Калциев глюконат

  • 101 516
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 488
Birdie, понеже засегна темата за витамин Ц-то, искам да попитам  Blush в нашето семейство при първите симптоми на разболяване, веднага вземаме 4-5 таблетки Витамин Ц, един Парацетамол + цитруси на корем. По този начин се лекувам вече 17-та година и на втория ден болест няма. Но това е при нас с мъжа ми, а за детето? Тя до сега веднъж е боледувала, но пи Витамин Ц от ампула, с какво може да се замести?
И какво е мнението ти за Нурофена, говорим за инцидентно ползване, да кажем веднъж-два пъти в годината, когато Т близо 40 градуса не се влияе от други средства.
Благодаря ти!   bouquet
Извинявам се, че измествам темата, но мисля, че нещата са свързани.

# 16
  • Мнения: 8 585
Birdie, понеже засегна темата за витамин Ц-то, искам да попитам  Blush в нашето семейство при първите симптоми на разболяване, веднага вземаме 4-5 таблетки Витамин Ц, един Парацетамол + цитруси на корем. По този начин се лекувам вече 17-та година и на втория ден болест няма. Но това е при нас с мъжа ми, а за детето? Тя до сега веднъж е боледувала, но пи Витамин Ц от ампула, с какво може да се замести?
И какво е мнението ти за Нурофена, говорим за инцидентно ползване, да кажем веднъж-два пъти в годината, когато Т близо 40 градуса не се влияе от други средства.
Благодаря ти!   bouquet
Извинявам се, че измествам темата, но мисля, че нещата са свързани.
За вит.Ц-да, има полза, но аз бих предпочел цитрусови и други храни, съдържащи го пред ампулите или хапчетата. Ако говорим за препарат, то на пазара има чудесни Мултивитамини за деца. Ако ще дам вит.Ц защо да не дам и други витамини заедно...определено мултивитамините са много полезни при често боледуващи деца-мисля повече заради желязото, което съдържат. Ниското желязо при често боледуващите деца е голям скрит проблем! По-важен от липсата на вит.Ц...
Нурофен-а днес е основно температуропонижаващо средство за високи температури-над 39. Ползваме го много редовно и в съчетание с Парацетамола редувайки ги, ако има нужда. В Бг още се водят дискусий, но навън се прилага изключително широко. Сигурен е, но е с много странични ефекти-повръщане най-вече, което е много нежелателно щом имате проблеми с т-ра и е дадена вече някоя доза антибиотик (губи ли се дозата или не, щом детето е повърнало). По удобен е във форма на свещички. Въобще свещичките са най-удачната форма за контрол на високи температури. Започва да се говори упорито за поява на комбинирани форми-Ибупрофен+Парацетамол в едно сиропче. Не знам как ще "проходи" идеята.

# 17
  • Мнения: 46 488
Благодаря ти!    bouquet
И дано не ни се налага скоро   Praynig

# 18
  • Мнения: 8 769
Ех Никол, да си жива и здрава и мъничето ти също...
Кога ще имаме в Бг педиатрия, с която да се гордеем? тип Шведска или Немска или Австрийска?
Кога ще се оТървем от тази псевдо-руска наука, която ни е задушила...
Когато такива като теб-лекари, специалисти, с претенции не само че са учили, а и практикували в някоя от гореизброените държави, се върне и започне да се бори със закостенялата система.  newsm10
Марис, Калциевия глюконат вече не се произвежда в Бг. Във варненските аптеки го няма поне от два месеца (а може би и повече). Учудвам се, че в Сф е на пазара.
Може пък някой по върховете да е попрочел това-онова от развитите педиатрии/медицини... Rolling Eyes Wink

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Искам да попитам,
Аериус - това спрей ли е?
Под каква форма се продава?
От каква възраст се използва?
В Б-я познато ли е? Има ли го?
Някой ползвал ли го е?
Като Фликсоназе, Назонекс ли е? Или???..... Има ли нещо общо с Фликсоназе-то или Назонекс-а?

# 20
  • Мнения: 8 585
@Аурелия
Точно във Варна съм работил...Там, в голямата болница с парка отпред. Стига се с 12 номер, ако го вземеш долу от 27 юли при входа на морската градина...

# 21
  • Мнения: 8 585
->>Аериус е сиропче-последна генерация антихистамин. Много добър и на вкус. Официално се ползва над 2 годишна възраст. Неофициално над 6месеца.
->>Фликсоназ е кортикостероид за назално приложение. Назонекс-също. Сравнителни проучвания са в полза на Назонекс-има много по-малка системна резорбция и е сигурен. Мирише много приятно (роза) и на децата много им харесва. Назонекс може да се ползва над 6 месеца много внимателно, за много кратко (тежки алергични ринити) ден до три. По отношение на резултатност и двата са добри, но Фликсоназ е МНОГО силен препарат (всъщност Фликсоназ е назалният еквивалент на Фликсотайд-а).

# 22
  • Мнения: 292
Ако знаете сина ми колко калциев глюконат е изпил..... Cry педито ни го дава заради зъбите които толкова трудно ни излизат ,че незнам по зъб на месец вече имаме два и вечер поне 3 ампули месечно му давам .Така като чета темата не виждам никъде да споменавате за даването му при зъби-както при нас .Дали съм му навредила много ? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 2 171
Само да вметна, че на една позната педиатърката изписва не бебето й след всяка ваксина вит.С и калциев глюконат, уж за да няма реакция от ваксината. Направо нямам думи за педиатричната ни школа!

# 24
  • Мнения: 2 171
*ваксина ДТК "в гръбчето"-абсолютно неприемливо.
Искам да попитам Birdie къде би трябвало да се поставя въпросната ваксина? След последната на Алекс му остана топче на гръбчето, което не се разнася вече месец.

# 25
  • Мнения: 46 488
nati_r, цитатът не е мой  Embarassed
На София никога не са й слагали ваксина в гръбчето.

Аурелия, калциевия глюконат и в София се намира много трудно, това беше първото нещо, което ме усъмни, че не е съвсем безопасно, лекарката каза, той не се продава свободно  Shocked но все още в някои аптеки го има ...

# 26
  • Мнения: 2 332
Искам да попитам,
Аериус - това спрей ли е?
Под каква форма се продава?
От каква възраст се използва?
В Б-я познато ли е? Има ли го?
Някой ползвал ли го е?
......
Лио, да, познато е - на Йоана са го изписвали - мисля при обостряне на обривите и, които ги водят АД. Друг антихистаминов препарат, който са ни изписвали - Зиртек. Аериуса е под формата на сиропче, Зиртека - капки (става въпрос за детския им вариант). Доколкото знам това са два от най-добрите антихистаминови препарата.

# 27
  • Мнения: 2 171
Никол, извинявай, видях че цитираш Birdie и всъщност въпроса ми беше към него. А къде ви поставят ДТК-то? То май на чат го обърнах, за което се извинявам още веднъж.

# 28
  • Мнения: 8 585
@nati_r
Българската ДТК са си я лицензирали за подкожно приложение (макар, че в момента няма ваксина ДТК в света, която да се слага подкожно). Дотук добре (или зле). Но подкожно в гръбчето. Това е абсолютно неприемливо. Така че ако ги попитате официално ще Ви кажат-подкожно, в гръбчето. Пълни нонсенси са всичко това, разбира се. Слага се мускулно по предно-латералната част на бедрото. Вземете си качествено ДТаК-Инфанрикс или Тетравак или Инфанрикс-Пента.
И не им позволявайте да слагат ваксини в гръбчето! Особено Инфанрикс и от тази група нови ваксини.

# 29
  • Мнения: 8 585
Ако знаете сина ми колко калциев глюконат е изпил..... Cry педито ни го дава заради зъбите които толкова трудно ни излизат ,че незнам по зъб на месец вече имаме два и вечер поне 3 ампули месечно му давам .Така като чета темата не виждам никъде да споменавате за даването му при зъби-както при нас .Дали съм му навредила много ? Rolling Eyes
Ускоряваме растежа на зъбките с калциев препарат? Ами ако генетично детето "му харесва" с такъв темп да му никнат зъбките, както никнат без калций?
Това са несериозни неща и не могат да се коментират...

Общи условия

Активация на акаунт