Любими храни на 4-6 годишните

  • 2 037
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Дойде ред и аз да се оплача. Не яде Confused Почти никак. Прави разни физиономии и обявява, че не обичала това, че онова било гадно... Никога не е била от ящните и винаги буквално гащите й са падали, ама сега вече е прекаленно. На принципа съм, че рядко има разболяло се дете от недохранване, но пък от преяждане има много. Не насилвам, не моля... Яденето е удоволствие, а за хубавите неща не се моли. Да, ама не - почнах да се притеснявам. Количествата дето ги яде са като за мравка. Не иска и сладко - нещо дето не е било до сега. От няколко дни е на саностол - нищо. Започнах да се чудя с какво да я "изкуша". Оказа се, че има малко нещо, които казва, че обича, но не винаги яде - леща, риба, мляко, броколи, филия с масло и чубрица и безспорния фаворит - нескуик.. Казвайте сега какво обичат наборите да се пробвам Wink. Обаче само полезни  неща, моля Grinning

# 1
  • Мнения: 1 809
 И моят син напоследак започна да се цупи на много неща SadИска да яде само слата от зеле,филия с фастъчено масло,и Нескуик...естествено..Изведнъж се оказа,че не обичал пиле,риба,домати,сирене....Не знам какво яде в градината,въпреки че той твърди че всичко си изяждал newsm78в къщи рови из чинията,хапва съвсем малко и това е... SadИначе задължително търси нещо сладко за десерт,неща като вафли,тортички...Отказва да яде и плодове...изобщо ...трудна работа.И аз се чудя вече какво да му приготвям,за да се храни по-пълноценно newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Какво обича - нескуик, мразя го и редовно 'забравям' да купя. Сандвич запечен с кашкавал го замества в закуската. От нормалната храна слава Богу яде супи - 'топчена' и пилешка, таратор. Яде риба, пилешко месо, свински пържоли, боб, леща, картофи. Пие много чай и студено прясно мляко, сирене и кисело мляко не кусва. Обича всички плодове и единствено краставицата от зеленчуците. От сладките неща яде сладолед и шоколад, торти-сладкиши-бисквити-вафли и т.н. не.
На 4г7м е, 112см 18 кг. Количествата които изяжда са като при вас, често се случва вечерята и да е само прясно мляко. В градината има малко неща които не яде за разлика от у дома, все не съм сготвила нещото както било там. Crossing Arms
Обаче докато е здрава и си ходи редовно в тоалетната няма да се притеснявам. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 821
При Вики безспорния фаворит са спагетите  Wink, но много обича и пица, сандвичи, гювечета, омлети, кренвирши под всякаква форма  Crazy , кюфтета, мусака, боб ... за това се сещам сега  Wink.

# 4
  • Мнения: 7 474
Любимо ни е супа от кус кус с мляко и сирене, пица, сандвич с кашкавал, кренвирши,картофена пюре, супи всякакви със сирене....... Проблем ни е напоследък, че не иска да дъвче месото ooooh!

# 5
  • Мнения: 533
 В градината има малко неща които не яде за разлика от у дома, все не съм сготвила нещото както било там. Crossing Arms
Обаче докато е здрава и си ходи редовно в тоалетната няма да се притеснявам. Simple Smile
Цитат

И при моята дъщеря положението е същото. Често в къщи за вечеря и правя хамбургер и слагам краставица, домат, зеле и така ги яде, иначе на салата "не ги обичала"  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Любими силно казано, но предпочита безмесни неща.
 Ако един път яде нещо с удоволствие, друг път не иска да го опита.

 Сега фаворит - Нескуик - за закуска, обяд, вечеря(и аз започнах да го "забравям" при пазаруване).
 Пици(без меса), спагети(пак без месо), леща(ако е сготвена като в детската -т.е. рядка), боб, сандвичи(Макдоналдс), кюфтета(но само ако ги е правила майка ми)и разбира се чипсове и шоколад(а него въобще не трябва да го яде).

 Супи и кисело мляко не яде.
 Както се вижда яде повече "боклуци", но предпочитам да хапне нещо такова от колкото нищо.
 Напоследък най-много ме  ядосва това, че не иска да опита никакво месо и дори риба отказва(а преди си хапваше с удоволствие).
 Но дори това което яде е в минимални количества - и после започва да я "боли" корема да й "става лошо" ит.н. само и само да не яде.
 

# 7
  • София
  • Мнения: 2 431
Пържени картофки, супа топчета, пържолка на скара, грейпфрут, преди обичаше и мандарини, но ги яде 1 месец нон стоп и май им се насити, сега не ги иска, банан, краставица, домат, намазана филия с шарена сол. Но най-вече заплахата, че ще му спра детското, ако не си изяде яденето. Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси за идеите Grinning сега започвам да си правя "седмично меню"
Да, забравих кремвиршити - и ние ги ядем доброволно. А това "боли ме коремчето" и "лошо ми е" ми е също познато...
Ще взема да се пробвам с фастъчено масло, но ще го размеся с мед. не се бях сещала. Заинтригува ме и супата от кус-кус мляко и сирене. Как става точно? Сварява се в малко вода кус-куса, добавя се мляко и натрошено силене или....
Ситех се, че като по-малка обичаше и каша пиле, но с този птичи грип няма да се пробвам точно сега. Супи и каши от коприва и спанак също хапва понякога.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Лекси, аз фъстъченото масло в БГ бих го прескочила (не съм срещала такова, в което да няма добавено хидрогенирано масло). Но пък сусамовият тахан е добра алтернатива (много богат на калций и полезни мазнини и т.н), а разбъркан с мед е чудесен.
А как сте с плодовете? Ако не обича да яде плодовете отделно, плодовите шейкове могат да й се харесат (комбинациите с банан и по-свеж плод са убийствени).

# 10
  • Мнения: 7 474
Супата от кус кус:
Сварявам кус-кус във вода, изцеждам, сипвам мляко(като за мляко с ориз- на око),малко сол и щипка захар -да кипне. Добавям малко масло, ако имам. Преди ядене го стоплям и настъргвам сирене( може и направо в тенджерата, но като поистене, за да не се пресече млякото).  Правиха го в детската кухня и е много вкусно и лесно.

# 11
  • Мнения: 535
И аз имам същия проблем с дъщеря ми,постоянно неодобрява храната,която и давам.Като бебе нямахме никакви проблеми с яденето.Явно в тази възраст децата се променят и проявяват капризи към всичко.Ядосваме факта,че отказва да яде сготвено,но отвори ли хладилника се хвърля на всичко от сорта на филета,салами,а да не говорим за чипсове,солети и шоколад.Накрая се принудих да крия подобни искушения от нея с надеждата,че ще започне да се храни нормално,но-Уви!  

# 12
  • Мнения: 2 556
Синът ми май е някакво изключение, защото яде всичко. В интерес на истината обаче у нас никога няма кренвирши, чипсове, колбаси, майонеза, снаксове. Никой не ги яде и никой не ги купува, няма как да яде и той съответно. Общо взето от джънк фуда е фен само на готовите спагети Choice - с варене по 3 мин. Случвало ми се е да откаже вечерята и да иска да му ги правя тях  Crazy Много обича леща, пилешко месо, гъбена супа, броколи, обикновени и картофени кюфтета. Обича много и всякакви плодове (за разлика от мен). Яде банани, киви, ябълки или портокали всеки ден, което много ме радва. Даже ако забравя да му предложа, сам пита.

Много обича кисело мляко с бисквити и мед, а също и фиде или кус-кус с прясно мляко.

Нескуик не близва, откакто баща му му обясни, че не е здравословен  Mr. Green По същата причина не яде и шоколад (това вече ме изумява, ама...факт) Единствено го яде в шоколадовите яйца и мечета, но там знаете, че е по 10 гр. сигурно... Да уточня, че шоколад и сладкиши у нас винаги има заради мен  Embarassed, но той изобщо не ги иска.  #Crazy

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 13:06 от Tess

# 13
  • Мнения: 487
В къщи имаме същия проблем.  Дори когато попитам какво все пак обича, вече ми се казва, че няма такова нещо.
Какво правя аз..ами примирих се, че огладнява винаги малко след като съм дигнала масата и гледам в момента в който каже, че е гладен да имам нещо под ръка.
всякъкъв вид манжди не се ядат. Супи също /с изключение на тази с кус куса и то не винаги/.
Обикновенно с какво го съблазнявам...за нас правя големи кюфтета, но за него задължително много дребни, ще рече мини кюфтенца с краставичка и домати, красиво подредени наоколо, пържолки ..по същия начин, хапки - хляб+саламче + кашкавал на хапки и забучени с клечка за зъби, грахамови хлебчета /колкото по-малки, толкова по-добре/ срязани напречно и плънка по желание на юнака, спагети, като за целта запретваме ръкави и го оставям да си воюва с тях на воля, банички /малки естествено/, милинки /също възможно най-дребни/..предполагам вече си наясно, че при нас всичко е в по-малки размери от обичайните, не е готвено на манджа и задължително добре оформено в чинията #2gunfire..не ме питайте как издържам.
И ако и това не помогне..винаги имаме Нескуик и мляко Grinning

# 14
  • Мнения: 137
Мойто 4годишно безотказно яде само кисело млеко, ненамазана филия хляб, листа зелена салата, моркови. За всичко друго имаме големи спорове и полемики. Аз много държа на супите и тъпо и упорито продължавам да ги готвя всеки ден и да го карам да ми ги яде Simple Smile Щом ги пропуснем за ден два и му се запича стомаха. Зеленчуци, освен изброените, не яде. От плодовете само червени ябълки.
Може да се каже че яде супа топчета, супа от спанак с ориз, зеленчукова супа / слагам всичко броколи, брюкселско зеле, моркови, лук, праз, зелен боб, каквто има/ като се свари я пасирам да не си личи какво има вътре, щотото иначе започва да мрънка 'това го махни, това не го искам и от супата изяжда водата', като пасирам слагам фиде и масло и готово Simple Smile като пита какво има вътре "картофи".
Иначе хапва кюфтета, кебапчета, пържоли, кремвирши, риба, печено пиле, пържени/печени картофи, маслини, но зависи от настроението, понякога се тъпче, понякога не ги иска.

Най-големия ми проблем е че не иска да яде сам супите, ако искам да я изяде, трябва да го храня.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт