Стимулация с Бромокриптин / Серокриптин / Парлодел

  • 6 905
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Добре, но аз така и не разбрах след като не е правила хормонални как сваля пролактин?
Аз лично не бих ходила повече

# 16
  • Мнения: 7 716
О, да!
Аз останах с впечатление, че не са и изследвали другите хормони, но има доказан висок пролактин и затова са и ги изписали.
Е, в такъв случай аз ще се върна, ще отвъртя един скандал и ще го зарежа този лекар.

# 17
  • Мнения: 2 759
Той нарича лечението с тези лекарства "стимулация" условно, понеже при свалянето на пролактина се предполага, че ще се появи овулация.
   Мда, и аз така предположих снощи... Ами никакви, ама хич никакви хормони не са ми изследвани. Доктора отчете перфектни фоликулчета, и предполагам, реши да работи с този бромкриптин върху другите неща - лигавица на матката, пукване, друго.. Иначе лутеалната фаза уж е ок... абе нали знаете: всичко е ок, само бебе няма..

# 18
  • София
  • Мнения: 437
Момичета,
според мен е престъпление да се назначава бромокриптин за сваляне на пролактина, без да има хормонални изследвания.
Имайте предвид, че бромокриптина потиска секрецията на хипофизната жлеза и след неговото спиране нивата на пролактина със сигурност ще скочат двойно, да не казвам повече.
Също така, ако пролактина е на горна граница, но в референтната стойност и жената има доказана овулация, наистина няма нужда от лечение с бромокриптин. При мен се случи точно това и след това беше голямо ходене по мъките.
Иначе високите нива на хормона пролактин могат да блокират овулацията, както и да намалят прогестероновите нива и да влошат лутеалната фаза.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Може да съм малко груба, но смени НАИСТИНА доктора. Това изобщо не са безобидни лекарства. Аз забременях след 4 години лечение на хиперпролактимия и знам за какво става въпрос. Смених много лекари и ми е писнало от некомпетентност. Момичетата тук биха могли да ти кажат много повече за съжаление. Бромокриптин пих първите 3 месеца от бременността, но под лекарско наблюдение. Пролактина го смъкнах много бавно/беше към 1300/ с Достинекс, който пих с различно дози/между 1/3 и 1 таблетка на седмица/ пак след ежемесечни изследвания. Освен това направихме стимулация чак след като всичко беше наред и единствен проблем беше нередовната ми овулация. Но това стана ЧАК когато попаднах на свестен доктор. Преди това всичко беше супер хаотично, но за съжаление си дадох сметка много по-късно за това.

# 20
  • Мнения: 2 759
   Още веднъж благодаря на всички момичета, които споделиха мнения. Само ще спомена, че получих голяма и болезнена бучка на едната гърда (според мен е ОТ Бромокриптина) и доктора ме консултира днес по телефона да го спра.. Утре съм на преглед при него и мамолог.. Моля ви, стискайте палци, защото за два дни бучката порастна много!!! Ще пиша пак утре..

# 21
  • Враца
  • Мнения: 5 199
успех Мечо Пух!
Попитай ако искаш все пак твоя лекар не е ли необходимо преди да ти изписва лекарство за сваляне на пролактина да го изследва преди това?

# 22
  • Мнения: 7 716
Споко, онези страшните бучки не растат толкова бързо.

# 23
  • Мнения: 2 759
   10х, момичета!   bouquet
   Днес посетих гинеколога, който ми обърна много специално внимание, заведе ме при мамолога,  подкрепяше ме през цялото време и живо се интересуваше от резултата... Мамолога каза, че е нормално и се причинява от хормоналните промени причинени от Бромокриптина. Разгледа много внимателно мястото, където толкова ме боли (сам го намери и доста го гледа) с апарата и каза, че дори да имам някакви секрети, течащи от гърдите (различни от кръв!) да не се притеснявам! Да продължа да си взимам БК и да не ми правят впечатление тия неща...
   Ba, вече ми е неудобно да питам за такива изследвания след като го взимам, но се чудя пречи ли ми нещо (тоя прием например) да си направя на 3-5 ден от цикъла LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Testosteron... Днес ходих за друго в CibaLab и видях, че имат такъв пакет..  newsm78

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Първо радвам се, че всичко е ок. Това с течнията от гърдите го казват, защото един от симптомите на височк пролактин е да има сълзене от гърдите.
По втората част на питанката- кажи защо ти е неудобно? Според мен трябва да имаш пълно доверие на гинеколога си и да можеш да задаваш въпроси към него без да се притесняваш.
На мен без да ставам груба или нахално все още не ми е ясно как е преценил да ти изпише хапчета за намаляване на нещо, което не знае.

Общи условия

Активация на акаунт