Откъде хубава чанта за лаптоп?

  • 4 765
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравейте,

Отскоро ми се налага да ходя всеки ден до офиса, носейки лаптопа ми с мен. В момента имам раница, която е доста удобна, но... нагласила съм се по-така - делово, елегантно... и раницата нещо не се връзва. Искам някаква по-представителна и красива чанта за лаптопа, но това се оказа доста трудно. Разглеждах по магазините, прерових доста сайтове и нищо не ми хваща окото. В повечето случаи, красивите чанти не ми изглеждат достатъчно здрави и защитаващи лаптопа, а с оглед на предстоящите поледици и очертаващите се пируети по пътя (ходя пеша на работа)... някак не ми се иска да го счупя с първото падане  ooooh!

Някакви насоки за това къде да търся? Конкретна марка? Нямам проблем с онлайн пазаруването, така че може и идеи за поръчка от някъде  Thinking

Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 438
Моята си я поръчах онлайн от Технополис. Не съм търсила на друго място, защото си я взех с лаптопа.
Марката е Hama. Харесва ми, защото е с доста прегради.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 573
В Технополис ходих, но нищо не ми хвана окото. В Porsche Design имаше страхотна, ама струваше почти колкото самия лаптоп и определено реших да пасувам  Laughing

# 3
  • Мнения: 341
А ти какво искаш, красива или функционална чанта? Ако се притесняваш от ожулване - по-добре вземи от втория тип, защото първия по-често е просто голяма правоъгълна чанта с голям капак. А и не е сигурно дали е подсилена или разчита на дебел плат само. Иначе има страхотни чанти за лаптоп, ест. кожа, там няма значение дали са подсилени, но струват повече от съдържанието си... Не бих дала пари за такова нещо.
Ако ти се занимава да търсиш и машинката е малка, по левчетата продават едни по-твърди кейсове - от две подсилени части (не съвсем твърди) и цип, имат си дръжка, до 20-тина лв. Само че тези, които съм виждала, според мен побират до 14 инча максимум. Моят със сигурност не влиза (15,4''). П.П. И ако зарядното ти е големичко като моето, става сложно побирането в един кейс.
Друг вариант - куфарче. Има и такива, но цената пак е... чувствителна.
Една обикновена чанта за лаптоп с повечко отделения върши хубава работа. Вярно, няма пайети, панделки и цветенца. Аз имам ето тази, но беше подарък с лаптопа ми. Много тъмносива е и е страшно удобна, но котките ми за 3 години й разказаха играта - точиха си ноктите на нея и я маркираха постоянно. В един момент ми писна да я пера всяка седмица и пъхнах лаптопа в една раница, която дори не е за лаптопи - ами нищо ново не му се случи, ъглите му вече бяха ожулени Simple Smile
П.П. Сега машинката ми е в калъф за лаптоп. Взех го на око и заспа точно. Но не побира нищичко друго - ни зарядно, ни доп.батерия. 1-2 листа хартия мога да сложа и толкоз.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 573
Аа, хич не ща цветенца и джуфки. Не съм на 15  Laughing
Иска ми се хем да е здрава и добре подсилена, хем да изглежда малко по-... елегантно, да кажем. Куфарчетата ми харесват, ама не ми се струва много удобно да го мъкна на ръка. Раниците са най-комфортни за носене, но пък определено не ми се връзват с официален панталон и високи токчета. Нещо за през рамо искам. Подобно на това, примерно:

Скрит текст:

# 5
  • Мнения: 341
Искаш да го комбинираш да е за лаптоп и за дамска чанта значи?
Тези модели са хубави. Майка ми има една чудесна дамска чанта с къса дръжка, ест. кожа, голяма правоъгълна, но не съм опитала да си пъхам лаптопа в нея. Мисля, че няма да се побере. Освен да си го вземеш и да обикаляш магазините за дамски чанти, друг вариант не виждам. Скоро не съм влизала в магазин за електроника и ел-техника, но последно бях в Техно-някое си в Търново, там всичко беше спортно и найлоново. Качествено, но не пасва на стила.

# 6
  • Мнения: 3 242
Взела съм си един неопренов калъф, мушкам лаптопа в него и хоп в дамската чанта Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 1 573
Май накрая и аз ще опра до тази опция - калъф+ дамска чанта. Ама трябва да си намеря бая голяма дамска чанта  Tired

# 8
  • Мнения: 3 242
Моя лаптоп е 13 инча и не ми е проблем да го нося в чантата, пък и всичките ми чанти са тип торба и освен лаптопа ще поберат още един хляб и буркан кисело мляко   Mr. Green
За мен лично, е по удобен варианта всички в една чанта, отколкото да мъкна дамска чанта в едната ръка, а в другата да мъкна лаптоп.
Ако ще го мъкнеш много често, ти препоръчвам да си ползваш раницата и хич да не ти пука, че си облечена официално  Peace Ако минеш през Лондонското сити ще видиш един тон костюмари и костюмарки с раници на гърба  Peace
Ако пък искаш нещо по оригинално с което можеш да си носиш лаптопа, ето ти няколко идеи  Wink
Скрит текст:


Последна редакция: пн, 23 дек 2013, 02:50 от Troy

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 266
Нещо такова може да ти свърши работа примерно
http://laptop.bg/bags-targus-targus_boho_ladies_16
или това
http://laptop.bg/bags-targus-targus_carlie_ladies

# 10
  • София
  • Мнения: 44 084
За колко инча?

http://www.altech.bg/bg/product/15951 hp имат такава , но е за малки  лаптопи, малко в стила на втората показана от теб. Ако търсиш кожа, естествена и т.н. вече друго.

Иначе ми прави впечатление, че повечето от типа на показаните, всъщност нямат отделение за лаптоп, нищо, че се водят за такъв, ямно просто може да го побереш вътре.... иначе и кожени и хубави има и до към 200 лв.

Последна редакция: ср, 25 дек 2013, 15:58 от Angel_Dust

# 11
  • София
  • Мнения: 1 573
Angel_Dust, мерси за линка! Тази е страхотна  Heart Eyes

Моят лаптоп е голям (16,5 или 17 инча, ще излъжа) и именно затова ми е толкова трудно да си намеря добре изглеждаща и удобна чанта. Май ще го сменя януари с един 11 инчов и ще приключа драмата  Crazy

# 12
  • Мнения: 3 242
Смени го с 13 това е оптималния размер .

# 13
  • София
  • Мнения: 1 573
Смени го с 13 това е оптималния размер .

Дам, ще го мисля след празниците  Thinking
Така или иначе, големия ще си го оставя за вкъщи. Той си е нов, но като го купувах изобщо не ми влизаше в плановете това мъкнене всеки ден  Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 3 242
Кога учех редовно ми се налагаше да мъкна лаптопа с мен и тогава смених моя 15 инчовия с 13 и ми беше много по лесно, обаче незнайно защо 13 инчовите са най скъпия размер Peace Аз минах на мак и съм адски доволна.

Общи условия

Активация на акаунт