Мъжка вечер/женско парти

  • 20 081
  • 579
  •   1
Отговори
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Така, смятам че темата ми е в правилния раздел, защото засяга пряко семейните отношения.
Сега на въпроса-вие правите ли си такива? Имам предвид, разбирате се с половинката, примерно в петък/събота, вие да излезете с приятелките си по женски, а той да излезе с приятелите си по мъжки?
Ако го практикувате, смятате ли, че по някакъв начин, това подпомага добрите отношения помежду ви? И практикувате ли го често? Ако не ви допада този маниер на забавление, защо е това? Смятате ли, че не може да се забавлявате качествено, ако не сте излезли с половинката си?

# 1
  • Мнения: 317
Един път в седмицата излизане по отделно с приятели на практика е добра идея.
Смятам, че не е нормално ако някой не може да се забавлява без парнтьора си.
Според мен не е гот единият от партньорите да се чувства като ремарке.
Моите родители например имат много общи приятели и на всяка цена винаги ходят на гости заедно, докато аз и моята партньорка не обичаме да мешим много приятелите си и ходим на гости заедно когато преценим, че и на двамата ще ни е забавно.

# 2
  • Мнения: 46 492
Така се случи, че познатите ни са общи. Същото така не харесваме отделянето по пол - скука  Laughing
И сме на принципа колкото повече, толкова повече. Така че като уреждаме нещо се стремим да е в различни дни. И вместо всеки по 1 купон, имам за всеки по 2 бр.  Simple Smile

Отделното излизане не го разбирам. Не за друго, но ежедневието на всички ни е толкова натоварено, че реално сме много повече време с чужди хора, а не с близките си. Ако и в малкото свободни часове изпитваме желание да не сме заедно, то определено имаме проблем. Това конкретно за моето си семейство, не визирам никой друг.

От всичките ни приятелски двойки, които го практикуваха, не остана нито една заедно.
Може да е случайност, само споделям Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 392
Да.

# 4
  • BG
  • Мнения: 2 458
Всеки вторник вечер мъжът ми е на сбирка на клуба, в който членува от няколко години. Това е неговата вечер и не ми пречи. Напоследък и на мен ми дойде акълът и с няколко приятелки започнахме да се събираме веднъж месечно по женски, за да заредим батериите. Пробвахме и по-начесто, но се оказа, че не е толкова забавно. А и като жени имаме повече ангажименти вкъщи и с децата. Веднъж месечно ми стига, чакам тези вечери с нетърпение, отпочивам си максимално и се зареждам емоционално положително, като съм забранила да ми звъни телефнът през това време. Но май е редно да отбележа, че бракът ни е на почти 20 години и невинаги е било така! Сега обаче съм на мнение, че всеки има право на собствена среда, занимания, забавления и другият не трябва по никакъв начин да пречи.

# 5
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Всеки вторник вечер мъжът ми е на сбирка на клуба, в който членува от няколко години. Това е неговата вечер и не ми пречи. Напоследък и на мен ми дойде акълът и с няколко приятелки започнахме да се събираме веднъж месечно по женски, за да заредим батериите. Пробвахме и по-начесто, но се оказа, че не е толкова забавно. А и като жени имаме повече ангажименти вкъщи и с децата. Веднъж месечно ми стига, чакам тези вечери с нетърпение, отпочивам си максимално и се зареждам емоционално положително, като съм забранила да ми звъни телефнът през това време. Но май е редно да отбележа, че бракът ни е на почти 20 години и невинаги е било така! Сега обаче съм на мнение, че всеки има право на собствена среда, занимания, забавления и другият не трябва по никакъв начин да пречи.
Точно така. Wink
Ние сме от по-малко време заедно, но също си имаме една вечер в месеца, която е само за нас си.
Мъжа ми, след като се прибере от мъжка вечер, направо грее. Знам, че всеки човек има тази нужда, да разпусне в различна среда.
Понеже аз нямам много приятелки, обикновено моята вечер също е мъжка Laughing Но, ми е безкрайно приятно, защото излизам с "моите момчета", минаваме през няколко бара и дискотеки, после си ме изпращат до вкъщи. Разпускам много приятно Whistling
Не мога да си представя, да излизаме постоянно заедно с мъжа ми. Така сме се нагодили, че да прекарваме достатъчно време както само двамата, така и с децата, и с родителите си. Обичаме събота да излизаме само двамата, а в петък сме в общата си компания.
Знам, че има семейства, на които им е много трудно да намерят време да излязат сами като двойка, за това и не приемат това "разделно веселие". Но, лично за мен, понеже го практикуваме от началото на връзката си, това е крайно освежаващо. Големи хора сме все пак, и не е нормално (лично за мен и нашата връзка) да сме като скачени съдове нон стоп.

# 6
  • Мнения: 317
Сега обаче съм на мнение, че всеки има право на собствена среда, занимания, забавления и другият не трябва по никакъв начин да пречи.
Радвам се, че го написа. Аз умишлено не го споменах, за да не бъда моментално разпнат  Laughing , но може би тази автономна свобода във връзката е един от елементените за семейна хармония.
Ние обикновено си казваме с кого ще бъдем и какво ще правим. Няма значение дали тези обстоятелства ще ни допаднат, стига да е "реглманетирано".

# 7
  • Мнения: 46 492
Ако го практикувате, смятате ли, че по някакъв начин, това подпомага добрите отношения помежду ви? И практикувате ли го често? Ако не ви допада този маниер на забавление, защо е това? Смятате ли, че не може да се забавлявате качествено, ако не сте излезли с половинката си?

Не мога да дам категоричен отговор. В предишната ми връзка твърдо държах на отделно излизане и определено влияеше добре на отношенията ни. Така чувствах нещата. В сегашната, въпреки че е много по-дълга, нито веднъж не ми се е случило. Нито планирам, нито нищо. Така се получи и се чувствам добре.

...Големи хора сме все пак, и не е нормално (лично за мен и нашата връзка) да сме като скачени съдове нон стоп.

Винаги ми е било чудно защо хората изпитват необходимост от поставяне на подобни определения (с подчертано негативен смисъл) Simple Smile нещата са относителни.
Ако сте били в една компания, и с тази компания се събирате все още, с приятелите си скачени съдове ли сте или само с него? И един от двамата трябва да си намери нова компания, защото - всъщност не е ясно защо, защото така  Mr. Green

# 8
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Когато се запознахме с моя мъж, нямахме общи познати. Постепенно изградихме кръг от такива. Никога не сме се ограничавали при излизанията си. Можем с часове и само двамата да си говорим и забавляваме в някое заведение, може и с компания; не скучаем.
Нямаме планирана вечер в седмицата примерно за излизане само по мъжки или само по женски. Обикновено спонтанно стават. Ако трябва да съм честна - аз излизам повече, но това не ни пречи, нито пък е имало неразбории заради събиранията ни. Понякога сме взимали и мъжете/партньорите си на тези женски партита и така постепенно и половинките ни се опознаха. Съответно - и аз познавам  неговите приятели, даже много пъти аз съм тази, която поддържа връзка с тях в скайп или фейсбук  Grinning (един вид го играя личен асистент на мъжа ми  Joy)
Когато се преместихме тук, трябваше да свикнем с тукашния начин на излизане - когато се съберат за по питие, обикновено се обикалят 4-5 заведения. Понякога това ми идва в повече, затова предпочитам да си остана с хубава книга у дома, а той да ходи и да се забавлява.

# 9
  • Мнения: 11 897


Отделното излизане не го разбирам.

Ето как се получи при нас- аз много обичам театър, а качествени постановки в града пристигат не толкова често.Мъжът ми и той обича, но не е чак такъв фен, а освен това не е така "всеяден" като мен.

И аз си имам за компания 2-3 неомъжени приятелки ,с които ходя на театър, докато мъжът ми е при детето, особено когато беше по-малко.

Друго- Предбрачните ни приятели се сближиха, но независимо от това всеки има такива, които не са съвсем близки на другия, понякога се срещаме точно по мъжки/ по женски и това е не повече от два-три пъти в годината.

Фирмени партита, професионални празници- няма как да се отпразнуват с половинките.Не че няма, но не е съвсем в реда на нещата.

Но да имаш целенасочена потребност, да си "го търсиш", да ти е едва ли не "регламент" за почивка- това и аз не го проумявам.

П.С. И за друго се сещам, ако "се брои"- докато си гледахме у дома децата с някои майки с деца на приблизителна възраст сме излизали заедно по детски клубове- децата играят, ние пием кафе, клюкарим, обменяме мнения за гледане на деца...Сега децата пораснаха, но детските рождени дни са също място, на което се ходи без половинка, само с едно с-во на кумците ни си ходим в пълен състав иначе мъжът ми не идва с мен.Пак може да се брои за "женско парти", аз така опознах майките от ДГ, сега- от училище.

# 10
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не, човече....мисля, че изобщо не вникна във това, което си цитирала.
Не давам определения на другите хора, както виждаш, подчертала съм за себе си.
Да, за мен не е нормално да съм нон-стоп с него. Всяка вечер, всяка нощ, всяка събота и неделя. За мен ще сме точно като скачени съдове. Дето се вика, само като посещаваме тоалетната и работните си места да сме разделени. Не искам взаимно да си обсебваме личното пространство. Не сме били в обща компания, преди да станем гаджета. Всеки си имаше своя. Съответно, в един момент, вече имахме и обща, с която излизаме от време на време, както и все още си имаме своите отделни компании, с които излизаме по отделно.
И за да не ме "захапеш" пак по този въпрос, говоря лично за себе си. Всяка двойка е с различни интереси, различни чувства и различни желания. Не съдя никого и не определям никого като еди какъв си.

# 11
  • Мнения: 46 492
Да. Съвсем ясно е, че говориш за вас. Просто ми е странно ползването на определения с негативен смисъл (обсебване, скачени съдове), за да представиш решението, което сте взели  Simple Smile

# 12
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да. Съвсем ясно е, че говориш за вас. Просто ми е странно ползването на определения с негативен смисъл (обсебване, скачени съдове), за да представиш решението, което сте взели  Simple Smile
Не ги ползвам с тази цел. Просто констатирам, че не желая да бъдем такива. Както и споделих, че още в началото на връзката ни, сме правили тези отделни излизания. Целта ни не е била да се разведрим един от друг, защото сме били "като скачени съдове". Никога не сме изпадали в това състояние, всъщност. Просто не искам и никога да стигаме до там.

# 13
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815

Не ги ползвам с тази цел. Просто констатирам, че не желая да бъдем такива. Както и споделих, че още в началото на връзката ни, сме правили тези отделни излизания. Целта ни не е била да се разведрим един от друг, защото сме били "като скачени съдове". Никога не сме изпадали в това състояние, всъщност. Просто не искам и никога да стигаме до там.
Съгласна съм с това; дори мисля,че донякъде е и въпрос на доверие в партньора. Работата ми винаги е била свързана с много хора, а и в семеен план  сме доста многобройни. Така че за мен е било страхотно релаксиращо дори и за час да се отделя от тази среда. Това ми помага да "заредя" батериите си.

# 14
  • Мнения: 46 492
Съгласна съм с това; дори мисля,че донякъде е и въпрос на доверие в партньора. Работата ми винаги е била свързана с много хора, а и в семеен план  сме доста многобройни. Така че за мен е било страхотно релаксиращо дори и за час да се отделя от тази среда. Това ми помага да "заредя" батериите си.

Моят опит сочи точно обратното. На бившият ми партньор нямах никакво доверие, но изпитвах необходимост да сме по-рядко заедно. Не че не ми харесваше, просто имах нужда от време без него точно за отдъхване. Сега още не съм изпитала подобно нещо. Някой ден може би, човек никога не знае, нито пък се наемам с планове  Laughing

...Просто не искам и никога да стигаме до там.

Мисълта ми беше, че човек не бива да робува на предразсъдъци и да планира умишлено едно или друго, а да се остави на течението и да види кое ще проработи максимално добре за точно тях двамата. Защото човек е много различен във всяка отделна връзка. Не казвам, че решението, което сте взели в началото е било лошо, просто е било на база някакви предубеждения.

Общи условия

Активация на акаунт