прекратяване на кърменето

  • 2 031
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 388
Мили мами, налага ми се да спирам кърменето и за това искам да питам кой е ползвал някакви хапчета за спиране на кърмата и по скоро ме интересува има ли странични ефекти и за колко дни горе-доле спира лактацията?
Благодаря предварително

# 1
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Аз пих хахчета но сега не мога да се сетя как се казваха! Нещо с Б бяха ама като не се сещам! Странични ефекти намяха и някъде за около седмица ми спря кърмата! Най-добре питай твоя гинеколог. На мен моята гинеколожка ми ги изписа!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Парлодел, българския вариант е Бромокриптин. Пият се около 10-14 дена, за страничните ефекти - има, но при всяка жена явно е различно. Аз доста трудно ги понесох - гадене, сухота в устата, нервност....но при мисълта за кърмене, предпочитех тези странични ефекти. Кърмата рязко намалява някъде към 24-48 час, но трябва да се пият хапчетата, за да се потисне напълно лактацията. Консултирай се с гинеколог за дозата, това вече не помня как беше - знам, че се спираше постепенно.

# 3
  • Мнения: 666
Парлодел струваха 22лв, мисля че българския вариант беше по- евтин, имат странични ефекти гадене, разко падане на кръвното налягане, но само първия ден докато ги вземаш пиеха се 14 дена, като през това време трябва да се изцеждаш

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ако не се налага рязко да спреш кърмата, ето друг вариант, без такива странични ефекти от хормоните:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697

# 5
  • Мнения: 65
БРОМОКРИПТИН. не може да се мине без лекарство, защото при предната ми бременност не пих нищо за спиране на кърмата и получих мастит - после трябваше 6 месеца да пия лекарства...

# 6
  • Мнения: 3 042
БРОМОКРИПТИН. не може да се мине без лекарство

Rolling EyesИ след двете ми бременности не съм пила нищо за спиране на кърмата, изцеждах все по-малки и по-малки количества и постепенно кърмата сама си спря.  NaughtyНе съм имала никакви проблеми.
[/size]

# 7
  • Мнения: 1 181
аз трябваше да си спра незабавно кърмата, т. като се оказа, че имам прекъснато каналче на едната гърда и от тази гледна точка не можех да чакам да намалее и да спре по естествен път. Пих бромокриптин, ама 14 дена ходих като дрогирана направо - лошо ми беше, виеше ми се свят, спеше ми се. После разбрах, че имало и някакво друго лекарство, което нямало такива странични ефекти, но не му помня името.

# 8
  • Мнения: 29
Бромокриптин имат странични действия ако не се пият правилно. Имаше някаква схема - започваше се с 1/8 на 12 часа, на другия ден 1/4 на 12 часа и т.н.. Имам ниско кръвно и не ми понесоха.Спрях кърмата си като се изцеждах по малко - колкото да не  ти е напрегнато. и тя постепенно спря. Отне ми около 10 дни.

# 9
  • Мнения: 5 299
АЗ не съм пила хапчета, имах кърма, но не исках да кърмя. Просто спрях кърменето - първите 1-2 дена изцеждах съвсем малко, защото гърдите ми се препълваха. Постепенно спря кърмата, но до 6-я месец имах още капки. Мисля, че този вариант е добър Peace

# 10
  • Мнения: 2 082
ако си вземаш хапчета-почни ги първо по четвъртинка да видиш как ти действат и постепенно ги увеличавай.аз си изпатих от тях..

# 11
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Имало някакви питай в аптеката и генеколога,  дето се пиели наведнъж едно ли три ли ще те излъжа и спирало веднага.Моя позната ги пи и резултата е на лице.Мало са скъпички, едното беше или 15 или 45 не си спомням какво ми беше казала познатата Thinking

Общи условия

Активация на акаунт