Хоби по време на майчинство

  • 25 164
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 262
О, блазе ти, че имаш и време! Аз нямах никакво време, чак сега като почнах работа, се окопитих малко.  Laughing Проблеми с хобитата аз не съм имала, по-скоро проблеми с възможностите. Чакам детето да поотрасне достатъчно, че да не чупи и ще отърся от праха старата си клавиатура, пък белким изуча и някои основи на свиренето.  Mr. Green
Ако имах време извън дома, бих тръгнала на уроци по карате или джу-джи-цу (не знам дали така се пише)... Бих си взела глина да си правя някакви фигурки.
Последното свободно време си направих една апликацийка, като ме няма в рисуването, поне в приложните изкуства да се пъхна.  Laughing
Също така докато детето беше около мен, съчиних нещо.... Така че - варианти има много, зависи какво те влече. Сестра ми изучи 3Д моделиране по време на майчинството и сега с това се занимава, но мен не ме влекат програмите.. а би трябвало, но.... зависи какви интереси имаш.

# 16
  • Мнения: 593

Какво се чудиш?
С децата е най-приятно и все не ми стига времето, прекарано с тях.
Като са ми здравички, няма какво да ме напряга.

miloto73, хоби е да правиш нещо, което на теб ти харесва.
Как очакваш ние да ти дадем акъл, като не знаем какви са ти интересите?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 267

Какво се чудиш?
С децата е най-приятно и все не ми стига времето, прекарано с тях.
Като са ми здравички, няма какво да ме напряга.

miloto73, хоби е да правиш нещо, което на теб ти харесва.
Как очакваш ние да ти дадем акъл, като не знаем какви са ти интересите?



Ми чудя се, не може ли? Грижите за домакинството с 2 деца не мога да ги определя като почивка. Иначе и на мен ми е хубаво да се забавляваме с тях, но грижите са си грижи, времето за забавление не ми стига. Ако имаш помощ в домакинството е друг въпрос, а ти да си отдадена само на децата.

# 18
  • Мнения: 641
По време на първото майчинство - направих си блог за храна, започнах да се занимавам с фотография и изкарах курс за консултанти по кърмене
С второто - не се очертава много свободно време, по-скоро ще работя от вкъщи, когато остане време, но знае ли човек, току виж съм завъдила ново хоби.

Успех и леко раждане

# 19
  • Мнения: 5
Има толкова нещо, които могат да се измислят! А и в момента е пълно с курсове на всякаква тема - само трябва да избереш според интересите ти! Аз лично използвах свободното си време като обикаляхме с бебчо сред природата - хем аз се чувствах заредена, хем той спинкаше на чист въздух!

# 20
  • Мнения: 241
Намери си чисто, тихо, монотонно хоби, което да може да зарежеш на момента ако детето се размрънка. Отделно хобито да е преместваемо из стаите,  и най-вече хобито да има оборотни теми по форумите.  Абе нещо около компютър, конци и игли, варианти с четене. Трябва да си свободна за детето, ама и да си почиваш, а и социалните контакти да са на ниво (че направо пощурявате Mr. Green).

# 21
  • Мнения: 29 313
Моят син беше сравнително кротко и поспаливо бебе, но нямах време за хобита. Не знам какво ставаше - или домакинствах, докато спи, или бяхме навън.
Иначе хубаво е например хоби, свързано с шиене, плетене. Също четене на книги/ гледане на филми или предавания.
Според мен някоя мама би могла и да учи нещо, но аз лично не бих могла. Добре, че завърших преди да родя  Laughing Flutter
Хоби с готвене - не мисля, че е удачно, защото може да ти загори произведението, докато се занимаваш с бебето  Whistling Grinning

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 17:18 от Natali_

# 22
  • Мнения: 1 262
Аз днес си купих платна и акрилни бои  newsm68 и много ми се рисува, но трябва да изчакам детето да не е около мен, за да мога да рисувам....  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 1 363
Аз чета докато кърмя. Сума книги прочетох през последните 5 месеца. Много ми се иска да рисувам, да плета, да шия гоблени и да готвя по-засукани неща, но наистина най-добре е да се измисли нещо, което да си готова да прекъснеш във всеки един момент, да не е свързано с опасни за детето предмети, защото все ще се върти покрай теб и да можеш да си разнасяш работите из стаята. Какво по-удобно от книгата!

# 24
  • София
  • Мнения: 613
Чудя се, как е възможно да следваш и да гледаш малко дете?! Трябва да има някой, който да гледа детето докато си на лекции. Аз имам дипломиране за подготвяне, изобщо не виждам как ще стане, ама като не го завърших, когато му беше времето, така ми се пада сега. Толкова ме е яд ма мен си и всеки път се ядосвам като се сетя, колко несериозно се отнесох към образованието си! Или по- скоро към вземането на диплома, защото на мен тая диплома кой знае дали някога ще ми върши работа.
Иначе хоби си имам- то, отсега нататък като хоби ще се явява, преди си ми беше основна работа- шиене на дрехи. Сега съм си прибрала малките машинки вкъщи и си пошивам чат-пат някоя поръчка.  Но като се роди бебето едва ли ще имам време. Четенето е ясно, то си е главно за удоволствие и приспиване.

# 25
  • Мнения: 9 903
С първото дете имах някакво свободно време, но сега с двете почти липсва. Не знам от къде го намирате толкова това време, освен през ноща.
да, нощем. А също когато големите са на училище, а малкият си взима следобеден сън. Сега с трите деца съм много по-активна, отколкото преди. Като ти харесва нещо и наистина искаш да го правиш - намираш начин. Просто вече имам достатъчно опит, за да се организирам добре.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 267
С първото дете имах някакво свободно време, но сега с двете почти липсва. Не знам от къде го намирате толкова това време, освен през ноща.
да, нощем. А също когато големите са на училище, а малкият си взима следобеден сън. Сега с трите деца съм много по-активна, отколкото преди. Като ти харесва нещо и наистина искаш да го правиш - намираш начин. Просто вече имам достатъчно опит, за да се организирам добре.

Нощем, нощем, ама аз така го закъсах за сън сега. Четенето за мен не е хоби, а нужда и изчетох сума ти книги сега с кърменето и лятото с разходките, докато спеше малката. Сега ми е по-трудно, крада си от съня. А време не винаги се намира. Аз искам курс да запиша сега, но просто не мога да го вместя още в семейното времепланиране - нямаме помощ, а мъж ми го няма 2 дена и през ноща. Следобедния сън на бебето е около час, та кое по-напред.

# 27
  • Мнения: 7
Уча език. Или по- скоро припомням такъв, че 10 години не се бях занимавала с него. През почивните дни ходя на уроци и тогава имам повече време и за учене. За щастие мъжът ми тогава почива и той се занимава с детето.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Моето хоби беше Дигитален скрапбукинг, и си рамкирвах снимки на децата постоянно, после през второто майчинство се появи фейсбук и ми отнемаше доста от свободното време. Но самото ровене и четене из форуми си отнема също доста време. Wink

# 29
  • Мнения: 46 508
Ми чудя се, не може ли? Грижите за домакинството с 2 деца не мога да ги определя като почивка. Иначе и на мен ми е хубаво да се забавляваме с тях, но грижите са си грижи, времето за забавление не ми стига. Ако имаш помощ в домакинството е друг въпрос, а ти да си отдадена само на децата.

Не всяка жена е поела изцяло домакинството. Предполага се, че има и още един възрастен вкъщи. Нейната работа са децата, но те все пак спят от време на време, занимават се и сами, ако е нощна птица и тогава има време. Варианти много.

Общи условия

Активация на акаунт