Любовта

  • 1 933
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте,
Да поясня- не съм майка, не съм и бременна, объркана съм, ако не трябва да съм тук - изтрийте темата!
Лутам се ... Много! Ще ви разкажа историята си!
На 21 години съм (ще правя 22), от малък град, студентка, но задочно, опитвам да се занимавам с това, което искам и мога най-добре. Преди 2 години срещнах сегашния си приятел, нещата се случиха много бързо, след 3 месеца отидох в чужбина при него, след още толкова се прибрахме в България. Живеем заедно, но нещата не вървят добре ... Няма я любовта, има навик ... Няма го топлото чувство на прегръдката, като се замисля никога не го е имало, беше привличане, сбъркано с любов! Тъжна съм, меланхолична, сякаш чак не ми се занимава със скандали и раздели ... Свикнах да съм тъжна. Не казвам,че ми е добре ... Но имам вина за това ...
Първата ми любов - четири годишна връзка! Истинска любов, израстнах с нея, започнах да мисля и разсъждавам с нея! Той ми даде много! Аз изглупях ... И често се връщам назад и съжалявам ...
Той замина да учи в далечен град, въпреки всичко си идваше два пъти в месеца за 2 дни, някога и по-малко ... Родителите му искаха да се развива, исках същото за него! Но те сякаш искаха да го отделят от мен... Те са видни хора, с добро самочувствие и средства, аз съм обикновено момиче - малко и наивно! Всяко лято го пращаха в чужбина - бригади, самостоятелно и т.н. .... Животите ни се промениха - той имаше една среда, аз в малкия град - друга. Аз още бях ученичка ... Исках внимание, любов, а него все го нямаше ... Пропилях 4 години на вятъра, той все още ме обичаше, искаше ме!!!! Изглупях - изоставих го преди да си дойде от чужбина, за да е по-лесно! Той беше обиден, тъжен и дълго време не ме забрави ... Общите ни приятели видяха, че убива мъката в алкохол, а аз се залъгвах, че ще намеря някой по-интересен, някой, който да е до мен постоянно ... Минаха 4 години откакто се разделихме - не го забравям! Не мога! Не намерих по-доброто, провалих се! Той е добре,замина в голям град, развива се, хвана си приятелка от родното градче, живеят заедно, искам да е щастлив! Много рядко го виждам, не смея да го заговоря - срам ме е ! Но постоянно питам за него, радвам се за него! Наистина! Затова никога няма да го потърся! Не го заслужавам, просто ... споделям!
Сега ... Толкова млада живея в рутина, която я има след поне 10 години в една връзка, надявам се дори да греша. Господи, той е толкова различен ... Егоистичен, прагматичен и лош с мен ... Имало е бой, обиди, гонения ... Толкова е грозно! Чувствам се зле, позволява си да ми говори като на куче ... "Върви чисти, сготви нещо ма" ...
Не съм лош човек, обичам света, обичам живота! Не го заслужавам и не знам как го позволих ...Как стигнах до тук?! Не знам дали ще го оставя, но със сигурност не искам да имам дете,което да страда заради глупавата си майка, която позволява да се случват такива неща пред детето й! Не искам! И в същото време стоя ... Стоя, а младините ми минават! Минават в обвинения, крясъци, злобни погледи, но не и в любов ... Дори на празниците не усещам любовта му! И своята любов към него - също! Няма такава!Не усещам сигурност и не се успокоявам с думите му! Не знам ...
Може би проблема не е в него, а в самите ни характери - просто не сме един за друг и постоянно се измъчваме! Опитвам се да разведря обстановката, да го накарам да се засмее - е, правя го, а мен кой ще ме накара да се усмихна искрено? Виждам хората на нашата възраст - излизат забавляват се, държат се за ръка, подаряват си красиви дни, а ние ... Ние просто си съществуваме! Дори не мечтая за сватба .... Мечтая! Но не и с него ... В същото време ... Знам, че като се прибера той е в къщи, напрегната съм около него, но е там , има го и понякога има хубави мигове ... Но май е по-добре да не сме заедно, ако лошите мигове са повече от хубавите, нали ....
Като изгубена съм и не знам дали ще успея да се намеря ...

# 1
  • Мнения: 2 755
Искрено ти пожелавам да намериш сили за да продължиш напред. Още си много млада, имаш време да оправиш живота си, но не го хаби безсмислено, не си струва да прекарваш времето си в тормоз, като може да ти бъде приятно, весело. Знаеш какво трябва да направиш,  съвети не ти трябват.  Успех Hug

# 2
  • Мнения: 1 253
Добре е, че нямате деца и никакви обвързаности. Просто се изнеси, дори и да ти е мъчно в началото и се наслаждавай на младостта и живота. Не си заслужава да търпиш това, няма причина.

Всеки прави грешки докато е млад, но не се упреквай, тези грешки са много ценни, защото са натрупан опит, който после ще ти позволява да взимаш правилни решения. Успех!

# 3
  • Мнения: 497
Няма какво да се чудиш и маеш. Остави го да си върви по пътя,а ти намери своя път! Едва ли си зависима от него - няма обич и уважение,няма деца,нямате обща собственост . Няма смисъл да стоиш с него !Какво те спира тогава ? Млада си трупаш жизнен опит с тази връзка и ще знаеш какво да избягваш за в бъдеще. Назад в миналото е безсмислено да се връщаш !! Успех и бъди малко по -жизнена,позитивна  и борбена.!!!

# 4
  • Мнения: 6 365
Скъпи в. Телеграф, вече достатъчно дописки ви написахме,
достатъчно материал ви дадохме. Стига с клишираните драми!

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 458
Миличка, ти си още дете! На твоите години се чудех с кое гадже по-напред да изляза и ги мъкнех на тълпи в краката си! Я, моля ти се, го пращай този момък да пасе, че хич не искаш и да знаеш как бих го изкоментирала! И другото момче не закачай! Не му причинявай болка отново, тъкмо те е позабравил! Нямаш идея колко години напред все още можеш да си в състояние да съсипеш живота му! От опит ти го казвам! Отръскай се и от двамата, пооправи грима и прическата и бягай на лов за ново гадже! Чудя ти се как си се навила толкова млада на съвместен живот с когото и да е! Идея нямаш ли, че цял живот така или иначе това те чака - да переш кирливите чорапи на някой пишльо (като тук слагам и собствения си мъж и синове, нали разбираш?). Сега ти е време за купони, любов, учене (най-вече), да използваш най-бляскавите си години да се разпилееш във вятъра на воля! Как искам да съм на 22...Хайде умната и лайф из лайф!  Peace

# 6
  • Мнения: 863
Здравей, предвид изразеното по-горе съмнение реална ли е историята, си позволих да погледна старите ти публикации...
Ще попитам-каква е целта на темата ти?Доколкото разбирам, ти упорито от 2 години се опитваш да забременееш от този човек.На 21-22 години вече активно си се напъхала в едни отношения.....с куп проблеми, че и бебе правите?Какво очакваш да чуеш тук?

# 7
  • Мнения: 62
Защо ми се струва, че търпиш отвратителното отношение на настоящия като някакво самонаказание заради раздялата с предишния  Thinking Ако е така, си помисли дали така ще промениш нещо, ще се почувстваш по-добре. Защото нещата ще стават по-зле - често дори по новините съобщават за резултати от подобни семейни отношения - инвалидност, дори смърт. А това, че не искаш дете, не е гаранция, че няма да се случи. И тогава потърпевш ще е и то. Една грешка не се поправя с друга, при това по-голяма грешка! А връзката с предишния приеми, че се е случила прекалено рано в живота ти - на 16 обикновено човек има много други неща на дневен ред пред това да изгражда дълготрайна връзка. Ако пък толкова ти тежи миналото, може просто да споделиш с въпросния човек какво те е накарало да се разделиш с него, да чуеш и неговата гледна точка. Защото може да ти тежи не толкова раздялата, колкото че не сте изяснили докрай обстоятелствата около нея - поне аз с такова впечатление оставам от написаното. Но в момента старата любов не ти е на дневен ред - първо се отърви от настоящия. Не знам какво толкова се луташ - от ясно по-ясно е, че трябва да го разкараш този, а като се махне той ще видиш, че и радостта и желанието за живот ще се върнат  Peace
Успех и до края на седмицата да си се похвалила, че е вън от живота ти  Hug

П.П сега прочетох последния пост - вярно ли искаш дете от този мъж, дето те бие и обижда  ooooh! Я се стегни малко и вземи живота си в ръце, вместо да продължаваш да го поверяваш в ръцете на някой, който е ясно, че не цени нито теб, нито живота ти!

# 8
  • Мнения: 6 892
Нито сегашния ти, нито предишнитя са единствените мъже на света. Според мен се връщаш към предишния, защото не си намерила това, което си очаквала. Но това не значи, че с предишния нещо се е променило. Всъщност май не разбрах много защо точно сте се разделили с него. Но няма значение, зарежи сегашния и може да срещнеш някой друг.

# 9
  • Мнения: 6 214
Само не бързай за бебе. Не и с човек, който те бие.

# 10
  • Мнения: 113
Щом няма топлина не се чуди, потърси я на друго място. Защото, от собствен опит ти казвам , след години и с деца, и с кредити и тем подобни обвързаности, това е много, много трудно.

# 11
  • Мнения: 194
Така е ... Не знам чавка ли ми беше изпила мозъка или наистина съм си глупава по природа, но за малко да направим дете ... Обвинявам се за слабоумието си и искрено се радвам, че това не се е случвало! Simple Smile Благодаря ви, че давате мнението си, оценявам го от жени с по-голям опит и най-вече от жени, защото един мъж трудно би разбрал положението ми. Не ме е пребивал, но знам, че един мъж започне ли да те удря никога не спира! И е така!
Mamam-am  Не знам как, но мисля, че уцели право в десетката ... Като се замисля, аз наистина се самонаказвам. Просто до ден днешен се измъчвам, че съм била лоша с човек, който ме е обичал много и постоянно си казвам, че ми се връща и съм си го заслужила...
Защо стоя с него? Адски лабилна съм психически ... Той го знае и ме манипулира, знае слабите ми места и как да ме направи още по-слаба.
Адски мъчно ми става като му кажа да си ходи, може би не искам аз да съм причината за раздялата ни, това е .. Но също знам, че той така ще си ходи и ще се връща когато си поиска.
Сега пред вас мисля трезво, но като се прибера при него - не мога. Все отлагам: я празници, я са ни се позакрепили отношенията.
По принцип съм свикнала да излизам, да се забавлявам с приятелки, като цяло съм отракана Grinning
Не съм к**ва, не съм и светица. Имам кандидати, има сериозни момчета, но, мамка му, не е въпроса в момчетата, аз трябва да мога да живея сама. Станала съм толкова зависима, че едва ли не не мога да си легна сама в леглото без той да е до мен!
В същност това е първото, което трябва да направя! Започвам очни след няколко дни, отивам при приятелка в по-голям град. Това е шанса ми, не да си намирам друг, а просто да проумея, че мога и сама! Че няма нищо страшно! Simple Smile След това той заминава на лекции и така мисля, че ще е най-добре и за двама ни! Simple Smile
Момичета, благодаря ви, може да ви се струва смешно, но е хубаво да видя, дори и в интернет пространството, че има хора, които могат да помогнат, да утешат и да ти нацелят душевното състояние! Simple Smile
Ще продължавам да ви пиша с удоволствие! Дано пък нещата са с happy end и да успея да помогна на някое друго момиче в моето състояние! Simple Smile
Страхотни сте! Затова винаги при въпрос влизам тук! Simple Smile
Целувки и стискайте палци! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 214
Стискаме, много добре звучиш. Браво!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт