Естествен паркет

  • 6 543
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 677
Здравейте,

Отварям темата с молба да споделите опит и с желание да намеря отговори на въпросите си. Предстои ни ремонт и обмислям да поставим естествен паркет. Живяла съм в жилище с естествен паркет, но той винаги е бил лакиран. Ще ми се този път да не лакирам, а да го омасля.

Ето въпросите и нещата които ме притесняват:
Иска ми се както в хола, така и в кухнята да поставим естествен паркет. Чудя се как ли ще се държи паркета в кухнята, ако е омаслен?
Какъв вид естествен паркет да избера? Дъб или ...!?!
В хола ще има камина, съществува ли опасност с дървата за огрев да си пренесем дървояди или други гадинки върху паркета?
По-трудно ли се поддържа омасления от лакирания паркет?

Ще се радвам на споделен опит и отговори, а вярвам, че темата ще бъде полезна и на други

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
1. паркет в кухня е неудачен избор. кухненският под е място на чести злополуки - изпускане, трошене, разливане, цапане - мие се често и с по-агресивни препарати. категорично не е място за естествен паркет, още по-малко пък за омаслен.

2. омасленият паркет е най-нежният като издръжливост - практически не е защитен от нищо. почиства се с почти суха кърпа, не търпи влажно почистване, най-лесно се надрасква, лекьосва и нащърбва. най-често му се налага поддръжка - почти на всеки 2-3 години, което си е сериозно упражнение, а и маслото за паркет струва не малко. а щом ще имате и камина на дърва в хола...

естествен паркет - да. но сериозно се замисли за отказ от омасляването и най-вече - от паркет в кухнята. такива неща може да се видят само по списанията - в кухни, където никой нищо не прави.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
jam - ти нямаш омаслен паркет. Защото е очевидно за мен, която имам, че пишеш глупости. Моят омаслен паркет е в най-натоварената стая - хол с трапезария, 38квадрата. Ежедневно моите деца разливат какво ли не. Днес - литър натурален сок. Паркета си се държи като всеки друг естествен паркет.

Но да се слага естествен паркет в кухня е определено проблем. Има паркети за бани даже, но.... цената на качествен... си е солидна.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
Янтра, ако аз пиша глупости, то глупости говори и Борислав Миланов от "Паркети Миланов" - собственик на една от най-известните фирми за паркет в София и човек с доста опит. защото аз цитирам какво ми разказа той, когато аз избирах защитно покритие за своя паркет.

защитното покритие за паркет се степенува така по издръжливост - необработено дърво - масло (едно време му викаха паркетол) - водоразтворим лак - полиуретанов лак - реактивен лак. степенуването по цена на поддръжката и необходимост от честа поддръжка е в обратен ред.

имала съм наблюдения и върху четирите вида. омаслен паркет съм търкала с четката още когато ти си ходила права под масата. изобщо - нека не се обиждаме, ако е възможно.

# 4
  • Мнения: 623

Здравейте : )
случайно мернах темата  в  Началната страница.

Има разлика между  "масло" и "масло с твърда вакса" Първото е по-старият вариант и много по-слабо като покритие, сравнено с второто.

Аз съм категорично ЗА обработка на дървения паркет с масло с твърда вакса - прониква и подхранва дървесината в дълбочина, като същевременно оставя порите на дървото отворени и му дава възможност  да "диша", има доста добра устойчивост на петна, като за целта си има специални препарати за поддръжка, при това се работи с влажни, не със сухи кърпи. Повърхността на дървесината е водоотблъскваща, благодарение на ваксата. Има варианти с гланцов и с матов ефект, но и при двата вида дървесината изглежда естествено, не като пластмасова. Отделно, ако се получат драскотини, петна или други дефекти, мястото се шлайфа локално и само там отново се нанася масло. Циклене не се налага. Разходната норма е много малка и според мен третирането на паркета може даже да излезе  по-евтино, сравнено с хубави лакове. Да не говорим, че ако суровините са изцяло растителни, не са вредни нито за околната среда, нито за хората в къщата, защото нямат токсични емисии и силна миризма...

Лаковите покрития създават плътен химически слой върху повърхността на дървесината, като запечатват порите, което не е естествен подход. Дървото има нужда да реагира на промените във влажността на въздуха през отделните сезони... При образуване на драскотини, дефекти и захабяване, за да се освежи паркета, трябва да се цикли целия, преди да се нанесе ново покритие.

Има препарати за обработка и защита на дървесината от дървояди, които могат да се нанесат преди маслото или лака.

Паркет в кухнята е индивидуално решение - според хората и това как действат в нея, колко са внимателни. Комплицирано е и зависи от гледната точка - практичност или дизайн. Ако идеята е да има обща настилка и паркета да влезе от хола  в кухнята, може в най-натоварената зона (печка-хладилник-умивалник) да се сложи пътека/килим.... Но при всички случаи, с паркет в кухнята поддръжката е малко по-утежнена. Както се казва -Трай бабо за хубост! Peace

Дано съм била полезна : )

(Много си харесвам омасления дъбов паркет у дома)


Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 09:02 от didibu

# 5
  • Мнения: 345
Тъй като в кухнята сме с паркет, мога да ти кажа как е при нас. От 8 години сме в този апартамент, тоест от тогава се третира и паркета, който си беше там отпреди. Ние само си го пренаредихме, изшкурихме и лакирахме. Нямаме съдомиялна и често след измиването на чинии по пода има вода. Веднъж пералнята, която стои в кухнята, се е отворила и водата от нея се изля по паркета. Случвало се е два - три пъти да оставям терасата отворена, да завали дъжд и покрай вратата пода да става целия във вода . Изпускала съм тиган с олио, редовно се изпускат и чупят съдове, с една дума паркета ни не е жален никак и на вид си изглежда  добре, макар че тази пролет може да мина една ръка лак за освежаване. Най - учудващото е, че след толкова водни изпълнения дори не е надут. Може би защото сме реагирали бързо или лака е хубав, не знам. При баба и дядо пода също беше дървен, но с дюшаме. И при тях всичко си беше ок след 30 години ползване. Не мога да кажа за този период колко пъти са го мазали с лак.
Колкото до камината, може да направите нещо такова, за да сте по - спокойни:
http://img-01.bgkamini.com:8181/2417/1541_big.jpg


Паркет в кухнята е индивидуално решение - според хората и това как действат в нея, колко са внимателни. Комплицирано е и зависи от гледната точка - практичност или дизайн. Ако идеята е да има обща настилка и паркета да влезе от хола  в кухнята, може в най-натоварената зона (печка-хладилник-умивалник) да се сложи пътека/килим....

Или подходящ гранигогрес само в тези зони.
http://sparkboxes.com/wp-content/uploads/2013/06/chasen-residenc … -wooden-floor.jpg

Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 02:44 от aleni_cvetya

# 6
  • Мнения: 1 677
Здравейте,

благодаря Ви за полезните отговори. Написаното от вас е важно за мен, защото споделяте от опит.

jam, аз все още имам време да реша как точно да направим ремонта и какви да са подовите настилки. Дървото има неповторимо излъчване и ако и в кухнята някакси е разумно и възможно да е паркет - няма да има нужда и да съчетавам настилките в хола и кухнята.

didibu , не знаех, че има масло и масло с твърда вакса. Ще се информирам за съответните продукти.

aleni_cvetya, това което си разказала за паркета в кухнята, е чудесно, но важият е лакиран, а на мен ми се ще ако и в кухнята ще е паркет да е омаслен както и в хола.

Янтра, вашия паркет с какво е омаслен - с масло или с масло с твърда вакса?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Янтра, ако аз пиша глупости, то глупости говори и Борислав Миланов от "Паркети Миланов" - собственик на една от най-известните фирми за паркет в София и човек с доста опит. защото аз цитирам какво ми разказа той, когато аз избирах защитно покритие за своя паркет.

защитното покритие за паркет се степенува така по издръжливост - необработено дърво - масло (едно време му викаха паркетол) - водоразтворим лак - полиуретанов лак - реактивен лак. степенуването по цена на поддръжката и необходимост от честа поддръжка е в обратен ред.

имала съм наблюдения и върху четирите вида. омаслен паркет съм търкала с четката още когато ти си ходила права под масата. изобщо - нека не се обиждаме, ако е възможно.
О, ми добре. Той човека си рекламира стоката. Аз съм силно скептична.
Но да, признавам - с масло се изисква поддръжка и в зависимост от натовареността на 3-5 години се омаслява пак. Цветно масло и после твърда вакса.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
И ние мислим за поставянето на естествен паркет. Моля препоръчайте фирма! Има безброй, а е прилично скъп и искаме да сме сигурни, че ще попаднем на правилната фирма.

# 9
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте,

Някой може ли да препоръча добри майстори за циклене и цялостно освежаване на стар естествен паркет?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
за циклене и лакиране на стар паркет - аз съм доволна от паркети Миланов

Общи условия

Активация на акаунт