Излизане от държавата и болничен

  • 6 720
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте мами! Искам да ви питам дали ако съм в болничен по бременност имам право да излизам от държавата. Никъде не мога да намеря такава информация, но понеже работя на бензиностанция болничния ми е задължителен още от началото на бременността. Ако някоя от вас се е сблъсквала с този проблем моля да ми пише Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако говорим за класическия болничен 45 дни преди раждане, може. Ако е болничен поради здравословен проблем, никой няма да те спре на границата, но ако реши работодателят да се заяжда с теб, може да направи проблем и на теб, и на лекаря, издал болничния.

# 2
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ако е болничен поради здравословен проблем, не би било законово излизане зад граница ... В самия болничен лист е отбелязан какъв е статуса ти ... Най-често е "домашен без право на напускане на населеното място" т.е. ако си в София и решиш да идеш до Пловдив например е закононарушение ... т.е., ако има доказателство за такова ходене НОИ може да оспори изплащането на болничния лист и да глоби лекаря ...

# 3
  • Мнения: 212
Ами нямам проблем здравословен. просто работя на бензиностанция и от самото начало на бременността съм в болничен понеже работата е тежка. Идеята ми е няма кой да ме спре на границата нали?
Благодаря Ви!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Информация за болничните не се подава към гранична полиция. Болничен се издава за състояние на временна нетрудоспособност, не за тежка работа. Прецени в какви отношения си с работодателя и дали има вероятност той да изиска проверка на болничния.

# 5
  • София
  • Мнения: 178
Ако се разбирате добре с работодателя, едва ли има проблем. Пък и мисля, че ще е трудно да те хване, ако излезеш

# 6
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ако се разбирате добре с работодателя, едва ли има проблем. Пък и мисля, че ще е трудно да те хване, ако излезеш

Абе, хора ... Не е важно ще те "хване" ли, няма ли работодателя..., дали се подава инфо към гр. полиция, или не ... НЕЗАКОННО Е!!! За това сме с всичко на тоя хал - всеки прави каквото си иска и както му е удобно ... Пф ...

# 7
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
Незаконно е и ако някой ти има зъб и знае какво да направи може да ти спрат болничния. една моя позната я уволниха от работа,защото беше напуснала града по време на болничен!

# 8
  • Мнения: 212
аха ясно благодаря Ви няма да раскувам

Общи условия

Активация на акаунт