Главоболие

  • 3 105
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 168
Здравейте! Дъщеря ми е на 15 години, и миналата сряда получи някакъв пристъп на силно главоболие на цялата глава, най-силно изразено слепоочно, пулсираща болка, виене на свят, гадене, и всичко това става изведнъж, от нищото. Като се прибра и дадох Беналгин, легна си, после хапна, но не и мина. Сутринта обиколихме София за да търсим невролог, защото я болеше още повече, но всички лекари отпуска.  Thinking Отидохме в МБАЛНП ''Свети Наум'', при д-р Веселин Томов, който я прегледа, и написа че е обикновена мигрена като диагноза за момента и ни изпрати на изследвания, взимане на кръв, скенер на главата, очен лекар и ЕМГ, за вторник. Главата малко спря да я боли, но казваше, че има някакво стягащо чувство, което продължава повече от един час. Усеща тежест в главата. Във вторник бяхме на очен лекар, не е от очите, във сряда и взеха кръв, резултатите са добри, от скенера нищо, ЕМГ-то също нормално. Но на нея продължава да и се вие свят и да я боли главата най-вече в лявото слепоочие, очите също я болят, както и ушите. Докторът ни изписа до неделя да пие Пирамем, но от 3 хапчета, не и минава главоболието. Лекарят каза, че резултатите са нормални, можело да е от настинка, но не е..  Crossing Arms Кажете какво да правя?  Simple Smile  baby_neutral

# 1
  • София
  • Мнения: 2 351
УНГ какво каза, Не е синузит нали? Дъщеря ми е така, (14 год. ) последната диагноза, която приехме е мигрена. Изчезвала с времето и била често срещана при момичетата, особено, ако майката или бабите имат мигрена. При пристъпи и помага обичайното при мигрена, а именно тъмнина, проветряване, никакви миризми, че я дразнят, нурофен за болката и кока кола за болката - съдържа кофеин и и помага. Кръвното и мерим - нормално е, вие също го проверете, приема на мноооооооого течности и помага за намаляване на пристъпите. Това са съвети на д-р Литвиненко - невролог, при когото бяхме заради главоболието. ( кока кола ни препоръча педиатърката, а не Литвиненко за да съм честна и това главоболие е единствената причина да влиза в къщата ни тази отрова  ooooh!).

Забравих нещо. Свекърва ми ме накара да и вържа червен конец на ръката, защото хващала очи - може и да е плацебо ефект, но отдавна не се е оплаквала от главоболие  Thinking

Ако откриете нещо различно при нас - моля да го споделиш  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 168
Не сме ходили на УНГ, но тя като беше малка имаше проблем с ушите, боляха я постоянно, имаше хрема целогодишно, и накрая ни казаха че имала възпаление на третото ухо или нещо такова, предписваха ни какви ли не капки и нищо не помогна, оправи се с напредването на възрастта.. дали това има нещо общо с главата?  newsm78
Кръвното и е добре, мерим и го всеки ден, и няма фамилна анамнеза, никой от семейството няма мигрена или нещо свързано с главата.
А на вас как ви откриха мигрената, на изследвания ли ви пратиха или? И тя имала ли е други оплаквания освен болката, виене на свят, гадене? Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 531
И моят син е с мигрена. Диагнозата я поставиха в св. Наум, след направен скенер на глава, изследвания на кръв, консултация с УНГ и аудиометрия, консултация с очен лекар. Реално отхвърлят останалите причини и остава мигрената като диагноза. Моето дете обикновено е с повръщане, силно главоболие, не търпи миризми и шум. Помага му Нурофен, Аулин, Парацетамол.

# 4
  • София
  • Мнения: 168
На нас също ни казаха мигрена, казаха Нурофен или Беналгин. Тя пи Нурофен, но главата продължава да я боли, от четвъртък нито лекарства, нито сън и почивка и помагат. Не знам какво да правя..

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета, имах същия проблем преди време и ми помогна отвара от маточина, но не помня как точно се приготвяше Embarassed Единствената подобна рецепта, която намерих е това http://vsichki-bilki.blogspot.com/2014/01/blog-post_7688.html Дано помогне! Споделете дали е дало резултат  Wink

# 6
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Моят съвет е и едно ЕЕГ да пуснете, защото невролозите много обичат да лепват диагнозата МИГРЕНА за щяло и нещяло.  Peace

# 7
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Мелекк ако решиш да пробваш маточината се продава в аптеките и на кутията има упътване,аз в момента пия такава във 400грама вряща вода се слага една супена лъжица и трябва да ври 20 минути .След това си слагам една лъжица мед и малко сок от лимон и я пия през целия ден.Доволна съм от ефекта на тази билка,при мен проблема беше от нервите,но да чукна на дърво откакто я пия /слагам и малко мента билка ,не питието / Laughingи се чуствам добре,а иначе невролозите пробваха няколко вида хапчета,които едно ,че не ми действаха добре друго нямаха никакъв ефект.

# 8
  • София
  • Мнения: 168
Благодаря! Ще пробваме с маточината и ще видя дали ще мога да я заведа на ЕЕГ, защото тя вече беше в болница и има поставена диагноза. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт