Кога въведохте глутена и как?

  • 14 200
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
На нас ни е рано още де, но ей така реших да направя сондаж на мнения.
Може и да има такава тема във форума, но по това време на вечерта ме мързи да търся пък и отивам да къпя бебето. Така че моля модераторите да ме извинят. Grinning

# 1
  • Мнения: 5 228
На ок. 8 месеца започнах да давам от време на време бишкота Плазмон, като първо давах по съвсем малко, постепенно увеличавах.

# 2
  • Мнения: 344
След 6 навършени месеца с бисквити Плазмон. първо сложих една в млякото и постепенно увеличих количеството.

# 3
  • Мнения: 120
 Бях взела едни зеленчукови пюрета на Ганчев и не бях забелязала, че съдържат глутен. Впоследствие ги спрях, тъй като Рони  повръщаше от тях. После някъде към края нашестия месец започнах да и правя попара сутрин. Въведох я постепенно, но ние се захранихме малко рано, за което сега съжалявам.  

# 4
  • Мнения: 3 042
Бях взела едни зеленчукови пюрета на Ганчев и не бях забелязала, че съдържат глутен.   

newsm78Иаз така бях направила, защото на пюрето пишеше за след 4м.

 PeaceПрез 8 м започнах да давам  каша от овесени ядки - също като кисела, но вместо нишесте се слагат овесени ядки / четох рецептата в едно приложение на сп "Моето бебе и аз"/ .

# 5
  • Мнения: 4 187
Не го въведох аз, а една майка с която излизахме. Рая беше на около 7м и половина , когато тя услужливо я почерпи с обикновенна бискивтка  Mr. Green.

# 6
  • Мнения: 3 932
След навършени 6 месеца  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 822
като навърши 6 месеца. С бисквита на Плазмон

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
С коричка хляб, някъде към 7ми месец; давах му да си гризка от коричката, след няколко дни му направих попара и тка го въведох глутена. Първоначално взимах само ръжени сухари, но сега ги редувам и с пшеничени

# 9
# 10
  • Мнения: 4 068
Виви, знаех си, че ще ме схрускаш. Sad

А като давате да гризка от коричка хляб не ви ли е страх, че ще се задави детето? Аз изпитвам ужас от това.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 644
Мисля че беше на около месец и половина и заради запека му давах отвара от овесени ядки- това му помагаше а и не изникна проблем.
Така че не се притеснявам за глутена- дори не гледам на пюретата и кашите дали има или няма- а плазмонки с глутен му давам от 1 месец вече Laughing

# 12
  • Мнения: 7 640
по принцип се смята, че непоносимостта към глутена е вродена, в някои случаи генетично обусловена алергична реакция. Ако детето има такава непоносимост, и на 2 год. да въведеш глутена, то пак ще развие заболяването, нар. целиакия и ще остане на доживотна безглутенова диета.
Така че не се притеснявай толкова как и кога ще го въведеш- практиката е след 6тия месец кята всяка нова храна, но дори и да стане преди това- няма да навредиш на детето. Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз!!! да хрускам някого   Shocked Blush, нееееее...... Ще ползвам един любим форумски лаф: "Надявам се да съм била полезна" Mr. Green

# 14
  • Мнения: 666
 След навършени 5 месеца въхведох глутена , в крайна сметка в рода ни няма глутено зависими , макар , че не винаги това е критерий , има случай на проява на глутенозависимост и след 20 години

Общи условия

Активация на акаунт