Според вас прави ли бяха?

  • 2 297
  • 40
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Днес трябваше да купим адаптирано мляко за малкия.Мъжа ми беше на работа и трябваше да го чакам да ходим с колата, защото в близките магазини до нас няма Аптамил.Прибра се, скоростно се качихме с детето в колата и отидахме в Сейнсбъри.Беше 16.04ч. когато охраната ни спря на вратата и каза, че е затворено(работното време е до 16.00ч.)  и не можем да влезем.Мъжа ми каза, че сме само за една кутия мляко за детето, но той пак отказа.Мениджърката видя, че явно някой спори с охраната и дойде.Ние пак се ПОМОЛИХМЕ, че искаме да  изтичам само за една кутия мляко, защото детето няма какво да яде вечерта.И тя каза:"Не, вече е затворено, ако продадем нещо извън работното време сме в нарушение на закона" #CrazyВ магазина имаше клиенти, които още разглеждаха стоката, не бяха стигнали до касата.Мъжа ми предложи да подадем млякото на някой от тях, да мине с тяхната стока, ние щяхме да им го платим.През това време беше дошла още една жена от персонала.И тримата категорично казаха НЕ! Много съжалявали, разбирали, но не можело да пуснат никой от нас.Няма да ви кажа как се почувствах.......разплаках се.Само при мисълта, че детето ми няма да има какво да пие преди да заспи(кисело мляко не иска).Качих се в колата и се чувствах унизена и безпомощна SadВсе пак в БГ съм убедена, че щяха да ме пуснат да вляза.Това е вид човещина.Не знам как ще се преспиваме, за вечеря мога да му дам друго, но той заспива пиейки мляко.Ами, ако е ставаше въпрос за новородено?!Алекс след като закуси в 17ч., пие 220мл.Аптамил за вечеря и това е.
 Според вас можеха ли да ни пуснат, какъв е този закон, който щяли да го нарушат?! Crossing Arms Naughty

# 1
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Биляна, много съжалявам, че така се е получило. Но това е поредното доказателство, че в Англия думата човещина е непозната. Много пъти съм се сблъсквала с подобна ситуация, но за тях оправданието за мързела и бездушието им  е такъв е закона. Е, затова ще ни липсва България.

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Съжалявам, че така е станало, но и тук няма да те пуснат. Според закона работещите в магазина имат право да работят определени часове и ако ги хванат, че работят повече ще отнесат огромна глоба...Това е и причината тук магазините да затварят рано.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Прави са си за тях, спазват закона. И тук е така, преди години като работех през ваканцията в един ресторант-градина и се втрещих, че трябваше в 22ч да съм приключила със сервирането навън, в 22.30 да съм събрала всички сметки и пр. защото ако дойде полиция, ще има глоби за заведението, че нарушава работното време.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Има един закон, не си спомням името, за защита на конкуренцията. Магазини, барове, пъбове могат да са отворени до определено време. Ако искаш да работиш след определеното време плащаш лиценз. Тук хората гледат да спазват законите, защото наказанията не са фиктивни  Rolling Eyes Не е до мързел, ако менаджера го хванат, че е нарушил закона, мястото и кариерата му отиват по дяволите. Постави се на негово място  Rolling Eyes
В пъбовете например се продава алкохол до 11 часа. Обикновено 5 мин преди 11 удрят камбанката и целия пъб се струпва да купи по още една голяма и после си я пият до полунощ. Обаче бирата трябва да е продадена преди 11ч. Странно, но това е законът.
Много кофти, че по този начин си се запознала с местните правила  Confused. При такива екстремни ситуации по-добре пазарувай от 24 часови магазини.

# 5
  • Мнения: 1 393
Аз мисля, че ти си права за теб си, много съжалявам за това, което ти се е случило- сигурно е много неприятно!
Но и те са си прави за тях.
Според мен това не е случай на липса на човещина, а проява на спазване на правила.
Правилата са си правила, изключения не се правят. Аз лично съм за това.
Но наистина ми е мъчно за това, което си изпитала, защото се опитвам да си  представя как си се почувствала, когато са ти казали, че не можеш да купиш мляко на детето си. Cry

# 6
  • Мнения: 464
Не виждам нещо нередно. В Б-я в магазин Била или Метро също няма да те пуснат или продадат нещо след работно време. ДА не забравяме, че и касовите апарати са изклучени и дневният оборот е прибран.....

# 7
  • Мнения: 4 390
Познато. Чувствах се по същия начин като теб. Sad
Случи ни се веднъж, отказаха категорично да ни пуснат, но пък бяха много любезни да ни дадат координатите на магазин от същата верига, който работи до по-късно /24.00/. Confused
Е, падаше се на 20-тина км от мястото, където бяхме, но поне детето ми не остана гладно.
Аз имах навик да се запасявам и по отношение на бебешките неща, следях много стриктно да си имам резерви, но тогава не знам защо така се случи.

# 8
  • Мнения: 6 167
Незнам за мен  не са прави.
Вярно е, че може да са били затворени каси, магазин голям, но нали казваш, че вътре още е имало хора и са пазарували..... тоест, не сте чукали на загасени лампи...

Но като са роботи кво да правиш! И то за храна за бебе!

И вероятността да се случи подобно нещ в БГ е 0.00001%'

Примерите може би са неподходящи, но в България съм имала случаи в неделя сутрин да отварят 100г сладки и да ми носят тортата  т.е някоя служителка е станала, дошла то магазинчето на Цар Асен , друг е докарал тортата , за да мога аз да си я взема. за 20 лева. А тук съвсем скоро имах рожден ден и ни затвориха сладкарницата под носа, защото сме закъснели с 10 мин с поръчката и не можели да я изпълнят! Тоест, хората хич зор не си дават.

час по час нещо не работи, снощи така търсихме аптека отворена , обиколихме града.....днес да не говорим. хората си броят часовете и тва е.  

Просто внимавай дали имаш всичко да не оставаш без толкова важно нещо!
 bouquet

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
ДА не забравяме, че и касовите апарати са изклучени и дневният оборот е прибран.....
Обясних, че имаше клиенти в магазина, които още взимаха стока от щандовете и не бяха минали през касата.През това време дори мениджърката можеше да отиде да попаде на някой от тях млякото, едва ли щяха да откажат.По този начин дори и камера нямаше да засече, че ще влезли в магазина.Аз щях да го направя, ако бях на нейно място.
 Благодаря ви за разбирането, момичета  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 545
Определено доста неприятна случка, все пак нищо не би им коствало... А можело и просто някой от клиентите вътре директно да помолите да ви вземе млякото...
Видях от лентичката, че детето е на година и 4 месеца... Защо още е на адаптирано мляко? Организма му е напълно готов да приема нормалното краве мляко.

# 11
  • Мнения: 464
Цитат
Обясних, че имаше клиенти в магазина, които още взимаха стока от щандовете и не бяха минали през касат

Ъъъ,  извинявай, пропуснала съм няколко реда.

Десита, в САЩ например    краве мляко се дава след 12 м.

# 12
  • Мнения: 1 238
Разбирам те, много е кофти наистина. Ако това ще те успокои, в Дания също е така- и в супера и в пощата и навсякъде.

# 13
  • Мнения: 822
И ние веднъж изпаднахме в подобна ситуация,но беше в аптека и искахме набързо да вземем един противоалергичен сироп.Не ни пуснаха,но една от продавачките отиде до щанда,взе сиропа и го плати със свои пари,след което ни го донесе с разписката и съответно и върнахме сумата.Винаги има начини да не прекрачиш закона,стига да го желаеш!И според мен всичко опира до човещината... Sad

# 14
  • Мнения: 1 613
Ако бях аз също щях да съм много разстроена... Разбирам те...

Според мен те са си прави за себе си.
В нашето Теско, в неделя, не пускат след 15.45.
Наистина закона е такъв. Нямат право да работят след 16.00ч. в неделя. Друг е въпроса, че като те видят с детенце не би трябвало да ти правят проблеми при условие, че е имало И други клиенти в магазина.
Офф лайсънс-ите са офф-лиценз, което значи, че могат да продават след 16.00 в неделя.
Някой магазини са с разширено работно време, но пак до 17.00ч.

Ако е спешно и нямате мляко се опитай да намериш някоя денонощна аптека в района. Там трябва да имат мляко.
Сега прочетох, че аптеките и те са до по-рано, но са на разположение 24 ч. само при спешна нужда от лекарства с рецепта  Confused

Toys R Us и MotherCare работят до 17.00 в неделя. За друг път ако ти се наложи (дано не ти се налага Praynig).

И все пак може да видиш и в някой офф-лайсънс дали няма, ако не ви е късно вече  Confused

Последна редакция: нд, 12 фев 2006, 22:36 от Devina

Общи условия

Активация на акаунт