Предколедна статистика за пациентки на МБАЛ"Надежда"

  • 5 095
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 384
Има много подобни теми във форума, но да си направим статистика само за нашата клиника и то по един много важен показател, от който зависи успеваемостта на ин-витро процедурата, а именно качеството на  трансферираните ембриони.

Когато ни правят трансфер на ембриони в МБАЛ Надежда ни дават снимка на върнатите ембриони. Горе в лявата страна е изписано фазата и качеството на ембриона: 1,2,3,4,5,6 и  А,B,C

пример за ембрион на 5 ден
Score:Blastosyst:4BB
Score:Blastosyst:4AB
Score:Blastosyst: 2
и т.н.
http://www.advancedfertility.com/blastocystimages.htm

и ембрион на трети ден http:http://www.advancedfertility.com/embryoquality.htm
(Възможно е за различните дни на развитие на ембрионите да няма цифрени и буквени класификации в снимките.)

Моля не разводнявайте темата с дълги обяснения. Отговаряйте точно и ясно на въпросите, за да сте от полза на всички останали. В основната тема на МБАЛ Надежда във форума коментираме процедури, протоколи, лекарства и всичко останало.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=752230.0



Ето и въпросите. Срещу тях са дадени евентуални отговори. :

1. Вид процедура
-ИКСИ,ИМСИ,ЕТ

2. Вид протокол
- дълъг, къс, лека стимулация, без стимулация

3. Фаза и качество,брой и вид на трансферираните ембриони
- 5 ден (Blastosyst:4BB- посочете написаното на снимката,която ви е дадена.Това е важна за инплантирането информация), свежи/замразени

4. Резултат от ин-витрото
-няма бременност, успешна бременност, бременност завършила със спонтанен аборт, бременност завършила с аборт по медицински причини (малформации),бременност с успешно раждане и др.подобни.

5. Лекарства/билки приемани от жената/мъжа за качеството на яйцеклетката/сперматозоида започнати  3-4 месеци преди започване на инвитрото. Това не са лекарствата по време на стимулацията, а други назначени от лекар или друг.

6. Години на жената при пункцията

7. Фаза на Луната при пункция и трансфер
ето от тук изчислете http://www.israfish.com/WebFish/Misc/moon_new/index.htm (в ляво изберете месец и година)

8. Фаза на Луната в деня на раждане на жената.
(Ако жената е родена на 15.05.1976г., то проверете тогава, каква е била фазата на Луната. Луната е била във фаза- 2 дена след пълнолуние)


Няма въпрос за броя на извадените,оплодените яйцеклетки,както и броя на замразените ембриони, защото това е индивидуално за всяка жена. Не броя, а качеството е важно.
Лекарствата по време на стимулация се назначават от лекар за всяка отделна жена според нейните изследвания. Споделянето им не са от значение.

Въпросите за Луната може да са смешни, но аз искрено вярвам че " Метод на Д-р Йоген Йонас за изчисляване на фертилните дни според луната" накланя везните в полза на зачатието.

Цитат:
"Женският организъм се намира в непосредствена връзка с Луната и в зависимост от лунните фази.
Най-много жените забременяват през първата половина на лунния месец, когато организма натрупва енергия, което способства появата на света на здраво и жизнеустойчиво дете. Най-удачния период за зачатие 12 дни преди пълнолуние. Природата се е погрижила и за хората, но трябва да се научим да й се доверяваме. И така, най-удачния период за зачеване се явява не самото пълнолуние, времето преди пълнолунието- втората фаза, когато силите са достатъчно, Луната още нараства и я няма възникващата тревожност, която се появява при много хора.

Има ли някаква надежда за тези жени, които не могат да забременеят?

Интересен е още един важен факт, че жената е най-възприемчива към забременяване в този ден, когато Луната се намира в точно същата фаза както при нейното рождение/плюс, минус два дена/. Това е научно установена закономерност, която касае дори безплодните жени. Така че ако изпитвате проблем със зачатието, изяснете си фазата на Луната за своето раждане."  


P.S. Не бих искала да прозвуча грубо, но съм разговаряла с доста хора по форуми и на живо, а някой дори и медицински специалисти, които смятат билки, лунни фази и пчелни продукти  за влияещи отчасти върху човешкия организъм, затова и съм задала подобни въпроси. Дали са верни или не всеки сам ще направи преценка от дадените отговори.
Моля придържайте се само към зададените въпроси. Ако смятате горните въпроси за глупави и смешни и нямате 2 минути да изчислите фазата на Луната, то ще ви помоля да не си губите времето в тази тема.
  bouquet

Последна редакция: сб, 14 дек 2013, 18:41 от Синя фея 1

# 1
  • Мнения: 1 124
Разглеждам си снимките, които ми бяха дали, но никакви номера не виждам за фаза и качество newsm78

# 2
  • Мнения: 384
Инвитро - 1ИКСИ-Плевен неуспешно,

Инвитро -1 МБАЛ Надежда

1. Вид процедура
-ИМСИ

2. Вид протокол
- къс протокол

3. Фаза и качество,брой и вид на трансферираните ембриони
- 5 ден
-върнати 3 свежи ембриона (1 бр.-Blastosyst:4BB , 2 бр. -Blastosyst:2)

4. Резултат от ин-витрото
имаше бременност завършила с аборт по медицински причини (малформации) след ФМ.

5. Лекарства/билки приемани от жената/мъжа за качеството на яйцеклетката/сперматозоида започнати  3-4 месеци преди започване на инвитрото. Това не са лекарствата по време на стимулацията, а други назначени от лекар или друг.

-аз ( Метфогама, Омега 3, Оксибор форте, Аспирин протект)
-той ( Геритамин)

6. Години на жената при пункцията-43 г.

7. Фаза на Луната при пункция и трансфер
- пункция - 3 дни преди новолуние
-трансфер - 2 дни след новолуние (растяща Луна)

8. Фаза на Луната в деня на раждане на жената.
Новолуние


# 3
  • Мнения: X
1- ви опит: Години 34.
- къс протокол,
- лекарства - не са ми изписвани. Само фолиева.
 Две оплодени яйцеклетки.
Трансфер на втори ден на два ембриона, единият от които с фрагментации.
Успешен до тест.
Един плод. В 13 г.с. установен 99 %-ов риск от генни аномалии. Аборт.

2-ри опит: години 35.
- къс протокол,
- "лекарства" - мета фолиева
Три зрели яйцеклетки. Оплодена само една.
Върнат 1 ембрион ооцит- има някакъв индекс (2)  на 3-ти ден.
Неуспешен.

Това с изчисляването на фазата на луната нещо не го разбрах. Май всеки път правя опити, точно когато съм в Сатурнова дупка  Crazy

Последна редакция: сб, 14 дек 2013, 20:22 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 384


Ужас - Вие не четете ли зададените въпроси.

С тези хаотично написани и въобще неотговарящи на въпросите отговори,няма да може да се направи никаква статистика.

Просто е. Копирайте осемте въпроса от първия пост и отговорете на тях ( в стегнат вид)

Относно лекарствата (т.5) пак повтарям, че става въпрос за лекарства взимани преди стимулацията. Яйцеклетките порастват за 3-4 месеца, а сперматозоидите за 2-3 месеца и лекарствата приемани през това време са от значение.

# 5
  • Мнения: X

Значи според теб не е важно с какви медикаменти е била стимулацията?
 newsm78
Предполагам, че фазите на луната са били по-важни, но кой да ми каже....

# 6
  • София
  • Мнения: 23 165
само за мбал надежда ли важи  newsm78
да знам дали да си правя труда, че моите опити са в ЦРЗ Надежда, и ще заема три страници да ги описвам.

# 7
  • Мнения: 2 807
1 / ИКСИ
2 / Дълъг протокол, стимулация Пурегон и Менопур
3 / Извадени 6 яйцеклетки, оплодени 4 /3  бластоциста и 1 морула/, размразени още 6. От общо 10 бр. останаха 6, от които 3 върнати с трансфер на 5-ти ден /на всичките снимки пише – бластоцист 4AB/, останалите 3 -замразени.
4 / Бременност оцеляла до 7 г.с.
5 / Билки и лечение - не.
6 / 40
7 / Фаза на луната в деня на пункцията – растяща, а в деня на трансфера - намаляваща.
8 / Фаза на луната в деня на раждане на жената - растяща.

Последна редакция: сб, 14 дек 2013, 21:41 от П@нди

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Това, че не съм ти написала т.1, т.2 и.т.н не значи, че не съм ти отговорила на въпросите.
Лунните работи не са ме интересували, не съм ти написала.

# 9
  • Мнения: 384
само за мбал надежда ли важи  newsm78
да знам дали да си правя труда, че моите опити са в ЦРЗ Надежда, и ще заема три страници да ги описвам.

ЦРЗ Надежда вече се е слял в МБАЛ Надежда, но АРТ лекарите са същите, така че ако си опишеш опитите, както трябва ще ти запазя няколко страници  Mr. Green

buttinsky Отговора на въпроса го има в първият пост. Лекарствата за стимулация са по-скоро за бърз растеж на фоликулите, от колкото за оформяне на тяхното качество. Качеството на фоликулите зависи от годините на жената, от това с какво се храни и от това, какви медикаменти приема през периода на оформяне на фоликулите. Зависи също от цигари, алкохол и куп други вредности, на които не обръщат внимание хората на 20-30 г., които нямат репродуктивни проблеми.  Cry
Прочетохте ли книгата на д-р Стаменов?

Спирам да  разводнявам темата.

# 10
  • Мнения: 39 296
Миеринко, решаваш проблема като си изтриеш мнението.
Баси менторската тема.

# 11
  • Мнения: X
Скрит текст:
На теория всичко е много хубаво, особено в частта с пиенето и пушенето, само дето на практика се оказват други неща. Мъжът ми не пие, не пуши, спортува и основно се храни с белтъчини и витамини. Аз също, откакто правим опити не пия, не пуша, приемам витамини, преди това спортувах.  Не сме и твърде много престарели. Дефакто и яйцеклетките, и сперматозоидите - скапани.

Малко не ми е ясно каква е именно целта на темата? Чиста статистика или доказване на някакви теории? Търсене на някакви правила, обуславящи успеха ли, шо ли?
Няма да е зле авторката да хвърли светлина върху въпроса.
Учудва ме, че е намерил време да напише и книга д-р Стаменов при тази заетост, но би ми било интересно да я прочета.

# 12
  • Мнения: 2 585
Какво общо има книгата на д-р Стаменов с всичко това  newsm78

# 13
  • Навсякъде и Никъде
  • Мнения: 126
1. Вид процедура -ИКСИ
2. Вид протокол   - дълъг протокол
3. Фаза и качество,брой и вид на трансферираните ембриони-2бр на 5 ден 4BB,4AB

4. Резултат от ин-витрото-бременност
5. Лекарства/билки приемани от жената/мъжа за качеството на яйцеклетката/сперматозоида започнати  3-4 месеци преди започване на инвитрото.-За мен,фол.киселина,витамин Е за лигавицата,за него Трибестан,витамин Е,клеева тинктура.
6. Години на жената при пункцията-39

7. Фаза на Луната при пункция и трансфер-нарастваща при пункция,1 ден след пълнолуние трансфер.

8. Фаза на Луната в деня на раждане на жената. -9 ден от пълнолуние

Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 18:30 от kammma

# 14
  • София
  • Мнения: 770
.

Последна редакция: пн, 16 дек 2013, 11:11 от ~Саня~

Общи условия

Активация на акаунт