Стимулация с Бромокриптин / Серокриптин / Парлодел

  • 6 879
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 759
   Правена ли ви е стимулация с Бромокриптин / Серокриптин / Парлодел? Правиха ли ви предварителни хормонални изследвания? Какви бяха количествата и какви резултатите? Мен ми предписаха такава стимулация, без каквито и да е изследвания, а ме притеснява и следното в упътването към лекарството "При настъпване на бременност по време на терапията бромокриптинът трябва да се спре веднага при пациентки, които желаят да запазят плода..."

   Всичко, което намерих в библиотеката за приложението на тези лекарства е за спиране на кърменето.

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Хъм, доколкото аз знам пък и затова съм го пила де, Бромокриптина(Парлодела) е за намаляване на нивата на пролактина , а не за стимулация Shocked.А за спирането знам че не се спира от раз и лекуващият те лекар преценява до  кога, как и колко  можеш да го пиеш.Нека се изкажат и по-компетентните.Успех

# 2
  • Мнения: 7 718
Високият пролактин пречи на овулацията. Тези лекарства са за сваляне на пролактина. За стимулация са други.

# 3
Каква стимулация, какви 5 лева? Shocked

Аз пих Парлодел близо 5 години, такова нещо няма! И овулация нямаше....

Пие се за висок Пролактин. Който се изследва много прецизно, при определени условия.
Също така, ако наистина е много високо нивото над 1000 се прави ЯМР на хипофизата, за да се устанви дали има аденом, който  повишава Пролактина.

Пролактинът пречи на овулацията, по-скоро влияе на спукването на фоликулите. При мен това беше причина за удебеляване на яйчниците и липса на овулация.

Но Парлоделът нищо не стимулира и не ми помогна.
Смениха ми го с Достинекс, който е много по-чист и лек препарат, само след 1-2 месеца започнах да имам овулация, а след 7 месеца прием бях бременна, но за съжаление с лош край.
След аборта ми изследваха Пролактина беше в норма, сега не пия нищо, но ако се повиши сигурно пак ще пия Достинекс.

# 4
  • Мнения: 2 759
     Момичета, много ви благодаря! Информацията, която ми давате ми помага да сглобя пъзелчето.. Само не разбирам защо доктора му вика на това, което правим "стимулация"  #Crazy newsm78

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
     Момичета, много ви благодаря! Информацията, която ми давате ми помага да сглобя пъзелчето.. Само не разбирам защо доктора му вика на това, което правим "стимулация"  #Crazy newsm78
Смени доктора веднага....

# 6
  • Мнения: 2 759
   Херичка, помислих си го снощи, и сигурно звучи глупаво, но като не го открих в черните списъци тук (за разлика от колежката му) реших да изчакам... А и започва да ми дава сравнително смислени обяснения какво прави, така че ще му се доверя за известно време.. Днес ми обяснява, че Бромокриптина (това купих) ще намали нивата на пролактина, като за сметка на това ще вдигне естрогена. Което от своя страна трябва да направи хубави неща с моите фоликулчета и матка. Тук съм си, чакам си и ще видя какво ще излезе от цялата работа... Досадното е само, че носът ми тече като чешмичка..

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 23:07 от MechoPuh

# 7
  • Мнения: 3 011
Ме4о, а ти не си ли правила хормонални? Нали ти казвам, в другата тема писах, аз ходих в на4алото при една квартална докторица, та тя изпробваше разни тактики с мен. После 4ашата преля именно като пи изписа Парлодела за 2-3 месеца и без опити. А аз съм правила хормонални и тя ги видя на всичкото отгоре. Пролактина ми е в горната гртаница, но не извън. По- късно ендокринолог ми каза, че е ОК, 4е ле4ение се изписва, когато там.......колко надвишавало.

# 8
  • Мнения: 2 759
   Никакви, Денди! Никой не сметна за необходимо да ми прави такива.. Но твърдо съм решила и сега ще се прехвърля в Зачатие да погледна как да си ги направя възможно най-скоро... Няма да мога да видя реалните стойности, но все пак поне резултата от таблетките ще стане по-ясен...

# 9
  • Мнения: 3 011
Ама ти по4на ли да ги пиеш?  Shocked

# 10
  • Мнения: 2 759
   Да, от 12-ти ден.

# 11
  • Мнения: 3 011
    Днес ми обяснява, че Бромокриптина (това купих) ще намали нивата на пролактина, като за сметка на това ще вдигне естрогена. Което от своя страна трябва да направи хубави неща с моите фоликулчета и матка. ..................

Хм сигурно и мойта бившата е била с такава логика  Confused

# 12
  • Мнения: 2 759
   Освен да ни прилагат тайна ирисова диагностика относно определянето на хормоналните ни нива  newsm78..

# 13
  • Мнения: 3 011
   Освен да ни прилагат тайна ирисова диагностика относно определянето на хормоналните ни нива  newsm78..

хахахах, представяш ли си - луда работа  Party

# 14
  • Мнения: 7 718
     Момичета, много ви благодаря! Информацията, която ми давате ми помага да сглобя пъзелчето.. Само не разбирам защо доктора му вика на това, което правим "стимулация"  #Crazy newsm78

Той нарича лечението с тези лекарства "стимулация" условно, понеже при свалянето на пролактина се предполага, че ще се появи овулация.

Общи условия

Активация на акаунт