Спрени от продажба детски пюрета на ”Ганчев”

  • 1 107
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 584
http://www.dir.bg/LISTS/DNESNEW_DIR_MIDDLE_BOTTOM/news_946697.php

вече не знам какви пюрета да купувам newsm78

# 1
  • Мнения: 1 258
след като не са вредни за здравето,защо са спрени от производство??
много ме ядосват такива половинчати статии,от които не става ясно нищо.Звучи ми като да позлословим срещу производителя,ама той нищо лошо не е направил.

# 2
  • Мнения: 2 040
И аз неразбрах защо ги спират и какво общо има пратката пюрета с технологията им по принцип, ама карай да е весело  Laughing
Нека ги махат, да проверяват във всички цехове за производство на детски храни и при най- малката нередност, да ги махат, да ги санкционират отвсякъде ... без прошка ... а не да им отпуснат юздата и те да си правят каквото си искат с храната, която все пак ядат деца ...
Колко майки тук във форума са намирали кви ли не боклуци в пюретата ... ами ние не ги даваме на прасетата все пак ...  Sick

# 3
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Сега след като излизат такива данни да ви кажа какво става аз като човек имащ отношение към това .
През м.октомври мин. година от ХЕИ дойдоха на проверка в магазина ми и взеха за проба за нитрати, ботулин и незнам си още какво от всички продавани марки пюрета.Те включват и Ам-ам, и Ганчев и Хип. Резултатите се пращат по пощата на адреса на търговеца. До тук добре обаче, резултати от изследванията и пробите все още нямам никакъв #2gunfire #2gunfire #2gunfire. Разходите за пробите са за моя сметка. След това като избухнаха тези нитратни пюрета никой не дойде или поне не се обади да каже и пита какво продаваме всъщност. Складовете на едро и до сега си продават Ябълки с моркови на Ганчев и Зеленчуково асорти и морков и картоф на Ам-ам. Ганчев произвежда на партиди и всичките му пюрета са с такъв срок от серията която е негодна.
Защо тези от ХЕИ, РИОКОЗ и ДВСК не си свършат работата на място в консервните заводи а когато вече са се изяли и са в магазините опасните храни се оказва че има "уж" някакъв контрол. Ми че то моркови има в почти всяко Ганчево пюре #Crazy #Crazy #Crazy Сертификат за годност на пюретата се издава като хвърчаща бележка и е за всяка партида уж но не съвсем. Съжалявам че нямам възможност да постна такива сертификати тук а и силно се съмнявам че въобще се правят тестове за годност на всички партиди произведени пюрета.
Това са нашите деца все пак и смятам че не са опитни зайци и поле за експерименти.

# 4
  • Мнения: 30
И аз съм възмутена от тази ситуация!!! Човек вече съвсем не знае с какво да храни бебето си...тези храни трябва да подлежат на най-строг контрол, а то какво?! А вносните са толкоз скъпи, че просто финансово не може да се издържи да се купуват само от тях, а и ако си готвиш сам пак не си сигурен в продуктите, които купуваш от пазара! То какво излиза, трябва да си имаш и частно селско стопанство....

# 5
Складовете на едро и до сега си продават Ябълки с моркови на Ганчев и Зеленчуково асорти и морков и картоф на Ам-ам.
.................
Ми че то моркови има в почти всяко Ганчево пюре #Crazy #Crazy #Crazy
..................
Вчера отидох да купувам пюрета на Ганчев. Накупих си, обаче не всичко, каквото исках - нямаше "Ябълки и моркови", а аз търсех от тях, защото ги смесвам с картоф и така ги давам на малчо. Естествено, нямах идея, че има някакъв проблем... Та мисълта ми е, че май са ги извзели вече - аз пазарувам от складове, а и в двата, в които проверих, нямаше такива пюрета.

И още нещо - не става въпрос за морковите този път (те бяха проблем на Ам-Ам, по-точно пюрето "Моркови"). Имало проблем с технологията на производството на този вид пюре. Макар че по какво тази технология се различава от технологията на "Ябълки и сливи" или "Тиква и моркови" newsm78

Според мен е най-добре да даваме друга марка пюре - ако имаме финансовата възможност... Аз се чудя какво да правя Thinking

Кога най-после ще има истински контрол на детските храни в тази държава?!

# 6
  • Мнения: 87
защо не минете на АМ-АМ?аз никога не съм харесвала ГАНЧЕВ.. Thinking

# 7
  • Мнения: 30
защо не минете на АМ-АМ?аз никога не съм харесвала ГАНЧЕВ.. Thinking
Ами нали преди време и с Ам-Ам имаше проблеми - изтеглиха партида, в която имаше високо съдържание на нитрати.... newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Хайде да направим консолидация и като майки да дадем повече общественост на тези неща. Всеки месец ни плашат с нещо: пюрета, млека, минерални води!

# 9
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ми, аз имам ябълки с моркови ако искаш? newsm78 Laughing За всеки случай погледнах срока на моята партида от въпросното пюре и е със срок на годност октомври 2008.
Смятайте че в дълбоката провинция нещата се разбират със закъснение. Вчера питах в един от складовете даже и не бяха чували за подобно нещо Thinking

# 10
  • Мнения: 2 271
Добре,че не купувам точно тези вид,но пак проверих и нямам от тях #Cussing out

# 11
  • Мнения: 1 883
Наистина много тъпа работа -това са бебешки пюрета  newsm78 newsm78

# 12
  • Мнения: 30
Хайде да направим консолидация и като майки да дадем повече общественост на тези неща. Всеки месец ни плашат с нещо: пюрета, млека, минерални води!
Да идеята ти ми харесва! Може да се помисли в тази насока... само да не стане "Всяко чудо за 3- дни" - да вдигнем шум, да ни замажат очите с нещо и после нещата продължават по старому! За мен контролът върху детските храни е много важен и мисля че трябва да има и големи санкции при нарушение, в крайна сметка това е игра със здравето на децата ни!

# 13
  • Мнения: 15
Тези пюрета са пълни с консерванти и стабилизатори. Не може едно пюре да има срок на годност до 2008 година. За да издържи толкова време е наблъскано с какво ли не. Гаранция давам. Естествения срок на годност на който е да е хранителен продукт е максимум 1 година ако е в буркан или дълбоко замръзен. Аз съм "ЗА" спирането на тези пюрета. Всякаш моите родители са ме хранили само с такива пюрета. Дрън дрън. Правете им домашни на децата, ако искате един ден да ви бъдат живички и здравички. Simple Smile

# 14
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Тези пюрета са пълни с консерванти и стабилизатори. Не може едно пюре да има срок на годност до 2008 година. За да издържи толкова време е наблъскано с какво ли не. Гаранция давам. Естествения срок на годност на който е да е хранителен продукт е максимум 1 година ако е в буркан или дълбоко замръзен. Аз съм "ЗА" спирането на тези пюрета. Всякаш моите родители са ме хранили само с такива пюрета. Дрън дрън. Правете им домашни на децата, ако искате един ден да ви бъдат живички и здравички. Simple Smile
Абсолютно съм съгласна,ако ги правя в къщи поне консерванти и стабилизатори няма да има.Говоря,ако не е сигурен човек в зеленчуците,които купува.Излиза,че трябва за избирим по-малкото зло ooooh!А пюретата на Хип,мислите ли ,че нямат такива добавки?Едва ли.Вчера давах плодовото пюре горски плодове с ябълка.Вкусът е повече на конфитюр,толкова много са подсладени.И това полезно ли е?Да не говорим за нишестето и други добавки в зеленчуковите пюрета...Честно да си кажа,стигнах дотам да не вярвям и на млека ,и на каши.По-бързо да поотраснем,че да мога да давам повече домашно приготвена храна.

Общи условия

Активация на акаунт