Утрогестан и чувствителност на гърдите!????

  • 4 363
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте момичета!! Много изчетох за Утрогестана, но не намерих информация за това което ме интересува. Има ли някаква зависимост между вагиналният прием на Утрогестан и чувствителността на гърдите, моля ако има момичета , които са го ползвали да споделят , имаха ли силни болки и напрежение в гърдите или напротив??? Благодаря ви предварително!!! Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 4 362
Според мен няма зависимост,напрежението и болките в гърдите се дължат на бременността,независимо дали приемаш утрогестан Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 663
МИсля,че няма нищо общо!Имах напрежение в началото при първата ми бременност когато приемах утрогестан.Сега при втората(за сега успешна) не съм взимала вагинално и напрежението беше същото.Напрежението се дължи на самата бременност!

# 3
  • София
  • Мнения: 5 744
Аз определено мисля, че има значение! Не съм го приемала вагинално, а през устата. Гърдите ми бяха много по-чувствителни, когато го пиех, в сравнение със сега. Мисля, че е и в листовката пишеше, че е наблюдаван такъв ефект. Не се притеснявай, мисля, че ще отшуми като спреш да го приемаш. Успех! Лека бременност!   bouquet

# 4
  • Мнения: 318
Аз определено мисля, че има значение! Не съм го приемала вагинално, а през устата. Гърдите ми бяха много по-чувствителни, когато го пиех, в сравнение със сега. Мисля, че е и в листовката пишеше, че е наблюдаван такъв ефект. Не се притеснявай, мисля, че ще отшуми като спреш да го приемаш. Успех! Лека бременност!   bouquet


Само че при мен положението е обратното, не ме болят гърдите, не са наедрели, по-скоро имам болка само в зърната. Питам ви защото днес ходих на лекар и тя каза че може и утрогестана да влияе на чувствителността.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 744
и при мен проблемът беше точно в зърната, не можех да ги докосна.

# 6
  • Мнения: 4 362
Аз определено мисля, че има значение! Не съм го приемала вагинално, а през устата. Гърдите ми бяха много по-чувствителни, когато го пиех, в сравнение със сега.

Ти си го пила от 6-та седмица до сега,нормално е след 12-та седмица напрежението в гърдите да не е така силно,та дори да спре сравнение с началото независимо примеаш ли утрогестан
Аз пих хормонални-Дуфастон и трябва да ти кажа ,че такова напрежение не усетих,така ,че всичко си е от бременността не от хапчетата  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз пих Утрогестан и страшно ми помогна. Имай впредвид, че тепърва ти предстоят такива дребни неразположения, катро болките и чувствителността, например. Споделяй всичко с доктора си и слушай съветите му. Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 907
Приемах Утрогестан вагинално от 9г.с. до 12г.с. и не съм усетила по - силно напрежение в гърдите, отколкото преди да го започна.

# 9
  • в джунглата
  • Мнения: 916
от много години имам проблеми с гърдите, ужасни болки които облекчавах с мехлем съдържаш прогестерон, а сега като съм бременна ми се наложи да пия и утрогестан и дуфастон (съдържат прогестерон) в резултатат на което почти не ги чуствам, а преди не можех да спя. лекарите казват че е заради този хормон-прогестерон.

# 10
  • Мнения: 445
И аз приемах Утрогестан вагинално до края на третия месец, но не съм забелязала такава зависимост. Нормално е да чувстваш тежест в гърдите от самата бременност.

# 11
  • Мнения: 5 391
Пих Утрогестан в началото, но не съм отдавала напрежението в гърдите на него.А може и да има някаква зависимост, знам ли.

Общи условия

Активация на акаунт