Отопление на бебешка стая

  • 7 437
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте, темата за къпането ме накара да се замисля за отоплението на стаята на бебчо, когато се появи на бял свят. Живеем в къща и се отопляваме на дърва и въглища. Обаче когато се появи бебчо ми се струва че този вариант няма да е удачен - едно че малко или много стаята се задимява, пада пепел при смяна на печките и май трудно ще се поддържа постоянна температура...
Какво мислите ... дали си заслужава да си вземем климатик за стаята на бебчо? (тя всъщност ще е нашата стая в началото)

# 1
  • София
  • Мнения: 10 301
Ние сме в апартамент с парно, но тъй като не се знае кога ще го пуснат купихме маслен радиатор. Мисля, че от страна на сигурността е най-удачния вариант. Имаме духалка, която ние преди ползвахме, но не бих я оставила да работи цяла нощ при бебка(тя спи отделно).

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
И в другата тема писах - не харесвам климатиците. Стаята на бебока ще я отопляваме се с маслен радиатор. Не знам защо, ама и на мен нещо духалките не ми се виждат най-удачен вариант за бебешката стая. Но все пак бих ги предпочела пред климатик Simple Smile
Може би трябва да се помисли за овлажняването на въздуха през зимата, досега не сме го имали тоя проблем.

# 3
  • Мнения: 120
Откъм икономична гледна точка климатика е по-добре, тъй като консумираната мощност съпоставена с отоплителната е около 3-4 пъти по-малка т.е. ако топли колкото печка от 3.5 kW, ще консумира около 0.9 kW, пък и доколкото знам се грижи за влажността и йонизирането на въздуха.
Повече ме притеснява дали изобщо да минаваме на такъв вариант и дали мислите че печката на дърва и въглища може да навреди на бебчо ..  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 768
За бебетата най-добрата стайна температура е максимум 19-20 градуса.
 Така е написано вьв всички справочници и така ми казаха на изписването от болницата.
Не бива да се дьржат на много топло, защото лошо спят и даже в началото след раждането е направо опасно че могат да се задушат ако температурата е много висока и вьздуха сух.
Ние миналата година се отоплявахме с радиатори на ток които се изключваха при определена температура. На мен лично ми беше все хладно, но като гледах температурата под 17 градуса рядко падаше, а и бебка много добре се чувстваше и не е настивала нито ведньж.
Иначе и аз сьм чувала за различни увлажнители и йонизатори на вьздуха, даже миналата година разглеждах такива в магазина. Били много полезни за бебетата, ама не сьм пробвала такова нещо.
 Ако намерите нещо на изгодна цена от сорта може и да купите поне ще сте сигурни че вьздуха в стаята на бебето ще е чист.
Иначе за климатиците все повече се твьрди че са вредни и разпространители на бактерии и т.н.
Е за охлаждане в много топли страни са жизнено необходими, ама за затопляне май не били най-подходящите.....

# 5
Маслен радиатор е много добра идея.

Моята приятелка има печка, нещо като камина, в нея се слагат дърва, а са прокарали в цялата къща радиатори и тръби, по които тече вода загрята от печката с дърва. Не знам как се казва тази технология и затова го обясних объркано. Един вид локално парно, но всичко се намира само на техния етаж.

Климатикът също е много добра идея, но хубавият климатик, който пречиства въздуха, а не само върти прахта.

Бебето не е имало проблеми с печката с дърва.

# 6
  • Мнения: 3 569
Аз пък знам, че не е хубаво в стаята на бебето да работи климатик...

# 7
  • Мнения: 120
Проблема е че във всяка стая имаме отделна печка с дърва и въглища. Ако е радиатор няма да има проблем, обаче така всяка печка се зарежда всекидневно, а който се е топлил по този начин знае че пада пепел, понякога може да позадими малко и т.н., а това ме притеснява, защото със сигурност няма да е добре за бебчо.
Ако ще взимаме климатик със сигурност няма да жалим пари и ще вземем нещо качествено, защото здравето на бебо е от първостепенна важност.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 806
Аз съм 'за' климатика. Миналата седмица си сложихме 17-ка, с която ще отопляваме хола (той е малък) и от там - спалнята, която е свързана с врата към него. Така в основното помещение ще е 24-26 градуса, а в спалнята 21-22.

# 9
  • Мнения: 344
Ама ти кога ще раждаш? Kато ти гледам лентичката ти докато родиш тя зимата ще е свършила. Какви печки? Климатик е добър вариант при положение че не е включен постоянно и не духа срещу бебето. А ако все пак решите да останете на вариант печка, помисли как ще регулираш Т.

# 10
  • Мнения: 120
Правилно, ще е свършила тази зима, обаче догодина пак ще дойде зимата  Simple Smile  А ние обичаме да планиране нещата, пък и климатика не е нещо, което да се купува с малко пари  Simple Smile
Освен това и лятото не се знае колко ще е горещо, а бебчо трябва да се роди в края на май.
Опитвам се да мисля за бъдещето ..  Simple Smile

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Bounce
според мен не е правилно да пускаш климатик на новородено, независимо колко е топло през лятото. По-добре да пусне завеси и да отвориш прозореца да се проветри.

# 12
  • Мнения: 5 228
При много ниски температури обаче климатика не върши работа - повечето замръзват, но не знам - сигурно има някои, които са подходящи и за ниски температури.

# 13
  • Мнения: 6 206
И аз съм за климатика.
Цял свят друго не знае. Ние пак ли се извъдихме най-добросъвестните?
Помня лятото как се коментираше климатика за студеното тук. И какво казваха чужбинските мамки. А мойта  детска сестра, не, та не. После попрочетох малко и взех аз акъл да й давам.

# 14
  • Мнения: 120
Освен замърсяването от печката, другия проблем е осигуряването на постоянна температура и затова си мисля за климатик.... обаче още не съм сигурна че е правилно решение.
При всички случаи бебето и климатика ще са на противоположни места в стаята.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт