Дали броя на децата ни е заложен в нас?

  • 1 212
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 784
Аз исках три деца, а мъжо-две. Сега, обаче, понякога толкова нанагорно ми идва с Калина, че си мисля, че изобщо не ставам за майка, горкото ми дете.  Cry И се чудя дали да не си остана само с 1... Според мен, това за желанията е едно на ръка, но в повечето случаи, животът ни пооблъсква и майчинството се оказва не каквото сме си представяли. Простете- тази вечер съм в депресия, от няколко дни си изтървам нервите покрай малката, станала съм кълбо от нерви.  Embarassed Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 11 703
Аз съм едно дете и от малка исках две деца,но-о-о....момичета!Преди 8 години се роди синът ми и разбрах,че две момичета няма да имам!Спомените от раждането, както и това,че синът ми беше палав като малък ме накараха за дълго "да забравя" за второ дете.Но вътре в себе си не бях забравила!Годините си минаваха...и накрая когато все пак се реших и забременях,всички около мен се учудиха,защото тръбях на ляво и дясно,че второ дете няма да има!Е днес тази кукла става на 8 месеца!!!

# 17
  • Мнения: 8 769
Не мисля, че е заложено, по-скоро е подсъзнателно следване на определен модел на семейство. А също и:
Въпрос на желение и организация! Laughing
Както и:
....стечение на обстоятелствата,къде щастливи, къде нещастни.

# 18
  • Мнения: 2 142
Аз винаги съм искала три деца и да са с малки разлики, за да отгледам по-наведнъж, а и да са си другарчета. Когато се срещнах с мъжа ми вече бях, жена с професия и амбиции и дори не исках дете! Е, някак се навих и не съжалявам. Еми е най-прекрасното нещо в живота ми. Вече обаче не искам три а две деца. Остана ми само мечтата да са с малка разлика. Сега, като и това е изпълнено, смятам да отделя време на кариерата си. Абе, да са ми живи и здрави дечковците пък след десетина години, ще видим на какво мнение ще съм.
Странното е, че обаче винаги съм мечтала за момичета и знаех със сигурност, че първото ми дете, ще е момиче и ще се казва Еми, дълги години преди въобще да забременея!

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Странното е, че обаче винаги съм мечтала за момичета и знаех със сигурност, че първото ми дете, ще е момиче и ще се казва Еми, дълги години преди въобще да забременея!
И при мен е така, много преди да обмисляме варианта за дете дори, бях решила, че сина ми ще се казва Давид.

# 20
  • Мнения: 8 505
Е,аз пък много,ама много исках първото да е момче (мъжо също),но не би Confused А дали е заложено в мен колко деца искам-не зная,мисля,че голямо значение има и желанието на половинката за брой деца (за щастие и двамата искаме 3).

# 21
  • Мнения: 487
Незнам дали е точно до заложеното,но и аз винаги съм казвала(и вътрешно знаела),че ще имам 3 деца- 2 момчета и едно момиче.Така и стана.Може би е решаващо дали човека до теб ще е съгласен с твоите виждания. Laughing
За имената, също винаги съм си мечтала,че първото ми момче,ще се казва Александър,а моят мъж винаги е искал да има син Виктор.Затова и отстъпих... Peace

# 22
  • Мнения: 1 202
Не мисля, че е заложено, по-скоро е подсъзнателно следване на определен модел на семейство. А също и:
Въпрос на желение и организация! Laughing
Както и:
....стечение на обстоятелствата,къде щастливи, къде нещастни.
Аз винаги дори преди да се омъжа съм казвала,че искам само едно дете и това е така!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 390
По-скоро това се определя подсъзнателно и в зависимост от разбирането на човека за света в дадения момент.

# 24
  • Мнения: 481
Не мисля, че е заложено. Аз примерно имах един приятел дето искаше да има пет дъщери, аз тогава казвах "О, най-много две, за какво са ми повече!".
Сега обаче имам две дъщери и нямам нищо против да си родя още две деца(нарочно не уточнявам пола, тъй като за мен е без значение какви ще са децата - важното е да са здрави и да растат щастливи Grinning)

Общи условия

Активация на акаунт