Вирусна инфекция с обрив

  • 14 708
  • 7
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 448
Здравейте, детето ми от понеделник вечер е с температура, първо му се зачервиха бузките. Снощи вдигна до 39, леко кашля, но рядко. Бузите все по-пламтящи като вдига температура, преди да вдигне по-висока, крайниците му са ледени. Лекарката каза вирусна инфекция, няма нищо на гърдите, гърлото  е спокойно. Днес като се събуди забелязах, че има обриви по ръцете, най вече от външната страна и по краката малко. Веднага си помислих скарлатина! Но везикът му и гърлото не са зачервени, няма обриви по слабините. Сега обрива по ръцете взе да избледнява, бузите не са толкова ярки. Вече си играе, не лежи, весел е, май няма температура. Докторката каз а по телефона,не е скарлатина, а вирус с обрив. Да продължавам с изопринозина и вит ц, Ксизал и сироп за кашлица. Имам и огромно доверие, но все пак да питам възможно ли е скарлатина без червено гърло и език?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 649
Синът ми го изкара това преди седмица. Херпангина каза докторката. Вирусно е. Обривите започват да сърбят в даден момент, мазах с Фенистил/Псилобалсам.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 902
Ние изкарахме подобно,но без температура.С пламтящи бузи 2/3дни и след това обрив,първо по ръцете,след това по краката,гръбчето...Аааа и бузите му бяха врели,заведох го на алерголог,които заключи-инфекциозна еритема,или пета инфекциозна болест...също и казвали и шамарена болест Rolling Eyes ,ето http://www.moetodete.bg/detski-bolesti/petata-bolest-kakvo-znaesh-za-neya.html
То аз бях сигурна,че е това,въпреки,че личната ме разубеждаваше ooooh!
Пихме 10 дни ксизал и това беше,избледня и изчезна,между другото е заразно Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 6 603
Или шеста може да е. Дъщеря ми изкара пета преди 2-3 седмици, симптомите й бяха - за 2-3 дни темп. до 39,5, леко кашлица и запушен нос/хрема, характерен пеперуден обрив - по бузите и основата на носа само, първо червен, после като малки червени петънца/пъпчици.
Виж тук и за пета, и за шеста:
http://www.monitor.bg/article?id=331261

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Херпангината има характерен обрив в устата - сливици-небце ако не бъркам. Аз так аи поставих диагнозата - по изгледа и сгугъл. При вас обаче има и по тялото. Следете и ако имате съмнения /за скарлатина нетипична/ пуснете изследвания след време. Ианче при съмнение се води в инфекциозно за поглед... но си е риск.

# 5
  • Мнения: 2 052
В момента сме в подобно положение за втори път. 3 дни температура до 39,5, с леко зачервено гърло, червени бузи  и на 3-ия ден обрив. Първият път и аз си помислих, че е нещо сериозно, но се оказа, че е вследствие от температурата - мина за 2-3 дни. До вчера беше с Т, днес и се появи обрива, същия както предния път...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 603
Да може и само от темп. да е обрива - температурен екзантем или нещо подобно се наричаше.

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 2 448
Благодаря ви за отговорите!
Поуспокоих се малко, според мен не е херп ангина, карал е, знам как изглежда гърлото, а неговото не е изобщо зачервено. Щом има такъв вирус в момента, значи наистина сме с него. Най- ме беше страх да не е скарлатина, но сега е много по-добре, няма температура, игрив и весел е, бузите избледняха леко, нови обриви няма.

Общи условия

Активация на акаунт