Пълно изследване за мъж за венерически болести?

  • 11 792
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!
Имаме нужда от пълно изследване за болести, предавани по полов път, за мъж?
Можете ли да ме ориентирате към какъв специалист да се насочим, къде (става дума за гр. София), както представлява подобно изследване, какво е важно да включва, колко струва (вариант ли е по НЗОК) и т.н.?
Всякаква информация по темата е добре дошла!   bouquet

# 1
  • Мнения: X
Не съм от София.
Но мисля, че по здравна каса трудно ще минат всички изследвания, ако визирате абсолютно всички болести предавани по полов път.
Към ХЕИ бихте могли да се изследвате безплатно за СПИН, ако искате да го направите анонимно.
Ако искате обаче официален документ с имената на мъжа, изследването не е безплатно.

# 2
  • Мнения: 0
Здравейте,
Благодаря за отговора!
Не е важно да е по НЗОК, важното е да е пълно изследване за болести предавани по полов път. Нямам представа накъде да се насочим   Thinking

# 3
  • Мнения: 5 080
До колкото знам:
1. за да мине каквото и да било по каса, трябва ЛЛ да постави диагноза и да назначи изследването. Профилактични изследвания никога не съм чувала да покриват.
2. Такъв филм като изследване за всички ППБ няма. Проверяват се бактерии, паразити поотделно или в пакет-изследвания в лабораториите.

Може би бих отишла при специалист във ВМИ по кожно-венерически болести и той да ме ориентира.
Като цяло има доста болести, които е излишно да проверявате при неналичието на видими признаци. Иначе всички изследвания са старшно много и ще струва прескъпо  Peace

# 4
  • Мнения: X
И аз навремето преди да започнем опитите за бебе исках да се подсигуря с такива пълни изследвания, но така и не ми предложиха пълен пакет в нашите лаборатории. Правила съм си с едно даване на кръв за СПИН, Васерман и Хепатит B и С. И отделно за хламидии: веднъж ми вземаха секрет, а другия път кръв.
И аз съм на мнение, че ако трябва да се изследва за всички възможни венерически болести, ще трябва да се потърси съвет от венеролог и да се задели по-сериозен бюджет.

# 5
  • София
  • Мнения: 68
Здравей, наскоро приятелят ми си прави. Най-добрият и бърз вариант е следният: Взимате стерилно контейнерче от аптека, пълни го с еякулат и го носите до два часа в частна лаборатория. Има пакети, които включват почти всички болести по полов път. На пример една съфорумка ме посъветва за пакет "трансмисивни инфекции" в Рамус. Ние пуснахме в Кандиларов пак подобен пакет Simple Smile

П.С. Прочетох и за пакет Андрфлор в Геника, което е също много добър вариант, но е по-скъп.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 03:04 от Shy&beautiful

Общи условия

Активация на акаунт