Моля за съвет.....

  • 802
  • 7
  •   1
Отговори
Вече от няколко дни на сина ми(3г.) не мога да му сваля температурата с нищо,и въпроса е че не я вдига вечер ами само през деня и е много висока,нощем няма.Поддържа около и над 38,водих го при педиатър,пие антибиотик зщото е и с ангина,но мисля че все би трябвало да спада тази темп.Моля ви дайте ми някакъв съвет защото вече от паника нз какво да правя.Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 1 032
Явно ще трябва да отидете и на друг лекар, защото не може да има постоянна температура без причина. Иначе докато си пие лекарствата детенце, можеш да му даваш сока от компот от малини. Когато аз съм била малка това е било безотказното лекарство за висока температура.

# 2
Пробвам веднага и това.Благодаря ти мила!

# 3
  • Мнения: 967
Щом поддържа висока Т значи някъде в организма има възпаление. В такива случаи наистина се пие антибиотик, който до 24ч. след първата доза започва да действа и намалява Т. След като детето продължава да поддържа висока Т въпреки, че пие антибиотик значи не пие правилния антибиотик, т.е. инфекцията, която има продължава да се развива и не севлияе от лечението. Съветвам те да направите кръвна картина и тя ще покажеточно какво му е на детето и какво лечение трябва да се предприеме. отиди пак на лекар и настоявай за изследване! А иначе висока Т при дечица се сваля най-ефикасно с Нурофен, но важно е не просто да се свали Т, а да се открие причината за това състоние - така, че води го на лекар.

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Хубаво е все пак да се консултираш с др. лекар. А за температура която не пада, знам следното слагаш му крачетата в топла вода със морска сол, а на челото кърпа потопена в студена вода и оцет. Няма грешка, аз само така успявам да смъкна температура. Бързо оздравяване ви желая!

# 5
  • Мнения: 3 042
[quote author=Nellie link=topic=76228.msg1317407#msg1317407 date=11400124 А иначе висока Т при дечица се сваля най-ефикасно с Нурофен, но важно е не просто да се свали Т, а да се открие причината за това състоние - така, че води го на лекар.
Цитат

PeaceИ аз мисля така.
[/size][/color]

# 6
  • Мнения: 1 586
Може и да е някоя шарка и антибиотикът да подтиска избиването на обрива... Или просто да е някое вирусно заболяване, на което антибиотикът не действа....

# 7
  • Мнения: 326
Опитай с хомеопатия

Общи условия

Активация на акаунт