Пощенските услуги в страните

  • 2 706
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 371
Когато дойдох преди доста години в Холандия, пощите бяха безупречни. Особено като ги сравнявах с нашите в Бг. От 3-4 г насам обаче всичко се промени. Преди тук ако пуснеш писмо до 17 часа, се получаваше на другия ден. Вече нищо не е като преди. Мъжът ми получи писмо с 22 дни закъснение/в рамките на Холандия, която е с размера на  носна кърпичка /. Коледните ни картички ''валяха'' до скоро Crazy
Сега пращам картичка на приятелка в Германия, която има рожден ден след 2 седмици, да видим дали няма да я получи за Великден Laughing

Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 3 241
По-голяма част от писмата за страната се получават на следващия ден.
Не виждам да има особено забавяне в последно време.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Ами.... за руските пощи какво да кажа...
Миналата година получих коледната си картичка от една приятелка по Великден. Laughing Съвсем сериозно, април я получих.
Честитката за раждането на сина ми я получих след НГ, а той се роди в началото на ноември.
Пратките от разни интернет магазини ги получавам с около 1-1.5 месеца закъснение, като транспортирането от чужбина до Русия отнема максимум 4 дни (проследявам ги).
Да не ме обвините в тенденциозност, съвсем реални факти споделям.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 298
Аз, засега съм много доволна от пощите.
Редовно ги използваме и особено на територията на Холандия,
всичко пристига много бързо.

За България също изпращам, дори и колети, понякога наистина  се бавят,
но не знам в кой е грешката. newsm78

# 4
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз съм сменила 3 адреса до сега и е имало разлики в зависимост от местоживеенето. Т.е. някои клонове работят по-добре от други. Сега получавам с един-два дни закъснение в сравнение с миналия си адрес, но когато пращам, получателят си получава пратката много бързо (т.е. разликата е само при получаване, при изпращане от моя страна - няма проблеми).
До България се е случвало не веднъж да пусна малка пратка с обикновена поща в неделя и да я получат в четвъртък-петък. С експресна  - сега по Коледа пратих в четвъртък, на някои доставиха в събота (като това е доплатена услуга), на други по-късно... явно и там си зависи от клона...
За Израел пиша.

# 5
  • Мнения: 1 545
Италия - препоръчаните и пратките / колетите рядко имат проблем. Обикновенните има да ги чакаш.... Най-големия проблем са самите пощаджии. И пощенските продукти, които са безброй, но поискаш ли ги, хич ги няма. Аз лично обикновенни писма ит години не съм пращала, даже и картички. Сори, много съм се дигитализирала явно.

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 17:19 от dessita

# 6
  • Nederland
  • Мнения: 856
Аз също съм доволна от холандските пощи, за мен са перфектни. В рамките на страната всички пратки и писма си пристигат на следващия ден. От и за БГ пакетите ми са пътували максимум 1 седмица. Единственото неудобство за някои е може би това,че в понеделник не се разнася поща.
Може би проблема при вас е в самите пощаджии.
 

# 7
  • Мнения: 4 300
При мен ( Виена) положението е тука има-тука нема. Когато нещата работят ( в 3 от 5 случая да кажем) ^писмата и пратките си идват навреме, нямам оплаквания. В останалите два обаче просто надминават всякаква фантазия- губили са се писма, които не вярвах, че жив човек може да си позволи да загуби, откраднаха пощенската количка на пощаджията, заради което мен! ме викаха в полицията ( да ни съобщят, че пакетът ни е бил откраднат, само дето това не го пишеше в полицейското писмо, беше много лаконично и ме приканваше да се явя във връзка с пратка едикояси Shocked ), редовно не получавам известие, че нещо ме чака в пощата, връщат го на изпращача и т.н.
Върхът обаче на личните ми преживявания беше когато трябваше да получа един плик с два залепени баркода ( грешка на изпращача предполагам). Понеже има две марки/ два кода ми бяха пратили две известия, писмото обаче е само едно. Един час висях в пощата докато разплетат драмата- и в крайна сметка аз забелязах, че има два баркода и им казах. Не ми повярваха много, защото копираха второто известие, записаха ми телефона и ми обещаха да ми се обадят щом намерят "второто" писмо  Laughing

# 8
  • T"A
  • Мнения: 2 515
При нас най-големият гаф беше, че размениха лепенките с адресите на 2 малки пакета и този за София пристигна в Бургас, а този за Бургас - в София. Много им бях ядосана, все пак това са различни градове, не 2 съседни сгради да си разменят хората колетите на ръка...  Rolling Eyes
Иначе не спирам да се чудя как пращат дори лични документи с обикновена поща. Напр. лична карта, международен паспорт, кредитна карта - всичко слагат в пощенската кутия, която е и отвън обикновено.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 635
При мен ( Виена) положението е тука има-тука нема.

Оуу, значи да не се надявам да ми пристигне писъмцето. Тамън пратих едно препоръчано до Виена.

При нас (Румъния) е 50:50. Имам успешно получени в БГ картички и писма и още толкова неполучени. Към нас нещата идват със същия успех горе-долу. Не знам обаче къде е проблема в БГ или в Румъния... или и в двете. Laughing

# 10
  • Мнения: 14 617
Реве ми се!Особено след поста на милинка...doiche post  #Cussing outза чий са пратили писмо за Б-я през Русия?!По тракинг номера излиза,че е там-разпределение за Б-я.Сега кой знае колко време ще го разпределят.Някакви идеи как да се разбутат нещата?Не съм в Германия,подателя е тромав и се чудя как да го сръчкам да бута нещата и от там.Нямам му никакво доверие дали нещо ще направи изобщо.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 990
Силвърстоун, ако имаш трекинг кода, проверявай на сайта на руските пощи. Ако искаш, мога да ти пратя линк. Дано да няма препращане от един руски град в друг, защото това отнема седмици.
А щом са стигнали до Руски пощи, просто не виждам как могат да бъдат пришпорени. Дано твоят случай е изключение от общото правило. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 14 617
Милинка много ти благодаря за предложението!  bouquet
Не се налага за моя радост.Вчера много се притесних понеже става въпрос за срокове и документи.След поста ми тук пришпорих да звънят на немеца.За мое учудване веднага се вдигнал до пощата и там казали,че писмото токущо е пристигнало в Б-я.И аз проверих,така е.Още е в разпределителен център,но ми е по-спокойно.Мн. се радвам ,че съм изключение.Голяма драма беше.Може пък руските пощи да станат по-сериозни и точни.Иначе и аз забелязвам влошаване на услугите повсеместно в сравнение с преди десетина години.Работещи в бг пощи са ми споделяли,че им се губят лични пратки в зап.Европа и Канада.

# 13
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 760
Лично мнение, зависи от пощальонът облсужващ съответния район
1. В Канадане ми признаха личния адрес ( след като беше копиран от шофьорската ми книжка), пощенския служител писал, че такъв адрес не съществува. Интересно как ли ми донесе писмото за дължимите данъци на същия несъществуваш според него адрес.
2. В сащ докато живеехме на квартира пощенския служител на схвана че не живея в пощенската кутия, а вратата на апартамента е на 2о м от кутията.
Където живеем сега няма никакъв проблем. Дори като вали дъжд и пакета е по-голям от пощенската кутия ми го слагат в торбичка и ми го носят в къщи.
3. За служителите на УСПС в САЩ разлика между Варна и Кипър не съществува. Обаждам се и казвам, че има проблем с доставката, те с бодър глас ми казват, а госпожо то е доставено. Да, доставено в Кипър, не в България.Е след 1 месец висене на тел ми издириха къде са доставили колета в Кипър и го препратиха до Варна

# 14
  • Мнения: 945
Канада - никакъв проблем с пощите досега. Изпращат по пощата документи, чекове, всякаква важна информация - винаги всичко е ок. Peace В началото ми беше много чудно как ще ми изпратят по пощата permanent resident card, Health Card и други от сорта, но всичко се получи в определения срок.
Нямам оплаквания.
Само дето изпращането на пратки извън страната е доста скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт