ЗА или ПРОТИВ консумацията на месо?

  • 55 210
  • 1 882
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте на всички ! Преди няколко дни говорехме с мой приятел (вегетарианец) за ползите и вредата от месото. Не стигнахме до едно мнение,но ме накара да се замисля какво ядем всъщност и наистина ли ни е необходимо ! Ще се радвам да чуя и вашите гледни точки ! Вие консумирате ли месо ,колко често храните децата си с месо и въобще всичко ,което е свързано със здравословното хранене!

# 1
  • София
  • Мнения: 28 559
Ако искаш да ядеш месо - яж. Какво значение има за теб дали аз ям или не?

# 2
  • Мнения: 2 622
Това е изцяло личен избор и вътрешно убеждение.Аз лично не мога да кажа на никого дали да яде месо или не.Имам си мнение по въпроса,но не искам да го натрапвам на никого.Всеки прави избора сам за себе си,не по подражание.Темата е широко дискутирана,има хиляди материали в интернет,ако те интересува-потърси и чети Grinning
Лично аз почти не ям месо/не съм вегетарианка в традиционния смисъл/,но на децата си готвя месо.Както казах,това е личен избор и не смея да казвам на никого дали да яде месо или не.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 324
За разнообразното и балансирано хранене съм. Мръвките не ги давам  Naughty
Виж, разните му колбаси, пълни с какво ли не, наистина не са ни необходими.

# 4
  • Мнения: 675
Водила съм безумно много такива спорове и се опасявам, че темата ще стане арена за кръвопролития между вегетарианци и "месоядци", но все пак ще дам своя принос. Simple Smile

Понеже в темата става въпрос конкретно за месо, а не за животински продукти като цяло, моят отговор е: да, по принцип може да се живее без месо. Но то съдържа ценни хранителни вещества в готов за усвояване вид, докато в растителните продукти тези вещества са в "сурова" форма и организмът губи много време докато ги преработи до степен, в която да са годни за усвояване. Давам един пример - в месото (особено в сланината и черния дроб) се съдържа витамин А в чист вид - в момента, в който то попадне в стомаха, веднага започва неговото усвояване и изпращането му до местата, където е необходим. В растенията се съдържа провитамин А (бета-каротин) - когато той попадне в стомаха, започва серия от химични реакции и чак след тях той вече е годен за употреба. Вредното в месото са антибиотиците и консервантите, с които е обработено. Холестеролът е вреден дотолкова, доколкото е в прекалено голямо количество, но все пак месото е далеч от понятието "холестеролна бомба", такива са маслото, маста и може би яйцата, но все пак темата не е за тях. Освен това не бива да забравяме, че външната обвивка на всяка наша клетка е изградена именно от холестерол. Разбира се, с месото не бива да се прекалява, защото прекомерната му консумация е свързана с болести като подагра, например.

п.п.: Аз и хората около мен консумираме много месо, но си го произвеждаме ние.

# 5
  • Мнения: 9 991
От над 10 години не ям месо , не ми се и прияжда ,не усещам нищо да ми липсва , но всичко е в главата. Нямам анемия , не чувствам отпадналост и тн. Не обичам вегетарианци , които си натрапват начина на хранене на други , както и аз като седна на заведение с компания месоядци да ми обясняват кое ,как и защо.  Peace

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За.
Много обичам и ям често месо.
Човекът е хищно животно и моята кръвна група е от месоядните, затова не смятам да вървя срещу природата си.

# 7
  • Мнения: 14 654
Все едно ми е, когато става въпрос кой с какво се храни и не се опитва да ми натрапва мнението си. Не смятам, че яденето на месо е вредно за човека и води до екологична катастрофа.
Разбира се, месото може и да е вредно при редица заболявания и тогава човек трябва да се съобразява, но ако говорим за здрави хора със запазена бъбречна функция, смятам, че е съвсем нормално да се хапва в умерени количества и не под формата на купешки колбаси.
Не одобрявам крайностите, каквито са веганството и високомазнинната диета. То бива, то може, ама вол за мезе не може.

# 8
  • Мнения: 675
За.
Много обичам и ям често месо.
Човекът е хищно животно и моята кръвна група е от месоядните, затова не смятам да вървя срещу природата си.

Човекът е всеядно животно Peace

# 9
  • Мнения: 9 991
п.п. ако човека беше хищно животно , щеше да си улавя плячката сам и да го разкъсва с нокти и зъби  и да го яде сурово  Wink

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
п.п. ако човека беше хищно животно , щеше да си улавя плячката сам и да го разкъсва с нокти и зъби  и да го яде сурово  Wink
Що тогава не ходи на полянката, а обикаля по магазините?
Човекът пак си ги лови сам и сам си ги яде със зъби, само че е малко по-умен и го прави по-чисто и по-вкусно.

# 11
  • Мнения: 14 654
Това е най-тъпият довод против месоядството. Нали с мозъка, който имам, мога да измисля начин да си хвана, което поискам животно! Защо пък да трябва да го гоня и разкъсвам. А хлябовете не си ли ги печете все пак или така - сурови ги ядете, разбира се, омесени с лично засято и ожънато жито, смляно на домашната мелница?

# 12
  • Мнения: 629
Опитах да спра месото, т.е не бях консумирала никакво месо включително и риба за 1.5 г., но си навлякох редица здравословни проблеми като косопад и чупене на ноктите ( които все още не мога да оправя). Ако си роден вегитарианец е ок, но ако си ял повече от половината си живот месо и го спреш, трябва да си много стриктен в набавянето на необходимите витамини/омега-3 и т.н.т, е аз не успях. Не консумирам месо всеки ден, бих казала, че го избягвам, но наблягам повече на риба, рядко ям свинско, май само по Коледа, пилешко...според зависи.

# 13
  • Мнения: 5 892
Всяко мое ядене се състои от пържола/ риба и зеленчуци.  Peace

# 14
  • Мнения: 14 654
Всички вегани рано или късно стигат до косопада и жълтеникавия тен на лицето. С вегетарианство, което обаче допуска консумация на млечни и яйца, можеш да си живееш съвсем добре.

Общи условия

Активация на акаунт