Косопад - 6 тема

  • 142 502
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 326
Yolli Iwanowa, какви по-точно изследвания направи на щитовидната жлеза?

# 31
  • Мнения: 10 599
Yolli,  Hug!
Моят съвет е да си направиш отново изследвания на хормоните в друга лаборатория, както и да си прегледаш зъбите, включително да си направиш панорамна снимка.

Не че при мен някое от тези неща помогна. Косопадът ми е жесток от май месец насам, изследвах се два пъти в две различни лаборатории и не се открива причина... Освен стрес, защото той съществува в живота ми в огромни количества, но кой знае дали това е причината... Пия CaMgZn, витамини, правя си маски, спрях боите и се къносвам с натурална къна, купувам си шампоани без SLS и силикон. Виждам, че ми расте нова коса, макар и не толкова много колкото преди да започне косопада. И аз имам чувството, че по пода в къщи има повече коса, отколкото на главата ми...

# 32
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 318
Здравейте на всички.Искам да помоля всички вас за помощ!Съжалявам много,ако отегча някой,но просто вече не знам към кого да се обърна.През лятото на 2012 година започна моят проблем-косопада.Започна да пада доста обилно,а преди това не се бях сблъсквала с подобен проблем и помислих,че е нещо временно.Винаги съм имала гъста,бляскава и здрава коса.След време наистина много се шашнах,защото косопада не спираше.Посетих дерматолог и с нея дълго обсъждахме от какво може да е този косопад (стрес,наследствени заболявания и още доста неща),но абсолютно всички неща отпаднаха,защото просто не се отнасяха за мен.Тя ми предписа таблетки Revalid заедно с шампоан Selsun (синичкият,ако има някакво значение) и ми препоръча един път в седмицата да си правя домашна маска с газ,жълтък,зехтин и алкохол.Ползвах известно време всички тези неща,но за огромно съжаление резултат така и не видях.Отидох отново при дерматоложката и този път след дълги разговори от какво може да е ми предписа шампоана на Revalid заедно с лосион Alpicort F и геритамин нео.След няколко месеца третиране с поредните мазила косата ми не спираше да капе на цели кичури.Отидох при друг дерматолог.Този път ми предписаха Ducray лосион с шампоан и бирена мая на таблетки.Мина време,а косата ми се свличаше,оредяваше,а аз не виждах никакво подобрение.Последва посещение при генеколог.Изследвах си два хормона,които може ли да бъдат причина за косопада.Резултатите си бяха в норма и всичко беше наред.След това ходенето по мъките продължи с ендокринолог.Изследвах си щитовидната жлеза,още един хормон и си направих пълна кръвна картина.(Представете си колко съм била отчаяна всеки лекар да вдига рамене и да ме праща при следващ,щом съм се молела да ми има нещо,за да знам поне от какво е този косопад и да знам какво лекувам)Не,и този път всичко ми беше окей,а косата ми не спира да капе на кичури,на ден пускам два пъти прахосмукачка,защото целия апартамент е в косми.Влизам да се къпя със страх!Няколко пъти съм плакала сама в банята.Преди съм връзвала косата си и два пъти съм премятала ластика,сега го премятам шест пъти и пак ми е хлабаво!Темето ми се вижда!През този целият период от време съм използвала маски с тривитаминол,бадемово масло,рециново масло,масло от гроздово семе,масло от пшеничен зародиш,стимуланта за коса на Икаров,изплакване с коприва,ампули,скъпи купени маски,витамини,хининова вода..Вече наистина не знам какво да правя,но не мога да се примиря.Благодаря ви за вниманието и моля всеки,който го е преживял,преживява го или знае какво да направя да ми пише.  Tired Face
П.С: За боите за коса забравих,откакто започна косопада.


Ужас,миличката,не искам да си представям какво ти е Weary
Казваш,че си спряла боите за коса-да не би да е било от някоя от последните бои с които си е боядисвала-да си попаднала на долен ментак и да ти е разказала играта на косата както се казва,питам най-сериозно,защото познавам жена моя съседка,която си съсипа буквално косата от нейните научно-фантастични експерименти за добиване на желания цвят....и резултата в момента е необратим-косата й буквално се стопи,а тя се принуде да се остриже мега късо,но след дъжд качулка......
И друго се сетих-много внимавайте с тези фризъорски салони-дали си стерилизират фризъорките ножиците и гребените,защото оттам може да се пренесет един вагон с гъбички,пърхути и други зарази.Пак от познат случай-приятелка на майка ми лекарка,която имаше гъста къдрава и здрава коса и тя се е лутала в търсене на причините,поради коите днес косата й е тънка,мазна и се е изправила и е останала 1/4 и е стигнала до убеждението,че е от ГРЕБЕНА във фризъорския салон.....

# 33
  • Мнения: 10 599
Във връзка с горния пост, бих искала да попитам къде човек може да си направи изследване на скалпа, за да се установи има ли някакви гъбички и т.н. и колко струва това?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 715
През този целият период от време съм използвала маски с тривитаминол,бадемово масло,рециново масло,масло от гроздово семе,масло от пшеничен зародиш,стимуланта за коса на Икаров,изплакване с коприва,ампули,скъпи купени маски,витамини,хининова вода
Може би посещение при класически хомеопат би помогнало.
И не ползвай Тривитаминол! При мен миналата година мисля, че косопадът се дължеше на него. След второ или трето приложение. И после намерих тема, в която доста хора казваха същото.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 308
Йоли, направи отново идзследвания на щит.хормони.Казваш един хормон, но те са повече, има и антитела.Смени ендокринолога.Аз не вярвам сляпо на никой, винаги чета по проблема.Не може да няма причина.Не видях и да пиеш нещо за коса.Освен витамини трябват и минерали, омеги.

Simantro  кажи нещо повече за тази тинктура.Корените от къде ги взимаш?

По повод на гъбичките-чесъна е голям унищожител.И и вътрешно ги изтребва и ако не искаш да го ядеш заради дъха, може да се реже на малки парчета и да се гълта с вода без да се дъвче.Така не оставя дъх, може би съвсем леко.

zigizagi ти само CaMgZn ли пиеш?Защо не пробваш с омеги- те са много важни за хормоналния баланс, В-витамиминте също, селена/съдържа се в чесъна също/? Аз не съм много компетентна по добавките, но тук има кой да те посъветва Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 715
Корени от коприва купувам от аптека. Най-добре е с млади корени, но само веднъж съм правила с "домашни".
Пълня едно бурканче от детско пюре - до горе и плътно. Заливам с домашна ракия и държа затворено 20 дни на тъмно. Добре е и да е топло (примерно да не е в шкаф до абсорбатор, а близо до радиатор, печка). Аз нямам такъв и държа в секцията - стайна температура.
След това прецеждам и търкам с пръст по скалпа вечер, като преспивам така.

# 37
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Корени от коприва купувам от аптека. Най-добре е с млади корени, но само веднъж съм правила с "домашни".
Пълня едно бурканче от детско пюре - до горе и плътно. Заливам с домашна ракия и държа затворено 20 дни на тъмно. Добре е и да е топло (примерно да не е в шкаф до абсорбатор, а близо до радиатор, печка). Аз нямам такъв и държа в секцията - стайна температура.
След това прецеждам и търкам с пръст по скалпа вечер, като преспивам така.
След това миеш ли косата? Колко време ползваш тинктурата?

# 38
  • Мнения: 40
a.l.e.n.a ,
Цялото косъмче пада, с корен. Наблюдавам, че тези малки косъмчета падат от предната част около челото newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 601
Йоли, направи отново идзследвания на щит.хормони. Казваш един хормон, но те са повече, има и антитела.Смени ендокринолога.

Точно това мислех да напиша. Йоли, вероятно си изследвала TSH. Имай предвид, че е възможно TSH да е в норма и пак да имаш проблеми със щитовидната жлеза. Затова се изследват и други неща.
Скрит текст:
Аз съм с Хашимото от години, сменила съм няколко ендокринолози, докато намерих моят доктор, а също така и няколко лаборатории. Не знам къде си изследвала хормоните, но ако решиш да ги изследваш пак, бих те посъветвала да ги пуснеш в Кандиларов или Цибалаб.

# 40
  • Мнения: 14
Здравейте момичета и благодаря много за бързите отговори! Heart Eyes Не съм сигурна какви точно изследвания съм си направила на щитовидната жлеза,но тук в листа пише THS.Скоро мисля да посетя и зъболекар за да отметна и това в списъка.В интерес на истината точно преди да започне косопада използвах една мус боя (нанасяше се като шампоан).Не си спомням марката,но беше от тези в кутийка подобна на шише (ох,ама и аз как обяснявам Embarassed).Къде мога да намеря хомеопат?За първи път чувам  Embarassed.Какво още да изследвам?Писна ми да вися по болници и да давам пари......  #Cussing out

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 6 308
Темата за изследвания на хормони

Щитовидна жлеза
Без значение кой ден от месечния цикъл. Желателно е да е чист (без менструално кървене). Не трябва да се консумира кафе, кола и други подобни напитки преди изследването.

TSH тироид стимулиращ /тиреотропен/ хормон
fT4 тетрайодтиронин
fT3 трийодтиронин
TAT Анти-тиреоглобулин
MAT Анти-TPO


Форума за хомеопатия и алтернативна медицина

# 42
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Yolli Iwanowa   Peace и спри да я връзваш, изобщо - това я убива буквално, травмира скалпа  Peace

Направи изследване и на андрогените  Peace непременно - направо с 1 взимана на кръв  Peace

Пусни изследване и на желязото (серумно желязо)  Peace Коментирай с лекаря - възможна анемия  Peace



a.l.e.n.a ,
Цялото косъмче пада, с корен. Наблюдавам, че тези малки косъмчета падат от предната част около челото newsm78

Това, което пада отпред периферно - популярно се нарича "дефектна бебешка коса" ... не знам дали знаеш, но то една космена луковица излизат 2-3 косъмчета и не всички доизрастват - предполагам е това при теб - по периферията  Peace



Във връзка с горния пост, бих искала да попитам къде човек може да си направи изследване на скалпа, за да се установи има ли някакви гъбички и т.н. и колко струва това?

В класическия случай - дерматолог взима пробата и се дава за изследване  Peace

# 43
  • Мнения: 427
Здравейте,
Имам ПКЯ и на мсета космите ми са в излишък , на места са недостатъчно....

Като цяло се справям с вида на косата ми, защото е къдрава и по-обемиста и не й личи толкова. Но все пак забелязах, че орехавява от горната част - централно.Също точно посредата на челото линията на косата се е дръпнала назад и има едно петънце колкото монета от 5 ст някъде, където имам само мъх, а не коса.  По снимките  и отдалеч изглежда, все едно че нямам нищо там  и линията на челото е вълнообразна ... Simple Smile Не ме стряска това, но май трябва да почна някаква сериозна превенция.


Известно време си мазах косата с  арганово масло ( около месец 2 - 3 пъти в седмицата) . Не знам дали е имало ефект в/у косопада, защото спрях - почна да ми изправя косата. Стана по-гладка и мекичка на пипане, но аз исках да си е естествено къдрава, а като ползвах маслото къдриците се загубиха и спрях да го ползвам.

имам въпрос:  Ако пия витамини за стимулиране растежа на косата, това ще повлияе ли на космите по тялото като цяло?

# 44
  • София
  • Мнения: 1 715
Ваня1975, мия косата сутринта. А ползвам, докато свърши тинктурата, като някои вечери пропускам. По принцип се маже всяка вечер.

Алена, ще взема Максито. В старата тема пишете за Омега 3. Могат ли да се пият заедно? Може ли линк на тези Омега 3? Рибено масло добре ли е също да се вземе? Изобщо има ли нужда от комбиниране и какви са възможните варианти, като имате предвид, че досега съм само на маслени маски и слагах едни ампули Exagon - по препоръка оттук, но вече не се намират. както казах, в момента косопад нямам, само оредяване Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт