Кажете за храненето с пюре.

  • 1 008
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
мойто съкровище от вчера прояде и зеленчуково купено пюре.изяде цяло бурканче.но след два часа беше гладна като зверче.да й давам ли още половин бурканче или да я дохраня с мляко? 

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 09:42 от pandora

# 1
  • Мнения: 1 493
Колко месеца е ?

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Редно  е да  кажеш  на  каква възраст  е детето. Ако  за  първи  път  си  дала вчера  пюре, е  хубаво  да  започнеш  само с  няколко лъжички , като  постепенно  увеличаваш  количеството.  След  2 часа , можеш  да  дадеш  плодов  сок  или  мляко.

# 3
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Наистина ако е в период на захранване, детенце трябва да приеме първите няколко дни по няколко лъжички пюре. Може да е плакало от болки в коремчето, а не от глад. А после давай мляко, сокче...

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
мойто съкровище от вчера прояде и зеленчуково купено пюре.изяде цяло бурканче.но след два часа беше гладна като зверче.да й давам ли още половин бурканче или да я дохраня с мляко? 

като чета постинга ти, оставам с впечателние, че преди това си давала домашно зеленчуково, или греша???
Какво цяло бурканче изяде - от 125 гр. или от 190-200 гр.?
На колко месеца е детенцето? Това е много важно

# 5
малката е на 5 месеца без 3 дена.отдавна почнах с захранването с зел.пюре.бяхме на домашно приготвени,защото купешките не ги искаше.но вчера пробвах с едно на AM-AM и на нея и хареса изяде 190 гр,но след 2 часа огладния

Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 01:08 от Vivi

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
malkata e na 5 meseca bez 3 dena.otdavna po4nah s zahranvaneto s zel.pure.biahme na doma6no prigotveni,za6toto kupe6kite ne gi iska6e.no v4era probvah s edno na AM-AM i na neia i haresa iziade 190 gr,no sled 2 4asa ogladnia

Бях го писала някъде другаде,но сигурно не си го видяла.Пюретата "Ам-Ам"се изтеглят от пазара,защото са открили в тях опасни за децата съставки.НЕ ГИ КОПУВАЙТЕ!!!

# 7
  • Мнения: 1 555
А слагаш ли в пюрето допълнително  мляко??? Защо не пробваш, така мисля че детенце ще е доволно, а наистина може да плаче от това, че го боли коремчето, все пак едно е домашно друго е купено пюре,  нали ?  bouquet А иначе си давай на детенце толкова, колкото му се яде !

# 8
  • Мнения: 3 042
Rolling EyesМисля, че идно пюре от 190 гр е напълно достатъчно за бебче на вашата възраст. Обикновенно през 6м бебето яде ок 160мл храна на 1 хранене.
 ThinkingТи как разбра, че е гладна? newsm78 Да не е била жадна?
[/size]

# 9
за пюретата на АМ-АМ знам,но те са изтеглени от пазара-гръмна по медиите.
първото нещо,след като я нахраних,беше да си помисля,че може би е била жадна.но ако беше така,трябваше да изяде по-малко,а тя изпи 150гр(толково яде на едно хранене) и искаше още-та в крайна сметка изяде още 20гр

# 10
и нещо друго искам да попитам,мили мами-не е ли малко късно да го боли коремчето?

# 11
  • Мнения: 1 555
Миличка, по колко грама мляко и даваш ? ние сме по4ти на 5 м и моят вече не могат да го заситят 150мл , така че минахме на 180мл , а ина4е давай на детенце колкото искам, и щом е гладна след 190 гр зел пюре и дай мляко или сок

# 12
  • Мнения: 7 640
относно АМ-АМ вижте тук
за протокола- давам и от тях, и от Ганчев. Нямам параноя, писала съм вече, че и  вносните не са цвете, според мен.

Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 11:21 от PolarFox

# 13
  • Мнения: 983
И ние като ядем пюре/зеленчуково/ ни засища по малко, отколкото адаптето....странно, но е така. Когато й дам 170гр. адапте издържа до 4 часа, а когато яде зеленчуково /почти цяло бурканче - 200гр/ и след 3 часа е гладна. Joy

# 14
  • Мнения: 1 737
И ние като ядем пюре/зеленчуково/ ни засища по малко, отколкото адаптето....странно, но е така. Когато й дам 170гр. адапте издържа до 4 часа, а когато яде зеленчуково /почти цяло бурканче - 200гр/ и след 3 часа е гладна. Joy

Естествено, че ще се засища по-малко, зеленчуците са много по нискокалорични и се усвояват много по-бързо!
Давайте им мляко след зеленчуковото пюре да си дояждат, щом са гладни децата.

# 15
  • Мнения: 46 434
Дъщеря ми в началото въобще не приемаше пюрето като храна, веднага след като ометеше 200 гр. пюре си искаше и млякото 180 мл., затова започнах да давам по половин доза от двете и постепенно замени млякото с твърда храна.

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мисля, че това количество е нормално за вашата възраст; ако наистина е гладна, давай мляко след това.
А аз слагах АМ в пюрето и нямах проблеми.
 Peace

# 17
Ние сме на 9 месеца и вече ядем от кухнята но, когато бяхме на вашата възраст и малката огладняваше по-бързо когато ядеше заленчуково пюре затова след пюрето и давах и плодове или плодово пюре по този начин издържаше до следващото хранене. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 15 198
Моите зеленчукови пюрета винаги са съдържали мляко (кърма, после-адаптирано). Засищаха го.

# 19
  • Мнения: 1 410
Прибавяй адапте към пюрето и така ще заситиш детето.

# 20
  • Мнения: 2 407
190- 200 грама са достатъчни.Дай му сокче или вода!

# 21
  • Мнения: 7 640
190- 200 грама са достатъчни.Дай му сокче или вода!
напълно! ако не са и в повече

Общи условия

Активация на акаунт