СПКЯ,ову тестове и БТ

  • 769
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте,мили момичета.Форумът е страхотен,всеобхватен,Благодарение на всички вас   bouquet Имам СПКЯ,двата ми яйчника са като облаци-целите в безброй кистички.Това от години.. забременях след 2 години опити,без медикаменти в последните месеци.1 година след раждането ми дойде и се надявах,че проблемът ще се е решил,но уви.Та от известно време правим опити за 2ро бебче,но за да съм по-сигурна,че имам овулация си купих тестове и започнах да меря БТ-вагинално.1вият ми цикъл след раждането беше 37 дни,2рият 32,третият 38.Въпросът ми е кога ,според вас трябва да започна с тестовете за ову,дали графиката с БТ ще ми помогне да засека Ову с ПК и изобщо има ли смисъл от тези неща в моето състояние?Тъй като прочетох на няколко места,че ЛХ е завишен при жени с ПК и тестовете не са надеждни,както и че разчитането на графиката е трудно при този проблем.Живея в УК и тук не съм много наясно как стават изследванията за подобни проблеми,но съдейки по дъщеричката ми,която от 4 месеца е с ужасяващи,кървящи екземи,докторите са на мнение,че няма НИКАКЪВ смисъл да я пратят на дерматолог,та почти съм убедена,че за момента няма да ми обърнат особенно внимание.Благодаря ви предварително и ви желая прекрасна събота!

# 1
  • Мнения: 256
Опитай около 20 - 21 ден от началото на МЦ - ден 1-ви е денят, в който ти е дошло за последно.

# 2
  • Мнения: 36
Опитай около 20 - 21 ден от началото на МЦ - ден 1-ви е денят, в който ти е дошло за последно.
Благодаря  Hug

# 3
  • Мнения: 1 234
Да ти кажа,че и аз съм със СПКЯ и супер нередовен...не знам кога ще дойде и т.н. придружено със всички "екстри" на това състояние.И аз исках да попитам кога горе-долу да почна с тестовете защото моя цикъл е ужасен....40-45 дена  #2gunfire Cry. Последно ми дойде на 18.01 и от няколко дена ме наболява стомах ниско и леко в ляво, т.е. десният яйчник....та въможно ли е да съм била или да предстои Ову? Мерси предварително  Praynig  bouquet

# 4
  • Мнения: 36
Didi_Sevlievo ,ако ти е толкова дълъг цикъла-между 40-45 дни няма начин ову да е скоро.ЛФ е максимум 16 дни,т.е ако предположим,че при теб е толкова 40-16= 24 ден от цикъла ще ти е ову-най-рано.Мериш ли БТ?Да обменим малко опит,че съм много прясна в меренето и с тази ПК не съм сигурна как трябва да изглеждат нещата.За болките,напълно те разбирам!И аз почти постоянно съм с болки в яйчниците и ми казаха лекарите,че е заради кистичките по тях.В общи линии не разчитам много на болките.Следя си ЦС и БТ и ще комбинирам ,да съм сигурна кога да си направя тест.Нямам идея кога ще ми започне следващия цикъл,та за това ще следя всичко.И междувременно прочетох ,че жени със СПКЯ имат завишен ЛХ и теста може да дава лъжливи положителни резултати,та за това и аз попитах тук.От чисто любопитство вчера си направих(беше много рано) и ми излезе бледа втора чертичка.Това е отрицателен резултат,но толкова рано,при евентуална овулация на 20-25 ден ми стана ясно,че може тестовете да не са ми от полза.Пожелавам ти успех и дано още някой се включи,който е по-наясно!

# 5
  • Мнения: 1 234
Didi_Sevlievo ,ако ти е толкова дълъг цикъла-между 40-45 дни няма начин ову да е скоро.ЛФ е максимум 16 дни,т.е ако предположим,че при теб е толкова 40-16= 24 ден от цикъла ще ти е ову-най-рано.Мериш ли БТ?Да обменим малко опит,че съм много прясна в меренето и с тази ПК не съм сигурна как трябва да изглеждат нещата.За болките,напълно те разбирам!И аз почти постоянно съм с болки в яйчниците и ми казаха лекарите,че е заради кистичките по тях.В общи линии не разчитам много на болките.Следя си ЦС и БТ и ще комбинирам ,да съм сигурна кога да си направя тест.Нямам идея кога ще ми започне следващия цикъл,та за това ще следя всичко.И междувременно прочетох ,че жени със СПКЯ имат завишен ЛХ и теста може да дава лъжливи положителни резултати,та за това и аз попитах тук.От чисто любопитство вчера си направих(беше много рано) и ми излезе бледа втора чертичка.Това е отрицателен резултат,но толкова рано,при евентуална овулация на 20-25 ден ми стана ясно,че може тестовете да не са ми от полза.Пожелавам ти успех и дано още някой се включи,който е по-наясно!

Така си и помислих,но викам да пробвам,може да чуя нещо,което ми се иска Joy Ти ме отчая с тия + фалшиви тестове Shocked ooooh! Чела съм за момичета с нашето състояние,че след приема на Инофолика или Сиофора са забременели веднага кажи-речи...смисъл още на 1-ви 2-ри месец...силно се надявам и с нас да е така...но знам че и психическата нагласа е много важна в случея!Тъпо е ама като няма друг изход ще чакаме,ще се надяваме търпеливо и ще правим повечко секс luvbedКато стане-стане...като не сега ще е скоро вярвам го!
Междудругото по календарчето в телефона ми О-то ми се пада точно дните на 14,15,16,17 Февруари  newsm53 smile3508Дано ни е на късмет....Я ми разкажи малко повече за теб и твоите проблеми...ако искаш на лични,че да не спамим темата   bouquet Embarassed

# 6
  • Мнения: 361
Здравейте и аз да се разпиша. СПКЯ ми поставиха като диагноза когато бях на 13. Вече съм на 24 и искаме бебе. последно на ехограф бях на 15/11/2013 и на 19/11/2013 при различни лекари. на 15/11/2013 бях при д-р Атанасова в Марковс беше ми 10 ден от МЦ, тя ме прегледа и каза че всичко е ок, няма данни за ПКЯ(аз и бях казала само че искаме бебе и проверяваме дали всичко е наред, без изобщо да споменавам че са ми поставяли някакви диагнози преди). Показах и БТ и тя каза че повишаването става по-късно, но това не би трябвало да е проблем защото МЦ ми е с продължителност 31-37 дни(с изключение на последния, дойде ми на 48- ми ден). Когато на 19-ти отидох при другия док, той ми каза че има ЦС някъде си(не запомних точно къде) и това било признак че настъпва Ову. Обаче като му показах БТ, нещо не му хареса и ме прати при негова колежка, която иска да ми прави направо лапаро. Та въпросът е възможно ли е на толкова рано да има Ову при МЦ с такава продължителност или тогава док се е размечтал?
Вчера (6-ти ден от МЦ) си правих изследвания и ЛХ ми е
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   6.70   IU/l   М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59

това според моите надежди е в норма, обаче въпросът е дали тестовете за Ову ще ми отчетат правилно? И моля ви споделете как мерите БТ.
Извинявайте за дългия пост Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт