Домакини-24/отброяваща дните до Коледа

  • 37 298
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Вио, да не е в Терем?Питам, щото от къде другаде толкова народ да съкратят.Братовчеда работеше и май още работи в магазина.Работата си е за притеснение, ама ти недей от сега.Комплекса е Блумеджик.Сега се сетих.Белия кон е малко извън града, нали?

# 46
  • Мнения: 5
Здравейте
Просто идеята беше да си направиш сам играчка вземаш си я вкъщи , научаваш нещо ново , а парите отиват за детето . Като за материалите и урока сумата е 7 лева - не мисля , че е висока цена . Но първо още не са ми донесли плакати чакам втора седмица днес сама отидох и направих , от МОЛ- а не харесаха масичката за работилницата  - загрозявала ........ " Колежките " се подхилват доволни , че не се получава ......... подиграват се ....  Не знам може пък аз да не мисля правилно ........ Ох , извинявайте че ви се оплаквам  Sad
Аз ще съм в Пловдив петък , събота и неделя не искате ли да си направим среща ?
Видях , че има тема за базара в който ще участвам http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=748429.0 Заповядайте  Hug

Последна редакция: вт, 10 дек 2013, 21:04 от Надин БГ

# 47
  • Мнения: 644
Вио много неприятно.Нова година нов късмет дано всичко се подреди!
Надин това е ужасно.Какъв човек трябва да си да се подиграваш ,че благотворителна кауза е неуспешна?

# 48
  • Мнения: 2 169
Благодаря ви, момичета  Hug
Креми, не е Терем, Енерсис АД е. Правят акумулаторни батерии, собствениците са някакви американци и явно са решили да приключват с производството тук  Tired От над 500 човека, които към момента работят там, ще останат около 100, останалите кучета ги яли.

# 49
  • Мнения: 11 566
Надин, нали не им се връзваш на колежките. Горе главата! Тепърва ще идват хора.
Вио, мила, наистина е доста неприятно, ужасно е. Ще се оправите! Мъжете затова са мъже, и работа ще намери, и с децата ще помага. Горе главата! Стискам палци за сладурката! Не остана..

# 50
  • Мнения: 117
Здравейте мацки,
аз днес само надниквах да ви чета че тая сутрин станах с високо кръвно и цял ден си го изкарах в леглото. Даже и кафе не съм пила днес.
По принцип съм с ниско и нямам обяснение какво беше това, ама мина. Сега съм ОК
По тоя случай реших тая вечер (по скоро нощ) да спретна едни кифлички "Марчеваааааа". Този път ги снимах и слагам от тях още сега та да имате за закуска
Скрит текст:
със шоколад и
с домашна извара и яйце

Сега ще ви чета и ще пиша пак


# 51
  • София
  • Мнения: 11 701
 newsm44
Добър вечер, прекрасни дами!  Hug
Четири страници сте изписали, а мен ме няма и никой не пита за мен. Много сте гадни, значи  Heart Eyes
Бях на концерт, ей сега се връщам Беше...ами нямам думи. Фантазия, вълшебно.!! Няма да ви разказвам нищо,  може да ви досадя.
Вио, недей така  бе, мила. Много време има до април, аз така прочетох. До тогава колко вода ще изтече, може и друга работа да си намери, не се притеснявай, нека да си казваме "всяко зло за добро". Зная, че ще ти е трудно, но съм и убедена, че все някак ще се уредят нещата.
Надин, къде в София има такъв базар. Ще мина и ще купя нещо , ей така, все нещо ще ми хареса. Казвай.
Кръстева, спокойно и на теб, хубавице.
И на Коконка - спокойно и на ...и на кого друг, ами на всички ви. Каквото - такова. Да ви кажа ли, че сега, преди малко един щеше жестоко да ме удари, щеше да ме помете с един джиБ - бял...на косъм бях. Какво щеше да остане от мен, ами не зная. Той мина на червено, а аз си бях на зелено. Толкова му акъла, п...расти разни. Не повече от 20-22 години.  ooooh!
А и друго нещо. На една съфорумка и бях писала преди много време, още когато бях съвсем нова, че ако и се случи една случка за която тя мечтаеше, аз ще и пратя подарък Сега, днес разбрах, че случката и се е случила и тя е толкова щастлива и веднага и писах на ЛС , че съм в готовност да я зарадвам, но ни стон ни звук  newsm78 Дали не съм я притеснила нещо, дали не направих грешка, ама аз си спазвам обещанията...сега вече аз се притесних. Споделям си с вас и приемам съвети.  Благодаря, че ме изчетохте.
Да ви казвам, че днес обърнах цялата къща с главата на долу, няма смисъл. Че и не приготвих обяд и продължаваме да ядем лозовите сърми, то ви е ясно. Ще ме изгонят скоро, натам вървят нещата, кой ще ме прибере се питам аз.
Преди малко един го насметох в една тема...досадник. Ще ходя да видя дали ми е отговорил, и ако е така и имам още настроение ще го насмета докрай.
Къде са другите красавици си питам аз.. newsm78

Последна редакция: ср, 11 дек 2013, 00:22 от marchеva14

# 52
  • София
  • Мнения: 11 701
Баба Яка, тези кифлички са много красиви като за изложба са. Давай ги.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 117
Баба Яка, тези кифлички са много красиви като за изложба са. Давай ги.  Simple Smile
Благодаря
 Hug  bouquet Heart Eyes изцяло благодарение на теб, вече си на почит в нашия дом, кифличките се казват - "кифлички Марчеваааа". Давай и други вкуснотии, май щеше да ме учиш козунак да правя  newsm78.

# 54
  • София
  • Мнения: 11 701
Баба Яка, тези кифлички са много красиви като за изложба са. Давай ги.  Simple Smile
Благодаря
 Hug  bouquet Heart Eyes изцяло благодарение на теб, вече си на почит в нашия дом, кифличките се казват - "кифлички Марчеваааа". Давай и други вкуснотии, май щеше да ме учиш козунак да правя  newsm78.
Божке, па това е най-лесното. Виж сега, не е време за козунаци, зима е, но ако искаш ще ти пратя рецепта за една хубава торта Гараш. Не, не е с онези шест на брой платки и печеш като обезумял, друг вид е, но ще избиеш рибата. Фина, прекрасна! Бърза!!!!! Подходяща е за РД, ИД, Нови години...и подобни.

# 55
  • Мнения: 117
Марчева  Heart Eyes
Ама ти знаеш какво да ми предложиш - това е любимата торта на ММ, давай и гараша и козунаците. ММ преди няколко дни спомена че му се яде козунак. Да зема да го изненадам с един домашен, да му падне шапката.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 701
Започвам да пиша на ЛС, че ще станем досадни. Чакай, ама по-дълго, че докато го изпиша....ще се съмне.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 117
Започвам да пиша на ЛС, че ще станем досадни. Чакай, ама по-дълго, че докато го изпиша....ще се съмне.  Simple Smile
ОК ще чакам
Аз май все се опитвам да си изкарам бан заради чат в темата. От време на време влизам в нощен чат разговор с някоя от вас  Joy, но сега ще пиша повече та да не е чат, почвам ви поред на номерата  Mr. Green
J_M_M мерси за новата тема.
....
Пожелавам Коледни чудеса на всички
...

присъединявам се към това пожелание
ма ко значи теб ще тормозим за новини за Вио  Mr. Green, да не вземеш да изчезнеш.
Роджения ден на твоя шеф ми напомни какъв номер ми спретна моя във втори клас. Като отивам да го взема  около 10 дни преди рождения му ден и бях приятно сюрпризирана че е поканил целия си клас на парти (22 деца) Изобщо не бях планувала да му правя голям рожден ден, ама като ме постави пред свършен факт и с още една майка на дете от неговия клас намерихме помещение (не детски клуб) и организирахме партито. Децата си изкараха невероятно, но аз бях  кълбо от нерви, щото хич не обичам такива неща, малко темерут си падам.
Надин БГ дано да се раздвижат нещата и да събереш повече парички за детенцето, но за съжалени Ангелчето го е казала много точно
Sta_di, да се оправя малкия бързо!
kokona20  Hug, я чети по малко, не се вкарвай във филми, спокойно не боли чак толкова. Ти питали доктора си за тия свещички дето ти писах.
Мушкатова какво става с малката, ще не спите
Кръстева какво правиш бе момиче, от къде толкова енергия с тоя тумбак  Grinning, препотих се само като те прочетох.
Кофти това с мисията и че ТМ няма да е тук за раждането и първите месеци на малкото човече. Представям си колко ви е криво и на двамата.  Hug
Смърфиетка чакам да качиш снимки какви джвъчки си си купила.
vio кофти това с ТМ. Сигурно ли е. Дано да си намери по-добра работа през това време. Но ти сега не мисли за това, ще се оправи, нали е мъж на място. Ти не се тревожи баш сега и да знаеш чакаме хубави новини в събота. Какви мацки се раждаме в събота само да знаеш  Mr. Green
Лусс, какво става с теб, нещо не пишеш напоследък, поднасяш закуската и изчезваш  newsm78

# 58
  • Мнения: 644
A ще ви дам едни лични и аз искам рецепта за гараш.Ако не е сложен ще го направя.
Зазяпах се в нета.Харесах си разни нещица.

# 59
  • София
  • Мнения: 11 701
Тите, за теб винаги!!
На ви и торта Гараш. Мой модел си е и не си я давам, ей,..лесна, бърза, вксусна.
Торта Гараш
Скрит текст:
250 г масло
250 г захар
6 жълтъка
2 1/2 с.л. какао
2 с.л. ром
1 каф. ч. гореща вода
6 белтъка на сняг.
300 г смлени орехи
Работи се с миксер
Захар + маслото се разбива до побеляване. Прибавят се един по един жълтъците и какаото разбито в горещата вода. Ром. От тази смес се отделя една чаша и се държи в хладилник. В останалото тесто се прибявят орехите и белтъците на твърд сняг. Внимателно се разбърква. Изсипва се в намаслена тортена форма с падащ борд . Пече са на 150-160 градуса, като повечето време се суши. За около 45 мин.
Студена се намазва с крема от хладилника. Ако ви е много стегнат и трудно се намазва , нека да постои малко време на стайна температура.  Може да се украси с ръб от кокос или филиран бадем леко запечен. Но аз предпочитам кокоса, по-лесно ми е.
Тази торта брашно няма. То е заместено от орехите и те  са достатъчно.

Последна редакция: ср, 11 дек 2013, 02:04 от marchеva14

Общи условия

Активация на акаунт