Възможно ли е придобитата глухота да е от ваксина?

  • 2 621
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Шани, ние не призоваваме към това хората да си затварят очите, а към факта, че щом не е направено нещо на момента и каузата е загубена - човек трябва да гледа напред и да не се задълбава в "защо...ами ако....", защото това само те убива бавно и мъчително - къде от угризения, къде от безсилен гняв, къде от недоумение...
Човек когато не може с нищо да поправи миналото - трябва да го остави на спокойствие и да гледа в бъдещето - какво може да се направи, за да се заличат последиците от миналото.
Марго, миличка, ти не можеш да промениш миналото, но можеш много да направиш за бъдещето на своето дете. И вярно, че то няма да е леко... но пък то има всички шансове да се развива и да се интегрира! НО ти трябва да си до него - да го окуражавш, да го подкрепяш и да му помагаш!

Момичета, искам ад ви кажа и още нещо - детецата ни няма да се чувстват по-различни ако ние  не мислим за тях като за такива! Това ми навя вчера поста на Любознателна - за това как ние техните майки се идентифицираме... и за това как ги възприемаме.. Често нашите емоции се прехвърлят върху децата ни без да усещаме. И ако по един или друг начин ние мислим, че децата ни са ощетени - има вероятност да прехвърлим върху тях тези ни чувства... Затова ако ги възприемаме просто като нормални деца, но изискващи малко повече внимание и грижи - ще им спестим, а и на себе си, неприятни емоции.
Особено в този случай - радвам се, че медицината е напреднала толкова и може да помогне на дечицата!
ЦЕлувки и горе главата - малките слънчица ще са добре, ще видите!

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Човек когато не може с нищо да поправи миналото...

...може да помогне на други майки, да не изпаднат в такава ситуация, ако грешката е от субективен или материален х-р. Ето затова нещата трябва да имаш ясни очертания.

ОФФ  Blush
Марго, мила, разчисти си пощенската кутия, че е препълнена и не мога да ти пратя ЛС!

# 17
  • Мнения: 2 543
Добре, де, Шани! Кажи какво може да направи Маргото, като тя самата ти казва, че в епикризата й дори не пише с какво е лекувано детето! Какво да каже, след като там не е отбелязано дори, че е имало проблемно раждане? В случая има само нейната дума срещу тази на лекарите. И какво? Недей да говориш така, защото не знаеш реалните размери на подобна драма! Човек ИМА НУЖДА да забрави. Само така може да продължи напред. Много мразя да се казва, че родителите са виновни, задето не си търсят правата и не правят нищо, та да може хората след тях да са добре. Ами, не е това само наша отговорност! Не искам никой да ми приписва отговорността за това, че утре може още някое дете да оглушее! Отговорността е на контролните органи, които никога нищо не правят! А докато това е така - няма смисъл от никакви оплаквания! И го казвам като човек видял и чул достатъчно! Единственото, което има смисъл е да гледаш напред, а не назад!

# 18
  • Враца
  • Мнения: 871
Знаете ли и Шани е права. и Йепе е права.Шани е права защото за да се стигне датук е видимо лекарска немарливост.Както каза Петя секциото бе задължително.И да ви кажа аз се молих много да ми направят,даже и пари давах..но нали те били по-компетенти -знаели си работата.Ако всеки си гледа както трябва работата много деца ще бъдат спасени./След мен за съжаление едно бебенце почина по същия начин.Родителите съдиха и пак ..нищо/И Йепе е правя.Ако знаете колко ме измъчва факта ,че е могло да стане както трябва и ние с Криси нямаше да изживеем целия кошмар.Все още сънувам нощем целия този "филм"Но ако се предам предавам и Криси.Неговото бъдеще е в ръцете ми.Трябва да изградим един нормален човек от него във всяко отношение .Затова само НАПРЕД!!!! newsm10


п.п. Шани  ЛС са чисти и ще чакам!

# 19
Знаете ли и Шани е права. и Йепе е права.Шани е права защото за да се стигне датук е видимо лекарска немарливост.Както каза Петя секциото бе задължително.И да ви кажа аз се молих много да ми направят,даже и пари давах..но нали те били по-компетенти -знаели си работата.Ако всеки си гледа както трябва работата много деца ще бъдат спасени./След мен за съжаление едно бебенце почина по същия начин.Родителите съдиха и пак ..нищо/И Йепе е правя.Ако знаете колко ме измъчва факта ,че е могло да стане както трябва и ние с Криси нямаше да изживеем целия кошмар.Все още сънувам нощем целия този "филм"Но ако се предам предавам и Криси.Неговото бъдеще е в ръцете ми.Трябва да изградим един нормален човек от него във всяко отношение .Затова само НАПРЕД!!!! newsm10
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Zdravei Margo,poplakah mnogo s tvoqta izpoved,za6toto tvoqta bolka e moq bolka,az sum prasnalo i obrazovano "dete s yvregdane"-talasemia,/sled vaksina otkly4eno/,no ve4e praktikyva6ta dori kato resyrsen y4itel v gr.Montana,preminah vsi4ki fazi na givota-bunt,protest,ot4aqnie,samosugalenie,apatiq i stignah do sega6nata-borba v pomo6t na drugite,suvsem ne mi e lesno,no triabva da si ot tazi strana za da razbira6 100% nygdite na tezi deca i da znae6 pri4inite za problemite im.AZ su6to mislq,4e ima mnogo fatalni 4ove6ki gre6ki na principa "proba-gre6ka",no triqbva da se pro6tava i da se produlgava napred.Samo taka se yspqva,s optimizum i vqra.Az sum diplomiran surdopedagog,ako moga da buda polezna s informacia ili ne6to dr.e-maila mi e:silvia_76@abv.bg,tel.096/312394-silvia


п.п. Шани  ЛС са чисти и ще чакам!

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
su ще се радваме да пишеш при нас!
Съжалявам за детенцето ти - не пишеш каква таласемия има малкия - голяма или малка. Тук за жалост имаме майче с дете с таласемия майорна /май така се наричаше - голямата/. Мисля си, че можеш да й пишеш ако искаш - изключително мил човек.
ето ти темата й : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51272.0
И пиши и при нас - ще видиш колко сме задружни, как си помагаме и как се радваме на нашите СПЕЦИАЛНИ малки деца!

# 21
  • Мнения: 2 543
su, чудесно е, че се включи! Вярвам, че ще бъдеш в помощ на Маргото! Пиши по-честичко при нас! Тук вече има няколко майки на глухи дечица, една от които съм аз. Ще се радваме да обменяме опит и идеи за работата с децата ни! Hug

П.С. Доколкото разбрах ти самата си с таласемия, а не детенцето ти, нали така?

Общи условия

Активация на акаунт