни като БГ,Румьния и много страни от третия свят се прилагат насилствено ваксини,се апелира zа тяхното постоянно прилагане,както и умело прикритие на слу4аите на тежко инвалидиzирани деца от тяхното прилагане.
Действието на ваксините никьде и никога не е докаzано и се баzира само на теории.За сьжаление с неzнаен траен ефект zа потьрпевШите.
Кьдето има zадьлжителни ваксини,има спад на прирастта на населението,както и вьрлуване на алергии и болести от неzнаен характер.
Знам 4е сега Ще ме по4нете с аргументите,но едно да предупредя.Никой не може да ме убеди в обратното след дьлгия ми опит в таzи сфера.
Тук сьм да помогна на някой,който има нужда от мен,а не да убеждавам хора,които имат финансови интереси или такива,които са манипулирани от предните.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 659
Напьлно вьzможно е след ваксинация да провокирате силна алергия след като детето ви има собствена и фамилна обремененост.
На опаковката на самата ваксина има дори то4но посо4ени рискове и страни4ни ефекти.Погледнете я,ако иzобЩо ви я дадат.
Рискьт от самите ваксини е 100 пьти по голям от самите "СМЬРТОНОСНИ"детски болести,които всеки от нас е карал поне по една и не е умрял от нея.
Погледнете на страницата на световната zдравна органиzация и Ще zабележите,4е само в страни като БГ,Румьния и много страни от третия свят се прилагат насилствено ваксини,се апелира zа тяхното постоянно прилагане,както и умело прикритие на слу4аите на тежко инвалидиzирани деца от тяхното прилагане.
Действието на ваксините никьде и никога не е докаzано и се баzира само на теории.За сьжаление с неzнаен траен ефект zа потьрпевШите.
Кьдето има zадьлжителни ваксини,има спад на прирастта на населението,както и вьрлуване на алергии и болести от неzнаен характер.
Знам 4е сега Ще ме по4нете с аргументите,но едно да предупредя.Никой не може да ме убеди в обратното след дьлгия ми опит в таzи сфера.
Тук сьм да помогна на някой,който има нужда от мен,а не да убеждавам хора,които имат финансови интереси или такива,които са манипулирани от предните.

Драги госте, защо първо не се регистрирате?

# 37
  • Мнения: 4 150
Аz сьм регистриран,но неЩо не можах да вляzа с последния си постинг и zатова.Благодаря
Кристиан

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 17:57 от Christian

# 38
  • София
  • Мнения: 7 023


Тук сьм да помогна на някой,който има нужда от мен,а не да убеждавам хора,които имат финансови интереси или такива,които са манипулирани от предните.
Ако сте тук за това какъв е смисълът да се нахвърляте върху Birdie, каква точно смятате, че е финансовата му облага от този форум??? Защо в България винаги трябва да се търси "ПОД ВОЛА ТЕЛЕ"? Защо когато се появи някой, който наистина иска само да помогне е необходимо хора като вас, които до момента не са помогнали на никого ТУК (за разлика от Birdie) веднага да обявят този човек за меркантилен, манипулатор и т.н.
Каква е тази глупост за поголовно ваксиниране на децата в България? Уважаеми "отказал се", ние в този форум не сме необразовани, повечето от нас владеят чужди езици и можем да прочетем имунизационните планове на други държави. Всеки има право на мнение и аз уважавам Вашето против ваксините, но не е начинът да го налагате като преди това се опитвате да компрометирате Birdie.

# 39
  • Мнения: 4 150
Скьпи Бьни,Щом сте обраzовани и 4етете и други еzици,погледнете страниците,които сьм дал zа вредите от ваксините.
Ако имате вьпроси сьм насреЩа.
Не сьм се нахвьрлил среЩу колегата,просто ЗНАМ,4е има облага zа него,а исках да обясни на вси4ки майки как то4но действа една имуниzация и кога и кьде има иzследвания zа нейната уникалност,действие и беzопасност.
Виждам,4е има противоре4иви мнения относно ваксините,едни ги отри4ат,други ги zаЩитават гореЩо (един от тях е Бьрди),zатова поставям вьпроса и кьм него.

В БГ има zадьлжителни имуниzации или глоби,доколкото zнам.Колко са майките процентно,които не си ваксинират децата? 1%? или по малко.Затова написах поголовно....

Вие Бьни,zаЩо смятате,4е няма да помогна,след като едва ме поzнавате от 4 постинга мои тук.?
Ако нямате нужда от мненията ми,моля ви да не ги следите.

# 40
  • Мнения: 4 150
Това са интересни страници zа информация на ЖЕЛАЕЩИ да се информират по темата.

www.thinktwice.com
http://www.mercola.com/article/vaccines/death.htm

http://www.vran.org/

http://cdcp.free.fr/dossiers/pasteur/pasteur.htm#_Toc464916103

http://www.whale.to/vaccines.html

А това е страница,която раzкрива вси4ки действия,противопокаzания и страни4ни ефекти от всяка една васкина по отделно и която по4ти НИКОГА не се покаzва на родителят,който е трьгнал да имуниzира детето си.Нари4а се "телесна повреда от тежьк характер",ако се полу4и страни4ен ефект и лекарят не е уведомил родителите преди това.
Може да се тьрси обеzЩетение от лекарят,който е бил ваксината.Пьтят преz zакона е дьльг,но не е невьzможен.

http://www.whale.to/vaccines/pack.html


http://www.whale.to/a/thrower.html#103.  Ваксини и Аутиzьм и други ефекти...

http://www.fda.gov/cber/vaccine/thimerosal.htm#thi  Предполагам доста бг ваксини сьдьржат Тиомерzал.... #2gunfire

http://www.whale.to/m/quotes9.html   Ето 2 страници zа ИНТЕРЕСИТЕ да се правят ваксини.                                                                                     http://www.whale.to/v/conf3.html



Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 18:27 от Christian

# 41
  • Мнения: 8 585
Никоя от ваксините, продаващи се в БГ от СКБ или Санофи не съдържат тимерозал, тъй като тези фирми от 3-4 години официално го замениха като консервант.
Да се преписва може-да се знае е трудно...

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 21:00 от Birdie

# 42
  • Мнения: 4 150
А Ще обясните ли на публиката тук zа ваксините...т.е. вьпроса който zададох по долу.?

# 43
  • Мнения: 8 585
Вие виждали ли сте дете болно от дифтерия? Защото аз съм виждал...в бившият СССР през 1991.
А полиомиелит? също съм виждал. Ляга си с температура-събужда се с парализи до живот. Но всичко това звучи тривиално и не "хваща"...

В САЩ се подписват преди ваксиниране VIS, което обяснява подробно на родителите всичко, относно дадената ваксина, която предстои. В Европа това не е практика.

Ако почна да пиша какви глупости са изписани в тези страници, които давате ще трябва да изпиша тема колкото 15-те страници на ваксинационната тема...

А иначе не виждам въпроси...

# 44
  • Мнения: 4 150
Вие едно дете ли сте виждал болно от дифтерия или полио?
Аz пьк мислех,4е "са умирали като мухи" както се иzраzихте в другата тема....А пьк сега се окаzва,4е е рядкост да се види....
Преz 1991 години има дифтерит само в СССР и то след масово имуниzиране на населението.Имам го 4ерно на бяло.Статистика от медицинската ми библиотека.
12 слу4ая обЩо.
Мога да погледна и zа 1992г.....8 слу4ая.
2002 няма един слу4ай.2005 няма един слу4ай.
30% от населението не е имуниzирано среЩу дифтерит.Би трябвало да иzбухне епидемия..... newsm78

НиЩо не ми zву4и травиално,когато zнам как се интубира дете след дифтерна ваксина,което не я е понесло.Родителите бяха адвокати.Детския Лекар zаминал сьЩият ден zа някьде си и бил спрял да практикува...ала,бала....

Вьпросьт ми е ясен и конкретен.Кьде мога да про4ета обратното на това,което мисля и zнам.Но искам нау4ни докаzателства и докаzани опити zа действието на ваксините.
Имам и кореспонденция с zдравното министерство и Института по тропи4на медицина,кьдето Ще раzкрия тяхната компетентност по вьпроса с ваксините.
Вие ваксинирате ли се?

# 45
  • Мнения: 8 585
"Преz 1991 години има дифтерит само в СССР и то след масово имуниzиране на населението."- след "дупки" в масовото имунизиране, "дупки" драги...огромни, не като на твоят чорап, например...

"30% от населението не е имуниzирано среЩу дифтерит.Би трябвало да иzбухне епидемия"-за коя възрастова група говорите?

"НиЩо не ми zву4и травиално,когато zнам как се интубира дете след дифтерна ваксина,което не я е понесло."-зависи каква ваксина правите. Ако ползвате ваксина с надпис "Made in Paparistan" може и сърдечен арест да Ви се случи.

"Кьде мога да про4ета обратното на това,което мисля и zнам.Но искам нау4ни докаzателства и докаzани опити zа действието на ваксините."-навсякъде.
Ето тук се цитират резултатите от изпитанието на новата ваксина срещу ротавирус:
http://content.nejm.org/cgi/reprint/354/1/11.pdf
http://content.nejm.org/cgi/reprint/354/1/23.pdf

Дали аз се ваксинирам? Да...засега слагам само ДТ на 10 години. Скоро направих и Хеп.Б поради проф. риск. (реимунизация по желание).

# 46
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Кристиян, благодаря за информацията, не сме от Тимбукту и повечето неща сме ги чели, който иска пак ще прочете. Това е форум за реда и възрастта за отделните ваксини, за странични ефекти и т.н., а не за или против ваксинирането. Ако водиш някаква борба, отнеси се към здравното министерство. В изостанала Канада, както в България и Румъния ваксинирането не е концерт по желание, за глоби не съм чувала, но не съм виждала и запънати майки като магарета на лед Laughing.
Още веднъж, този спор не е за тук, ние не сме подходящата публика. Ако имаш деца, не си ги ваксинирай, само ми кажи къде учат да не записвам моето там. Ако си новоизпечен хомеопат, иди да лекуваш полио с драженца с молекули, без да ги пипаш с ръка и без да се дъвче дъвка  Naughty, чувам че ставало  Mr. Green.
ПС. Ако следват пледоарии за генноизменените храни, пестицидите и хормоните в храната и за лекарствата, които всъщност ни убиват Rolling Eyes, спести си времето  Peace. Още веднъж, най-добронамерено, мерси, всеки ще си помисли по въпроса, обещаваме  Peace.

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 06:44 от eli_c

# 47
  • Мнения: 4 150
Ели Ц,

Спор или дискусия с немедицинско лице едва ли Ще доведе до желан реzултат и zатова ви благодаря само zа отговора и времето,което сте отделила.

За Бьрди
В Западна Европа няма Мейд ин Папаристан.В БГ има ли такива? Като 4ета,май има....
Не zнаех,4е от вида на ваксината zависело дали може да се предиzвика сьрде4ен арест,по скоро си мислех,4е е индивидуалността на органиzма и предраположеността му кьм екzогенни драzнители,така наре4ената "имунна система"и така наре4ения "имунен отговор" newsm78
Май zнанията ни неЩо се раzминават...

Прегледах страниците на пдф които сте дали.Това ли е вси4ко?Вьрху това ли се осланяте и поzволявате да се бие една ваксина?
Знаете ли,4е в иужна Америка не вьрлуват детски болести или zа това не сте се zамислял? УмиШлено ли е сложена Финландия като 4аст от опита или с каква цел?

Аz сьЩо мога да иzдам една подобна статия,стига да поддьржа не4ии интереси.Опитите Ще ги направя у дома,никой няма и да попита zаЩо...Важното е крайния реzултат да е добре оформен.
Американското списание го имам и го полу4авам.На последната му страница има иzдатели,спонсори и др.Кьм всеки брой полу4авам и билет с някаква стойност zа предмет.Приятно ми става от тоzи жест и 4ета и вярвам с удоволствие написаното вьтре.
 Вие можете ли да погледнете на посл.страница , zа да се zамислите zа неЩо?

ЗаЩо се ваксинирате САМО среЩу теzи болести? Карал ли сте детски болести и кои?И бил ли сте ваксиниран навремето?Имал ли сте усложнения от теzи,които се описват по книгите и списанията? Деца,ако имате,имуниzирате ли ги?
Ако ви е много ли4но,игнорирайте вьпросите ми.

# 48
  • Мнения: 326
Ели ц, недей така  Naughty, тъкмо стана интересно. Защо пък да не стане "за" и "против" ваксините? В крайна сметка все някъде трябва да четнем и "против", нали? Проглушават ни нон-стоп ушите с това колко е опасно ако не се ваксинираме, защо да не видим и другата гледна точка? Не, форума не е за реда и възрастта на ваксините, а е за взаимопомощ. Има такава тема (за реда и ваксините) в този форум и тя е закована горе (започната е от Бърди), но и там едва ли е табу да се говори против тях, надявам се.
За сведение (писах го в по-горен пост) аз не съм ваксинирала щерката и ПЛАЩАМ глоба за това. Бих ти казала в кое училище е, но като гледам дори не сме в един континент с теб, така че предполагам, че не те интересува чак толкова. Няма да се плашиш Wink, няма да ви разболеем. Що се отнася до хомеопатията - очевидно не ти достигат знания по въпроса, така че изказването ти в това отношение е меко казано смешно  Joy
Кристиян, безсмислено е това, което правиш. Може и да накараш някого да се замисли (ако целта ти е тази - давай, подкрепям те с две ръце  Hug), но законите са така създадени, че да няма мърдане и да си бодем децата с всичко, което са измислили мъдрите чичковци (освен шепа от нас, която е решила "няма пък").
Бърди, понеже си много знаещ в сферата на ваксините, надявам се си и коректен при даването на информация, затова искам да те питам: можеш ли да дадеш статистически данни за процента на постваксинални заболявания? Понеже живея в България, не се интересувам колко е той по света, а ме интересува само тук.

# 49
  • Мнения: 4 150
Мила Срьчка,
Затова сьм тук,ако мога да ти помогна.

"но законите са така създадени, че да няма мърдане и да си бодем децата с всичко, което са измислили мъдрите чичковци (освен шепа от нас, която е решила "няма пък")."
Има на4ини zа иzбавление.Има то4ки и zакони в конституцията на Бьлгария,които Ще zаЩитят твоето мнение.А колкото до глобата,и аz предпо4итам да я платя,отколкото после да дам 100 пьти по толкова zа лекуване на децата ми от страни4ните ефекти на ваксините.За Щастие тук няма zадьлжителни ваксини,а и да имаШе,като лекар,zнам много варианти да се иzбегнат.

Няма да полу4иШ отговор от Бьрди или поне Ще е погреШен,zаЩото истинските данни не стигат до един обикновен лекар.
Ако zнаеШ еzици,4ети информацията,която сьм дал.Там има отговори на вси4ки твои вьпроси.

И аz неzнам zаЩо Ели ц се бои от наШите неимуниzирани деца,след като нейните сигурно са имуниzирани и не би трябвало да "прихванат" нито една болест по логиката на Бьрди и иzобЩо по всеобЩата логика....

Знам,4е е беzсмислено това,което правя.Благодаря zа подкрепата.
пп Не сьм хомеопат.ЗавьрШил сьм хуманна медицина и сьм специалиzирал (не в БГ).Занимавам се с "антимедицина" от много години.

# 50
  • Мнения: 8 585
"Занимавам се с "антимедицина" от много години."
Това значи? Крясъци във въздуха?

# 51
  • Мнения: 8 585
@Сръчке

"можеш ли да дадеш статистически данни за процента на постваксинални заболявания?" Около 15.000 случая на година се докладват в САЩ годишно.
Тук спадат пряко причинени от ваксината и съвпадения с времето на ваксинация.
Ето тук можете подробно, пълно и честно да се информирате:
http://vaers.hhs.gov/
http://vaers.hhs.gov/scripts/data.cfm

# 52
  • Мнения: 4 150
Това значи? Крясъци във въздуха

Не,с елиминиране на марионетки.

# 53
  • Мнения: 8 585
Едва ли ще успеете...но не пречи да опитате.

# 54
  • Мнения: 4 150
Предиzвикателството се zапо4ва с установяване на номера на неткартата ви.

# 55
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Започваш да се излагаш, драги!

# 56
  • Мнения: 326
Бърди, благодаря ти, че отделяш време, за да ми отговориш. Неведнъж съм ти задавала въпроси, досега не си ми отговарял. Приемам го като голям жест от твоя страна, честно.
Не е честно спрямо незнаещите английски да даваш линкове към такива сайтове. Във форума има доста такива хора, а спорът не е просто, за да си чешем езиците, а за да покажем и на другите около нас за какво става въпрос. Действително, в линковете, които си дал има данни за постваксиналните заболявания. Дори да не са дали пълната истина, това което е посочено е напълно достатъчно, за да накарат човек да се замисли (например факта, че "Meningococcal infection, which Menactra prevents, is a major cause of bacterial meningitis, affecting approximately 1 in 100,000 people annually. The infection can be life threatening:
10-14 percent of cases are fatal and 11-19 percent of survivors may have permanent disability").
Аз исках статистика за България, ама карай.
Как ще погледнеш една майка в очите и ще и кажеш "съжалявам мила, но детето ти получи лимфаденит/парализа/синдром на Гилен-Баре/енцефалопатия/енцефалит/менингит/гърч/колапс/остеит/остеомиелит вслествие на ваксината. Рядко се случва, но при вас това е факт". Тази майка си е довела здравото дете, над което е треперила ден и нощ в кабинета ти и ти е имала пълно доверие, че ти знаеш какво правиш. Мислиш ли, че оправданието "това се случва в много малък процент от случаите" нея я успокоява, след като за нея това е факт на 100 %?
ПП Посочените състояния съм извадила от НАРЕДБА № 15 от 12.05.2005 г. за имунизациите в Република България (http://www.mh.government.bg/norm_acts.php) и по-точно частта СЪОБЩЕНИЕ ЗА ПРОУЧВАНЕ НА НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ СЛЕД ВАКСИНАЦИЯ (НРВ), които лекарите са длъжни да отчитат, тоест всички са наясно с това до какви реакции може да се стигне (там се споменава и изход от състоянието "смърт", не искам да ви плаша, просто чета).
И едно уточнение: нямам за цел никой да не се ваксинира и не пропагандирам изобщо за това. Но държа да имам право на избор. Искам да се изправят пред мен двама мъдри-премъдри доктори и да ми изложат двете гледни точки: виж, Сръчка, ако не се ваксинираш е възможно да се разболееш от полиомиелит (да речем), това е много тежко състояние, няма лечение за него, имало е епидемии, от които са умирали хиляди хора. От друга страна ако се ваксинираш трябва да знаеш, че са възможни много нежелани реакции, една от които дори е да се разболееш точно от това, срещу което те ваксинираме. Да ми изложат всичките си аргументи "за" и "против" и да ме оставят да реша аз. Аз не съм чудовище и не желая лошото на никого. Ако успеят да ме убедят, че с решението си да не се ваксинирам застрашавам не само мен, а и семейството ми, градът ми, държавата ми, контитентът, планетата, ей Богу, ще се ваксинирам. Но просто с това "ми трябва да се ваксинираш" това не може да се получи.

# 57
Бърди, благодаря ти, че отделяш време, за да ми отговориш. Неведнъж съм ти задавала въпроси, досега не си ми отговарял. Приемам го като голям жест от твоя страна, честно.
Не е честно спрямо незнаещите английски да даваш линкове към такива сайтове. Във форума има доста такива хора, а спорът не е просто, за да си чешем езиците, а за да покажем и на другите около нас за какво става въпрос. Действително, в линковете, които си дал има данни за постваксиналните заболявания. Дори да не са дали пълната истина, това което е посочено е напълно достатъчно, за да накарат човек да се замисли (например факта, че "Meningococcal infection, which Menactra prevents, is a major cause of bacterial meningitis, affecting approximately 1 in 100,000 people annually. The infection can be life threatening:
10-14 percent of cases are fatal and 11-19 percent of survivors may have permanent disability").
Аз исках статистика за България, ама карай.
Как ще погледнеш една майка в очите и ще и кажеш "съжалявам мила, но детето ти получи лимфаденит/парализа/синдром на Гилен-Баре/енцефалопатия/енцефалит/менингит/гърч/колапс/остеит/остеомиелит вслествие на ваксината. Рядко се случва, но при вас това е факт". Тази майка си е довела здравото дете, над което е треперила ден и нощ в кабинета ти и ти е имала пълно доверие, че ти знаеш какво правиш. Мислиш ли, че оправданието "това се случва в много малък процент от случаите" нея я успокоява, след като за нея това е факт на 100 %?
ПП Посочените състояния съм извадила от НАРЕДБА № 15 от 12.05.2005 г. за имунизациите в Република България (http://www.mh.government.bg/norm_acts.php) и по-точно частта СЪОБЩЕНИЕ ЗА ПРОУЧВАНЕ НА НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ СЛЕД ВАКСИНАЦИЯ (НРВ), които лекарите са длъжни да отчитат, тоест всички са наясно с това до какви реакции може да се стигне (там се споменава и изход от състоянието "смърт", не искам да ви плаша, просто чета).
И едно уточнение: нямам за цел никой да не се ваксинира и не пропагандирам изобщо за това. Но държа да имам право на избор. Искам да се изправят пред мен двама мъдри-премъдри доктори и да ми изложат двете гледни точки: виж, Сръчка, ако не се ваксинираш е възможно да се разболееш от полиомиелит (да речем), това е много тежко състояние, няма лечение за него, имало е епидемии, от които са умирали хиляди хора. От друга страна ако се ваксинираш трябва да знаеш, че са възможни много нежелани реакции, една от които дори е да се разболееш точно от това, срещу което те ваксинираме. Да ми изложат всичките си аргументи "за" и "против" и да ме оставят да реша аз. Аз не съм чудовище и не желая лошото на никого. Ако успеят да ме убедят, че с решението си да не се ваксинирам застрашавам не само мен, а и семейството ми, градът ми, държавата ми, контитентът, планетата, ей Богу, ще се ваксинирам. Но просто с това "ми трябва да се ваксинираш" това не може да се получи.
newsm10 newsm10 newsm10

# 58
  • Мнения: 1 428
И аз се чудя,защо при толкова много описани нежелани реакции, не вземат да ги ваксинират с хубави ваксини децата ни.Тия хорица за опитни зайчета май ни вземат вече. #2gunfire

# 59
  • Мнения: 4 150
Откакто има ваксини,хората са опитни zайци.

Искам само да ви кажа как да се 4етат и раzбират някои формулировки от раzни официални и неофициални интернет страници даваЩи информация на таzи тема.
Знам,4е може да се zасегнете,но не го правя с таzи цел,а zаЩото zнам,4е 4овек приема една информация zа 4асти от секундата,особено когато е добре обработена и оформена и не се zамисля zа някои подробности,а те са много важни.
Например от страницата на Бьрди на американската ФДА
Цитат от нея...
"Meningococcal infection, which Menactra prevents, is a major cause of bacterial meningitis, affecting approximately 1 in 100,000 people annually. The infection can be life threatening:
10-14 percent of cases are fatal and 11-19 percent of survivors may have permanent disability"

Ако приемем едно население от 10милиона народ,Ще видим,4е Ще се раzболеят то4но 100 от тях на година.
От теzи 100 4овека,само 10 МОЖЕ умрат в последствие на инфекцията (като не се дава подробност дали теzи хора имат друго zаболяване,което сьЩо може да окаже влияние на оzдравяването им...например някое автоимунно zаболяване,рак,астма и тн)  и останалите 11 до 19% от теzи 100  4овека  ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ПАК  Stop   МОЖЕ  (не ,4е ЩЕ 100%)  да полу4и постоянно увреждане.Т.е само 10  4овека.И то само се предполага.

Какво се прави в zаклиу4ение.
Ако вzемем в БГ 7 милиона 4овека,годиШно МОЖЕ да се раzболяват 70  4овека от менинго инфекция,от теzи 70,само 7 или 8 Ще умрат , а 7 МОЖЕ да имат увреждания. Останалите 62 4овека се иzлекуват и вьzстановяват напьлно.Т.е. 90_ 95% се иzлекуват напьлно.

При такава смеШна статистика,е по вероятно да ни бльсне кола.

За такьв минимален риск от инфекция да се подложи 4овек на отровата наре4ена ВАКСИНА ,която да ни предпаzи УЖ
 (има хиляди слу4аи,кьдето ваксината НЕ ПОМАГА и настьпва инфекция вьпреки нея)
 от теzи страШни  микроби,които така или ина4е ВСЕКИ от нас ги носи в органиzма си в определено коли4ество,беz да се раzболява.

По логиката на масовото имуниzиране трябва да ни хване всяка болест която сьЩествува,неzависимо от индивидуалния имунитет,от социалната и околна среда,от болестната обремененост.Което би могло да се приеме само от много ниско интелигентни хора,които са по малко от 0,5% в една дьржава.

По сьЩата таzи логика иzлиzа,4е жените е хубаво да си режат гьрдите,zа да не ги хване рак,вси4ки да си режем панкреаса,zа да не хванем диабет,и да си zаменим и моzька с неЩо,zаЩото има и психи4ни zаболявания.

Никой не е глупав на тоzи свят.Лесно е,с малко упоритост и вклиу4ване на обикновена 4овеШка логика,да се проzре истината.
Страниците,които сьм дал,са с цел да се сьбуди сьzнанието на индивида и да по4не да мисли,а не да 4ака все някой да вzима реШение вместо него.

Желая ви zдраве.Другото си идва само.

# 60
  • Мнения: 8 585
Смешни неща. Без нужда от коментар....
Дженер, Пастьор, Листер,Салк, Сабин, Роберт Кох нямаха друго поле на интереси, че се занимаваха точно И с изследвания върху превенцията на инфекциозните заболявания...
Велики педиатри като Джакоби, Коплик, Пфаундлер, Марфан,Черни си нямаха друга работа или занимание, че имаха толкова голяма привързаност към фундаменталните изследвания за превенция и лечение на инфекциозните детски заболявания...

Christian, олекнахте много...

# 61
  • Мнения: 4 150
Опитите и иzследванията на Кох,Пастьор,Сабин и ко са ми напьлно иzвестни,както са ми иzвестни и техните спонсори,финансовата подкрепа zа теzи опити и полити4еската намеса.Особено са ми смеШни опитите на Пастьор когато е иzбил 20 000 коне и овце с ваксините си и са го налагали с тояги,когато е трьгвал от село на село да се гаври......

Вие сам ме предиzвиквате да иzложа данни и факти,които не сьм имал намерение досега.Информация имам много,но Ще ви иz4акам оЩе малко.

Искам да ви кажа ,но сьм сигурен,4е го zнаете,4е 85% от акциите на голямата проиzводителка на ваксини Глаксо Смит и Авентис ги дьржи Доналд Рьмпсфелд.

Много голяма zагриженост имат теzи "доброжелатели" zа zдравето на децата ни,а пьк не се zаеха с непьлнолетните наркомани,които иzмират всяка година по 2000 (бг статистика).Това е пове4е от вси4ки детски болести накуп.

ОЩе неЩо се 4удя.Вие пиШете много редовно в тоzи форум и в един друг под друго име от пове4е от година.Прекарвате доста време пред компиутьра zа да давате добронамерени сьвети.Може би няма кьде другаде да ги пласирате....Или се иzбиват комплекси,когато професионално не вьрви,най лесно е "анонимно" да полу4и 4овек овации.

Вярно,много олекнах,особено на дуШата.  Grinning

# 62
  • Мнения: 8 585
"Или се иzбиват комплекси,когато професионално не вьрви,най лесно е "анонимно" да полу4и 4овек овации."
Абе глупчо, кой ти иска анонимни овации? Всеки иска поименни такива... Да "гърми" името му... А този Д-р Бърди кой го знае кой е? Ако исках да се рекламирам и име и мобифони щях да оставя...
Това не ти ли говори нещо?

"4е 85% от акциите на голямата проиzводителка на ваксини Глаксо Смит и Авентис ги дьржи Доналд Рьмпсфелд."-брей колко богат бил чичко Ръмсфелд...и колко иска да ни отрови дечицата този омразен капиталист...

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 23:50 от Birdie

# 63
  • Мнения: 4 150
Или сте zаблуден или сте подкупен.Дано е пьрвото.Но дискусията ве4е иzлиzа от релси.
Мисля,4е направих каквото можах поне zасега.

# 64
  • Мнения: 4 150
"...брей колко богат бил чичко Ръмсфелд...и колко иска да ни отрови дечицата този омразен капиталист..."

Това ВИЕ го каzахте,не аz.Как така иzведньж таzи верижна логика?

# 65
  • Мнения: 2 768
Драги Christian, за съжаление колкото и да даваш интелигентна обосновка и защита за тезата си, мисля, че трудно ще бъдеш разбран тук (и май не само). Пропагандата в полза на ваксините е твърде голяма.
Грам не ме интересува кой, къде и защо произвежда ваксини и какви облаги или вреди търпи за това! Аз НЕ ваксинирам децата си и понеже държавата не ми е дала възможност да избирам - МАМЯ! И хиляди глоби да ми бъдат наложени - здравето на децата ми и живота им е най-важен! Може десет страници  да се обяснява за това колко били важни и полезни ваксините! А обяснете това на родител, чието дете се е разболяло, станало инвалид или умряло в последствие на ваксина!

# 66
  • Мнения: 8 585
Няма абсолютно сигурни човешки дейности. Във всяка една от тях има процент на риск и несигурност. Търсенето на 100те % е химера, която обслужва само и единствено индивидиуалните характерови особенности на един индивид.
По начина по който един индивид възприема живота, по същият начин възприема и риска в него. Редица индивиди са неспособни да възприемат реалностите на живота, динамиката, прогреса и неизбежните противоречия и конфликти с които той е пълен и развиват параноична подозрителност, недоверие и агресивност. Тези качества те ги изразяват по всякакъв повод-днес са ваксините, утре е работата, после личните отношения и т.н.
Разликата между различните житейски ситуации е в наличието или липсата на умисъл. Спрямо ваксините никой и никога не е правил нещо с желание или умисъл да вреди. Производството им е сложен, дълъг и много скъп процес, в който, както всяка човешка дейност, има грешки и недоизпипани неща, но в процент несравнимо по-малък от други производства. Има разлика между отделни партиди, има нерезултатни партиди (ВАКТА, ХЕКСА), през 50-те години в началото на полио-ваксинациите имаше даже голяма партида с действащ вирус, а не отслабен такъв. Избора на един или друг консервант е във връзка с тесни специфични характеристики и поведение спрямо ваксинната съставка. Нещата са много по-сложни, отколкото изглеждат.

Да крещи, обвинява и критикува може всеки. Полезни са тези, които могат да докажат обосновано, това което искат да кажат, имат тежест и им се чува гласа. Или да предложат истински работещо алтернативно решение.
Това се постига с умеренност, огромни познания и талант до известна степен.

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 00:02 от Birdie

# 67
  • Мнения: 2 768
Параноична подозрителност не ме гони.Просто това обяснение като майка не ме удовлетворява!
Нищо лично.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 659
Спорът доста се е задълбочил, но аз нищо не разбрах Christian newsm78. Вие нищо не доказвате, дайте данни, аз не мога да разбера вие против ваксините ли сте или не. Говорите неща равняващи се на "Световната конспирация".

Бихте ли ни се представил по-подробно? Вие медицинско лице ли сте?

# 69
  • Мнения: 1 999
Някой знае ли дали се продава в България книгата за ефективността на ваксините? Thinking Ако я има бих я прочела!
Сори за ОФФ-а. Peace

# 70
Аз пак не мога да резбера друго.Какво значение има дали някой е За или ПРОТИВ ваксините?И защо някой друг трябва да решава да ваксинираме или не?Всеки носи глава на раменете си и преценява сам.
Приветствам появата на Christian във форума.чета с интерес и другата тема за Ваксинациите.Мисля че най-после Бирдие,пардон "д-р Бирди"(да ГРЪМНЕ името му) си намери достоен опонент!
Лично на мен са ми много интересни фактите,които Christian споменава.Признавам,че са малко известни и интересни.По интересното е,че Бирди също знае за много от тях,или поне дава такъв вид.Защо обаче трябваше да го предизвика някои по-начетен,за да започне и той да поднася недотам угодната нему информация?

P.S.Imam registracia(0mega),no ne moga da vliaza v momenta s neia

# 71
  • Мнения: 8 585
Нищо от предложеното досега като "факти" не може да се оцени като такива. Слухове, инсинуации, "това казал един, а чул друг" не са факти. Не са факти и частните мнения на лица, неподкрепени със съответни достоверни данни.
Параноята на някои, съчетана с индивидуалните им характерови особености не може да е поле за сериозни дебати.
За мен лично не представляват никакъв интерес частни разговори, нашепвания на ухо, пикантни информацийки, скандални журналистически измислици и манипулации.

# 72
  • Мнения: 4 150
За АСА.По диплома сьм лекар.Не сьм zавьрШил в БГ,но това не ме прави по добьр или по умен от бьлгарски колеги.Имам и специалност,която спасява деца и вьzрастни в крити4ни сьстояния,т.е. интенzивна медицина.
Не искам да се раzвива спор,кой е против,кой е ЗА ваксините.Това не води до никьде.
По хубаво би било да се докаже дали са ефектни,дали и колко вредят и дали има иzобЩо нужда от тях.
Вьпросният Бьрди го прие не само ли4но (все едно искам да му вzема хляба),но и криво,което не ме у4удва,след като е положил стабилно рамо на неЩо и не не би и помислил да промени стила си на живот.(което неминуемо би последвало,ако постави ваксините под вьпрос).

Опитал сьм се да сведа терминологията до минимум,както и да пиШа с обикновен тон,а не с маниера,който всеки лекар zау4ава професионално с цел да всява респект и страх.За мен вси4ки пациенти са хора,а не вси4ки хора са пациенти,докато не докажат сами противното.Гроzна практика вzета от военните и полицията.

Иска ми се всеки 4овек да zапо4не да мисли (и аz сьм имал период на "другите мислят и се грижат zа мен") и да стане мнителен по тоzи вьпрос.
Мнителността не е хубаво ка4ество,но в слу4ая паzи zдравето.

Бьрди написал   
"За мен лично не представляват никакъв интерес частни разговори, нашепвания на ухо, пикантни информацийки, скандални журналистически измислици и манипулации"

пьк такава бурна дискусия се полу4и....

Ина4е поzдравления zа убежденията му в полеzността на кьрменето,както и други иzяви.

# 73
  • Мнения: 8 585
"Иска ми се всеки 4овек да zапо4не да мисли"
->>Тези, които са тук нали точно това правят...

"Мнителността не е хубаво ка4ество,но в слу4ая паzи zдравето."
->Нищо подобно, култивира мизерия на духа и съществуването. И показва колко е мизерен всекидневният живот на един такъв индивид.

Стил на живот? с ваксините?
Човече ти не знаеш в коя обувка кой крак си сложил...

# 74
  • София
  • Мнения: 896
Със спорове тук и лични нападки едва ли може да се постигне нещо. На родителите трябва да се дава информация - обаче не едностранчива и да имат право на избор дали да ваксинират децата си или не. А не само да ги плашат колко е страшно, ако не го направят. Защото за някои деца става страшно, когато ги ваксинират.  На приятелка на майка ми детето остана инвалид след ваксина. И моята голяма дъщеря от здраво дете на 1г3м след ваксина против паротит за десет дни беше докарана до такова състоятие, че бяха предупредили майка ми да ме подготви, че може и да не оцелее. Аз съм боледувала от паротит и съм здрава в момента, дъщеря ми, въпреки ваксината, също се разболя след това. Но заради уврежданията, които получи тогава, продължава да пие лекарства вече 18 години!
П.С. Подкрепям няпълно Кристиян и Сръчка и споделям изцяло позицията им.
Кристиян, линковете, които си дал сигурно съдържат много информация, но хората които не ползват свободно чужди езици едва ли ще ги прочетат. А има нужда от повече информация "от другата страна".

# 75
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Лично мен ме огорчава и обезкуражава този масов протест срещу ваксините. Това е един ренесанс на страх от неизвестното, благодарение на прекалено много слухове, пропаганда, демагогия и дезинформация. Така е било по времето на Пастьор, което мислехме за отминало. Разбира се че всеки има право на собствен избор, но нека този избор да е направен на базата на доста прочетена информация и от двете гледни точки. Самия Криситян, макар и доста истеричен и екзалтиран, призна че повечето реакции са на автоимунна основа. Защо не покаже статистика колко деца са увредени и починали от поставянето на менингитна ваксина и да ги сравним с броя на предполагаемите заболели и починали за година от менингит. А сега си представете броя на заболелите в една неваксинирана популация. Защото е много лесно да избереш да не ваксинираш детето си в клас, училище, детска градина където всички други са ваксинирани, другите "опитни зайчета". Кой ще избере да не ваксинира в дифтеритно огнище, в селско училище с превиващи се от коклюшна кашлица другарчета, след ухапване от съмнително агресивно и олигавено куче ? Спокойни ли ще сте, бременни в къщи, ако шестгодишното ви дете учи с десетина изшарени с Рубеола съученици? В този случай как ще е? Кое ще ви задоволи като майка ? Далеч съм от мисълта да ви агитирам да се жертвате за благото на обществото  #Crazy, но вие го правите всеки ден със същия процент вероятност, затова няма да ви агитирам и да откажете пещеходните пътеки, асансьорите, ракийката, даже и отровните турски маслини са си ваш избор и ваш риск. Прави сте, винаги ще има един определен процент за който всяка коза ще си е за свой крак, кой каквото ще да казва, добре че не всички мислят така иначе още щяхме да сме по пещерите. Но що се отнася до световната конспирация, хайде пак да излезем от тъмните векове, да покажем малко статистика и с просто линейно уравнение с едно-две неизвестни да докажем как Доналд Ръмсфелд е щастлив само при гледката на гърчещи се в агония деца с пресни убождания по ръцете  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ...
За съжаление медицината, каквото и да си говорим, едва ли е и на 1/3 по пътя към съвършенството, когато ще живеем по 300 години, ще изглеждаме прекрасно и лекарите щом ни погледнат ще знаят какво и как да излекуват. Затова все още има лапароскопии, амниоцентези, лутания и грешни диагнози, заплетени и неразрешими случаи ... Но благодарение на лекарите и учените, от пъскането на кръв с няколко пиявици, и предписване на слънчеви бани се е стигнало до сегашното ниво. Нищо не е идеално, но е направено и непрвкъснато се прави много. Не искам да влизам в обсъждания на фармацевтични концерни, начини на лечение и печалби. Просто нямам информация, спекулации всички сме чували. Както виждате в бг педиатрите още не предписват фолиева киселина, не обичат да се кърми след 6-тия месец, искат да се пие сок от втория месец и настояват да се отлепва препъциума от първия месец. Някой ще кажат - невежество, други - мудни държавни разпоредби, трети - световна конспирация. Ами всеки си има мнение  newsm78 ...

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 06:23 от eli_c

# 76
  • Мнения: 4 150
Детските болести не са смьртоносни болести както ги представят.
Пове4ето неимуниzирани деца НЕ "хваЩат" нито една от тях.
Но доста от ваксинираните ги карат ВЬПРЕКИ ваксинацията.

Всяко дете може да иzкара беzпроблемно една детска болест.
Рискьт да умре или да има увреждания е много по мальк от тоzи на една ваксина,zаЩото ако в самата ваксина имаШе само полуумрели бацили и ниЩо друго,тогава ваксината би била напьлно беzопасна.
Вси4ки теzи консерванти,които са в нея я правят силна отрова,която може да отклиу4и редица болести и недьzи.

"Кой ще избере да не ваксинира в дифтеритно огнище, в селско училище с превиващи се от коклюшна кашлица другарчета, след ухапване от съмнително агресивно и олигавено куче ?"

В БГ няма дифтерит както и в цяла Европа няма такава болест.и 4ак да се превиват децата от коклиуШ...  Grinning..  а пьк отделно,4е от ку4е бяс се лови,а не коклиуШ....
Неzнам каква ви е информацията и от кьде е."Принципьт на ваксинирането"не отговаря  на основните принципи на  биохимията и биофиzиката,ако дотам можете да се zадьлбаете и да се раzровите zа да намерите кое е вьzможно и кое не е.
Ина4е си говорим обЩи прикаzки,които се мьлвят сред населението от уста на уста,кое било хубаво,кое не....
Много е раzпространено в БГ практиката,ако сьседа Иван е пил това лекарство и му е помогнало СЛЕДВА и на мен да ми помогне или оЩе по смеШната логика...Зна4и лекарството е хубаво и действа 100%.

4овеШката психика е елемнтарна zа манипулиране,стига да zнаете как,може и вие 4удеса да вьрШите и много пари да иzкарате при това.

# 77
  • Мнения: 4 150
@Бисе
Предполагам страницата я zнаят вси4ки,които 4етат тоzи форум,но я слагам zа всеки слу4ай.
Поzволих си да я вzема от Срь4ка и понеже е на бьлгарски.Обясненията може би са на по "народно и беz много терминология",zа да се раzбира от всеки.
Искам да под4ертая,4е не сьм хомеопат , нито поддьржам някаква тенденция в таzи насока.

http://www.homeopathia.hit.bg/files/vaccinen.pdf

# 78
  • Мнения: 8 585
"Детските болести не са смьртоносни болести както ги представят.
Пове4ето неимуниzирани деца НЕ "хваЩат" нито една от тях.
Но доста от ваксинираните ги карат ВЬПРЕКИ ваксинацията.
Всяко дете може да иzкара беzпроблемно една детска болест."

Абе човече, ти болно дете виждал ли си изобщо през живота си, че говориш тези тъжни и смешни неща? Те мъничетата днес умират от обикновен пневмококов сепсис или менингококов менингит, та камо ли от коклюш, полио или дифтерия. От ротавирусни обикновенни диарии измират хиляди деца... . Баща ми, който работеше педиатрия от 1948 до смъртта си през 1974 си идваше разплакан в къщи и обясняваше как са ги намирали кърмачетата в люлките ( окачени на тавана, в селските къщи) сутрин починали-или от Хемофилус менингит или от сепсис или от пневмонии...или от милиарна ТБЦ по-големичките...И това в началото на 50-те години...
Те от грешни захранвания поради липса на кърма или АМ правеха диарии и си отиваха за 4-5 дена... . Наивен човек си ти-поне от това, което пишеш...

Ами карат ги "въпреки ваксинацийте", ако не знаеш как, кога и с какво да ги ваксинираш. Да си чувал за влиянието на антитела срещу жива атенюирана ваксина? и как влияе това на ваксинационният резултат?
Разбира се, ако правиш първа доза полио в родилният дом (без особен ефект) и след това втора доза на 3 месец, детето все едно че няма полио имунизация дотогава? ваксината ли ще ти е виновна, ако детето се разболее, или безмозъчието ти??

Прощавай за "пазарният език" но ти тук за "мезе" ли ни вземаш, или се бъзикаш с човешките ни чувства и чувството ни за отговорност и състрадание? ... или ни мислиш за профани?

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 17:05 от Birdie

# 79
  • Мнения: 4 150
Приемам паzарният ти еzик.
Той много отива на един биzнесмен,какьвто рано или кьсно става всеки лекар.
Ще ме иzвиняваШ,но неzнам кой теб те е родил.
Но не е природата,zаЩото си много дале4е от нея.

# 80
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Цитат
Ako moge niakoi da mi pomogne .V4era na malkia mi sin (5,5 mesetsa ) postaviha vaksina DTK  i DP i v4era i dnes ima temperatura  37.5 . Davam mu nurofen. Kolko 6te prodalgi tova i dali e sledstvie samo ot vaksinata  ili e i bolen.
Ако може някой да ми помогне .Вчера на малкия ми син (5,5 месеца ) поставиха ваксина ДТК  и ДП и вчера и днес има температура  37.5 . Давам му нурофен. Колко ще продължи това и дали е следствие само от ваксината  или е и болен.

-------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 14:29 от Ellypr

# 81
  • Мнения: 8 585
Ako moge niakoi da mi pomogne .V4era na malkia mi sin (5,5 mesetsa ) postaviha vaksina DTK  i DP i v4era i dnes ima temperatura  37.5 . Davam mu nurofen. Kolko 6te prodalgi tova i dali e sledstvie samo ot vaksinata  ili e i bolen.
Къде е поставена ваксината? На кое място?

# 82
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
v ra4i4kata

# 83
  • Мнения: 8 585
Има ли голямо зачервяване?
Мускулни инжекции (ваксини се има пред вид) при деца до 16-18 месечна възраст се слагат само по предно-страничната част на бедрото.
Нормално е да има температура 2-3 дена, особено ако ползвате ДТК с цяла коклюшна съставка.

# 84
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
 DA ima goliamo za4erviavane dage i lakatiat mu e za4erven i tova miasto mu e dosta toplo.

# 85
  • Мнения: 8 585
На това място можете да ползвате ледчета в намокрена кърпа и да направите обтривания-много облекчават...

# 86
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Mnogo blagodaria za kompetentnoto mnenie. S uvagenie mama Anelia

# 87
  • Мнения: 8 585
Mnogo blagodaria za kompetentnoto mnenie. S uvagenie mama Anelia
Няма защо...

# 88
  • Мнения: 92
Здравейте, имам близнаци на 18м. Жоро и Дани. Преди един месец точно им правиха ваксинация капки. Няколко дена след това Дани разви температура над 39-39,5 която мина след 3-4 дена с натибиотик. След него и Жоро преболедува по същия начин. Преди около две седмици при Дани започна да се забелязва нестабилност при ходене и спъване. От една седмица започнаха прогресивно да се изострят и от пет дена не може да се задържи изобщо на краката си. В Събота го приеха в Неврологичното отделение Болница за Активно Лечение на Детски болести. В Неделя започна да трепери с ръце, глава и очи и повърна два пъти през коло четири часа. През ноща получи на два пъти през един час кърчове за по около минута. На другия ден гърчовете се повториха по същия начин. Дадоха му диазепам който му подейства възбуждащо. От невробекса пък получи обриви по лицето които минаха след няколко часа. Още няма диагноза.
Ще Ви бъда благодарен за всяка информация която може да помогне.

# 89
  • Мнения: 8 585
"През ноща получи на два пъти през един час кърчове за по около минута."
->С или без наличие на температура?

"От невробекса пък получи обриви по лицето които минаха след няколко часа. "
->Не се дават тези неща на дете на 18 месеца...

Не е въпрос до ваксините. Става въпрос за гърчове...
Иска се сериозен подход за бързо уточняване...

# 90
  • Мнения: 92
Имало е 37.6 преди да си легне и жена ми му е дала Панадол. На другия ден по същия начин.

# 91
  • Мнения: 92
За невробекса ми го поръча сестрата. Пропуснах да кажа, че по собствено желание го преместих в трета градска и днес беше една идея по-добре. Утре ще излезне резултата от пункцията която му направиха днес.

# 92
  • Мнения: 92
От трета градска пък казаха, че едвали било гърчове, а по-скоро пристъп или криза нещо такова.

# 93
  • Мнения: 8 585
Недостатъчна е информацията, за да се каже каквото и да е било повече...
След пункцията и скенера и очните дъна и изследванията...

# 94
  • Мнения: 92
ОК. Разбирам. 
Благодаря!

# 95
# 96
  • Мнения: 4 451
Господи, потресена съм! Ще се моля за детенцето ви да се оправи по-бързо след нанесеното от ваксината. За себе си съм вече (за пореден път) повече от убедена -  Naughty никакви ваксини за моите дечица!
Успех и много късмет!  bouquet

# 97
  • Мнения: 3 161
Недостатъчна е информацията, за да се каже каквото и да е било повече...
След пункцията и скенера и очните дъна и изследванията...



Но е достатъчна, за да се види, че ваксините не са нещо безобидно и нанасят сериозни вреди, нали?

# 98
  • Мнения: 8 585
Недостатъчна е информацията, за да се каже каквото и да е било повече...
След пункцията и скенера и очните дъна и изследванията...



Но е достатъчна, за да се види, че ваксините не са нещо безобидно и нанасят сериозни вреди, нали?
Нищо подобно...
След като излязат резултатите и стане ясна картината може да се каже нещо по-конкретно.
Спекулациите Ви са безпочвени на този етап.
Единствено възможността за заразяване с ваксиналният щам е възможна, при положение че децата са в близък контакт...

# 99
  • Мнения: 4 150
Бьрди,хайде стига вече....
Ти май наистина нямаШ опит с деца ,които имат постваксинални реакции.... Flutter

Как можеШ да раzличиШ и да твьрдиШ подобни неЩа след като самият ТИ каzваШе в друг постинг,че НИКОГА не си имал деца с странични ефекти,пове4е от лека температура??? Откьде тогава можеШ да zнаеШ подробности..? На теория от учебниците ли?

Сьжалявам искрено zа детенцето и се моля органиzмьт му да успее да се пребори с тоzи отровен коктейл. Praynig
За помоЩ можете да вzемете мегадоzа ВитаминС (или на пресен сок,ако е в сьстояние да пие) или  на прах или ампула (в zависимост на колко е години).Всеки ден се вzима.
При тежки последствия се обьрнете кьм хомеопат(класи4ески),лекарите няма да помогнат,а само Ще отричат ,че е от ваксината,zа да иzбегнат обеzЩетение.
Картината ви е ясна постваксинална реакция от тежьк характер и zаслужава раzглеждане от адвокат и комисия.Когато детето ви се оправи(искрено се надявам) не се откаzвайте от вьzможността си zа обеzЩетение. bowuu

# 100
  • Мнения: 8 585
"Картината ви е ясна постваксинална реакция от тежьк характер..."
-> И защо другото дете е без проблем? И двете от същата ваксина са ваксинирани...партида, доза...

Пак бързаме...с лоша умисъл.

# 101
  • Мнения: 4 150
А бе човеко...Що zа вьпрос? Ти лекар ли си какво си?
Аz и ти еднакви индивиди ли сме,еднакво ли понасяме пеницилин и ваксини?
Ама какво се опитвам да ти докаzвам...вьпроса ти е беz коментар просто... bowuu
Ако иzлеzе ,че е от ваксината искам да си тук на линия,Ще те схрускам с  дреШките ти... bowuu
И тогава поеми отговорност и кажи на хората какво да правят...

# 102
  • Мнения: 1 586
Бърди, не ти прави чест така евтино да замазваш нещата. Защо категорично отричаш причината да е ваксината, след като сам твърдиш, че нищо сигурно не може да се каже докато не излязат резултатите от изследванията?

Искам да попитам Кристиян как всъщност може "да излезе", че е постваксинална реакция? Нали след като скоро е ваксинирано детето вирусът ще наличен в него. Т.е. ваксинирането може да оправдае изолирането му и пак да се отхвърли ваксината като причина за състоянието. Другите изследвания могат ли да докажат, че това е постваксинална реакция?

Дано се оправи детенцето....

# 103
  • Мнения: 4 150
Има регламент zа описание на странични реакции от ваксини.Теzи посо4ените от човека сьвпадат в описаната картина на странични реакции от таzи жива ваксина.
Ако се иzключат контакти с други болни деца (такива няма от 2000 година) ваксината е причина.Установяването е сложен процес,с комисия.Трябват и крьвни иzследвания.При всички положения детето Ще е положително на "полио вирус" след като му е даден жив.Но мьжа каzва,че са минали ве4е 2 седмици и ми се струва,че наро4но се бавят с иzследванията,zаЩото след втората седмица трудно се "иzолира" вируса.Опит да се впиШе детето в статистиката на полио zаболелите,което е смеШно само по себе си...

Най гроzното е,че родителите не са информирани zа подобна реакция,която дори си я пиШе в опаковката на ваксината.Колко пьти каzвам,4е опаковката трябва да се иzисква преди ваксинация и да се 4ете и да се zадават вьпроси.Колко са лековерни родителите и после дори не тьрсят вина и отговорност от виновниците,а мислят,4е те самите са сгреШили някьде...Каква неправда само... Cry

# 104
  • Мнения: 1 080
Мъка , мъка - дано се  оправи  детенце .

# 105
  • Мнения: 8 585
Искам да попитам Кристиян как всъщност може "да излезе", че е постваксинална реакция? Нали след като скоро е ваксинирано детето вирусът ще наличен в него. Т.е. ваксинирането може да оправдае изолирането му и пак да се отхвърли ваксината като причина за състоянието.

Ето-дори и Вие не знаете коя е причината за настоящите проблеми.
Нито аз знам на този етап.
Това не пречи обаче да се пооплюе малко Birdie.

# 106
  • Мнения: 1 586
Бърди, аз не съм твърдяла, че знам каква е причината.
Но ти твърдеше, че знаеш коя НЕ Е.

# 107
  • Мнения: 92
Ето още малко информация от анамнезата каквото и да означава това.
Обективно състояние и статус:
Постъпва в тежко, увредено общо състояние, адинамично, свръхвъзбудимо, дрезгав глас, с фебрилно-интоскикационен синдром. Фациес с вид на едематозен, лекоизразен хипертелуризъм и аденоподобен вид на лицевата част на главата. Кожа бледо розова, с дребен обрив в областта на трупа, като множество белези от травми по крайниците и главата. Увеличени субмандибуларни лимфни възли. Катарален орофарингс. Дишане-везекуларно, повърхностен тип, без хрипове. ССС-ритмична, ясни тонове. Корем-мек, черен дроб на 2 см под ребрената дъга. Очен статус- с хоризонтален нистагъм, папили-бледо розови, с ясни граници. Неврологичен статус- нормални сухожилни и надкостни рефлекси, липсват атипични такива, атетечна походка, хиперстезия.
От изследванията- ПКК- без данни за възпалителна активност. СУЕ- 11мм, Нб-138г/л, Левк.-6,0 ЦРП-7,6мг/л. Биохимични изследвания на чернодробна и бъбречни функции без патологични отклонения. Лумбална пункция- без ликворен синдром. МБ изследване на ХК, ГС, ликвор до момента без растеж. КАС- в референтни стойности, с нормоелектролитемия. Рентгенография на глава, няма данни за фрактура.
Въз основа на анамнезата, клиничния ход на болестните прояви и параклиничните изследвания в ДД план се обсервираха следните диагнози:
1. Постваксинален енцефалит / полиомиелитен/, за което са изпратени съответните биологични проби.
2. Пороцес заемащ вътречерепното пространство.
Като работна диагноза, предвид алергичната реакция спрямо получения невробекс, оточния синдром и кожните обриви се установи токсо-алергична реакция. Направи се Урбазон, включи се на трайна венозно-капелна инфузия. Поради съпътстващата гърчова симптоматика се включи терапия с Манитол, Диазепам, Дексамметазон, Роцефин. Постепенно токсоалергичната реакция се преодоля, обривът се овладя, но гърчовите прояви персистираха. Това налага по-нататъшно диагностично уточняване и провеждане на КАТ на главата.
Скенер / по спомен на кратко/: Няма данни за патогенни измения.
Прави ми впечатление, че от доста време има червеникави петънца по врата. Забелязах ги преди седмица и от тогава само си променят формата и големината.
Благодаря за вниманието!

# 108
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Ето още малко информация от анамнезата каквото и да означава това.
Обективно състояние и статус:
Постъпва в тежко, увредено общо състояние, адинамично, свръхвъзбудимо, дрезгав глас, с фебрилно-интоскикационен синдром. Фациес с вид на едематозен, лекоизразен хипертелуризъм и аденоподобен вид на лицевата част на главата. Кожа бледо розова, с дребен обрив в областта на трупа, като множество белези от травми по крайниците и главата. Увеличени субмандибуларни лимфни възли. Катарален орофарингс. Дишане-везекуларно, повърхностен тип, без хрипове. ССС-ритмична, ясни тонове. Корем-мек, черен дроб на 2 см под ребрената дъга. Очен статус- с хоризонтален нистагъм, папили-бледо розови, с ясни граници. Неврологичен статус- нормални сухожилни и надкостни рефлекси, липсват атипични такива, атетечна походка, хиперстезия.

Много съжалявам за детенцето ви дано да е по добре следя състоянието му от самото начало и се моля за него  Praynig
Кураж и поздрави и за мамчето.
От изследванията- ПКК- без данни за възпалителна активност. СУЕ- 11мм, Нб-138г/л, Левк.-6,0 ЦРП-7,6мг/л. Биохимични изследвания на чернодробна и бъбречни функции без патологични отклонения. Лумбална пункция- без ликворен синдром. МБ изследване на ХК, ГС, ликвор до момента без растеж. КАС- в референтни стойности, с нормоелектролитемия. Рентгенография на глава, няма данни за фрактура.
Въз основа на анамнезата, клиничния ход на болестните прояви и параклиничните изследвания в ДД план се обсервираха следните диагнози:
1. Постваксинален енцефалит / полиомиелитен/, за което са изпратени съответните биологични проби.
2. Пороцес заемащ вътречерепното пространство.
Като работна диагноза, предвид алергичната реакция спрямо получения невробекс, оточния синдром и кожните обриви се установи токсо-алергична реакция. Направи се Урбазон, включи се на трайна венозно-капелна инфузия. Поради съпътстващата гърчова симптоматика се включи терапия с Манитол, Диазепам, Дексамметазон, Роцефин. Постепенно токсоалергичната реакция се преодоля, обривът се овладя, но гърчовите прояви персистираха. Това налага по-нататъшно диагностично уточняване и провеждане на КАТ на главата.
Скенер / по спомен на кратко/: Няма данни за патогенни измения.
Прави ми впечатление, че от доста време има червеникави петънца по врата. Забелязах ги преди седмица и от тогава само си променят формата и големината.
Благодаря за вниманието!

# 109
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Съжалявам за детенцето ви моля се за него да но да е по добре и всичко да остане само лош спомен кураж и поздрави на мамчето.

# 110
  • Мнения: 92
Дай Боже да остане само лош спомен! И ние се молиме постоянно!
Благодаря на всички за вниманието!

# 111
  • Мнения: 4 150
roshkovip
Иzискайте всички диагноzи,епикриzи и тн...не поzволявайте неЩо да се скрие или zагуби под в някое беzдьнно чекмедже (и турски сьм zнаел Simple Smile )
В ваШия случай,с добьр адвокат можете да полу4ите високо обеzЩетение...

# 112
  • Мнения: 92
Най-доброто обезщетение ще бъде дететп да оздравее без последици   Praynig

# 113
  • Мнения: 92
между другото от предишното здравно заведение ми отказаха епикриза. Не били длъжни да дават тъй като сме го напуснали по собствено желание. Всичко е вързано и завързано приятел  newsm78

# 114
  • Мнения: 3 537
Като лежах преди 13 години в болница с голямата дъщеря,на епикризата пишеше че съм напуснала самоволно. ShockedВидях го чак в къщи .Не стига че не ни помогнаха,ами и си измиват ръцете!Направо бях потресена и възмутена! Confused

# 115
  • Мнения: 4 150
Цитат
между другото от предишното здравно заведение ми отказаха епикриза. Не били длъжни да дават тъй като сме го напуснали по собствено желание. Всичко е вързано и завързано приятел 

Дльжни са и ако ви откажат ведньж направо действайте с zапкаха.Затова ви каzах да вклю4ите и адвокат.Дори детето да оzдравее(искрено се надявам) ви се полага обеzЩетение zа нанасяне на тежка телесна повреда...Според опитността на адвоката сумата може да иzлеzе и около 20 000 до 100 000 лева.

# 116
  • Мнения: 1 080
Написах  в  google постваксинален  енцефалит и попаднах  на  новини  на  една  телевизия  стари де но  там  съобщават  за  три двойки  близнаци при  които  единя  след  ваксина получава ПЕ  .при  едните  ваксината  е  дтк  за  другите  две  дечица  не  пише .
дано се  оправите . Praynig

# 117
  • Мнения: 92
оффф имам чувството че сме в Сумалия. Положението в "здравеопазването" ни е...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Осигуровки ли!?!?!?! един лев повече няма да платя!!!
34лв - микробиология, 70лв - Скенер, 60лв - анестезиолог.
т'ва само днес + скъпи лекарства които така и не влязоха в употреба. smile3511
Разболееш ли се в България, по-добре си купи оръжие   341uu

# 118
  • Мнения: 4 150
РоШко,чакай малко...
ЗаЩо сте си платили вие лекарствата и скенера...? Това ве4е е беzобраzие и наистина ви сьветвам да си вzемете адвокат...

Цитат
Осигуровки ли!?!?!?! един лев повече няма да платя!!!

А това как ти zвучи..
"Ваксини ли??? Нито една няма да сложа повече..."

# 119
  • Мнения: 92
Christian, какво да направя? Да се боря с вятърни мелници?
Моля се всичко да приключи по най-добрия възможен начин за Дани и дано повече родители първо се запознаят с рисковете и после да ваксинират, а не като мен - пълно безхаберие. Ама нали си имаме "педи" и му имаме доверие. Ама той човека врътнал ключа, изключил си телефона и се отдал на "заслужена" годишна почивка, а ние през това време...няма да споменавам...

# 120
  • Мнения: 4 150
Вzемете си адвокат,имате право на обеzЩетение.И то голямо.
И когато се вьрне педито от отпуска му направете остатька от живота вечна почивка...

# 121
  • Мнения: 826
Въпрос към Бърди

Освен в БГ има ли друга държава в Европа,където все още се използва ''живата'' полио ваксина?
В щатите тя е забранена от 2000г.,заради риска от заразяване.

# 122
  • Мнения: 8 585
Въпрос към Бърди

Освен в БГ има ли друга държава в Европа,където все още се използва ''живата'' полио ваксина?
В щатите тя е забранена от 2000г.,заради риска от заразяване.

Не, няма... И не се и произвежда вече, поради липса на търсене.
Много ми е чудно откъде я набавя Здравната каса...
Старата перорална, ако е качествена, беше също много добра. Sanofi правеше "OPV-Sabin"... някога.

# 123
  • Мнения: 4 150
Цитат
поради липса на търсене

Що zа причина... #Crazy Ясно е,че други са причините... Wink
Има тьрсене и оЩе как...ето БГ я тьрсят..както и пове4ето дьржави в Латинска Америка и Аzия иzполzват Оралната полио ваксина.Пардон,и в Африка оЩе я слагат...
Неzнам zаЩо БГ се придьржа кьм тоzи статут на страна от третия свят... newsm78
В другата тема zа ваксините има интересни пресни линкове zа Пертусис ваксината...поканвам всички,zа да не ги пускам и тук оЩе ведньж...

Бьрди,диагноzата на детето е постваксинална реакция Чакам коментар от теб...все обте...

# 124
  • Мнения: 8 585
"Бьрди,диагноzата на детето е постваксинална реакция..."
->Много бързаш още... и ще останеш с празни ръце.
Постваксинална реакция от полио ваксина без картина на полиомиелит?

"Кожа бледо розова, с дребен обрив в областта на трупа, като множество белези от травми по крайниците и главата."
->?? избледняващи при натиск? Менингококов сепсис? рикетсия?


Няма достатъчно данни на този етап... имай търпение.

# 125
  • Мнения: 4 150
Май не си про4ел постинга на 4овека..
За мен картината е ясна...

Цитат
Постваксинална реакция от полио ваксина без картина на полиомиелит?

Не е zадьлжително да има картина на полио след ваксина.Реакцията може да е генералиzирана с отделни полио симптоми.(които ги има в случая).
Ще иzчакам оЩе малко,но ти да си на линия тогава,ок?

# 126
  • Мнения: 8 585
Май не си про4ел постинга на 4овека..
За мен картината е ясна...

Цитат
Постваксинална реакция от полио ваксина без картина на полиомиелит?

Не е zадьлжително да има картина на полио след ваксина.Реакцията може да е генералиzирана с отделни полио симптоми.(които ги има в случая).
Ще иzчакам оЩе малко,но ти да си на линия тогава,ок?
Има ли обриви при постваксинален енцефалит след полио ваксинация?

# 127
  • Мнения: 4 150
В обикновената опаковка ти цитирам...
"Всякакви други реакции неописани в таzи листовка,да се докладват на лекуваЩият лекар"

Всеки индивид е раzличен Бьрди.Това се учи,но се zабравя бьрzо. Peace

# 128
  • Мнения: 92
Здравейте, днес правихме и ЯМРТ и няма никакви изменения. След прегледа от невролога няма никакви симптоми от тези които причинява която и да е от ваксините, както и тези които ги има не се срещат при случаите с постваксинални реакции. Опитвал се е да се поизправя днес. Това е накратко. Надявам се молитвите на всички нас да са чути!!!  Praynig

# 129
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Здравейте, днес правихме и ЯМРТ и няма никакви изменения. След прегледа от невролога няма никакви симптоми от тези които причинява която и да е от ваксините, както и тези които ги има не се срещат при случаите с постваксинални реакции. Опитвал се е да се поизправя днес. Това е накратко. Надявам се молитвите на всички нас да са чути!!!  Praynig
А ако не е постваксинална реакция казват ли на какво би могло да се дължи?

# 130
  • Мнения: 92
Здрасти, благодаря за въпроса. Не искам на този етап да изпадам в подробности от етични съображения. Когато се проясни картината бъди сигурна, че ще бъда доста обширен и конкретен. Накратко от собственото си некомпетентено наблюдение след като се съсредоточа колкото мога, се сещам, че треперенето го развихме на втория ден в предишната болница. Преди това му се подгуваха крачетата и беше нестабилен. От както сме тук има подобрение. "Гърчовете" не са гърчове.  Има известна корекция на лечението спрямо получените резултати. Извинявайте ако някъде неволно съм дал подвеждаща или грешна информация, но е по разбираеми причини. Бог да е с него и с всички нас!!!  Praynig

# 131
  • Мнения: 3 356
Аз искам да попитам за ваксината-3-те шарки.Какви са реакциите след нея?Има ли вариант да си закупи човек друг вариант,не по здравната каса?Имахме лоши изживямания с ДТК-то, и 2 и 3 път сложихме Инфанрикс.Тъй като не искам да изживяваме с детето пак този ужас,искам да се застраховаме предварително.

# 132
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Здрасти, благодаря за въпроса. Не искам на този етап да изпадам в подробности от етични съображения. Когато се проясни картината бъди сигурна, че ще бъда доста обширен и конкретен. Накратко от собственото си некомпетентено наблюдение след като се съсредоточа колкото мога, се сещам, че треперенето го развихме на втория ден в предишната болница. Преди това му се подгуваха крачетата и беше нестабилен. От както сме тук има подобрение. "Гърчовете" не са гърчове.  Има известна корекция на лечението спрямо получените резултати. Извинявайте ако някъде неволно съм дал подвеждаща или грешна информация, но е по разбираеми причини. Бог да е с него и с всички нас!!!  Praynig
Стискам ви палци и се моля за детенцето ви  Praynig

# 133
  • Мнения: 4 150
roshkovip
Вие имате и друг ник в тоzи форум...Неzнам zаЩо отворихте таzи тема... Wink

# 134
  • Мнения: 92
Ще запазя добрия тон, понеже става дума за грешка. Това не е тема а зов за помощ в темата. Ще се радвам, постовете да послужат положително на хора които имат нужда от това. Аз имам такава нужда която смятам за частично задоволена и с помоща на кореспонденцията тук. Приемах тона Ви на коректор / какъвто и да е той имаме нужда от повече мнения/. Това което написахте сега приемам за грешка. Всички грешим. Не че имам желание да разбера грешка ли е или Ви е толкова акъла. Просто чета и общувам /от няколко дена/ тук с когото мога. Не ми пречат хора с които нямам обща приказка. Всеки има право на мнение.
Успех!

# 135
  • Мнения: 1 080
Мъжа  ми  е  мъртво  разочарован от  два  дена  следи какво  се  случва тук .Даже мисли  че  някой  тук  има особени  връзки  с  Бирди от  неясен  характер.
 smile3515 smile3515 smile3515 smile3515 smile3515

# 136
  • Мнения: 4 451
Що за каша стана Shocked ?

# 137
  • Мнения: 92
Смехории, не каша!
"Човека е написал така", "Както е написал мъжа", "Симптоми каквито съществуват в този случай"  но никъде не се споменава какво е написал човека кои симптоми и др". Ей на този линк пише, ама никъде в линка не се споменава нещо отнасящо се до темата. Мъжа  ми  е  мъртво  разочарован от  два  дена  следи какво  се  случва тук", никъде не се споменава кой е мъжа от какво е разочарован и какво се случва тук. Цитирам по спомен.  Незнам кой кой е тук, но ми става доста смешно. Хубаво е, че дори в малка степен се срещат читави хора в този форум.
Обещах да запазя добрия тон все пак.
Дълголетие, здраве, сили, стремеж, много успехи, търпение и Бог да пази всички ни!!!

# 138
  • Мнения: 8 585
Аз искам да попитам за ваксината-3-те шарки.Какви са реакциите след нея?Има ли вариант да си закупи човек друг вариант,не по здравната каса?Имахме лоши изживямания с ДТК-то, и 2 и 3 път сложихме Инфанрикс.Тъй като не искам да изживяваме с детето пак този ужас,искам да се застраховаме предварително.
Любезна участничка от форума ми писа на лични, че ваксината, която се отпуска за ММР ваксинацията от касата е  "Приорикс", а не някоя друга. Така че нещата стоят добре. И тук ползваме "Приорикс" и аз лично съм много доволен от нея.
Убедете се че ще поставят "Приорикс" и нямаме проблем (и че не е с изтекъл срок на годност, разбира се).

# 139
  • Мнения: 8 585
Смехории, не каша!
"Човека е написал така", "Както е написал мъжа", "Симптоми каквито съществуват в този случай"  но никъде не се споменава какво е написал човека кои симптоми и др". Ей на този линк пише, ама никъде в линка не се споменава нещо отнасящо се до темата. Мъжа  ми  е  мъртво  разочарован от  два  дена  следи какво  се  случва тук", никъде не се споменава кой е мъжа от какво е разочарован и какво се случва тук. Цитирам по спомен.  Незнам кой кой е тук, но ми става доста смешно. Хубаво е, че дори в малка степен се срещат читави хора в този форум.
Обещах да запазя добрия тон все пак.
Дълголетие, здраве, сили, стремеж, много успехи, търпение и Бог да пази всички ни!!!
Не обръщайте внимание...
Нито аз знам какво пишат някои, защо го пишат и т.н.
Няма значение-колкото повече хора влязат в допир с добра информация, и на колкото може да се помогне със съвет, напътствие, грижа, толкова по-добре.

Радвам се че детето е по-добре.
Две са усложненията след орално полио ваксинация:

*полио от ваксинален щам
*Гилен-Баре синдром вследствие на ваксинацията с орално полио.

Засега е добре, че детето отговаря на симптоматичното лечение...
Скоро всичко ще стане ясно...

# 140
  • Мнения: 1 080
Я  си  помислете ако  всеки  почне  да  пише  лъжи  като  вас  какво  ще  се  случи .Как  може  първо  да  се  постави  диагноза  постваксинален  енцефалит а  на  другия  ден  да  твърдите че  едва  ли  не  е вирус  от  Марс  и  отгоре  на  всичко  да нахоквате  Кристиян , който  освен  да  се  опитва  да  помогне  друго  не  е  правил .Нелепо  е  проумявате  ли  го  това  нещо  .Та  като  се  смеете значи  се  смеете първо  на  себе  .
Първо  заблуждавате  а  после  се  присмивате  на  заблудените  много  умно .

# 141
  • Мнения: 92
Уважаеми събеседници, най-добре е да не бързаме със заключенията. Всеки ден се правят нови и нови изследвания и се включват нови специалисти. Информацията която съм дал е от "анамнеза" която не съм правил аз, за да ме обвинявате в лъжа.
Не може да се говори за лъжа защото тя е направена на базата на оскъдна информация. По тази причина направихме Скенер, ЯМРТ, микробиологични проби. Никой, никъде в никоя област не може да прави генерално заключение, преди да се е запознал с нужната информация. Аз чета "Въз основа на анамнезата, клиничния ход на болестните прояви и параклиничните изследвания в ДД план се обсервираха следните диагнози", "Като работна диагноза, предвид...", "Това налага по-нататъшно диагностично уточняване и провеждане на КАТ на главата". От тези думи никъде не личи нещо категорично. Няма РАЗУМЕН човек който да приеме това за категорично и окончателно заключение. Който има способност да усвоява информацията която му се дава-добре. Другите не можем да ги задължим.
Има ли родители които биха спекулирали със състоянието на детето си? Ако има такива-гнус и позор!
Catch, радвам се, че и ти изказа мнение. Може би "Мъжа ми" го използва за авторитет, но разбра, че нямаше нужда от такъв, при това и не доказан. Мнение се изказва от собствено име и разбираемо като можеш да си сужиш /помагаш/ и с цитати. Спомням си и ти изказа добри пожелания към детето ми. Не знам какво те е накарало да се откажеш от тях и да насочиш вниманието си към безсмислени спорове, мерене на разни части от тялото, избиване на комплекси и др. подобни. Има приказка ако не можеш да помогнеш на някого, то поне не му пречи. Доста хора тук не са чували тази мъдрост.
Като за финал, НИКОЙ, НИКОГА НЕ СЪМ НАХОКВАЛ, ЗАБЛУЖДАВАЛ, ПРИСМИВАЛ и др. подобни. Това личи от всичките ми постове и ако има такива признаци моля да ги посочите/поне ведъж/ конкретно. Опитвал съм се да предам данните максимално ясно от лицето на некомпетентен страдащ баща.
С най-добри пожелания!

# 142
  • Мнения: 1 080
Никога  не  съм  се  отказвала  от добрите  си  намерения  към  детенцето , най- малкото  защото  отлично  знам  на  какво  сте  подложени .Кът  са  ни  дечицата  и  трябва  да  си  ги  пазим .
Нито  пък  искам  да  ви  създавам  излишно  допълнително  напрежение  просто  ме  хваща яд  на  некадърните  лекари  и  на  това  че  се  налага  да  им  вярваме дори  нещата да  не  са  точно  така  както  ги казват .Не  съм  доктор но големи  мъки  преживявам  с  малкото  си  дете и  от познанията които  придобих  около  него ми  се  струва  че при  вас нещата  са  смесени провокирани  от  ваксината и  може би  за капак някой  вирус защото има  бум  последните  седмици на такъв  с  температура  без  други  симптоми .Успех  ви  желая  от  сърце .

# 143
  • Мнения: 92
Благодаря ти Catch и се радвам, че съумяхме да се върнем към добрия тон и да загърбим глупостите. Аз съм изключително доволен от екипа който в момента се грижи за Дани. Медицината е доста сложна материя и трябва да се борави много внимателно с нея.
Добре е ние пациентите да се въоръжим с повече сили и търпение
защото само специалистите са в състояние да ни помогнат. Очната лекарка сподели, че скоро е била болна и 15 дена не е могла да ходи и дори си е помислила, че няма да проходи повече. Всичко се е оправило. Появилите се стряскащи симптоми на втория ден от престоя в предишното здравно заведение /които постепенно отшумяват/ могат да бъдат и от влиянието на медикаметите / само гадаем защото нямаме никаква информация/. По тази причина се радвам на подобрението и се моля да няма усложнения.
С най-добри пожелания!

# 144
  • Мнения: 92
Zдравейте приятели, бяхме до болницата и с радост мога да кажа, че Дани е още по-добре. Треперенето е изчезнало. Корекцията на лечението на базата на проведените допълнителни изследвания и прегледи действа в положителна посока. Некомпетентният ми поглед подсказва, че Дани не реагира положително на диазепама.
Това нядвам се ще стане още по-ясно в бъдеще.  newsm78
Искам да подчертая, че всички мои постове са подтикнати изцяло от желанието ми да се информирам и да бъдат някога информирани хора които имат нужда от това. Попаднах тук именно търсейки информация.
Не изключвам и проявата на емоции в отделни случаи, но който може ще го разбере.  Hug
Бърди, признавам си, че не бях кой знае колко удовлетворен от твойте постове по проблема, но както става ясно и от мойте наблюдения трябва човек да бъде сдържан и търпелив, да ползва предоставената му информацията по предназначение, а не на посоки,  да не се изказва неподготвен, да гради мнение върху факти, а не върху хипотези. Именно с това беше съобразено твоето отношение по случая. Не ти пиша на лични, защото не считам объщението си към теб за лично. Просто като коментар към опитите да се измести темата от медицинска в правна от конкретно ангажираща към случая в личностна и емоционална и ред други.
Разумните ще го разберат. Всеки има правото на личен избор и да реагира по начин който сметне за добър за него и останалите.
Нека Бог да бъде с всички нас!!!  Praynig

# 145
  • Мнения: 8 585
"Бърди, признавам си, че не бях кой знае колко удовлетворен от твойте постове по проблема, но както става ясно и от мойте наблюдения трябва човек да бъде сдържан и търпелив, да ползва предоставената му информацията по предназначение, а не на посоки,  да не се изказва неподготвен, да гради мнение върху факти, а не върху хипотези."

->Винаги така се е работело сериозна педиатрия... а не с "Невробекс"... но това е друга тема...
Не е въпрос да изглеждаш симпатичен, а полезен. Може и не толкова симпатичен, стига да е полезен.

# 146
  • Мнения: 92
Така е!  newsm10

# 147
  • Мнения: 1 080
Не  виждам  обаче в  конкретния  случай  някой  да  помага  на  някого .Някаква пълна  бъркотия .
А  колкото до  авторитета с  човека  до  мен  отдавна  сме  ги  надживяли  тези  неща крепим  се  един  друг и  това  е.
Явно  живеем  на  различни  планети . Simple Smile

# 148
  • Мнения: 92
"авторитет", "надживели", "тези неща", "различни планети", "пълна бъркотия"? Струва ми се прибързах с благодарностите за добрия тон и загърбването на глупостите.
Catch, съжалявам, но не мога да влезна в крак с изразните средства с които боравиш.

# 149
  • Мнения: 1 080
това  е защото  съм  твърде  млада  на само на  25 . Simple Smile

# 150
# 151
  • Мнения: 4 150
Skapa mi se kredora...

No kato za posledno bih kazal,4e programata za sravnjavane na IP adresi se prodava svobodno v magazina...Ako njakoj iska neka se dopita do moderatora ili administratora в таzи тема,кой кой е....
Za men temata prikliu4i.

# 152
  • Мнения: 1 080
ясно .  Laughing

# 153
  • Мнения: 92
Уважаеми форумисти,
Дани се подобрява значително благодарение на положените усилия на екипите грижищи се за него!  Hug
Той вече си е вкъщи и се радва на всичко познато като за първи път  hahaha
Искам да изкажа изключително искрените си благодарности към хората които бяха съпричастни с неговия проблем и се молеха за неговото подобрение и оздравяване!   bouquet
God bless you and all your family!  Praynig

# 154
искам да Ви кажа и за реакцията, която нашата педиатъра твърди че е от ваксина ДТК. След първата ваксинация на бебчо с тази ваксина нямаше абсолютно никаква реакция, сложихме ефералган свещичка както ни посъветва педиатъра и всичко мина без проблем, но на втората ДТК ваксина, късният след обяд детенцето както си пиеше млякото започна силно да плаче и въпреки че я гушках и настойчиво се опитвах да я успокоя абсолютно нищо не помогна и така в продължение на 30минути, след което се обадихме на педиатъра, който докато дойде минаха още около 20мин, и детенцето през това време започна да посинява според мен беше от силнят плач, но педиатъра установи че когато пипа ръчичката то плаче още по-силно и не иска да я мърда, така стигна до извода, че е реакция от ваксината, от тогава не е бита ваксина ДТК и ме притеснява това че не е ваксинирана. Има ли наистина повод за притеснения?

# 155
  • Мнения: 8 585
Не се слага на тази възраст ваксина в ръката.
Използвайте "Инфанрикс" вместо ДТК и няма да имате проблем.
Проблемът тук е и ваксината, и неправилното и поставяне.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Днес и на моето бебе поставиха ДТК в ръчичката и дадоха едновременно и полиомиелитна ваксина в устата. Получи се същата реакция както пише Renate -  около 3 часа след поставянето и приема -силен плач и крясъци на болка , като не можехме да я успокоим с каквото и да било около 2 часа. Настъпи известно успокояване след даване на Панадол бебе, но не напълно, неспокойна е и непрекъснато проплаква. Температурата беше 37.4 С, преди приема на Панадола. Искам да попитам мога ли да отложа следващата реимунизация на ДТК , която трябва да е след месец и ако да за кога. Бебето в момента е на 2 месеца и е родено недоносено един месец преди термин - трябваше ли да се почне сега с имунизацията или можеше да се изчака още поне месец? Може ли да се получи и някаква нежелана реакция вследствие на това, че съпругът ми е алергичен към ваксината против тетанус ? По какви признаци мога да разбера ако нещо не е наред, вследствие на това ваксиниране, тъй като бебето ми е много малко и не мога да разбера дали има някакви последствия.  Как да подготвя детето за следващото ваксиниране за да не изживява отново този ужас ?

# 157
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Не се слага на тази възраст ваксина в ръката.
Използвайте "Инфанрикс" вместо ДТК и няма да имате проблем.
Проблемът тук е и ваксината, и неправилното и поставяне.

Как се приема " Инфанрикс " , ако не е в ръката, в крачето ли ? Може би сте го обсъждали, но нямам възможност да се върна назад и да прочета всичко.

# 158
  • Мнения: 8 585
Инфанрикс се прилага по предно-страничната част на бедрото.
Затоплена в ръката (на лекаря) предварително.

# 159
  • Мнения: 4 150
На недоносено бебе не се слагат ваксини по нормалния календар а след навьрШена  коригирана вьzраст.Така поне е в zакона ви в БГ.А това,4е мьжьт ви е алерги4ен е трябвало не сега а преди да слагате ваксината да го кажете на педиатьра...
Ако неЩо не е наред то Ще се прояви рано или кьсно.Не ви го пожелавам.
Мислете друг пьт преди да го бодете Peace

# 160
  • София
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен  Hug Марти е на 3 месеца без 5 дена. Педиатърката ни е слагала само 1 ваксина в бутчето Simple Smile . За следващата ваксина имаме сутрешен час , понеже се слагала сутрин и доколкото разбрах бебчо щял доста да плаче. Каза , че можел и температура да вдигне - изобщо тежко се понасяла от организма тази ваксина. Затова педито предложи да купим вносна такава , която струвала 60 лв и замествала още 5 ваксинаций. Понеже за момента не можем да я купим се решихме на българската. Въпросът ми е някой от вас пробвал ли е вносната и дали си заслужава да се напънем с парите и да я купим ?

# 161
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
На 100 % това е от ваксината.Имам много лош спомен от ваксина за полиомиелит.Синът ми беше на 11 месеца.Едва го спасихме. ooooh!

# 162
  • Мнения: 92
Поемате огомен риск давайки жива полиомиелитна вакасина!!!  Naughty

Цитат
На 100 % това е от ваксината.Имам много лош спомен от ваксина за полиомиелит.Синът ми беше на 11 месеца.Едва го спасихме.


Дай повече подробости, моля те! Ако си го направила вече дай линк!
Благодаря предварително!

# 163
   Задравейте, майка съм на почти шестмесечно бебе, което има алергия към белтъка на кравето мляко. Алергичната реакция я получи на 4м, когато трябваше да приеме ваксина за ДТК и полиомелит. Педиатърът естествено изчака - не му я сложи веднага, но на последната консултация на 25.01.07 му сложи и двете. Имам голямо доверие на личния лекар, но се притеснявам, защото чета и чувам такива страшни работи.... Синът ми е жизнен, проплаква понякога и е малко неспокоен, но пък очакваме и зъбчета...Знам, че когато има алергия към нещо детето - тези ваксини трябва да се поставят много внимателно. А и ако вдигне температурата, какво да му давам, все пак е предразположен към алергии. Док казва, че мога да му давам и Нурофен и Панадол, но тук прочетох разни работи и се озадачих. Shocked

# 164
Zdraveite momicheta,
Otdavna mi se iskashe da se vklucha v razgovorite s vas , a pak nakraia MI SI Nalozi.
Imam bebe na 4 meseca i polovina  s Koklush.Batkoto koito e na 8 g i toi e s Koklush.V kashti se kashlia na porazia ,a nai golemia uzash e kato ne mogat da si poemat duh.Napravo sam pred isteria.Golemia go lekuvaha s Augmentin  , a malkoto s Standalicin.Efekta mai e nikakav.Ima li niakoi boleduval ot tazi bolest?
Dali batkoto go donese toia koklush ot uchilishte neznam.
V sashtoto vreme predi tretata vaksina DTK bebo se prokashliashe . Az kazah na pediatarkata, no tia kaza che mu se stichali sekreti i go imunizira.Sled tri dena otidoh pak pri neia i kazvam che bebo kashlia losho , a pak tia go pregleda preslush i kaza che mu niama nishto. Togava go zavedoh na chastno pri edna doktorka koiato kaza che e Koklush.

# 165
  • Мнения: 1 428
Zdraveite momicheta,
Otdavna mi se iskashe da se vklucha v razgovorite s vas , a pak nakraia MI SI Nalozi.
Imam bebe na 4 meseca i polovina  s Koklush.Batkoto koito e na 8 g i toi e s Koklush.V kashti se kashlia na porazia ,a nai golemia uzash e kato ne mogat da si poemat duh.Napravo sam pred isteria.Golemia go lekuvaha s Augmentin  , a malkoto s Standalicin.Efekta mai e nikakav.Ima li niakoi boleduval ot tazi bolest?
Dali batkoto go donese toia koklush ot uchilishte neznam.
V sashtoto vreme predi tretata vaksina DTK bebo se prokashliashe . Az kazah na pediatarkata, no tia kaza che mu se stichali sekreti i go imunizira.Sled tri dena otidoh pak pri neia i kazvam che bebo kashlia losho , a pak tia go pregleda preslush i kaza che mu niama nishto. Togava go zavedoh na chastno pri edna doktorka koiato kaza che e Koklush.




Моят съвет е да пуснеш нова отделна тема за коклюша,за да може повече хора да я прочетат и да ти отговорят .Аз знам,че коклюш не се лекува,а сам отшумява,но нека и другите да кажат,защото аз не съм специалист,а и не сме имали коклюш в семейството ,за да ти кажа нещо от личен опит.

Бързо оздравяване ви желая!

# 166
  • Мнения: 1 080
Zdraveite momicheta,
Otdavna mi se iskashe da se vklucha v razgovorite s vas , a pak nakraia MI SI Nalozi.
Imam bebe na 4 meseca i polovina  s Koklush.Batkoto koito e na 8 g i toi e s Koklush.V kashti se kashlia na porazia ,a nai golemia uzash e kato ne mogat da si poemat duh.Napravo sam pred isteria.Golemia go lekuvaha s Augmentin  , a malkoto s Standalicin.Efekta mai e nikakav.Ima li niakoi boleduval ot tazi bolest?
Dali batkoto go donese toia koklush ot uchilishte neznam.
V sashtoto vreme predi tretata vaksina DTK bebo se prokashliashe . Az kazah na pediatarkata, no tia kaza che mu se stichali sekreti i go imunizira.Sled tri dena otidoh pak pri neia i kazvam che bebo kashlia losho , a pak tia go pregleda preslush i kaza che mu niama nishto. Togava go zavedoh na chastno pri edna doktorka koiato kaza che e Koklush.
Това звучи несериозно .Как така ще ти кажат ,че е коклюш без изследвания ShockedЧе и антибиотик назначили даже ShockedМойте деца преболедуваха малкия беше на годинка обаче .Усъмнихме се заведохме децата в центъра по заразни болести и паразитология,където взеха гърлен секрет и кръв .И тогава се назначава лечение при нас назначиха Клацид .

# 167
  • Мнения: 419
Здравейте ,не съм чела цялата тема,имам спешен въпрос.
Вчера биха на сина ми Tetract-hib,това му е първа реимунизация.И от момента на ваксината стана много нервен,постоянно приплаква и мисля 4е го боли кра4ето(не иска да стъпва на него или пла4е ако трябва да се изправи),тази нощ вдигна 38.5.

Моля ви кажете ми на някой случвало ли се е ?

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 07:20 от iveta_

# 168
  • Мнения: 239
Искам да попитам някой дали знае нещо за ваксината Пентаксим?

# 169
eto i nashata istoria do momenta: postaviha na sina ni v4era purvite vaksini ( s 2 inekcii) za DTK, polio i Hep.B. Kakto si mu be reda omurlushi se vednaga, otnese se nanqkude, sprq da pla4e, vdigna temperatura max. beshe 38.3, na 7-8mi 4as. Panadola q svali. Na 2ri den (dnes), denq trugna sravnitelno dobre do obqd, sled koito vdigna pak temepratura. Tozi put beshe otnositelni niska 37.3 - 37.4. Pak Panadol , pak q svali. Reshihme, 4e vsi4ko minava dobre. E, ne be bash taka. V edinmoment bebeto po4na da se "otnasq nanqkude" suvsem . zagubvashe vruzka s deistvitelnosta za 20-30 sec, kato naj-pritesnitelnoto za nas be, 4e mnogo silno zapo4na da si vurti o4ite ili gi praveshe krivogledi za tova vreme. Tova produlji 3 puti v ramkite na 15-20 min. Otna4alo podcenihme polojenieto, mislq, kato reshihme, 4e shtom nqma ve4e temperatura e zdrav i sviknali na poiavata na novite mu murafeti, zapo4nahme samo da go nabliudavame. V sledvashtite 4asove ne go povtori nomera, do kusno ve4erta sled qdene, kogato pak se slu4i. Togava otidohme ve4e  po speshnost v edna bolnica , kudeto d-ra pocuka s ezik i spodeli,4e e tipi4en primer na reakcia ot promqnata v temperaturata mu. Zasega mu povqrvahme. Vse pak preporu4a edno EEG. Ta shte vidim...

# 170
  • Мнения: 35
Neznam kakvo da kaja napravo sam upla6ena az imam da6terq po4ti na 4 meca sled 10 dena gi navar6va no neznam dali da prodaljavam da q vaksinirvam dosega ima biti vaksini za xepatit za tobirkoloza i 3vaksini pentaxin no naposledak 4uvam dosta lo6i ne6ta za vaksinite osobenno za tazi protiv decki parali4 a sledva6tata mislq 4e e to4no tazi da pozvolq li da i q biqt ili po dobre ne.

Общи условия

Активация на акаунт