Въпрос за изтекла лична карта и нова адресна регистрация

  • 2 960
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 318
Здравейте!
Първо се извинявам, ако темата не е за тук или ако въпросът е коментиран.
Личната карта на майка ми изтече. Адресът на старата лична карта вече е невалиден, а настоящият й постоянен адрес е в съвсем различен район. Каква е процедурата за издаване на нова лична карта с актуалният адрес?

Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз съв в същото положение като майка ти.
Имам някакви спомени отпреди 2 години покрай новата лична карта на мъжа ми. Ходеше се в общината да се подаде формуляр за избор на постоянен адрес, става с нотариален акт или гаранция от наемодател. После с този формуляр и старата лична карта се отива в районното, плащаш таксата там, пополваш формулярите, снимат те и издаването е според срока. Дано не пропускам нещо, ще е добре да се включи и някой по-запознат Peace

# 2
  • Мнения: 860
Щом е сменила постоянния си адрес, е задължена да си "извади" нова лична карта с този адрес. Отива с районното на новия си адрес с нужните документи и там и' правят нова карта. Кои са документите не си спомням, но май старата карта, адресната регистрация, евентуално акта за раждане (май не е задължителен) ... Снимка не е нужна- там си ги снимат.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 318
Много Ви благодаря!  bouquet
От два дни звъня в кметството на с. Бистрица ( където вече е адресът на майка ми) и нито един телефон не отговаря. Но като за начало, доколкото разбирам от  Mooimeiske, ще отиде с Нотариалния акт в кметството, където да попълни формуляр, а от там в съответното РПУ. Което пък е следваща загадка- от нета не става много ясно кое точно районно обслужва селото. Laughing

# 4
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Може и да се отиде директно на Мария Луиза, забравих обаче точното име на институцията.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 318
Mooimeiske, там не е ли само за задгранични паспорти? Thinking

# 6
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Намесих ги май Embarassed

Намерих в нета, че сте в 8мо РПУ, ето тук http://www.mirela.bg/index.php?p=usefully&cat_id=27&city … p;district_id=194

Ето и контакти на 8-мо: http://www.sdp.mvr.bg/structure/8ru.html

# 7
  • София
  • Мнения: 1 318
Mooimeiske, ти ми улесни живота. Благодаря от сърце Hug

# 8
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Надявам се да не съм те подвела с грешно инфо. Пожелавам бързо разрешаване на този административен казус Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 609
Само да вметна, че ако майката не е ходила в ЕСГРАОН да си смени постоянния адрес, трябва да направи първо това и после да ходи в МВР за нова лична карта. Отива се в общината по новото местожителство, подава се заявление, от там дават едно удостоверение за постоянен адрес и с него се отива в РПУ-то и се подават документи за нова лична карта.

# 10
  • Мнения: 1
Само да вметна, че ако майката не е ходила в ЕСГРАОН да си смени постоянния адрес, трябва да направи първо това и после да ходи в МВР за нова лична карта. Отива се в общината по новото местожителство, подава се заявление, от там дават едно удостоверение за постоянен адрес и с него се отива в РПУ-то и се подават документи за нова лична карта.

Това е реда,аз преди 4 месеца си сменях адресната регистрация и личната карта по същия начин.

# 11
  • Мнения: 1 520
След смяната на постоянния адрес трябва да се смени личната карта, а не преди това.
Подава се заявление до общината, където е новият постоянен адрес и се посочват определени лични данни: причина за промяната, дете/деца до 18 г., семейно положение, образование...
Носят се копия /и оригинали за сравнение/ на: акт за раждане, на документи за семейно положение /брак, развод/ и т.н.
Може да бъдат поискани и други документи в зависимост коя е общината.
При смяна на постоянния адрес се плаща такса /не знам точно каква е/...

Съветът ми към питащата е да смени постоянния си адрес, само ако няма намерение никога повече да се връща там, където е живяла преди, и окончателно се е установила на нов адрес, на който смята трайно и за постоянно да пребивава.

# 12
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Здравейте, а някой да ви е искал нотариален акт от жилището, на чиито адрес ще се регистрирате? newsm78

# 13
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 392
Здравейте, а някой да ви е искал нотариален акт от жилището, на чиито адрес ще се регистрирате? newsm78
Да, в ЕСГРАОН го искат, както и да присъства лицето, на чието име е.

Общи условия

Активация на акаунт