Солен кекс

  • 88 879
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 496
Само да ви кажа,че салама,който сложих вместо кренвирши, пусна розова боя smile3521Следващият път ще опитам с шунка или бекон Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 934
Снощи направих соления кекс!Стана много хубав сложих 2.5ч. брашно + малко кашкавал вътре и отгоре!

# 32
  • София
  • Мнения: 974
Момичета простете, но чак сега видях зададените въпроси ooooh!

Никога не съм правила суфле.Притеснява ме брашното... горе-долу колко е все пак? 1 чаша, 2 чаши ? Рядко като боза ли да бъде или като кексово тесто?
Рецептата, която съм дала не е на оригинално кашкавалено суфле Embarassed Взех я от лелките от детската кухня и те така му казват, но това си е чиста проба Солен кекс с много кашкавал. Т.е гъстотата е малко по-гъсто от кексово тесто, но не и на истинско тесто, за да не стане питка с кашкавал. Най-лесно ще е да си забъркаш тестото и най-накрая да добавиш кашкавала, като той трябва да стърчи от тестото, а не да потъне. Май пак не го обясних като хората Embarassed

На какви градуси печеш и предварително ли се загрява фурната?

Пече се като солен кекс на 200-220 С загрята фурна. За истинското суфле белтъците задължително се разбиват на сняг и се прибавят накрая, но понеже аз не го правя мисля, че не е проблем и да не е загрята фурната Thinking

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
И аз го направих кекса. Не го пекох във форма, а в правоъгълна тава, но все пак стана много вкусен. Peace
http://www.bgphoto.net/photos/26003/o633264871753125000.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/26003/o633264870802968750.jpg

# 34
# 35
  • Мнения: 337
Много интересно звучи. Ще го пробвам непременно. Благодаря за рецептата   bouquet

# 36
  • Мнения: 2 741
Благодаря за рецептата Simple Smile Снощи го направих, но без кис.краставички и с кашкавал, може би ще стане и с маслинки и печена пиперка Simple Smile Това вече ще ми е любимата рецепта за лесна и вкусна закуска или вечеря

# 37
  • София
  • Мнения: 281
И яз го направих соления кекс и стана страшно вкусно. Нямах да му сложа кисели краставички, но нищо следващия път! Ето и снимка

# 38
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Момичета, радвам се, че соления кекс ви харесва. Правила съм го десетки пъти и винаги е ставал сполучлив, а и се харесва на дегусаторите  Laughing Отдавна не съм го правила, но утре това ще ние е закуската.

# 39
  • Мнения: 1 951
И аз го направих   chef Мнооого е вкусен  Grinning

# 40
  • Мнения: 231
Пробвах и аз соления кекс за вкус стана страхотно вкусен, но по средата
не се изпече добре стана сбит като сплескано тесто
Мисля че нещо съм объркала количеството на брашното или е повече или по малко
не е от изпичането в това съм сигурна защото за това ме бива
Пак ще пробвам дано този път се получи

# 41
  • Мнения: 275
   Едно въпросче имам по рецептата за соления кекс- какви подправки се слагат все пак? ....чубрицата е ясна , ама нещо по така ....въртими се кимион като вариант, някой да ли е опитвал този вариант?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз имам един въпрос - как да преценя 2 или 3 чаши брашно да сложа? Все пак 1 чаша си е доста голяма разлика.

Общи условия

Активация на акаунт