Търся евтин пробиотик.

  • 23 241
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 214
Търся евтин пробиотик, който да се пие по веднъж дневно и да излиза евтино в дългосрочен план(Не просто да струва евтино самата опаковка, а дозата). За възрастни. Не питам кой е ефикасен, на всеки различно му помага. Нямам сериозни проблеми. За това не ми се чете за зелени енергии и тем подобни. Искам нещо от аптека, може и да е българско.
Благодаря предварително.   bouquet

# 1
# 2
# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ако е само за профилактика и не си пила антибиотици и нямаш дисбактериоза може да си вземеш Лактофлор. Мисля, че той е най-евтиния на пазара пробиотик. Това, което ми прави впечатление, че предлаганите в аптеките пробиотици не съдържат всички видове лактобацили. Обикновено съдържат два-три и до там.
Аз лично си поръчвам пробиотик от Iherb. Взимам си този:
http://www.iherb.com/Nutrition-Now-PB8-Pro-Biotic-Acidophilus-60 … mp;sr=4&ic=23
Съдържа повече като количество и видове лактобацили.
Взимам по едно хапче на ден, т.е ще ти стигнат за 2 месеца.
Тези са по-евтини варианти:
http://www.iherb.com/Sundown-Naturals-Probiotic-Acidophilus-Xtra … -60-Caplets/32979
http://www.iherb.com/21st-Century-Health-Care-Acidophilus-High-P … amp;sr=4&ic=3
Доставката е 4 долара.

# 4
# 5
  • Мнения: 6 214
Aми май това за сега излиза най-евтино.
Все си мисля, че бях чела тука из темите за нещо българско, което излизаше доста евтино, но не мога да го намеря.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 801
...
Все си мисля, че бях чела тука из темите за нещо българско, което излизаше доста евтино, но не мога да го намеря.
Ентеросан ли имаш предвид?

# 7
  • Мнения: 6 214
...
Все си мисля, че бях чела тука из темите за нещо българско, което излизаше доста евтино, но не мога да го намеря.
Ентеросан ли имаш предвид?
newsm78 Гледах го. И той се пие по 3 на ден. Опаковката ще стигне за седмица и е 5 лева.

# 8
  • Мнения: 1 758
На мен в момента и Лактофлор ми изглежда скъп. Той е около 10 лева за 90 капсули. Не разбирам защо го няма в по-малки опаковки. Даже наскоро мислех да предложа на някоя колежка да си разделим една опаковка- за по 2 седмици на всеки.

# 9
  • Мнения: 6 214
На мен в момента и Лактофлор ми изглежда скъп. Той е около 10 лева за 90 капсули. Не разбирам защо го няма в по-малки опаковки. Даже наскоро мислех да предложа на някоя колежка да си разделим една опаковка- за по 2 седмици на всеки.
Не ми е проблем ако ще да е 30лева за 500 капсули. Интересува ме дневната доза колко ми излиза.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
На мен в момента и Лактофлор ми изглежда скъп. Той е около 10 лева за 90 капсули. Не разбирам защо го няма в по-малки опаковки. Даже наскоро мислех да предложа на някоя колежка да си разделим една опаковка- за по 2 седмици на всеки.

За да има действие един пробиотик той трябва да се приема дълго време. Минимум месец - за профилактика, а при прием на антибиотици и дисбактериоза - 2-3 месеца. Аз съм с дисбактериоза и пия пробиотик в началото и края на годината по 2-3 месеца.
Така че няма смисъл да си купуваш въобще пробиотик, ако смяташ да го пиеш седмица-две. Само ще си хвърлиш парите на вятъра.

За да има лечебно действие пробиотикът трябва да съдържа над 10-15 милиона лактобацили. За профилактика може и по-малко.

# 11
  • Мнения: 4 327
Лакто М-3лв на "Марешки'
30 капсули са.
по 3 на ден.

# 12
  • Мнения: 871
Лакто М-3лв на "Марешки'
30 капсули са.
по 3 на ден.
За един месец това прави 9 лв.  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 327
За 7-8лв има Колон Це,който съдържа освен пробиотика и фибри,и в комбинация са много добри.Голям буркан е и стига доста време.

# 14
  • Мнения: 6 214
За 7-8лв има Колон Це,който съдържа освен пробиотика и фибри,и в комбинация са много добри.Голям буркан е и стига доста време.
Toва е против запек, аз не искам да спя в тоалетната.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт