Давате ли пюрета с пилешко и пуешко месо след като има птичи грип?

  • 1 359
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 042
  bouquetЗдравейте мйчета!
Моят син е вече големичък, но понякога  все още му давам готови пюрета. Искам да попитам след като птичия грип се разпространи толкова много,  давате ли готови  пюрета с пилешко и пуешко  на малките?  newsm78Аз се чудя дяли да давам такива пюрета.  NaughtyПък и от около месец на детската кухня не дават пилешко месо.
[/size][/color]

Последна редакция: сб, 11 фев 2006, 20:24 от rubi

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Давам и пилешко, и пуешко и жълтък.
Писна ми вече от тези простотии - птичи грип и т.н.
Нали уж навсякъде тръбят, че при т. над 70 градуса, вирусът умира.

# 2
  • Мнения: 983
Мойта бебка още не яде месо, но аз, мъжа ми и сина ми си хапваме пилешко.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 613
Давам  Peace

# 5
  • Мнения: 10 758
Давам и пилешко, и телешко.Не вярвам ни на птичи грип, ни на луда крава.Аз като го изпека на 250 градуса, едва ли ще остане жив вирус.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 219
Давам пилешко и яйца. Пуешко-не, защото просто нямам навик да купувам. В детската кухня при нас не са спирали да готвят с пиле.

# 7
  • Мнения: 1 178
Давам, ние ядем готови пюренца досега само пуешко, но скоро ще захраня и с пилешко.

# 8
  • Мнения: 666
 Давам естествено и пилешко и пуешко, нали при 70 градуса вируст умира, то по - тая логика и телешко не трябва да се яде щото има луда крава

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Давам,когато не е на кухня,т.е. събота и неделя.Тези пюрета са произведени преди наличието на птичия грип,плюс това са минали доста висока термична обработка.Пилетата дето купуваме в магазина,като погледна датата на замразяване е също преди птичия грип

# 10
  • Мнения: 1 427
Давам.На кухнята също не са го спрели.

# 11
  • Мнения: 5 299
Давам.На кухнята също не са го спрели.
И ние

# 12
  • Мнения: 8 505
Пюрета не яде отдавна,но пилешко и яйца яде редовно.

# 13
  • Мнения: 781
Сега започваме с местните пюрета, но ние си хапваме. птичия грип дойде сега, а пюретата са правени миналата година  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 3 677
мисля скоро да започна- ние си хапваме- звер от птичи грип не се плаши!!! Laughing Laughing Laughing

# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давам.На кухнята също не са го спрели.


И при нас. Основно готвят с пилешко месо  Close защото му падна цената, то бива-бива ама от 5 дена, 4 са с пилешко  Close

# 16
  • Мнения: 344
Въобще не се притеснявам от птичия грип. Излишна истерия като преди време с лудата крава.

# 17
  • Мнения: 5 577
Пюре няма да взема готово, но ще му готвя.

# 18
  • Мнения: 2 271
Давам от готовите!Те са с голяма трайност и са правени преди бумът на грипа!
А м/у другото,птичи грип има от десетки години,но никой не информираше тогава народа!

# 19
  • Мнения: 120
И аз давам.

# 20
  • Мнения: 377
Днес започнах да давам месо и то пилешко. Малкият го хареса. Утре пак.  chef

# 21
  • Мнения: 139
Питала съм нашето JP и тя каза , че няма проблем да си яде и пилешко и яйца щом са обработени.Всички в къщи ядем всичко. Храни си детенце и не се шашкай!!!!

# 22
  • Мнения: 1 427
Давам.Не съм от истерясалите Sunglasses

# 23
  • София
  • Мнения: 1 457
Давам от готовите!Те са с голяма трайност и са правени преди бумът на грипа!

И аз така смятам  Naughty
Но вече ме е страх да купувам пилешко и да го готвя вкъщи, яйца също избягвам  Sad

# 24
  • Мнения: 1 427
Ядем всичко наред Simple SmileАко ви е страх, давайте насам Mr. Green

# 25
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Давам и още как яйцата варя 15-20 мин.,а месото направо го преварявам.Ако има бацили са пукнали със сигурност Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 160
Давам, та те са му любими Wink

# 27
Давам и още как пък и на кухнята дават пилешко, все още не съм изпаднала в истерия и не мисля да изпадам.  bouquet

# 28
и аз давам готово на ХИП,но не давам жълтък

# 29
  • Мнения: 4 392
По принцип и готвя,но имам запаси от няколко купени пюрета за извьнредни случаи и преди 2 дни се наложи да дам.
А и вирусьт умира при термична обработка!

# 30
  • Мнения: 1 410
Давам и пилешко, и пуешко, и жълтък. Не се притеснявам от грипа.

# 31
  • София
  • Мнения: 154
Давам пилешко, но пюретата приготвям аз. Няма страшно при подходяща топлинна обработка

# 32
  • Мнения: 2 407
Давам!

# 33
  • Монреал
  • Мнения: 631
  Пък и от около месец на детската кухня не дават пилешко месо.
[/size][/color]
Странно...само зеленчукови манджички ли правят? Струва ми се, че спекулират с този птичи грип, и са решили да правят економии. Не се ли ощетяват децата така? Thinking
Купоните на същата цена ли са?
Съберете се майките, ползващи въпросната кухня и им вдигнете един хубав скандал #2gunfire

# 34
  • Мнения: 1 031
Аз давам жълтък, че просто не съм въвела месните пюрета. Но смятам да давам разбира се, дори с пилешко ще започна Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, по принцип не давам готови пюрета. Но, пък без притеснение си му правя манджички с пилешко и пуешко месо. А жълтък си давам редовно, през ден.

# 36
  • София
  • Мнения: 15 219
  Пък и от около месец на детската кухня не дават пилешко месо.
[/size][/color]
Странно...само зеленчукови манджички ли правят? Струва ми се, че спекулират с този птичи грип, и са решили да правят економии. Не се ли ощетяват децата така? Thinking
Купоните на същата цена ли са?
Съберете се майките, ползващи въпросната кухня и им вдигнете един хубав скандал #2gunfire


Вероятно готвят с други меса в тази кухня-телешко, агнешко, заешко.....
При нас не са спирали да готвят с пилешко.

# 37
  • Мнения: 3 356
Аз за сега съм въвела само пуешко.И ще продължа с пилешко.
Жълтък само веднъж,че се изрина.

# 38
Аз за сега съм въвела само пуешко.И ще продължа с пилешко.
Жълтък само веднъж,че се изрина.

разбира  се  че  давам. дори  и  жълтък  давам. а  за  месото  копувам  пюрета  на  нестле  и  хип. много  ги  харесва.след  два  месеца  като  станем  на  8м. записваме  и  кухня.така  че  бъди  спокойна.когато  даваш  жълтък  , вариш  яйцето  20м.  и  няма  проблем.

Общи условия

Активация на акаунт