Захранване на гладно бебе

  • 1 764
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте. Аз имам един такъв въпрос и се надявам вие, по-опитните да помогнете.
Сега по колко трябва да изяждат бебетата на АМ. Малкият си яде 6 пъти по 170 мл., рядко 5 пъти, когато спи до по-късно. Обаче тия 170 мл. ги изцоква за минута-две и реве. Май не му стига вече. Имам чувството, че не мога да го заситя само с АМ, та май ще захраня в 4ти месец.
Мислех да пробвам мляко за гладни бебета, ама поръчах бая кутии от обикновения Хип, та не ми се купува и друго. А и освен това не ми се ще да сменям това, понеже не сме имали проблеми. А педиатърката каза да не увеличавам дозата. А той е на тази вече 2-3 седмици.
Какво ще ме посъветвате?
И да добава, качва си съвсем нормално. Първият и вторият месец около килограм, третият 800-900 гр. Сега е около 6800 гр.

# 1
  • Мнения: 1 334
170 мл не е ли страшно много за 3 месечно бебе?
Бебето не плаче винаги от глад.Много често бебето има колики и "бърка" това с глад.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 131
Той е почти на 4.
Правя 150 вода с 5 лъжички мляко.
Пък и вече го познавам кога е гладен. Колики отдавна няма.

# 3
  • Мнения: 911
Синът ми е хранен с АМ НАН ХА - 3ти, 4-ти месец - 180мл. вода +6мер.лъж. мляко 6 пъти...
180мл. започна да пие към края на 3месец.
На 4м. е бил по-малко кг., 6800 гр. беше на 5м.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 131
А кога го захрани?
Да пробвам да увелича освен?

# 5
  • Мнения: 911
А кога го захрани?
Да пробвам да увелича освен?

С какво АД мляко го храниш?

# 6
  • София
  • Мнения: 8 131
Хип комбиотик. Поръчвам от Англия.

# 7
  • Мнения: 911
Хип комбиотик. Поръчвам от Англия.

Според Хранителната му таблица, колко е количеството за едно хранене?

# 8
  • София
  • Мнения: 8 131
За сега вече пише 180 вода с 6 лъжички мляко. Обаче ми се виждат ужасно много. А и педиатърката каза да не увеличавам.

# 9
  • Мнения: 911
За сега вече пише 180 вода с 6 лъжички мляко. Обаче ми се виждат ужасно много. А и педиатърката каза да не увеличавам.

А педиатърката какво мисли за захранването? Познавам мама с едро бебе, което пие по-повече мляко отколко е дадено по таблиците.
В момента след като явно има нужда от повече мляко, защо трябва да се мъчи бебока. Таблицата е ориентировъчна.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 131
Тя препоръча такова от 4 месец със зеленчуково пюре, не с каша, за да не качва много.
На мен обаче ми се искаше да изчакам 5ти.

# 11
  • Мнения: 911
Тя препоръча такова от 4 месец със зеленчуково пюре, не с каша, за да не качва много.
На мен обаче ми се искаше да изчакам 5ти.

Изчакай за захранването, ако искаш увеличи млякото. Разрових се в записките: на 4м. - 180мл. на около 4 часа. 8ч., 12ч., 16ч., 19.30ч. и 23ч.
На 3м. синът ми е бил 6кг., а на 4м. - 6500гр.

Здраве за бебечето, за теб и близките ти.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 131
Благидаря ти! Подобно.

# 13
  • Мнения: 2 850
 Бебето ми е на три месеца и половина, пием 5 пъти на ден по 180мл. И на мен ми се струва много, но на млякото си пише, че за бебета 6-7кг се пие по 210мл 5пъти дневно. Е, според Аптамил тези кила са на 5месечните, а моета сега е 6, 500кг, но ще й давам толкова и без това си ляга рано- към 19ч и става в 7 сутринта, гладна е и не й стига по-малко от 180мл.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 131
Такава голяма пауза ли прави?
Моят бебок спи от 23,30 до към 9.

Общи условия

Активация на акаунт