Атопичен дерматит при бебета

  • 21 337
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 28
Здравейте!
Дъщеря ми е на три месеца и от известно време има загрубяла кожа със ситни пъпчици.Първоначално бе само по бузките но вече е и по глезените,колената китките и се разпространява.Попитахме лекарката какво е и тя ни каза че е атопичен дерматит ,нямало за какво да се тревожим щяло да отмине и ни каза да я мажем с топикрем.Добре но то не минава ,а напротив разпространява се.Мазах я с топикрем, мазах я с джинджира за бебета.Какво ли не направих до момента,не минава,разтревожих се защото четох ,че заболяването не минава ,третира се с  и какво ли още не неща. Shocked Иде ми да убия лекарката . Дайте съвет какво да правя и  ако има някой който се е сблъсквал с това как е процедирал.

# 1
  • Мнения: 2 052
Заведи детето не дерматолог. И дъщеря ми е с АД от 5м., лятото се беше оправила, с нищо не я мазах. Сега като стана студено пак е цялата в петна.
Козметиката която използвам е на д-р Тайс - Нахткерцен - шампоана и балсама за тяло. Като не беше толкова студена петната минаваха за няколко дни, но сега я мажа по няколко пъти на ден и няма оправия. Изписват кортикостероидни кремове, миналата зима я мазах 2-3 пъти за по 4-5 дни и се оправяше, но сега не ми се иска като чета колко странични ефекти имат...
Заведи детето на специалист дано да се оправи само с козметика... И най-вече да намерите подходящата козметика...
Кърмиш ли? Ако кърмиш ще трябва да се подложиш на лека диета.... На мен ми бяха забранили всичко което съдържа шоколад/какао и ограничаване на млечните продукти.

# 2
  • Мнения: 28
Тези дни ще си искам направление за дерматолог и ще я заведа, няма да чакам повече , но се притеснявам дали може да се излекува напълно или цял живот ще си го има.

# 3
  • Мнения: 8
Моят син скоро ще стане на 7 години. Имаме този проблем още от бебе. Не си спомням вече от колко години го мажа ВСЯКА ВЕЧЕР с Топи крем. Подобрение има, но зимата винаги е по-зле. Тогава кожата не диша, каде и заради климатиците, а и по-малко е на вън на въздух... Когато се влоши зимата кожната винаги ни изписва и допълнителна козметика, която не е никак евтина - излиза ми около 80 - 100 лв. но какво да правим. Моят съвет е да заведеш детето и на кожен лекар, защото зимата винаги се влошават и трябва и допълнителна козметика. Не споменавам имена, защото всяка кожа е различна. А иначе и ние чакаме да го израстем. На този етап го овладяваме, пък ще видим.
Успех  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 39
Не я мажи с джинджира, че тя изсушава. Аз направих грешката да я мажа със Судокрем, джинджира и други подобни, преди да разбера, че тя всъщност има атопичен дерматит, което само влоши нещата.
Не го знам този топикрем какъв е, но използвай нещо силно хидратиращо. При дъщеря ми добре действа серията Ато+ на Биодерма. Нашата дерматоложка каза, че серията на д-р Тайс не се препоръчва за деца под 2 години, заради уреята в нея. Другото, което се препоръчва е Линола. Каквото и да вземеш трябва много мазане, по няколко пъти на ден. Не се лекува, само се овладява и чака да се израстне, като отидете на дерматолог ще обяснят всичко.
Мога да препоръчам дерматолог в София  Peace

# 5
  • Мнения: 28
Честно да си призная съм я мазала и със судокрем.Има ли възможност да е свързано със кърмата ми и това че почти не се кърмим вече.Кърмата ми намаля за денонощие изцеждам около 150 мл от клизо седмица сме на АМ давамев си и по 10-20мл сок от ябълка и морков, по лъжичка плодово пюре.

# 6
  • София
  • Мнения: 39
Ние само можем да гадаем с какво е свързано, най-добре е лекар да прецени. При моята се отключи след едно разболяване с висока температура, беше на година и три-четири месеца.
А сега се върнах назад и видях, че детето ти е на три месеца, май е най-добре да спреш сокчетата и пюренцата, ранното захранване може да е причина също  Peace
Мажи я с нещо мазно, докато отидете на специалист, ако ще и със зехтин да е, но не се бавете.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 359
И аз "ЗА" преглед от дерматолог. При моя син така почна като бебе първо от бузките, след това гърдите, корема, гърба, ръчички и крачета. Предписаха ни един забъркан крем, фенистил капки за да не го дразни и да не чеше, за къпането душгел бебешки на Мустела, прането само с Персил сензитив, и никакъв досег на кожата с поларени дрехи само чист памук. Лятото отшумява но вече втора зима се проявява отново. След баня мажа с Адерма ( A-DERMA EXOMEGA Emollient cream ) само това ме спасява вече.

# 8
  • Мнения: 2 052
За съжаление АД не минава така лесно, чакаш да го израсте и това е.
Спри да даваш сокове. Бебе с АД се захранва много постепенно и внимателно и се започва колкото може по-късно - след 6-тия месец. Твърде възможно е ранното захранване да е причина за обострянето на дерматита.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 984
С какво храниш бебето - на АМ ли е и ако да, какво?
За поддръжка на кожата се използват специализирани, силно хидратиращи, бързопопиващи и немазни кремове и емолиенти. Без цинк, без уреа и подсушаващи елементи. Има такива серии на Мустела, Юсерин, Ла Рош Позе, Юриаж. Д-р Тайс не е подходящ, защото може да предизвика допълнителна реакция заради уреата. Не се използват консистенции под формата на олио. Ако е много възпалена кожата, се включва и кортикостероиден крем и противоалергични капки по назначение на дерматолог.
Бебето се къпе максимално рядко, веднъж на 7-10 дни е достатъчно, със специализирани продукти като гореизброените за мазане. Водата за къпане е по-скоро хладка (~33 градуса). Подсушава се с много мека кърпа, не се трие, а само се потупва. След това се намазва с мазилото и се изчаква да попие.
Температурата на стаята, в която стои бебето, не трябва да надвишава 22 градуса, за да се сведат до минимум възможностите за запотяване. Ако е много силно изразен дерматитът, бебето се облича в бели дрешки, задължително памучни. Същото се отнася и за постелното бельо. Всичко, вкл. и вашите дрехи и постелно бельо, се перат с детски течен препарат (не прах) и без омекотител. Ако се отоплявате с радиатор или климатик, се включва овлажнител в стаята (или друг вариант, гарантиращ влажност на въздуха около 50-60%).
В период на обострен дерматит не се слагат ваксини и се следят кръвните показатели за алергии, за да не се възобнови. Синът ми беше само с ваксините от родилния дом до към 10 месеца.
Това е най-същественото за поддръжката на кожата на малко бебе с АД, успех!
P.S. Сега прочетох за храненето. И бебе без проблеми не се захранва толкова рано, какво говорим за  АД. Заповядай да видиш сина ми на година и 3 месеца на какво прилича, след като за сефте в живота му дадох сок ( от портокал, точно 3 мл в мерителна чашка). На петниста хиена е и 2-ра седмица кожата не се чисти. Морковът е алерген, при бебе с алергия и кожни проблеми, се въвежда късно - 7-8 месец. Спри всичко, различно от мляко. Наблюдавай дали ще се изчисти кожата, защото АД може да е като съпътстващ симптом на АБКМ.

Последна редакция: пн, 03 фев 2014, 13:39 от милинка

# 10
  • Мнения: 28
Моят син скоро ще стане на 7 години. Имаме този проблем още от бебе. Не си спомням вече от колко години го мажа ВСЯКА ВЕЧЕР с Топи крем. Подобрение има, но зимата винаги е по-зле. Тогава кожата не диша, каде и заради климатиците, а и по-малко е на вън на въздух... Когато се влоши зимата кожната винаги ни изписва и допълнителна козметика, която не е никак евтина - излиза ми около 80 - 100 лв. но какво да правим. Моят съвет е да заведеш детето и на кожен лекар, защото зимата винаги се влошават и трябва и допълнителна козметика. Не споменавам имена, защото всяка кожа е различна. А иначе и ние чакаме да го израстем. На този етап го овладяваме, пък ще видим.
Успех  Hug
Толкова време се мажете с топикрем няма ли нещо по ефективно а и до колкото знам трябва да има почивка спрямо всяко нещо което се ползва иначе организма привика и ефекта намалява.

# 11
  • София
  • Мнения: 736
Момичета, и моят син изяви АД на 3-4 месеца. Уви сега е на 13г и от миналата година след двойна ваксинация пак се проявиха проблемите по кожата. Има нещо вярно в израстването, но до толкова, че кожните проблеми затихват, но преминават към УНГ проблеми , след години в астма...  При него всичко започна към 3-4м с кожно проявление, подобно на вашите. Тогава не ми предписаха хипоалергенно мляко, не зная дали би се оправил с такова. То може и да не са били така популярни, а пък и аз по-късно в годините се убедих във възможностите на интернет. После към  3-4г. зачестиха отити и УНГ ме посъветва да го тествам за алергии: беше алергичен към казеин, тел. месо,моркови, яйчен белтък. 1 год беше на строга диета, само казеинът и кравето мляко останаха, но отитите продължаваха до там че намаля слухът му с 40%  и в двете уши. С хомеопатия оправих слуха/спря да задържа течност в ушите/, без да се налага да му слагат “макарички“, но му махнахме уголемената трета сливица на 6г. От тогава до 12 беше ок, само с проявена задна хрема през м.февруари-март. До имунизацията. Старият кошмар се върна. Хубавото е че намерих крем, който му подобри кожата, имаше лизии от сгъвките зад колената, по цялото тяло до ушите и по клепачите в най-тежките моменти. Сега даже сърбяха за разлика от бебешката възраст. Сега нещата не са видими, само с опипване се забелязват, кожата възвръща нормалния си цвят. Той продължава да плува 5 дни в басейн, което не помага за състоянието му,но нещата са под контрол. Пиша ви, не за да ви стресирам и да агитирам против ваксинациите, а за да не спирате да търсите подходящото средство за детето си по-отрано. Атопичната кожа е с липсващ липиден /мастен/ горен слой и логично в студените месеци да се обостря. Морето лятно време оправяше всичко, даже не се налагаше да го мажа.  Като се върнехме в София- пак кожните проблеми. Един д-р Илиев му приготвяше крем без кортикостероиди, надявам се  да е бил такъв. Намерете подходящ омазняващ крем за вашето бебе, уви няма универсални.  За къпане сега ползваме А дерма-Exomega. След много изпробвани- от самерикански сайт за добавки намерих най-доброто за сина ми. Един от кремовете е за бебета, но отзивите ми са за дете на 13г. и не го публикувам. Ако някой се интересува, ще споделя. Вижте какво можете да промените в храненето, дано имате добър педиатър.  Желая ви упоритост и вяра!!

# 12
  • Мнения: 141
Здравейте!
Дъщеря ми е на три месеца и от известно време има загрубяла кожа със ситни пъпчици.Първоначално бе само по бузките но вече е и по глезените,колената китките и се разпространява.Попитахме лекарката какво е и тя ни каза че е атопичен дерматит ,нямало за какво да се тревожим щяло да отмине и ни каза да я мажем с топикрем.Добре но то не минава ,а напротив разпространява се.Мазах я с топикрем, мазах я с джинджира за бебета.Какво ли не направих до момента,не минава,разтревожих се защото четох ,че заболяването не минава ,третира се с  и какво ли още не неща. Shocked Иде ми да убия лекарката . Дайте съвет какво да правя и  ако има някой който се е сблъсквал с това как е процедирал.
Абсолютно същото се получи и при нас,дъщеря ми е на 2м.,доктора ми изписа д-р Тайс - Нахткерцен и ми каза да преминем на хипоалергенно мляко,купих само кремчето без да сменям млякото,кожата вече не е губа и пъпчиците изчезват,но когато я нахраня отново се появяват .И се доста чудя дали да не отидем на дерматолог

# 13
  • Мнения: 28
Днес си взехме направление за дерматолог и утре  сме при него , ще ходим в Сф -болница Доверие. Praynig

# 14
  • Мнения: 116
Здравейте
 И дъщеря ми е с АД. На нея и помогна:
   Къпане с измивен препарат веднъж в седмицата, през останалите дни само с вода. Дерматолога ни препоръча да я къпя само с хума. Не съм пробвала.
   Кърмя я, спазвам диета - без продукти, съдържащи какао, цитруси, банан, яйца, риба, праскови, кайсии, малини, ягоди /вкл. и от компоти, сладка/.
  Захраних на 6 м., никога не съм давала сок, месото го въведох след навършени 8 м. /по съвет на ЛЛ/, ще захраня с яйце, банан, млечни, риба най-рано след 1 г.
  Детето направи реакция към морков, доктора ми каза, че е нормално за "тези деца".
  Температурата в помещението да не е висока.
  Детето да е облечено само с памучни дрехи.
Дерматолога ни каза, че е възможно да го израсте на 3 г., на 6 г., през пубертета или да си остане за цял живот. Препоръча да овлажняваме кожата и да следим какво предизвиква реакция. Ако може да го отстраним.
Дано да го овладеете по-бързо, защото е много неприятно за детето.   Hug Деси вечер, в съня си, хващаше завивките, с две ръце, и се чешеше с тях под брадичката. Успявах временно да я успокоя с нещо за мазане.

# 15
  • Мнения: 28
Ходихме на дерматолог.Жената е прекрасна , видя, че сме притеснени и ни обясни всичко подробно.Дерматитът на Алекс е в лека форма и се надяваме, че ще се справим бързо.Предписа ни  Ленола Фет крем и олио за къпане.Ще се къпем на 3 дни  с хладка вода тя и без това топлата не я харесва.След две седмици сме пак на преглед. Вече втори ден се мажем с крем и има видим резултат на глезените почти изчезна а на бузите зачервяването го няма.Следващата седмица сме при специалист за храненето. Единствено може би ще продължим да си мием главичката с Бюбхен защото олиото много люти.За диета аз няма да спазвам защото за денонощие успявам да изцедя около 60 мл кърма от двете гърди.Храним се  с НАН против рефлукс , защото Аптамилът го повръщаше.Сега и тя се чувства добре и аз съм по- спокойна.Сигурна съм ,че ще се справим ,защото сме упорити  Laughing и защото много си я обичаме Hug

# 16
  • Мнения: 8
Моят син скоро ще стане на 7 години. Имаме този проблем още от бебе. Не си спомням вече от колко години го мажа ВСЯКА ВЕЧЕР с Топи крем. Подобрение има, но зимата винаги е по-зле. Тогава кожата не диша, каде и заради климатиците, а и по-малко е на вън на въздух... Когато се влоши зимата кожната винаги ни изписва и допълнителна козметика, която не е никак евтина - излиза ми около 80 - 100 лв. но какво да правим. Моят съвет е да заведеш детето и на кожен лекар, защото зимата винаги се влошават и трябва и допълнителна козметика. Не споменавам имена, защото всяка кожа е различна. А иначе и ние чакаме да го израстем. На този етап го овладяваме, пък ще видим.
Успех  Hug
Толкова време се мажете с топикрем няма ли нещо по ефективно а и до колкото знам трябва да има почивка спрямо всяко нещо което се ползва иначе организма привика и ефекта намалява.
Не съм се доизяснила, той всъщност отдавна не се беше влошавал, но сега пак е целия в сърбежи.  Топи кремът е добър. Но сега няма да е достатъчен. А за козметика - момичетата са изброили все хубава и подходяща.

# 17
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета,

досега само четях във форума, днес реших и да се включа.
Имаме същия проблем със сина ми-сега на 7 месеца-обривите се появиха към 3-я месец, започвайки от областта на пъпчето и се разпростряха по цялото тяло. Веднага ходихме на педиатър и му изписа кремчета, които не помогнаха. Когато се обостриха обривите, му изписаха кортикостероиди, които отказвам да слагам, заради страничните ефекти. Ходихме и на дерматолог-той изписа лекарство, което съшо е доста силно-дори в интернет четох, че се предписва на деца над 2 годишна възраст! Ходихме и в клиника за Натурална медицина-там ми казаха, че бебчето ни сигурно има алергия към белтъка в млякото(аз го храня с кърма и формула от раждането) и ме посъветваха да започна да изключвам формулата от хрненията и да я заместя с пюрета и храни за неговата възраст. Аз смених формулата с хипоалергична и я намалих в ежедневието и пак няма ефект. Също така ,по метода на изключването, пробвах да изключа някои от храните от захранването, към които подозирах, че може да е алергичен. И през цялото това време обривите са на приливи и отливи-леко изчеват и се появяват наново. Отделно му правих бани с лайка, смрадлика и го къпя с хладка вода и почти без шампоан/сапун. Иначе използвам Хип и Бюбхен. Понякога се чувствам в безизходица, но зная, че ще мине с времето-просто ми е болно да го гледам така, а и сърбежите го мъчат доста често. Ще последвам вашите съвети за овлажнителните кремове, а и купихме овлажнител за въздуха и дано се оправя бебко. Благодаря ви за съветите и желая на всички успех и здарви бебчета!

P.S. Вие откъде купувате Топи крем? Ако не се добера до него , може би ще взема Ла Рош Позе.

# 18
  • Мнения: 3
Синът ми е вече на 4 месеца.  АД го канстатира педиатърката за пръв път. Ходихме в МЦ "здраве" (безкрайно разочарована съм), казаха да го мажа с джинджира, само се влоши ужасно. Ръчичките му станаха на шкурка... Както и да е, започнаха мъките и ходенето по дерматолози. Детето ми се влоши до толкова че на главата е със себореен дерматит а на останалата част- по цялото тяло е с атопичен дерматит. Това се случи след употребата на адвантан крем (смесен с линола фет крем). И така след като ходихме буквално всеки ден на доктори, най на края педиатърката като видя детето колко е зле ни изпрати при доц. Маринова (алерголог), много начетена и с богат опит. Много строга диета изготви за мен (все още кърмя) и ам (за дохранка вечер по около 30-60 гр), изписа му елидел крем и балсам на др. Тайс. Да, много се подобри, не е кортикостероиден крем, но... страничен ефект е това че може да причини онсологични заболявания. Веднага когато разбрах го прекратих. Остана му рана на едната бузка, брадичката, гърдичките и малко на едното коляно. Но изтича лимфа само от бузката (преди имаше рани почти на всякъде, които течаха и мажех със а-дерма цителиум веднъж дневно след баня) Сега го мажа само с балсама на тайс, цителиум на бузката, пера с персил, къпя го с шампоан са деза на себамед (разтворен във въничката не директно в/у кожичката). Не ям и не пия почти нищо---> пилешко свинско картофи хляб добруджа и вода. След няколко дни сме на преглед. Дано не се влоши!

Четох че детето не трябвало да се къпе, моля ви, това са абсолютни глупости.
АД не е същото като АБКМ. Педиатрите съветват фризо пеп, но на нас с този тежък случай ни дадоха фризо 1 НА. Капките фенистил се дават максимум 10 дни (за малките бебета) и са почти без ефект. Детето пак си има сърбежите и не може да спи спокойно. Судокрем съдържа цинк, като джинджира и фусидин крем, само влоши нещата. На тайс балсама за тяло не изсушава за разлика от бадемовото мляко също но тайс. Дрехите тлябва да са изключително памучни. Имайте в предвид че има страшно много НЕПОДГОТВЕНИ дерматолози в София и е въпрос на късмет да уцелиш някой който в действителност да разбира от работата си. Късмет на всички

Последна редакция: ср, 19 фев 2014, 16:04 от AnMary

# 19
  • София
  • Мнения: 7 984
Бебето не трябва да се къпе често и това не са глупости в никакъв случай. Честото къпане изсушава кожата, дразни я, а при децата с АД тя е с нарушен липиден слой. Фризо Пеп се препоръчва, когато се забележи връзка между храненето и АД, т.е. когато АД е съпътстващ симптом на АБКМ. Ако детето няма алергия към кравия белтък, няма смисъл да се мъчи с Фризо Пеп.
На д-р Тайс балсама е един от поредицата, съдържащи урея. Немалък процент от децата с АД, развиват и алергия към уреята, поради което трябва да се следи за допълнителни зачервявания. Кремове с цинк не се прилагат, защото имат подсушаващи качества, а точно това се избягва при АД.

# 20
  • Мнения: 2 052
Бебето не трябва да се къпе често и това не са глупости в никакъв случай. Честото къпане изсушава кожата, дразни я, а при децата с АД тя е с нарушен липиден слой.
Убедила съм се в това  Peace Когато дерматита на дъщеря ми се обостри разреждам колко може повече къпанията. Определено се оправя по-бързо  Peace

# 21
  • Мнения: 22
Синът ми е на три месеца и при нас се появи , но само по бузките ходихме на лекар и ни казаха че до една годинка ту ще се появява , ту ще отшумява , спри да го къпеш измивай му само дупето. Изписаха ни вазелин и с него мажем . Но ти ако искаш се консултирай и с друг лекар.

# 22
  • Мнения: 3
За къпането на бебето може много да се говори, но във връзка с АД и изсушаването бях чела много още преди да започнат мъките на бебето ми. След като доц. Маринова, която цитирах по горе, изрично каза че конкретния тежък (за мое съжаление) случай, СЕ КЪПЕ ВСЕКИ ДЕН, съм склонна да вярвам и действам както тя е казала.една от малкото останали доктори при която идват хора буквално от цялата страна. Не съм си го измислила аз. И за мен е по лесно да не го къпя всеки ден но не е в интерес на детето. Дупето го мия на всяка смяна на памперсчето. Но, всяка майка си преценява за детето си. Не налагам мнение, а споделям аз как го правя. По отношение на уреята тя е едва 3% ако сте обърнали внимание. Само да вметна, крема на мустела стелатопия също високо липиден е подходящ,но е малко по скъп. Успех в борбата с АД

Ако не се къпе редовно, първо но детето няма да му е добре (представете си вее как бихте се чувстмали ако не се къпете всеки ден, предролагам не много приятно), а и по -важното има реален висок риск да се инфектират раните. А и ако сте обърнали внимание, написах на дълго и широко че не е само с водичка къпането а със шампоанчето на себамед.

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 00:21 от AnMary

# 23
  • Мнения: 22
Всеки преценя за детето , но при нас има ефект като не го къпем всеки ден , като казвам , че не се къпе имам в предвид косичката. Винаги го мажем преди да излезем навън , студеното време също влияе на кожата на бебко, тъй като са по - чувствителни Simple Smile)) На нас ни направиха и крем в аптеката по рецепта с витамини . Просто споделям , ако може с нещо да сме полезни Simple Smile)))

# 24
  • Мнения: 3
Здравейте мами на бебета с атопичен дерматит! Вчера бяхме при Доц. Маринова, изрично попитах за страничните ефекти на Елидел крем (Единствения крем който лекува АД) и няма проблем, листовката била стара а и в последствие са лекували с това лекарство три месечни бебета в продължение на една година и не дало никакви такива странични ефекти като злокачесствени образувания. Слава Богу, можем да си продължим лечението Simple Smile)) Скъпо но ефективно (една тубичка 15мл. = 39лв). Бях ви писала че изтича лимфа от отделни участъци и за това ни каза да изстискам от балсама на др тайс в/у стерилна марличка и да я залепя на самите течащи рани (залепването не е с левкопласт а самия крем си "залепва") и да поседи по продължително. На моето бебче много му помогна (удивително от една процедура), продължаваме и се надявам скоро да го преборим този упорит АД! И понеже зная че има и други мами като мен които като изпаднат в безизходица отварят интернет форумите, мога да ви споделя и за ДЕКСЕМ крем - също е много добър и без странични ефекти. Поздрави и успех Simple Smile

# 25
  • Мнения: 8
И дъщеря ми е АД ,когато показах на педиатарката петната и пъпките ,тя каза че са от раждането   #Cussing out.Изписа ми дефламол,мазах мазах няколко пъти,но ефект никакъв.Заведох я след седмица на детски специалист като постави диагнозата АД,изписа Муселла за атопична кожа.Така лека полека се оправи.Но крема на Мустела е много хубав,малко е скъпичък,но върши чудеса!

# 26
  • София
  • Мнения: 7 984
При нас не помогна Мустелата, за съжаление - нито на мен, нито на дребосъка. Явно зависи на кое дете какво ще помогне. Сега се мажем пак с Липикар, поизчисти кожата, но той беше и на курс противоалергични.

# 27
  • Мнения: 3
И аз имах същия проблем с пъпчиците, купих си Пенатен - немско кремче е за 3 дни изчезнаха Simple Smile

# 28
  • Мнения: 308
И дъщеря ми е АД ,когато показах на педиатарката петната и пъпките ,тя каза че са от раждането   #Cussing out.Изписа ми дефламол,мазах мазах няколко пъти,но ефект никакъв.Заведох я след седмица на детски специалист като постави диагнозата АД,изписа Муселла за атопична кожа.Така лека полека се оправи.Но крема на Мустела е много хубав,малко е скъпичък,но върши чудеса!
   helin, пъпчиците имат ли връхчета и има ли някакъв секрет?

# 29
  • Мнения: 23
Сина на сестра ми е със същи проблем ,но за радост се е ограничило само до бузките. Ходиха при специалист - дерматолог, но нищо не помага. Щяло да се изчисти с времето .... Судокрем по принцип много помага, но всяка кожа е различна, както и изобщо хормоните на всеки човек. В тоя ред специалиста казал на сестра ми, че хормоните на племеника ми са много силни и затова е така. Мисълта ми е че и специалист е възможно да не помогне особено, но е добре все пак да се иде, за да не стане някой гаф с да  речем "бабин илач".

# 30
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета,

искам не искам-видях се принудена да използвам стероидите (хидрокортизон за лицето, бетаметазон за тялото)за 1 седмица и детето се подобри 95%, но веднага след като ги спрях, състоянието му стана дори по-лошо. Днес дори видях малко кръв на бузката му... Сега ще ходя на алерголог, имам и час за хомеопат. Направо се видях в чудо. Благодаря на всички ви  bouquet, че споделяте опит-на тази база си купих наскоро Липибалм на Ла Рош Посе и ефекта е поразителен, а майка ми ще ми изпрати топи крем, който не намерих тук.
Бъдете здрави и успех с бебчетата!

# 31
  • Мнения: 8
И дъщеря ми е АД ,когато показах на педиатарката петната и пъпките ,тя каза че са от раждането   #Cussing out.Изписа ми дефламол,мазах мазах няколко пъти,но ефект никакъв.Заведох я след седмица на детски специалист като постави диагнозата АД,изписа Муселла за атопична кожа.Така лека полека се оправи.Но крема на Мустела е много хубав,малко е скъпичък,но върши чудеса!
   helin, пъпчиците имат ли връхчета и има ли някакъв секрет?
само бузките имаха връхчета със съвсем мъничко кръв,два пъти мазах със мустела и изчезнаха.

# 32
  • Мнения: 75
Здравейте,синът ми също има АД но нашата педиатърка ни изпрати при алерголог/имунолог. На 4 месеца му направихме алергичен тест плюс аз на строга диета докато разберем резултатът. Оказа се, че е алергичен към краве мляко и белтък. Аз продължих с диетата и с хипоалергично мляко за него. Също беше много важно да го къпем по2 на ден и още мокър да го мажеч с крем за тяло, който не съдържа никакви миризми и съставки. По този начин се запечатва влагата в кожата и не може да се изпари. А след това със спец. Лекарствен крем. Вече на 1 год. и 4 мес. Кожата му е много хубава. Пие соево мляко. Повечето кожни заболявания идват от скрити алергии за това е важно да се проверят перво те преди да се изпише лечение.

# 33
  • Мнения: 8
 Pa-pa,

какво представляваше алергичният тест-какво точно изследваха? Аз ходих на алерголог в петък и ми казаха, че дори да ми се направят алергични тестове, няма да се разбере точно към коя храна е алергичен. Аз не повярвах.

# 34
  • Мнения: 308
Па-па, кръвният тест за алергии не е ли показателен в по-голяма възраст?Май след годинка, дори 3? newsm78

# 35
  • Атина
  • Мнения: 351
Така е,кожните проблеми по принцип са скрити алергии..
При сина ми е проблем с лактозата,изрази се в атопичен дерматит,беше за кратко и ринит/Пиеше НАН ХА,все още избягвам млечните..Не може само козметика,без правилно хранене.Но по принцип горещо препоръчвам Емолиум-олио за баня и кремче за после.Иначе все още ползвам А-Дерма,тук няма Емолиум.
  bouquet
А ето и темичката за АД.Момичетата са събрали много полезна информация
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=553769.870

Последна редакция: пт, 14 мар 2014, 21:53 от Маркизата

# 36
  • Мнения: 6
Здравейте мами на бебета с атопичен дерматит! Вчера бяхме при Доц. Маринова, изрично попитах за страничните ефекти на Елидел крем (Единствения крем който лекува АД) и няма проблем, листовката била стара а и в последствие са лекували с това лекарство три месечни бебета в продължение на една година и не дало никакви такива странични ефекти като злокачесствени образувания. Слава Богу, можем да си продължим лечението Simple Smile)) Скъпо но ефективно (една тубичка 15мл. = 39лв). Бях ви писала че изтича лимфа от отделни участъци и за това ни каза да изстискам от балсама на др тайс в/у стерилна марличка и да я залепя на самите течащи рани (залепването не е с левкопласт а самия крем си "залепва") и да поседи по продължително. На моето бебче много му помогна (удивително от една процедура), продължаваме и се надявам скоро да го преборим този упорит АД! И понеже зная че има и други мами като мен които като изпаднат в безизходица отварят интернет форумите, мога да ви споделя и за ДЕКСЕМ крем - също е много добър и без странични ефекти. Поздрави и успех Simple Smile

Със сигурност мога да ти кажа, че когато бях с много обострен дерматит хич не исках да се къпя. Само като се сехех, че водата ще попада върху отворените ли рани ми ставаше лошо. Да не говорим за сапуните...

# 37
  • Мнения: 3
Здравейте! и аз искам да споделя опита си с атопичния дерматит. Имам двама сина единият е на 5 години, другият на месец и половина. Когато големият ми син беше на месец и половина - 2 му се зачервиха бузките. Загрубя кожата. По предписание на тогавашната ни педиатърка го мазах с имазол (кортикостероид). Ефектът е временен, докато се маже. В последствие обривите са появиха и по ръчичките, коремчето и крачетата. Кожата на коремчето изсъхна и започна да се бели. Не знаехме какво да правим. Ходихме и на дерматолог. Дерматологът препоръча себамед и да се облича само с памучни дрехи. По предписание на джипито сме го мазали и с ленола фет и адерма. Никакъв ефект. Педиатърката ме караше да го обливам в мазнина. Абе с какво ли не е мазан - преварен зехтин, бочко, бюбхен и себамед. По препоръка пак на джипито се свързах с д-р Грудева (хомеопат от медицински център Лора). 2010г. Правеше посещения по домовете, сега не знам. Виках я няколко пъти. Изписа комбинация от няколко хомеопатични лекарства на буарон, които трябваше да пие по схема. Пи ги около 3 месеца и кожата се оправи. Междувременно трябваше да спазвам диета по време на кърменето - без краве продукти, шоколад, цитруси. Краве продуктите бях посъветвана да замествам с тези от козе, биволско или овче мляко. С две думи кърменето за мен се превърна в пълно мъчение. Не можех да понасям тази диета и нямах търпение да го захраня. Кожата се оправи, но разви алергия към БКМ, която е активна и до момента. За първи път получи алергична реакция на 8 месеца от обикновени бисквити с овче кисело мляко. Подуха му се езика и устните. Започна да хълца. Биха му урбазон. В окръжна болница ми казаха, че било голяма грешка да му дам овче мляко,тъй като белтъкът бил още по наситен. Според тамушната педиатърка не е трябвало въобще да консумирам млечни продукти по време на кърменето или да премине на АМ. Втория път получи същата реакция от шоколад, който беше намерил случайно паднал на земята. И пак урбазон. Водила съм го на алерголог при д-р Рачева от Александровска и д-р Тихомир Мустаков. За първи път го тествах с панел 6 - серумен тест, когато беше на малко повече от годинка. Естествено се потвърди алергията, при норма 0,35 за млякото, неговият показател беше 7,88. Тествала съм го няколко пъти до сега. Показателят намалява, но все още не е влязъл в норма. По препоръка на д-р Рачева трябваше да пробвам да захранвам по-смело, тъй като вече бил голям и макар и показателят да не е в норма нямало да има сериозна реакция. Да, ама не. Пробвах да му дам телешко месо - нещо, което никога не беше ял. Ефектът беше обрив около устата като от ожарване с коприва. Давала съм му обикновено АМ (към момента пие само Фризо пеп). веднага реагира с рев и започна да се жалва "мамо защо ми даде от това мляко" и повърна. Всеки път се травмира все повече и повече при някаква реакция. Решила съм повече никакви опити преди да даде добър резултат теста. Много ми е жал за сина ми, защото за него това се превръща в голям комплекс. Казва ми "мамо искам да ям шоколад". А наскоро ме попита "когато брат ми започне да яде сирене, ти какво ще му кажеш? Че не ям, защото съм алергичен?" От няколко дни и малкият ми син е със силно зачервени бузки и просто се моля да не се случи и с него същото. Започвам строгата диета при кърмене и само се моля всичко да отмине. Не знам просто на какво се дължи тази алергия. Какви ли не неща съм чела - че е генетично заложена, че зависи от приема на прясно мляко по време на бременността и кърменето или въобще от приема на млечни продукти. Признавам си, че през първата бременност пиех доста прясно мляко и като цяло консумирах много ядки и шоколад, но през тази бременност не съм пила грам прясно мляко, шоколад ядях само през първите 3 месеца, ядки също. И сега като виждам, че са му червени бузките просто ми иде да се гръмна. Днес се обадих на лекарката. Посъветва ме да го къпя през два дни и максимално малко да ползвам каквато и да е козметика; също така да спазвам диетата.

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте на всички от групата,
Имам дъщеря ,която е алергична към дом.кари.
На 4 години е и има екзема/като реакция от алергията/
Някои може ли да препорача добър дерматолог в софия
Благодарим предварително

# 39
  • Мнения: 320
Здравейте, някой може ли да сподели конкретен дерматолог за град София? Съмнявам се за АД- дъщеря ми е на 3 м.- местата за бузките и глезените. Тя го има от 2 седмици, но беше почти незабележимо и не обърнах внимание- сега е зачервено и се лющи. Имам мостра на Мустела и назах- досега 2 пъти и май се успокои. На консултация при педи сме др. седмица за ваксини, но не ми се чака тогава за направление- а може и да няма. Сега е отпуска и  не си вдига тел.  Така, че е без значение дали се плаща. Моля и за контакти на съответния лекар, за да звънна и запиша час възможно най-скоро.
Благодаря Ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт