Какво вечерят 1-2годишните?

  • 558
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Моля споделете  Wink Какво вечерят вашите малчовци?
Дими до неотдавна беше кърмено бебе и след като си хапне стабилна следобедна закуска (обикновено зърнена каша +плод) вечер хапваше само кърма. Отби се на 1год и 4 мес., но вечр продължих да предлагам само чаша адаптирано мляко или кисело мляко (не го обича толкова). Замислям се обаче дали вече тоа му е достатъчно  Thinking Майка ми все ми казва да му давам супичка вечер, но не съм сигурн дали е уместно. Все ме тревожи фактадали детето приема достатъчно мляко - през деня манджи, бисквити, каши... За това гледам вечер поне да си пийва мляко.
Той ходи на ясла и там все си мисля, че ги тъпчат с тесто, картофи и ориз предимно и по този повод се тревожа дали дневно приема достатъчно количество витамини, минерали, белтъчини...  Замислих се дали вечер не трябва освен мляко да предлагам и зеленчуци, плодове, месо, за да компенсирам менюто в яслата, но пък не ми се иска да затормозявам стомахчето на детето. Моето мъниче е много лакомо и изяжда всичко, което му се срвира, а после коремчето се издува като моето в 9 месец  Mr. Green Та за това не ме устройва варианта предложи му пък той ако иска ще яде - той ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще яде, а после ще пъшка от преяждане Rolling Eyes Мислите ли, че млякото, което давам е достатъчно или да пробвам друга тактика?

# 1
  • Мнения: 313
Лора скоро ще стане на 1г5м и обикновено вечеря супа и дръпва по нещо от нашити чинии. Преспиваме се на гърда т.е. с мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Днес ми върви да пиша в темите ти Laughing.
На твое място непременно щях да давам на малчо някакъв плод и зеленчук след ясла. И не е задължтелно да е в манджа/супа. А от тях със сигурност няма да му стане тежко. Под какъв вид - плода просто така, а при зеленчуците в зависимост от вида - морков може да му дадеш просто да го гризка, зеле- в салата, броколи и карфиол, леко задушени на пара. ..Импровизирай със салатите:).
А сутрин преди градина заедно с млякото можеш да му предлагаш няколо резена ябълка, мандарина, банан...

# 3
  • Мнения: 854
Малчо е на 14 месеца и от 2 месеца някъде вечеря супичка, евентуално чопне нещо от нашата вечеря и след час и нещо, максимум 2, суче преди да заспи. Просто аз прецених, че не му стига само кърма за вечеря и така.

# 4
  • Мнения: 6 243
Нели,
от позициите на една домакиня юнашка, виж какво ми идва наум: Защо не предлагаш за вечеря на Дими зеленчукови крем супи. Така хем ще му вкараш в менюто още малко мляко (те се приготвят по правило с мляко), хем зеленчуци (картофи, моркови, грах, броколи, комбинация от сезонни зеленчуци), а също и полезни мазнини - например мъничко зехтин. Те са вкусна храна, лесно и охотно се приемат от децата, защото не се налага да дъвчат, засищат и ще му осигурят това, за което се притесняваш, че евентуално не му достига в менюто.

# 5
  • Мнения: 7 106
Я послушай Хапката, тя е стара и опитна (особено стара)  Laughing.
Аз правя за вечеря точно крем супи или ако е обикновена супа готвена за нас, вместо да дробя хляб вътре, добавям 1-2 цветчета броколи или намачквам варен картоф, или някакъв друг зеленчук за да я сгъстя. Слагам и сирене, а ако е крем супата мляко.

# 6
  • Мнения: 2 784
Супа яде, а после се приспиваме с цокане...  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 242
Вечерята ни е само кърма все още. Опитвала съм с каша или супичка но Ива спи доста по неспокойно.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Каквото вечеряме ние (супа или манджа) плюс я кърмя приспивно.

# 9
  • Мнения: 2 959
И аз давам за вечеря гъста зеленч. супа, след това 100гр извара и 50гр каша/ която май че ще махам скоро/ и за десерт приспиване с кърмене.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Каквото вечеряме ние (супа или манджа) плюс я кърмя приспивно.
тъй, тъй и ние Simple Smile

# 11
  • Мнения: 384
Вечеря по-често манджа,по-рядко супа,това и закусва.За приспиване-дълго сучене.

# 12
  • Мнения: 7 837
Първо давам кис. мляко и след него, ако иска, малко супа, зеленчукова манджа или препечена филийка с кашкавал.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 632
Към 17ч. си хапва кашичка с плод и оттам насетне сме на кърма.Пробвах 1-2 пъти към 18-19ч.да й давам сгъстена супичка, но не й се отрази добре- въртя се,въртя се,пъшка,тежко й беше на стомахчето. Та за сега си караме на кърма.

# 14
  • Мнения: 967
Много благодаря за отговорите момичета!   bouquet
Хапке, ще пробвам крем супичка смляко - идеята ми се струва много добра Hug - хем зеленчуци, хем мляко, хем малко зехтин, а еи пасирана и лесно се приема от вече вкиснато и изморено дребосъче Grinning
Iva_D, благодаря ти, че много активно се включваш в моите теми  Laughing - ще предлагам сутрин преди яслата малко плод.
Хубавото е, че моят дечко яде всичко и даже се пазари за още, така че каквото и да реша ще го възприеме радушно Mr. Green
Малко офф: Знаех си, че въпреки че вечене съм в отбора на кърмачките тук ще намеря най-много сродни души и полезни мнения Wink. БЛАГОДАРЯ!

Общи условия

Активация на акаунт