Едни такива пъпчици

  • 3 418
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мами
Да ви питам за едни такима пъпчици дето му излизат на бебешора от време на време. Пъпчиците представляват малко беличко и около него по-голямо червено петно. Появяват се по цялото тяло и след около половин или цял ден изчезват. Като че ли вечерно време се появяват но не мога да бъда категорична.
Надявам се да сте ме разбрали за описанието.
На някой случвало ли му се е такова нещо, да се тревожа ли, какво да правя?

# 1
  • Мнения: 4 358
Според мен бебчето реагира на нещо - храна, прах за пране, бебешка козметика, сапун. Опитай да хванеш зависимост на пъпчиците от нещо и задължително сподели с педиатъра. Педиатрите са виждали много видове пъпчици, нашата само от един поглед разпознава от какво са.

# 2
  • Мнения: 473
Цитат на: tedi_b
Според мен бебчето реагира на нещо - храна, прах за пране, бебешка козметика, сапун. Опитай да хванеш зависимост на пъпчиците от нещо и задължително сподели с педиатъра. Педиатрите са виждали много видове пъпчици, нашата само от един поглед разпознава от какво са.

Лошото е че не мога да хвана никаква зависимост, а с педиатърката му сме на доста разбични мнения относно храненето а и за други неща. В процес на търсене на нова съм.

# 3
Spomni si kakwo si dawala poslednite dni.Ako slaga6 vazglavnica moje i da e ot neq.Probvai da pere6 s doma6en sapun.Wse ot ne6to sa.

# 4
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Charr
Здравейте мами
Да ви питам за едни такима пъпчици дето му излизат на бебешора от време на време. Пъпчиците представляват малко беличко и около него по-голямо червено петно. Появяват се по цялото тяло и след около половин или цял ден изчезват. Като че ли вечерно време се появяват но не мога да бъда категорична.
Надявам се да сте ме разбрали за описанието.
На някой случвало ли му се е такова нещо, да се тревожа ли, какво да правя?


И ние сме на този хал с тази разлика че моите бебки са по-малки обаче, скоро ще са на месец.
Откога сте така?
След 2 дни ще ни види и друг лекар и ще ти пиша.

# 5
  • Мнения: 473
Цитат на: pepi_hg
Spomni si kakwo si dawala poslednite dni.Ako slaga6 vazglavnica moje i da e ot neq.Probvai da pere6 s doma6en sapun.Wse ot ne6to sa.

Нищо по -различно не съм давала и не съм слагала Sad

# 6
  • Мнения: 473
Цитат на: vedrra
Цитат на: Charr
Здравейте мами
Да ви питам за едни такима пъпчици дето му излизат на бебешора от време на време. Пъпчиците представляват малко беличко и около него по-голямо червено петно. Появяват се по цялото тяло и след около половин или цял ден изчезват. Като че ли вечерно време се появяват но не мога да бъда категорична.
Надявам се да сте ме разбрали за описанието.
На някой случвало ли му се е такова нещо, да се тревожа ли, какво да правя?


И ние сме на този хал с тази разлика че моите бебки са по-малки обаче, скоро ще са на месец.
Откога сте така?
След 2 дни ще ни види и друг лекар и ще ти пиша.


Ами честно казано от доста време - може би от лятото.
Незнам защо досега не ме тревожеха - може би си мислех че е от топлото, но ми предстои захранване и да не оплескам нещата.

# 7
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Charr
Ами честно казано от доста време - може би от лятото.
Незнам защо досега не ме тревожеха - може би си мислех че е от топлото, но ми предстои захранване и да не оплескам нещата.


Щом е от толкова време, значи със сигурност има някакъв дразнител. Не се притеснявай, може да е нещо дребничко, но трябва да го отстраниш преди да започнеш захранване.
Намери си добър педиатър и се консултирай с него.

# 8
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Charr
Ами честно казано от доста време - може би от лятото.
Незнам защо досега не ме тревожеха - може би си мислех че е от топлото, но ми предстои захранване и да не оплескам нещата.


Същите пъпчици са при нас.
Аз също мислех, че е от топлото, изписаха ни от болницата в голяма жега, но джипито ми каза, че най-вероятно е нещо хранително, което се активизира веднъж от нещо, а после много бавно отшумява. Аз също гадая и се чудя какво да ям и какво да не ям, защото сме само на кърма.
Вие как се храните? Както и да е мисля, че е хубаво да отложиш малко захранването.
И с какво переш? Щото дори и да не си сменяла праха, господа производителите може да са променили нещо и... ето ти го резултата.
Утре може би ще знам повече.

# 9
  • Мнения: 4 358
Цитат на: vedrra
Аз също гадая и се чудя какво да ям и какво да не ям, защото сме само на кърма.
И с какво переш? Щото дори и да не си сменяла праха, господа производителите може да са променили нещо и... ето ти го резултата.


Хубаво е да намалиш млечните и яйчните. Забравяш за шоколад и фъстъци, от другите ядки хапвай рядко. Никакви безалкохолни или газирани (имат много химия). Кърмата се поддържа с много супи, чай от шипки (липа и лайка не е добра идея).
Ако намалиш телешкото месо, рибата и варивата, още по-добре.

Имай предвид, че не съм лекар! Само съм препатила Confused

# 10
  • Мнения: 2 051
Цитат на: tedi_b
Хубаво е да намалиш млечните и яйчните. Забравяш за шоколад и фъстъци, от другите ядки хапвай рядко. Никакви безалкохолни или газирани (имат много химия). Кърмата се поддържа с много супи, чай от шипки (липа и лайка не е добра идея).
Ако намалиш телешкото месо, рибата и варивата, още по-добре.Имай предвид, че не съм лекар! Само съм препатила Confused


Абе, никакъв шоколад и фъстъци не съм и подушвала, нито газирано. Само дето овесените ядки си ги правя с прясно мляко, май трябва и него да го спра. А и телешко 1-2 пъти ядох, та не знам....
От какво си препатила?

# 11
  • Мнения: 4 358
Синът ми е с алергия към белтъка на млякото. Изрина се, когато беше на 15 дни (беше само на кърма) и хукнахме по лекари.
Много ми помогнаха педиатърката ни и д-р Мустаков (алерголог е). Направиха ми списък с разрешени храни и бях на диета три месеца. От тогава Оги е на диета и все още не сме израстнали напълно алергията.

За всякакви пъчици - колкото по-рано се установи от какво са, толкова по-бързо започва вярното лечение.

# 12
  • Мнения: 2 051
Цитат на: tedi_b
Синът ми е с алергия към белтъка на млякото. Изрина се, когато беше на 15 дни (беше само на кърма)

Към белтъка на кравето мляко или на кърмата Shocked

Цитат на: tedi_b
Много ми помогнаха педиатърката ни и д-р Мустаков (алерголог е).

Ох, познавам го добре, добър лекар и чудесен човек е, моля се да не се виждаме в кабинета му..

Цитат на: tedi_b
Направиха ми списък с разрешени храни и бях на диета три месеца. От тогава Оги е на диета и все още не сме израстнали напълно алергията.

Каква ти беше диетата, в общи линии, де, да не ти досаждам с подробности? Разпитвам, че при нас таткото е с едни алергии, не е за разправяне и се притеснявам...

# 13
  • Мнения: 4 358
Няма такова нещо като "алергия към кърмата".
Ако аз ям храни с много белтъци, организмът ми не смогва да ги обработи добре и те преминават в организма на бебето чрез кърмата. Бебешките стомахчета не могат да обработват тези белтъци и бебето реагира. Реакцията може да се изразява с обриви, с колики, със запек, с разстройство.

Тази непоносимост се израства! Много е важно да се спазват някои правила, за да не остане за цял живот.

Щом таткото ви има алергия, значи бебчо е предразположен. Хубаво е да намалиш колкото можеш повече млякото и млечните храни, яйцата и яйчните. Карай на зеленчукови и месни супички (месото е добре да е заешко, пуешко, свинско, малко пилешко).
За вас е най-добрият вариант е кърмене колкото се може по-дълго и късно захранване.

Пак казвам - НЕ съм лекар.
В dir.bg има клуб Алергии, там обсъждаме проблемите около алергиите. Никой не каня там от сърце... много ми е мъчно, когато се появи нова майка с проблеми  Sad . Там сме, за да се подкрепяме, да споделяме.

Много е трудно да опазиш детето си от всички "доброжелатели", които му пъхат в устата всякакви болкуци. Храненето е в основата на всичко! С диета алергията се израства!

Не казвам всичко това, за да те плаша! В никакъв случай! Просто обърнете внимание на пъпчиците, говори с лекар!
Стискам палци скоро да се оправите и да не се срещаме при д-р Мустаков  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 473
Лелееее,
започвам нещо да се шашкам!!!!
Пера с бебешки прах- Тео, не ползвам омекотители.Дори нашите дрехи пера с Тео.След баня все още си го мажа с преварен зехтин.
Остава явно да е провокация от някаква храна, но каква и как да разбера??
Отивам да чета в dir-а.
А колко по-късно захранване се препоръчва.Мартин, видно от лентичката е на 5 м. и малко, аз смятах да изчакам до 6 навършени месеца

Общи условия

Активация на акаунт