?Въпроси всякакви?

  • 5 263 510
  • 96 496
  •   4
Отговори
# 72 975
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
От време на време една-две дрехи от пералнята ми излизат целите на тъмносиви петна. Като фиксирани са и не се махат с нищо след това. Все едно нещо тъмно е пуснало и ги е боядисало, но не е това, защото се е случвало и при бялото. Каква може да е причината според вас ? Някакво решение ?

# 72 976
  • Мнения: X
Да пуснеш една пералня на 95 градуса с препарат за перални освен?Гуменото уплътнение почисти хубаво,има го на инструкциите на препарата Wink

# 72 977
  • Мнения: 10 051
Gigito, виж коментарите в ТАЗИ тема.
Може и да ти е от полза.

# 72 978
  • Мнения: 9 196
Пробвай с обезмаслител или белина за бели/цветни дрехи. Мазното става сиво на бели тениски понякога.

# 72 979
  • Мнения: 579
Запазих една вила преди около 2 месеца, за лятото. Преведох им капаро, нищо не са ми фактурирали, не сме имали договор, писмено потвърждение или нещо от сорта. Сега обаче ми се налага да отменя резервацията и се притеснявам, че може да не ми възстановят капарото. Нищо не сме говорили по този въпрос, когато я правих.
Та, има ли някъде изрично посочен срок за възстановяване на предварително платена сума, или такъв, който да защитава мен, в случай, че не пожелаят да ми възстановят сумата? До датата на настаняване има още 3 месеца.


Ако страната, която е дала капаро не изпълни задължението си, то другата страна е в пълното си право да не пожелае да Ви възстанови сумата. И точно това е идеята на капарото, а именно за да не е собственикът капо Ви взима тези пари с идеята, че Вие ще си изпълните задължението. Но историята познава и случай на човечни хора, които влизат в положението на човек и връщат капаро, дори и седмица преди началната дата на резервацията. Вижте чл. 93 от ЗЗД. Може и да има вратичка, която би Ви позволила да си възстановите капарото.

# 72 980
  • Мнения: 5 994
Sea5, хотелите позволяват връщане на 100% капаро, ако анулираш еди колко си дни преди настаняване. По тази логика би трябвало и с тези вили да няма проблем, но..
И понеже никакъв документ не получих за плащането си, не знам дали няма да възникнат проблеми.

# 72 981
  • Мнения: 579
Sea5, хотелите позволяват връщане на 100% капаро, ако анулираш еди колко си дни преди настаняване. По тази логика би трябвало и с тези вили да няма проблем, но..
И понеже никакъв документ не получих за плащането си, не знам дали няма да възникнат проблеми.

Аз не знам да има такава наредба, с която хотелиерите са задължени да върнат капарото в определен срок, освен ако самата политика не им е такава. Строго индивидуално е това с хотелите, веднага мога да посоча хотел, който не връща капаро и в условията за резервация това е дебело подчертано. Става въпрос за оборотен хотел в един от морските ни курорти, т.е. там винаги може да се запълни изгубеното място с нечий друг наемател, но такава е политиката на самия хотел и  законът е всеобщ, затова най-добре звъннете и попитайте наемодателя. Може и излишно да се тревожите в момента, т.е. човекът може да се съгласи да Ви върне парите.

# 72 982
  • Мнения: 35 106
Ако отида в счетоводна къща дали ще ми попълнят данъчна декларация вместо мен и има ли опция да я подадат вместо мен?

# 72 983
  • Мнения: 39 232
Какво стана с избягалите затворници?

# 72 984
  • Мнения: 556
Какво стана с избягалите затворници?

Издирват ги още, май Rolling Eyes

# 72 985
  • Мнения: 39 232
Ай, ето защо нищо не казват вече по новините.

# 72 986
  • Мнения: 9 196
Ами ако някоя чистачка не ги заклещи някъде, сами няма да се върнат.

# 72 987
  • Мнения: X
Ще ги хванат...За...Simple Smile

# 72 988
  • София
  • Мнения: 11 688
Joy Joy............. за пистолета  Mr. Green

# 72 989
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Ако отида в счетоводна къща дали ще ми попълнят данъчна декларация вместо мен и има ли опция да я подадат вместо мен?
Да и на двата въпроса, но ще им трябва пълномощно за второто.

Общи условия

Активация на акаунт