Как бързо времето отмина - петдесета ФЕВРУАРСКА тема вече е в архива! (51)

  • 61 102
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 400
Ааа, добре, значи да се ориентираме към Токуда. Thinking
Лъвю иска да идем при Драганов, но ще видим. То да можем да се организираме бързо поне...

# 721
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 400
Уао, сега се прочитам и установявам, че не сме отишли още на кьорав ортопед.  Embarassed

Нищо, просто исках да съживя темата, която е на финала и безтуй, като докладвам, че Люся е приета в желаното у-ще при кака си. Ще имат и некво буедо подобие на униформи, който факт скандализира нашият мил лъв, защото цените са „уао“.

Друго, друго, Калина завърши с пълно 6, което ем ме учуди (защото е ацки мързелива и разсеяна), ем не - защото пък компенсира с ум като бръснач. Сега ваканцията дотук не скучае (смее ли, като знае как реагирам на думата). Редуваме ваканционна книжка със забавни задачки, четене на „задължителни“ и незадължителни книги (тя си е книжно червейче и няма нужда човек да я натиска за това), игра навън (горе-долу слободна) и вечер по малко телевизийка за разкош.

Люся горката ходи на ДГ още, но така ѝ е писнало, че всяка сутрин настава страшна смрад, обаче на този етап сме решили, че ще посещава до последно заедно с брат си (което значи до 31 юли). Rolling Eyes

Николчо расте и хубавее, той също ми е много умничък, на мама синчето. Joy И много дипломатичен. Е, и една идея по-боен, ама това го отдавам изцяло на мъжкия пол.

В понеделник му дадох почивка от ДГ и вечерта баща му го пита: „Ники, на ясла ли е по-хубаво или с кака Калина?“ Нашият отговаря кратко и ясно: „Да.“ Joy
 
Халята обаче, не се задоволи с този отговор и продължи да човърка: „Ники, на ясла ли е по-хубаво или с мен (кака Кали)?“ Е, получи си го, защото нашият остава верен на себе си и дава най-точния отговор на всички времена: „С мама.“ Laughing

Иначе много обича да четем заедно и да ме прекъсва с различни важни въпроси. Например къде на картинката са бащите на животните. Отговарям, много ясно, че са на работа (като всички бащи), но ме поправят и затапват, че животните не ходят на работа, мамо. Еми, така е, нямам повече какво да кажа.

А, след средата на август ако не ни мине котка път, ще се отправим малко на морска почивка край Варна. Малко ми е треперливо, защото ще бъдем само петимата и очаквам да има кавги и проблеми, но... дано пък да не съм права!

Край, приключвам, защото уж щях да премина набързо през темата, пък то...

# 722
  • Мнения: 1 067
Айде и аз да драсна да побутна темата...
Явор завърши първия клас, добре се справи макар, че е невероятен мързел, езиците му вървят и са му изключително интересни.Лятото е на частна занималня и добре си изкарват,за сега съм го оставила да миндилства и почива, но от първи почва по -малко да чете и пише да не губи тренинг...
Маги си ходи на ясла, побърква ни, постоянно дърдори и командори...не я мисля въобще, оправна ми е 😁

# 723
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И аз да се похваля, че сме приети в желаното училище и паралелка, вчера Ивайла се запозна с учителката.
На градина почти не ходи, от време на време с мен, с кака си остава вкъщи понякога (когато каката е на кеф). Чакаме класирания за 8ми клас с каката, дано я приемат в желаната гимназия и да се свършва тази ужасия.

# 724
  • София
  • Мнения: 773
Я, както мислех да съм по-редовна... от преди Коледа, та след края на учебната година. Да ми има човек редовното Grinning
Вкратце, картък отчет от нас.
Калина е добре. Завърши с 6, междувременно спечели една трета награда на Вива пиано - международен конкурс за пианисти аматьори. За 60 стотни не можа да вземе втора, но аз съм силно впечатлена от постиженията ѝ, защоъто де факто тя сеиозно свиреше към онзи момент около 8 месеца.
Харесва ѝ да свири на пиано, не че е моя, но определено е много музикална и талантлива. Има усет да прави свои интерпретации, макар да е само на 7. Майка ѝ доста напредна в четенето на ноти и солфежа, генерално, щото Калина не ще да чете ноти. Е, с малко правилна мотивация и ръчкане с остенче започва, но...
Чете вече доста гладко, но определено не обича да чете. Ако я питам какво иска - да свири или да чете - слепва за пианото веднага. Нека. Щом ѝ харесва, нека да набляга с това.
Немският много ѝ се удава, госпожата им само я хвали колко напреднала, даже получих похвала колко добре съм работела с нея. Вярно е, че Котето ме насочи към дуолингот, където наученото по немски все още стига да помагам и на двете, но ...
Калина имаше някакъв уплах от английския. Не зная от какво, може би от юркане в детската градина. Да, обаче, за моя голяма радост успя да го преодолее и вече и английския потръгна. В Алианса също завърши с отличие.
Засега почти е прочела пълната версия на Мечо Пух от задължителните книги, около 350 страници е книгата.
Софи ... ах Софи. Яко я тресе пубертет, мързи я да гледа, но милата ѝ майчица и горкичкият ѝ татко се намесиха в нейното учене и по-специално в контрола на постиженията. Сигурно ще решите, че мама и тати не са у ред особено и вероятно ще сте напълно прави, но не се сещам за друг начин за изкореняване на пословичния мързел. А и като се добави простичкият  факт, че догодина мамината кифличка е 7 клас, сами разбирате, че много избор нямам. Май месец я записах на курсове, по БЕЛ и по МАТ. Вече имам пришка на езика от повтаряне колко е важно да учи да да усепее да влезе в добро училище. Но нещата са - пей си Пенке ле, не ми пречиш, ама ич даже.
Чакам с нетърпение морето, което тази година започва на 31.07. В работата ми е сравнително спокойно в момента, та използвам да науча нещо ново, щото то обикновено е затишие пред буря.
На всички ви искам да пожелая прекрасно лято, с много позитивни емоции и надявам се до скоро!

# 725
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Минавам да се похваля Simple Smile Моника е приета в желаното училище (Търговска гимназия) доволни и щастливи днес я записахме Simple Smile
slanchezarа продължавай да си мрънкаш, според мен има ефект, цяла година не съм спряла, изпотриших ме си нервите, но сега е супер щастлива Simple Smile

# 726
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
anik79, честито  Hug

slanchezara, мрънкоти спокойно ... На ден поне по веднъж с трите и аз имам нужда от мрънкане Simple Smile

Мики, браво на Явката Simple Smile И Ирина завърши първи клас Simple Smile Сега се поддържаме с 5-10 стр. четене; решаване на 1-2 стр. от сборник със задачи; препис на 1 стр. от прочетенето и ... 20-тина мин. пиано Simple Smile Няма почивка за нея Simple Smile

Мяуче, с трима и всеки с тегобите си ... весело е  Mr. Green

Най-голямата завърши училище Simple Smile Сега чакаме 11-ти, за да излезе класирането в СУ Simple Smile Но тя има такава висока оценка, че написа единственото си желание, а аз допълних още 5  Mr. Green... Но ще влезе това, което тя си иска и даже вече сме купили студентската книжка Simple Smile Така ... и други битовизми като болни баби си имаме ..., но ще се оправим ...

Леко, весело, щастливо и ... водно лято, дами  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт