Как да избера къна за коса?

  • 739
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте реших да си боядисам косата с къна, но изборът на такава ми е труден. Четох много различни отзиви по форуми и не можах да разбера нищо, защото в един форум хвалят, в друг оплюват. Купих си две къни от два различни био магазина, на различни цени.
http://prikachi.com/images/841/6888841q.jpg
Преди два дни изпробвах първата къна (отворената на снимката), но нямах време и я държах на главата си само за час и половина. Понеже за първи път използвам къна и не знаех как точно ще стане. Косата ми е кестенява и придоби тъмночервен оттенък, но не точно както исках, затова смярам да се къносам втори път. Доста бях стресната първоначално, когато видях, че освен косата ми, къната е боядисака и част от челото ми. След като спрях да се смея, се опитах да премахната червения цвят от челото си и почти се получи. Сега трудно се забелязва. Не знам дали е норвално, все пак.
Въпросът ми е към дамите тук, които са ползвали или ползват в момента къна, дали са ползвали тези две марки, и с какви впечатления са останали. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 123
Ползвала съм само индийска къна и винаги съм се чудела толкова евтина колко е истинска-0,80 лв.

# 2
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 746
от години ползвам  къната  с точката на челото на момичето.
продават ми я за левче също от години .
най съм доволна от нея  след като преди много време постоянно сменях цветове и си окепазих косата


ей това

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 26 дек 2013, 21:17 от TopsyG

# 3
  • Мнения: 722
след къносване с тази къна аз получих страхотен косопад, явно е само химия.

# 4
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 746
след къносване с тази къна аз получих страхотен косопад, явно е само химия.


коя къна?>

нали знаеш,че зависи  от това  какво консумираш и степента на стрес?

# 5
  • Мнения: 0
Аз преди няколко часа изпробвах и втората къна и останах доволна и от двете. Никаква алергична реакция, както от едната, така и от другата. На снимката може би се вижда колко струват къните. 6лв и 4,67лв. По принцип знам, че цената не е гаранция за качеството, но този път се доверих и не съжалявам. Косата ми по принцип е гъста, но бързо губи обема си, а от първата къна си стоеше бухнала и мека, въпреки че не постигнах голям напредък с цвета. Втората къна обаче (по евтината), която измих от косата си преди 2 часа, хем предаде по-червен цвят на косата ми от първата, хем стана дори още по-обемна. Може би, защото сега при измиването не сложих маска за коса, но се сресвам с малки затруднения, но в крайна сметка, косопад няма, дори мисля, че косъма е станал по-здрав. При разресване след изсушване, когато косата ми е най-заплетене, паднаха по-малко от 10 косъма. По принцип от две години не измъчвам косата си с преси, най-много веднъж месечно, понякога и по рядко, затова гледам да си я пазя по всякакъв начин. Ако къната продължи да дава същите резултати, ще я ползвам и за напред.
Но не знам през колко време е добре да се ползва, и дали изобщо трябва да я използвам по-рядко. Как става? Всяка седмица, всеки месец, през месец?
Също така не знам колко траен е цвета, предполагам отново зависи от къната.

Общи условия

Активация на акаунт