Азиатска козметика и грим 2

  • 137 253
  • 757
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 4 305
Колко е доставката от роузроуз ?

Ами зависи от теглото на пратката и каква доставка си избрала. Аз обикновено избирам К-Packet, която е по-бърза, но не е експресната. Съответно е и по-скъпа.

При една от поръчките ми, която беше с тегло 420 грама платих около 15-на ЮС долара само за доставката.

Оттам ако поръчваш Mizon, не ти начисляват тегло на пратката, а само доставка, при което сегашната ми поръчка, която е изцяло с тази марка, излезна под 4,50 ЮС долара.

# 376
  • Мнения: 4
Благодаря ти, Harpalike !

# 377
  • Мнения: 2 452
Щях да ви казвам не знам дали сте коментирали че продукти на Mizon, Missha и някой неща на други корейски марки  има в enzo.bg

# 378
  • София
  • Мнения: 4 305
Щях да ви казвам не знам дали сте коментирали че продукти на Mizon, Missha и някой неща на други корейски марки  има в enzo.bg

Да, знаем, както и Holika Holikа, съответно и производителят им Emprani. Не за всичко са конкурентни цените, обаче.

# 379
  • Мнения: 887
Да питам нещо, което не е много по темата

Скрит текст:
Когато си поръчвате неща от e-bay със free shiping, той е без номер за проследяване, имали ли сте проблеми, да ви се загуби пратката примерно?

# 380
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Досега не.Но рядко пристигат по-рано от месец.

# 381
  • Мнения: 97
Аз също съм нямала проблеми досега, от Китай идват за около месец наистина, но от Корея и Тайланд за по-малко от седмица. Последно направих поръчка на 07.06 и днес 14.06 си я взех от пощата (козметика от Корея с free shipping).

# 382
  • Мнения: 887
Аз също съм нямала проблеми досега, от Китай идват за около месец наистина, но от Корея и Тайланд за по-малко от седмица. Последно направих поръчка на 07.06 и днес 14.06 си я взех от пощата (козметика от Корея с free shipping).

И аз от Корея чакам  Peace Дано да дойде бързо и без проблеми.
Иначе и на мен от Китай ми идват за около месец.

# 383
  • София
  • Мнения: 4 305
Искам да ви попитам дали сте попадали на хубав сън брокър от корейските марки?
Под хубав имам предвид лек като текстура, да се разнася лесно, да не белее и разбира се - да е ефективен?

# 384
  • Мнения: 18 959
Искам да ви попитам дали сте попадали на хубав сън брокър от корейските марки?
Под хубав имам предвид лек като текстура, да се разнася лесно, да не белее и разбира се - да е ефективен?

Аз получих мостри на това:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTQ0NlgxNjAw/z/TpEAAOSwbwlXBiqF/$_1.JPG

http://www.lazada.com.ph/mizon-uv-sun-protector-cream-spf50pa-50 … hite-2597025.html
Много добре попива, не оставя мазен слой върху лицето, само в градска среда съм го пробвала, но предполагам, че е достатъчно висок фактор, за да е ефективен и на плажа.

# 385
  • София
  • Мнения: 4 305
Много добре попива, не оставя мазен слой върху лицето, само в градска среда съм го пробвала, но предполагам, че е достатъчно висок фактор, за да е ефективен и на плажа.


Благодаря, кукумицинка  bouquet
На мен точно за градска среда ми трябва. Като си изразходя този, който имам, искам да пробвам нещо различно.

# 386
  • Мнения: 18 959
Казах, че ще пиша за някои неща, които са ми се видяли по-интересни.

Спиралата Holika Holika transformer mascara: Действително придава обем и дължина. харесва ми, че не се размазва изобщо. На мен на едното око винаги ми се размазват неводоустойчивите спирали. Тази уж не е водоустойчива, но направо се циментира върху миглите и изкарва спокойно 12 часа без да мръдне. Недостатък е, че трудно се маха. пътувах и нямаше как да си взема почистващото олио, че бе прекалено голямо и с травъл версията на Нивея на гела за почистване на лице се наложи да си измия два пъти очите, за да махна спиралата. Падаше на малки парченца. Обаче, след като измих парченцата, от спиралата не остана нищо. някои спирали уж ги чистя, а на сутринта виждам размазани следи. Има към спиралата едно мазно стикче, което действително е страшно ефективно, ако се изцапаш, без да искаш, при гримирането, иначе без него трудно се маха. Може би това стикче може да се използва и при разгримирането.

Околоочен крем Lioele under the eye light cream: Действително много лек и приятен, като в същото време кожата не остава суха и опъната.

Този комплект за гримиране на Миша, извинявам се за гадните снимки.
http://imgur.com/KBOeB6d

http://imgur.com/qEKQk8P

http://imgur.com/YfpfF7U

http://imgur.com/xPoXCPq

Червилото и гланцът за устни са в малиново червен цвят, същият като на картонената опаковка и червеното по опаковките на сенките, червилото и гланца. Червилото е матово, доста дълготрайно, на мен първоначално ми се стори доста ярко, свикнала съм на нюд и пепел от рози предимно, но няколко часа по-късно, след като се беше поизтрило, взех, че леко се харесах. гланцът не съм го пробвала, но изглежда същия цвят, сенките са кафяво-бежова гама, бб-кремът не смятам да го отварям, защото вече имам бб-кремове отворени, а след отварянето срокът на годност намалява.

Имам още продукти, от които страшно се впечатлих, но ги получих офлайн и не съм сигурна как може да се поръчат от чужбина, без доставката да излезе по-скъпа от продуктите. довечера може би ще пиша и за тях.

# 387
  • Мнения: 18
Здравейте,

От няколко дни следя темата и сега вече реших и аз са се присъединя  Simple Smile Simple Smile
Корейска козметика ползвам отдавна и съм изключително доволна от всичко, което съм пробвала.

И за да не е само запис, ще споделя последната ми поръчка, която ми пристигна миналата седмица.

Поръчах си този сънблок на Missha ( http://www.testerkorea.com/product/missha-line-friends-all-aroun … -sun-spf50pa-50ml ), за който четох много добри отзиви. В момента довършвам този на Innisfree: http://www.ebay.com/itm/Innisfree-Eco-Safety-Daily-Sunblock-SPF3 … :slQAAOSwstxVCpTs , който също много ми допадна, тъй като се нанася като обикновен крем и не е тежък като други кремове.

Поръчах си тези маски за лице: http://www.testerkorea.com/product/missha-cherryblossome-somethi … sheet-mask-21g5ea , не са нищо специално, добре хидратират, само мирисът им е малко силничък, но пък не съм и очаквала друго при положение че е лимитирана серия с черешов цвят.

И последното дещо което си поръчах беше почистващият балсам на Banila Co. ( http://www.testerkorea.com/product/banila-co-clean-it-zero-100ml-2 ). Зимата си бях закупила Radiance версията, която е за по-суха кожа и бях напълн изумена, това е най-добрият продукт за премахване на рим, който някога съм използвала, изключително нежен е и не е нужно да трябва да търкаш силно, за да се премахне грима. За него съм се похвалила на всичките ми познати  Grinning
 

# 388
  • Мнения: 18 959
lukostova, от testercorea си поръчала, така ли? Колко излезе доставката, около 20 долара?

За почистващия балсам на Банила Ко не разбрах коя от двете версии ти се струва по-добра? Класическата много я хвалят, но гледам, че освен радианса, има и някакъв за чувствителна кожа, и още някакъв.

____________

Друг продукт, който ми се струва много приятен, е Vita Lemon Peeling Gel на Мизон. Вътре има някакви частици, но не са твърди като сода, кафе или костилки, а са някакви мекички, усещането е по-скоро като частичките портокал в непрецеден сок от портокал. Аромът е силно цитрусов, много свеж, вероятно е лимонов, ако се съди от името, но аз усещам и леко горчив аромат като грейпфрут, освен лимона.

Дадоха ми продукти на някаква абсолютно неизвестна за мен компания, казва се Beautee Collagen. Ще пиша някакви впечатления, макар че не знам как ще си ги поръчам в бъдеще.

1. B.C. Reprise In Tripeptide Eye Cream (30 ml + 10 ml) - сетът е в много хубава кутийка с магнитен капак, вътре са околоочен крем в голяма опаковка и малък в травъл версия. Невероятен е кремът, консистенцията е много плътна, но незнайно как попива много лесно. Икономичен ми се вижда, но мисля да си го пазя за зимата, тъй като е с по-силно действие, а сега да си ползвам околоочния на Лиоеле. Трудно бих прежалила толкова пари да си го купя обаче.

2. B.C. Oriental Hair Science Collagen Shampoo - голяма опаковка (480 мл) с помпичка, доста икономичен, възстановява увредената коса. След употреба косата става някак по-тежка. Приятелят ми казва, че не лютял на очите изобщо, аз лично винаги си затварям очите, така че не мога да преценя.

3. B.C. Oriental Hair Science Collagen Hair Pack (3 minute therapy) - тази маска за коса е невероятна. Не знам дали е от съвместното използване с шампоана, но косата става невероятно мека, гладка и лъскава, а по принцип ми е хвърчаща и суха, но в корените се омазнява. До следващото миене ми миреше косата на маската, около 3 дни, без никакъв намек за миризма на цигари и разни готварски миризми. В интерес на истината не съм ползвала по-добра маска за коса, но и никакви други корейски маски за коса не съм ползвала преди това, така че не мога да кажа дали е типично за корейските маски.

Следващите няколко продукта са от една серия - B.C. Chojeong 88 Sparkling Secret. Накратко, съдържат колаген по някаква патентована технология и  минерална вода от много известен минерален извор (Чоджонг или както се чете), от който водата е с pH 5.2-5.5, затова е много подходяща за кожни проблеми. Като цяло всички продукти, които пробвах от тази серия, се отличават с много лека и деликатна миризма на чисто, и не дразнят кожата.

4.  B.C. Chojeong 88 Sparkling Secret Body Cleanser - това е нещо като душ-гел, много приятен, икономичен, не лютял на очите, кожата става едновременно сочна и в същото време се усеща изключително чиста. Обикновено ми е опъната кожата, ако го получа това чистото усещане.

5. B.C. Chojeong 88 Sparkling Secret Body Lotion - лек и незабавно попиващ лосион за тяло.

6. B.C. Chojeong 88 Sparkling Secret Inner Cleanser  - това е интимен гел, оказа се невероятен. В каталога пишеше какви съставки съдържа, но не запомних, помага срещу разни гинекологични проблеми. Усещането е вечерта като се използва и на сутринта "там" все едно преди малко се бях измила.

7. B.C. Chojeong 88 Sparkling Aqua Mask pack - маски за лице. Другите корейски маски, които съм пробвала, са напоени с воднист серум с млечнобял цвят. Тези са напоени с нещо като рядък прозрачен гел, по-плътен от воднистия бял серум. Много сочна и свежа става кожата от тях, има толкова много течност в маската, че си намазах и половината тяло в допълнение към маската за лицето.

8. B.C. Chojeong 88 Sparkling Secret Body Scrub - това е скраб за тяло. Не съм я пробвала още, но изглежда много забавно, като тресящо се желе с есфолиращи частици.

9. B.C. Green Bud Body Lotion - лосион за тяло, по-тежък и мазен от лосиона с минералната вода. Предназначен за много суха кожа, кожата става някак лъскава, но всъщност си попива. Мисля, че е по-подходящ за зимата.

10. B.C. Green Bud Body Cleanser - това е нещо като душ-гел, но все още не съм го пробвала.

# 389
  • Мнения: 130
Страхотни попадения имате.
За сънблок мога да предложа по-бюджетен на Nature republic. (Nature Republic Provence Calendula Sun Block синичкия).След сънблока на Авен ,този е като дар от Бога.Никакви бели следи,лесно нанасяне и 50+ фактор.А и е от порядъка на 15-18долара.В cosmetic-love бяха намалени до 8 наскоро.

Общи условия

Активация на акаунт