Медико генетични изследвания

  • 1 965
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може да са го направили без да ти кажат, за да не те тревожат и да е показало малък риск. На мене предварително не са ми казвали, че ще ми правят БХС.

# 16
  • София
  • Мнения: 884
Добре, че има такива изследвания, аз много се притеснявам, защото съм на 33 г.
Отидох на преглед при една лекарка - уж добра по генетични консултации и тя така ме изплаши, че съм стара, че съм закъсняла много и какво ли още не.
Сега си избрах една, която е много мила и ме успокои, че сега е нормално да има бременни и над 40 г.

# 17
  • Мнения: 151
На мен ми го правиха в Германия. Тук не е задължително (в смисъл, че не се заплаща от здравната каса), но се препоръчва от лекарите на всички, както и изследването за токсоплазмоза и теста за глюкозна толерантност.

# 18
  • София
  • Мнения: 884
В София са най-добрите специалисти по генетични изследвания.
Аз ще си ги направя, защото съм на 33. Не на всички се препоръчва да се правят такива изследвания, но пък е добре, за да се избегнат рисковете.

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз съм на 30 г. Правиха ми амниоцентеза, но няма никакви проблеми.
Прочетох доста неща за БХС и амниоцентезата. Вече е прието да се прави на жени над 35-36 г., при родено едно дете с аномалия, при Rh-.
Всички ми казват, че беремонност на моите години вече е нормална, а ти не си много по-голяма от мен.
Ако ти се наложи БХС или амниоцентеза свържи се с доц. Кременски в Медицинска академия /в сайта БГ-мама има кординати/. Той прави генетична консултация и е много любезен. От лабораторията ми казаха резултата на 6 ден, а в ЖК трябваше да го чакам след 3 седмици.

# 20
  • София
  • Мнения: 884
Прави се и във Варна, но в София са най-добри

# 21
  • София
  • Мнения: 884
Благодаря за съвета за д-р Кременски, защото не познавам никой от лекарите в Майчин дом.

Общи условия

Активация на акаунт