Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 24

  • 57 197
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Именно,като легнеш на ляво и бебето се измества малко и ти притиска нещо от дясно.

# 31
  • Мнения: 2 280
Направо все ено го къса това "нещо" от дясно. Мисля, че е яйчника. Но пък точно този си ме преболяваше през цялата бременност, може нещо да му има. След 5 дни съм на преглед, ще питам.

# 32
  • Мнения: 2
Здравейте ,мили момичета!Отдавна следя вашия форум и най-накрая реших и аз да пиша.От доста време правим опити с приятеля ми за бебе и с цялото си сърце се надявам сега да е станало.Последната ми менструация ми беше на 29.10.Не се надявах на нищо като не ми дойде 11 месец, защото понякога ми прескача.Но не ми дойде и декември.Имам страшни болки в гърдите ,вие ми се свят, чувствам се подута ,тежко ми е непрекъснато и много ям.Температурата ми е 37.02 ,ако това има някакво значение и почнах по-често да ходя до тоалетна.Можете ли да пишете какво смятате? Възможно ли е да е бременност? Смятам да направя в понеделник кръвен тест.Благодаря ви!

# 33
  • Мнения: 8 163
Щом имаш нередовен мензис, изчакай кръвния тест, Ваня 81.

Трю, не съм чела внимателно, извинявай. Вероятно бебето придърпва заради гравитацията, с което се изместват органите ти. Може да не е яйчник, а нещо друго.

# 34
  • София
  • Мнения: 484
Моят цикъл също беше нередовен преди раждането ( около 30-32 дни) като 2 месеца в годината нямах ( поради по-дългия цикъл). Като ми закъсня 5 дни , имах същите симптоми като теб, направих си обикновен тест и  EFP.
  Аз ако бях на твое място, нямаше да чакам  до кръвния тест, щях да умра от любопитство  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 280
Здравейте ,мили момичета!Отдавна следя вашия форум и най-накрая реших и аз да пиша.От доста време правим опити с приятеля ми за бебе и с цялото си сърце се надявам сега да е станало.Последната ми менструация ми беше на 29.10.Не се надявах на нищо като не ми дойде 11 месец, защото понякога ми прескача.Но не ми дойде и декември.Имам страшни болки в гърдите ,вие ми се свят, чувствам се подута ,тежко ми е непрекъснато и много ям.Температурата ми е 37.02 ,ако това има някакво значение и почнах по-често да ходя до тоалетна.Можете ли да пишете какво смятате? Възможно ли е да е бременност? Смятам да направя в понеделник кръвен тест.Благодаря ви!
А уринен тест какво показва?

# 36
  • Мнения: 43
Здравейте ,мили момичета!Отдавна следя вашия форум и най-накрая реших и аз да пиша.От доста време правим опити с приятеля ми за бебе и с цялото си сърце се надявам сега да е станало.Последната ми менструация ми беше на 29.10.Не се надявах на нищо като не ми дойде 11 месец, защото понякога ми прескача.Но не ми дойде и декември.Имам страшни болки в гърдите ,вие ми се свят, чувствам се подута ,тежко ми е непрекъснато и много ям.Температурата ми е 37.02 ,ако това има някакво значение и почнах по-често да ходя до тоалетна.Можете ли да пишете какво смятате? Възможно ли е да е бременност? Смятам да направя в понеделник кръвен тест.Благодаря ви!

Директно направи уринен тест. Би трябвало да покаже.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 271
Момичета много съм притеснена. Днес беше първия ми преглед след положителен тест при ин витро. Не се видя нищо в матката, а ЧХГ днес е 1650. Сутринта ми прикърви червена кръв, а сега вече е кафяво. Докато чаках пред кабинета ме заболя адски от дясно долу - яичника и кръста. Доктора каза, че може да е аборт или извънматочна бременност - утре пак ще ме види. И двата варианта са ужасни, но от втория ме е страх още повече.
Днес ми е 20 ден след трансфер.

# 38
  • Мнения: 8 163
Магнолия, стискам ти палци за утрешния преглед! Мисля си, че ако е бил спонтанен аборт би трябвало да има повече кръв...

# 39
  • Мнения: 2
Благодаря на всички, които са писали!А за уринен тест не съм правила.Омръзна ми да правя тестове и винаги да виждам една черта.Но днес май ще купя,страх ме е да не е пак отрицателен.Благодаря ви още веднъж и стискайте палци:)

# 40
  • Мнения: 2 280
2 месеца закъснение не е ли достатъчно време за уринен тест? Simple Smile

# 41
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,

включвам се при вас, тъй като съм доста притеснена...

По отношение на цикъла ми- винаги съм била много точна и след като имаше 4 дни закъснение се усъмних...въпреки че, имах типичните симптоми на пмс... взех си тест- отрицателен. След още 2 дни, втори тест- отрицателен и реших да отида на гинеколог (имам срязвания ниско от дясната страна). Прегледа ме и каза че имам доста удебелена лигавица- 12мм, но не вижда нищо. Пусна ми кръвен тест, защото изрази съмение за извънматочна бременност. Стойностите показаха 156 при референтни до 10. След като излезнаха резултатите и звъннах, каза ми, вторник пак да си направя кръвен тест, защото сега се съмнявала и за кух плод  Thinking и в сряда при нея да "търси". Попитах я каква е вероятността всичко да е ок- отговори ми- ще видим, което не ме устройва като отговор.
Забравих да спомена, че веднага след прегледа си купих 3ти тест- отчетливи 2 чертички...

Искам съвет- да изчакам ли с прегледа още малко време, да сменя лекаря, да се шашкам ли... ?! Не е ли прекалено рано док да се съмнява за кух плод и извънматочна...  За капак на всичко съм и настинала...

# 42
  • Мнения: 1 302
При мен пък като легна наляво усещам болка в ребрата, даже няколко вечери се събудих от болка и парене в ребрата, като се обърна надясно почти не ме боли. Явно бебетата притискат, така бях и с първата бременност.

# 43
  • Мнения: 8 163
Трю, снощи, преди да заспя се сетих, че и апендиксът е от дясната страна. Когато бях тийн, имах силни болки вдясно. Ходих в "Пирогов" и ми правиха както гинекологичен, така и преглед за апендисит.

Не се шашкай сега. Не казвам, че имаш апендисит, а че е възможно като легнеш на дясната си страна бебето натиска червата ти така, че да усещаш болка в апендикса.

# 44
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,

включвам се при вас, тъй като съм доста притеснена...

По отношение на цикъла ми- винаги съм била много точна и след като имаше 4 дни закъснение се усъмних...въпреки че, имах типичните симптоми на пмс... взех си тест- отрицателен. След още 2 дни, втори тест- отрицателен и реших да отида на гинеколог (имам срязвания ниско от дясната страна). Прегледа ме и каза че имам доста удебелена лигавица- 12мм, но не вижда нищо. Пусна ми кръвен тест, защото изрази съмение за извънматочна бременност. Стойностите показаха 156 при референтни до 10. След като излезнаха резултатите и звъннах, каза ми, вторник пак да си направя кръвен тест, защото сега се съмнявала и за кух плод  Thinking и в сряда при нея да "търси". Попитах я каква е вероятността всичко да е ок- отговори ми- ще видим, което не ме устройва като отговор.
Забравих да спомена, че веднага след прегледа си купих 3ти тест- отчетливи 2 чертички...

Искам съвет- да изчакам ли с прегледа още малко време, да сменя лекаря, да се шашкам ли... ?! Не е ли прекалено рано док да се съмнява за кух плод и извънматочна...  За капак на всичко съм и настинала...

Бременност в матката може да се види при ЧХГ над 1000. Така че е твърде рано да се види нещо там при ЧХГ 156.
Направи втори кръвен и ако има удвояване значи би трябвало всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт