Уикенд в сивия сезон - къде?

  • 690
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! wavey

Искам да пътувам с приятеля си   loveuuu до някое местенце в България следващия уикенд (последен от февруари) и имам огромна нужда от съвет. Въпреки че търся идеи за конкретни дати, това е тема, която засяга кратките пътувания през всеки уикенд в студените месеци с малко зеленина в гледките и студено слънце в небето.

И преди сме търсили дестинации за есенно-зимния сезон, който се отличава с по-малко слънце, сиви и кални гледки.. но не успяваме да намерим място, където сивотата да се компенсира с друго.

Не практикуваме зимни спортове (но и не бягаме от снега), не сме планинари (но харесваме разходките из зеленината, когато я има), не държим на лукса (но и изискваме условия на комфорт), не обичаме да прекарваме цялата си почивка в обикаляне на музеи и др., нямаме и деца, с които да съобразяваме планирането.

Това, което търсим, е уютно място, на което да се чувстваме добре в квартирата си/комплекса, където има какво да се види и в градчето/селото, където да има какво да се прави (за да не се изпокараме от скука Laughing), където липсата на зеленина по склоновете и градинките не влияе на цялото усещане за почивката.

Много ще съм ви благодарна за мнения и съвети!   Nature Sun With Face 

Последна редакция: вт, 11 фев 2014, 12:21 от kamemo

# 1
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Велико Търново, Трявна .. но въпреки всичко и те са доста по-красиви пролетта  Peace

# 2
  • Мнения: 41
Ние ходихме със съпруга ми във Вила Кайлъка, Плевен. Страхотно беше - луксозни вилички, хотелска част с няколко апартамента лукс и спа с сауна и джакузи!
Спато си го резервираш и вътре сте само вие! Много ми хареса!

Скоро ходихме и на Сандански, в Св. Никола ( хотел на центъра, не е лош)
В Сандански има повече какво да видите - можете да се разходите до Роженски манастир, Рупите, Мелник, Петрич....
Също останахме много доволни.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
Велинград е подходящ за вас.

# 4
  • Мнения: 0
Многомного ви благодаря за отговорите!   bouquet  Разпитвах и приятели по темата, сега преглеждаме опциите и да видим какво ще изберем накрая.

Все пак ми се щеше дискусията тук да се развихри повече, за да бъдем по-изчерпателни и за други, които са имали същото усещане за прекалено много сиво в почивката преди пролетта.., но явно само ние имаме годишнина през февруари.  Laughing

Ще продължавам да пиша тук, докато си обогатявам списъка с красота и уют за през зимата, в случай, че някой има нужда от тази информация в бъдеще. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт