Смърт на двама близки

  • 25 519
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Здавейте, надявам се, че съм уцелила мястото на темата.
Имам няколко въпроса - баба ми почина на 19.12.2013 г., а вчера /точно на 40-те от нейната смърт/ почина и дядо ми. Чували сме, че има някакъв ритуал, когато има близка смърт в семейството. Какъв е ритуала? Баща ми днес е попитал в ритуалното, но жената там му е обяснила, че са починала в различни календарни години и нямало нужда от такъв ритуал. Трябва ли да се направи нещо и какво е то?
Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 7 100
Не това е раздела за суеверия.
Лека им пръст на баба ти и дядо ти. Дано отново да са заедно и светло им небе. 
Суеверието, което съм чувала е, че когато починат роднини с КРЪВНА връзка помежду им в кратко време се прави някакъв вид курбан. И го прави човек, който е от тяхната кръв. По-скоро попитайте в черква, а не в ритуално.

# 2
  • Мнения: 3 166
Преди няколко месеца дядо ми и баба ми починаха през 13 дена. Не сме правили нищо. Дори не знаех, че се прави някакъв ритуал - поне не и по нашия край.

# 3
  • Мнения: X
Аз знам, че се къса глава на черна кокошка.

# 4
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 666
Аз знам, че се къса глава на черна кокошка.
И аз съм чувала за този ритуал. Защото ако не се направи води и до трета смът в рамките на една година. Звучи доста страшничко, но помня, че когато чух за този ритуал, почина и трети човек от фамилията на моя съседка. После се повтори и тук с една леля на мъж ми, после  с мъжа й, а и татко си отиде. Cry

Общи условия

Активация на акаунт