Как приготвяте плодовите сокове?

  • 4 606
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Аз го цедях през марля,за да стане чист сок,защото доколкото знам е още малко детенцето за да пие по-гъст сок като нектар.

Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 01:40 от Мимис

# 16
  • София
  • Мнения: 15 219
Цедях ги със сокоизтисквачката и след това прецеждах през стерилна марля.Оставаше си бистър сок.
И аз така, само че не с марля, а с тензух, и не стерилен, а изпран  Laughing

# 17
в началото в сокоистисквачката и после през пласмасова цедка и я стерилизирах в разтвора.сега плодовете ги давам настъргани

# 18
  • Мнения: 30
Здравейте, някой може ли да ми препоръча конкретна марка сокоизтисквачка, която прави бистър сок, а не нектар? Моята е на Solac, но не съм доволна, а да не говорим, че от отпадъците може да се доизтиска през марля още толкоз сок колкото е излязъл...

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Моята е Филипс-за твърди плодове. От отпадъците не можеш да изцедиш нито капчица. Определено не прави нектар, а сок, но все пак в него има забележими частички от плода и затова се налагаше в началото да го прецеждам. След като ваведох пюретата престанах да прецеждам сока.

# 20
  • Мнения: 1 410
аз съм използвала единствено марли-в аптеките има стерилни марли.настъргваш плода на изварено ренде,изтискваш през двойна марля и сокчето готово.ако искаш после изваряваш марлята и така я ползваш многократно

И аз така правех, а сега си купувам сокчета, защото увеличи количеството, а и са по разнообразни.

# 21
  • Мнения: 2 407
Със сокоизтисквачка, но повече купувам. Пробвах с марля ,но не ми беше удобно!

# 22
  • Мнения: 139
Със сокоизтисквачка.На шишето има приставка с дупки и ситните частици от плода остават в шишето,без никакви марли.Това беше докато беше малък,а сега направо си гризка целият плод! newsm26 

# 23
  • Мнения: 445
В началото като захраних с марля, защото количеството беше малко и не си струваше да цапам робота си. След 4-5 месец като се увеличи и количеството започнах да ползвам робота си Мулинекс и съм много доволна.

# 24
  • Мнения: 505
Абе и аз г правя с марля и даже прецеждам два пъти защото като останат парченца и после започватедни колики..... Shocked

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
С тензух... И един ден като не го открих, незнайно защо и се чудех с какво използвах чорапогащник - изпрах го естествено няколко пъти - но не стерилизирам.

# 26
  • Мнения: 2 952
Аз настъргвам на ситно плодчетата и после  слагам в ситна цедка , натискам с лъжичката и си излиза сокче, бистричко.Ситна цедна оба4е , после лесно се  мие също.ЦЕДКА  Peace

# 27
аз използвам нови носни кърпи,сменям ги всеки месец горе долу,след като направя сока ги изпирам на чешмата с гореща вода,до 4 месец го правех само със стерилни марли от аптеката,опаковани по една за всеки ден

Общи условия

Активация на акаунт