Азиатска козметика и грим 2

  • 137 023
  • 757
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 267
Момичета, ползвали ли сте козметика на COSRX? И в частност - BHA Blackhead Power Liquid  и AHA/BHA Clarifying Treatment Toner? 

Аз ги ползвам,но вместо АНА тоника използвам есенцията...е толкова чиста и сияеща кожа  никога не съм имала.Много ефективна козметика,от около 2 месеца ползвам двете есенции и съм супер доволна.Подобри ми се текстурата,тона е равен,наистина създава се вътрешно сияние.Кожата ми е чуствителна,мазна,с разширени пори на 31 съм.Препоръчвам горещо!

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 01:36 от A-niii

# 466
  • Мнения: 5 343
Линк може ли?

# 467
# 468
  • Мнения: 5 343
Благодаря, с кожа като твоята съм и след този суперлатив смятам да го поръчам. Hug

# 469
  • Мнения: 333
Получих Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid , но не мога да разбера много добре как точно до го ползвам. Може ли някой да ми обясни процедурата? Благодаря bouquet

# 470
  • Мнения: 18 688
Получих Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid , но не мога да разбера много добре как точно до го ползвам. Може ли някой да ми обясни процедурата? Благодаря bouquet

Пише, че е най-добре да се изполва вечер, върху участъците с бели точки. Нанася се или с пръсти, или с памучен тампон върху почистено и третирана с тоник кожа. Ако се появи дразнене, може да се измие с хладка вода след 4-5 минути (или ако искаме да махнем белите точки и себума - това не го разбирам, защото общо-взето това е целта и не би ли трябвало да е по-ефикасно, ако се остави да престои повече). Може и да се остави за през нощта, като се изчаква да попие изцяло в кожата, преди да се нанесе следващ продукт като есенция или крем върху третирания участък. Явно е малко агресивен към кожата, заради АХА к-ните, защото предупреждават изрично на сутринта да се нанесе слънцезащита върху лицето, да не се ексфолира кожата с друг продукт в деня, когато използваш този, да не се използват в същия ден други, съдържащи АХА, БХА киселини, витамин С, ретинол и пр.,  и в началото да се започне с 1 път седмично употреба, като максимумът е 2-3 пъти. Хубаво било да се слагат овлажняващи продукти след употреба на продукта.

# 471
  • Мнения: 333
Благодаря ти много, точно това не можех да разбера колко време трябва да престои и дали трябва да се измие.

# 472
  • Мнения: 18 688
Благодаря ти много, точно това не можех да разбера колко време трябва да престои и дали трябва да се измие.

Май основно зависи от чувствителността на кожата:
https://www.reddit.com/r/AsianBeauty/comments/3ds2cw/how_do_you_ … _whitehead_power/

Усетиш ли дразнене, миеш.

# 473
  • Мнения: 267
И ако нанасяш следващ продукт след АНА,трябва да е след 20 минути.Аз го мажа направо с пръсти,без тампон,не щипе освен ако няма някоя раничка и т.н.Спя  цяла нощ с продукта и нямам проблем.

# 474
  • Мнения: 333
Благодаря ви!

# 475
  • Мнения: 1 154
Бях обещала да дам ревю на cosrx bha blackhead power liquid. Ползвах го 1 седмица всяка сутрин, след почистване на лицето, чакам поне 30 мин и нанасям овлажняващ крем. Избистри ми се кожата определено. Порите не забелязах да се свиват и реших, че правя нещо не както хората. И установих, че при измиване използвам пяна shiseido white lucent brightening, която е с  ph8, а ph  е от съществено значение за действието на BHA и AHA. Поръчах cpsrx low ph clenaser и втората седмица нанасях след него. Е, няма такава разлика. Порите се свиха, където имах черни точки изчезнаха. Много съм доволна и обмислям да си взема и AHA, само че май на мизон, че по-добри ревюта има.

Сравнение на roseroseshop и jolse: в първия и при поръчка на 30$ и при поръчка на 80$ - еднакви мостри - 5 бр. В jolse обаче е друго - всеки път по много и различни Heart Eyes
cosmetic love - направих една поръчка, бавна доставка, малко мостри

# 476
  • Мнения: 334
Някой ползвал ли е това или нещо подобно?
https://www.roseroseshop.com/purederm-eye-and-neck-hydro-gold-ge … .html?search=neck

# 477
  • Мнения: 3 709
Ще следя за интересни находки. Интересувам се от кремове за лице за зряла кожа.

# 478
  • Мнения: 18 688

Ползвала съм подобни, само за под очите, но на Холика Холика. Като са охладени, поне тези, които ползвах, имат мигновен ефект върху подпухнало под очите и някак по-свежа и опъната изглежда кожата към 2-3 дни, после постепенно намалява ефектът. Скъпи ми идват за често ползване, но за специални случаи може човек да се поглези.

# 479
  • София
  • Мнения: 4 242
Надали съм първата, която е във възторг от това





Не виждам никъде инструкции обаче колко често може да се използва. Идеи?

Общи условия

Активация на акаунт