Постоянно зачервено дупе - дайте съвет

  • 12 180
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Имам голям проблем с малката - от 2 месеца и половина дупето и е постоянно силно зачервено.
До 8мия месец не съм имала абсолютно никакъв проблем в това отношение - само началото на 6-тия бяхме на антибиотик и от него ни хвана разстройство и имахме 3-4 дни зачервено дупе, но след като се оздравя - всичко приключи.
Вече е на 10 месеца и проблема става все по-голям. Пробвала съм много кремове и всякакви мазила - отначало Джинджира Алба правеше чудеса - както е силно зачервено, напръсквам я и за 2-3 дни максимум, а понякога и за ден минава - но вече и тя не помага. Мажа я и с чаевец, с някакво кремче, което лекарката изписа - Бетазон трио - нищо не помага! Докато се пооправи малко и пак кръв червено Cry. Като я напръскам след това с Джинджирата вече плаче, защото явно много я щипе - направо съм се видяла в чудо. Преобувам я през 2 часа има няма... от няколко дни на всяко преобуване и мия дупето, дори и да не е акала .. но не .. снощи беше ужасно червено, днес го пооправих малко и следобед се е наакала и седяла малко така - не съм я усетила /но става въпрос за 20тина минути не повече, защото аз постоянно я мириша и проверявам/ и дупето отново е кръв червено.. Даже и мунката и се зачервява ..
Моля за съвет - ако и вие сте имали такъв проблем - как се справихте..

# 1
  • Мнения: 38
свинска мас

намери чиста от някой роднина на село   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 254
По възможност оставяй всеки ден без памперс за по половин час, за да диша кожата.

# 3
  • Мнения: 556
Само с вода ли миеш или с препарат/сапун/. Аз оправих нашето дупе като я киснах в леген с чай от лайка/истински не от пакетче/.

# 4
  • Мнения: 1 701
Ако проблемът е подсичане - Бочко и Здраве!   bouquet Кали има много чувствително дупе и въпреки, че вече е на 7 г., ако не се избърше като хората, веднага пламва.

# 5
  • Мнения: 102
Опитай с Bepanthen и Витамерфен  и миене с вода и сода за хляб/2-3 литра вода и 1-2 чаени лъжички сода/.

Ако сте от София бих ти препоръчала Др. Ангелова,която спаси моя син и той беше зле. Тя приема в 29-та Поликлиника в кв.Стрелбище.

ПС. Сетих се и за друго кожата може да е така ако има и проблем с урината- бактерии,повишена киселинност и тн.

# 6
  • Мнения: 1
Сменете памперсите, ние също бяхме така докато не сменихме няколко вида памперси ,също и судокрем на нас много ни помага.

# 7
  • Мнения: 42
Аз направих три неща - смяна на марката памперс, мазане с Бепантен и при всяка смяна на памперса мия дупето само с вода, без сапун. Памперса го сменях на 3 час. Гледам, че и ти правиш същото, пробвай Бепантена, той освен че лекува играе ролята и на защитен слой. Друг вариант е да мажеш обилно със зехтин. Също бих те посъветвала ако още не си започнала да слагаш детето на гърне.

Последна редакция: чт, 30 яну 2014, 00:57 от vanya2207

# 8
  • Мнения: 33
Благодаря на всички. Кремове Здраве и Бочко ползвах преди и бях добре, но .. вече не вършат работа.
За Памперсите днес си говорихме с мъжа ми да ги сменим, макар, че откакто малката се е родила ползвам само Pampers Active baby и преди нямах проблеми. Не знам само с какви да ги сменя - мислех за Пуфис..
Судокрем също съм ползвала преди - Бепантен не съм май ще го пробвам и него.
Забравих да кажа,че докторката ми препоръча да киснем дупето в калиев перманганат - и това правя.. За сода ми каза майка ми, сега и това ще пробвам.
Слагам я от месец на гърне и даже днес успяхме 3 пъти да се изходим там! И въпреки това надвечер пак е ходила по голяма нужда и не съм я усетила веднага и дупето пак пламна.. А повече от 20тина минути не може да е стояла наакана.. Направо го побърках това дете - все я душа, събувам..
Дупето го мия понякога само с вода, понякога с шампоанчето с което я къпя - в момента съм взела на Джонсън..
Една мама ми каза за зехтин, но някакъв хубав да взема.. и това май ще пробвам .
Тази вечер като и видях пак червеното дупе я намазах и я оставих 20тина минути голичка - хем да подиша дупето, хем и спрейчето хубаво да попие.. Идва ми да не я обличам с нищо отдолу - да седи с голо дупе цял ден ..защо стана така и аз не знам! Как допреди 2 месеца нямахме никакъв проблем, а сега -- макар, че донякъде знам защо - от храната. До 6тия месец само се кърмехме, след това малко по малко се захранвахме.. май откакто изместихме кърменето и го оставихме 1-2 пъти на ден само, тогава стана големия проблем..

# 9
  • Мнения: 42
Аз съм на Пуфис в момента и съм доволна.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 976
Да не е гъбична инфекция? Може да пробваш с Тридерм, но това е кортикостероиден крем и се маже не повече от 4-5 дни и само на проблемния участък се слага много тънък слой. Можеш да пробваш и в шепата да сипеш Бепантен и мъничко Тридерм, да ги размесиш и тогава да намажеш зачервяванията.
Подсичането може да е реакция и към конкретен вид храна. Синът ми е така с гречката - не се проявява като класическа хранителна алергия, а се подсича.
И не мий с Джонсън, измисли някакъв по-хубав гел - Ойлатум, Веледа, Тьопфер, нещо по-нежно към кожата.

# 11
  • Мнения: 42
За кортикостероидните кремове все пак си мисля да пита педиатърката си първо. Аз мия с Бочко, също е добре. Моето дете се подсича от спанака, така, че и това е възможно.

# 12
  • Мнения: 5 513
http://apteka.framar.bg/30000121/%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BB% … 200-%D0%BC%D0%BB-
Пробвай това.На моето дете помогна ,като новородено.Хвана вътреболнична инфекция.С тежък обрив...беше кошмар.Това ни помогна.

# 13
  • Мнения: 33
Благодаря Ви отново.
Ще сменя и гела - аз отскоро мия с Джонсън - първо бях на Топи крем, след това на Мустела и сега минах на Джонсън - може да се върна на някой от предишните гелчета, или да пробвам тези, които сте ми препоръчали.
За Триклобактера го имам - изписаха го на мен.. не съм обръщала внимание, че става и за бебета и това ще пробвам.
А за храната - не мисля, че е от някаква конкретна храна, тъй като този проблем е ежедневен, а ние не ядем все едно и също.
На последната консултация предишния ден дупето и беше много зачервено и аз мазах здраво 5 вида крем, и на сутринта се беше пооспокоило и докторката каза, не е много червено..само че то така си се редува от леко зачервено до силно зачервено, но не и спокойно.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Добър дерматолог.

Аз лично съм доволна от Бепантен.

Общи условия

Активация на акаунт