Банята - 20-та тема

  • 126 733
  • 1 022
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 547
Здравейте!Започвам писането в новата тема с един проблем,за което се извинявам,но съм притеснена.
Сутринта от нищото от кранчето за студена вода започна да тече вряла...бойлерът беше спрян.И от двете кранчета течеше само вряла вода.Отидох в кухнята/която е със собствен малък бойлер,който изобщо не е бил включван скоро/и от там по същия начин-10 сек.тече студена вода след това стана гореща..утре ще викаме майстор за бойлера,но щом кухнята не е свързана с него,а имаше същият проблем,чудя се какво ли може да е?  newsm78

Едно предположение (не съвсем компетентно)

Възможно е да има друг развален бойлер в кооперацията ви. Възвратния клапан се пробива и бойлера на някой ваш съсед топли студената вода на целия блок. Но ако това е вярно е малко опасно според мен.

Точно това се случи в стария апартамент на брат ми. Отива да пусне чешмата и батерията така се е нажежила, че не може да се пипне. Отваря и излиза пара от крана. Качил се при съседите и се оказало, че бойлера им е пред гръмване.

# 16
  • Мнения: 1 677
4,00 на 1,76 с прозорец. В нея трябва да подредя оптимално вана, душкабина, шкаф с две мивки, тоалетна, писоар, пералня.

# 17
  • Мнения: 2 361
Здравейте!Чак сега виждам темата и затова малко късно отговарям  Embarassed
Дойде майстор на другия ден,прегледа и двата бойлера,каза,че няма проблем при нас.Оказа се това,което и вие сте казали...или някой съсед е с развален бойлер,или някой е правил ремонт през деня и са спрели студената вода за целия вход.Нямаме проблем оттогава,но се разбрахме,ако пак се получи -да проверим тръбата за студената вода-ако е гореща-е в нашия бойлер проблемът,ако не-е от някои друг съсед и трябва да говорим с другите,да се търси в чий бойлер е проблемът..Но така или иначе каза,че бойлерът ни има няколко възвратни клапана и няма за какво да се притесняваме.Просто ,ако пак стане-не трябва да се пуска и вече пак да викнем майстор да видим какво му има

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Странно ми е слагането на две мивки ,защо се предпочита  Thinking

# 19
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Да може с милото да си миете заедно зъбките,хихи,ние също сложихме двойна,стана супер,много е удобно.... Simple Smile

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
 Thinkingтогава е логично и двойно гърне да се сложи smile3550 smile3550

# 21
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ее,чак пък и заедно да с*&%$$#ем,няма нужда Joy Joy

# 22
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Много харесвам помещения с повече мивки.... но този път няма да ни е такава банята... може би, когато семейството се увеличи още  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 677
С поставянето на две мивки се пести време и е удобно.

# 24
  • Мнения: 5 160
С поставянето на две мивки се пести време и е удобно.

Зависи дали 2-3-мата искат да са заедно  Mr. Green (човек иска да си се усамотява, а и ако е суетен повечко... Simple Smile
За пестенето на време - по-скоро единият да не бърза, за да влезе другия Wink))

Мислех 2, но не стана, щеше да е претрупано в разстоянието. И на една действаме, ако решим.

# 25
  • Мнения: 5 462
С поставянето на две мивки се пести време и е удобно.
Да бе , да .. да мия две мивки .Кое му е удобното ?

# 26
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Не съм предполагала, че ще е такъв филм да си купя душ.  Mr. Green
Ние с мъжа ми все отлагахме и ето че днес дойде времето да сложим душа, който нямахме. В нашия смотан град избора беше китайски и то от грозни по-грозни изпълнения. На нас ни се искаше да е душ със стойка, пита и слушалка, а тук този тип бяха просто покъртителни  Sick
Отскочих до другото градче, където избор имаше, ама тъй като конкуренция няма и цените бяха до небесата... най-накрая открих душ , 1:1 с този в последната ни квартира, който се оказа китайски, но ние безаварийно ползвахме такъв повече от 2 години, без да знаем произхода му и реших да го взема, просто защото искам утре да се къпя в нова баня  Mr. Green Та така... мога да се похваля, че днес завършихме нашата. При първа възможност ще ви я представя  Wink

# 27
  • Мнения: 2 140
И аз тук!

# 28
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 064
И аз не мисля,че 2 мивки са някакво кой знае какво улеснение-който има място,да,но да ги сбутваш само за да пестиш време-не. Ние излизаме сутрин по различно време с мъжа ми и когато той се мие,аз спя. Събота и неделя-аз ставам по-рано и се мия преди него,та доста излишно ми се вижда.  Peace
Марси,чакаме снимки.  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 688
Записвам се и аз в темата, че съм се захванала с ремонт на целия апартамент и... не знам кога и къде ще му излезе края  ooooh! 

За банята съм взела единствено плочките. Сега се оглеждам за останалите елементи. Уж има толкова голям избор и накрая... все нещо не е както трябва или точно за мен  Cry  Сега съм потънала в търсене на мивка. Плота ще ми е 105 см и ми се иска да намеря мивка, която да не е центрирана, но само това намерих, а не е порцелан. Друг вариант е мивката да е тип купа т.е. отгоре върху плота, но това хич не ми допада  Sad

Видях, че в края на миналата тема сте обсъждали моноблоковете и сега отивам да чета. Ще се радвам да ми препоръчате качествени модели душове и смесители, както и фирма за изработка на параван, който да отдели душ пространството от останалата баня.

Общи условия

Активация на акаунт